Avengers: Age of Ultron (انتقام‌جویان: عصر آلترن) + بازبینی تصویری


خلاصه داستان:

وقتی استارک بر روی ساخت یک روبات انسان‌نمای حامی صلح کار می‌کند، کنترل آن روبات را از دست می‌دهد و ...


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم Todd McCarthy (تاد مککارتی)

نشریه هالیوود ریپورتر

نمره 6 از 10

 

جاس ودون سعی داشته تا موفقیت‌های «انتقام‌جویان» در سال 2012 را با فیلمی جدید تکرار کند، فیلمی که تمامی ابرقهرمان‌های مارول را دور هم جمع می‌کند تا باقی‌مانده‌ی تشکیلات کثیف «هیدرا» را نابود کنند.

 

کوین فایجی و دیگر تهیه‌کنندگان مارول یک قلم‌روی سینمایی بی‌سابقه در تاریخ هالیوود ساخته‌اند، یک سیستم منظم و فوق‌العاده پرسود که فیلم‌های جدانشدنی این سری را یکی‌یکی به‌نمایش درمی‌آورد و با یک «انتقام‌جویان» آن‌ها را کنار هم جمع می‌کند. پس وقتی قهرمانان فرعی‌تر، مانند «بی‌باک»، تازه می‌خواهند در قالب مجموعه‌های تلویزیونی یا حتی فیلم‌های سینمایی خودشان را به مردم معرفی کنند این کمپانی هنوز هم سود خودش را با این فیلم‌های شناخته‌شده و بسیار پرطرف‌دار خواهد داشت. همین حالا هم مارول برنامه‌ی خودش تا آخر این دهه را منتشر کرده است.در این میان، مهم‌ترین نکته این است که کمپانی چه چیز جدیدی برای سورپرایز کردن مخاطبان در اختیار دارد، اما طرف‌داران سرسخت هرچیزی را که به ریشه‌های این مجموعه وفادار نباشد سودجویی و خیانت تهیه‌کنندگان می‌دانند. تابستان سال گذشته، «محافظان کهکشان» نشان داد که چگونه می‌توان در کم‌تر از زمان پیش‌بینی‌شده یک فیلم جدید ساخت، اما هنوز هم نام دیگر مجموعه‌های مارول بیش‌تر بر سر زبان‌هاست.

و «انتقام‌جویان: عصر آلترن» هم همین‌طور است، فیلمی که برخی اوقات دوست دارد در راه‌های تاریک‌تر قدم بگذارد، اما در نهایت به همان چیزی که تماشاگران دوست دارند تبدیل می‌شود. فیلم، بدون هیچ مقدمه‌ی زائدی، درست از همان‌جایی آغاز می‌شود که «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» به‌پایان رسیده بود، و گروه انتقام‌جویان را نشان می‌دهد که در راه نابود کردن باقی‌مانده‌ی تشکیلات هیدرا هستند، و سپس نبرد درون جنگل را نشان می‌دهد که هاوک‌آی/ کلینت بارتون (با بازی جرمی رنر) از روی بی‌میلی و دل‌سردی دشمنان را نابود می‌کند. فیلم دو تازه‌وارد را هم معرفی می‌کند: پیترو و واندا ماکسیموف با نام‌های دیگر کوئیک سیولر و بیوه اسکارلت (آرن تیلر جانسن و الیزابت اُلسن) که دوقلو هستند.

تمایل به پیروزی به قهرمانان این اجازه را می‌دهد تا صحنه‌های جالبی خلق کنند، مثل هنرنمایی‌های تور (کریس همزورث) با چکشش. ناتاشا/ بیوه‌ی سیاه (اسکارلت جوهنسن) و بروس بنر/ هالک (مارک رافالو) یک رقص دونفره را تدارک می‌بینند که در آن نیمه‌ی عاطفی ناتاشا بیش از نیمه‌ی ابرقهرمانی‌اش نمایان می‌شود. تونی استارک/ مرد آهنی (رابرت داونی جونیور) و استیو راجرز/ کاپیتان آمریکا (کریس ایونز) هم متوجه می‌شوند استاکر (توماس کرتشمن) در حال جمع‌آوری برخی نخاله‌ها از زمان جنگ جهانی دوم که از نازی‌ها به‌یادگار مانده است و می‌خواهد با آن هوشمندترین انسان‌نمای تاریخ، آلترن (با صداپیشگی شکوه‌مندانه و روبات‌مانند جیمز اسپیدر)، را بسازد. آلترن یک مخلوق پیشرفته و جالب است، اما کم‌بود آن مشخصاً قلب است، و این کم‌بود او را تبدیل به یک دشمن باابهت می‌کند. یک روبات با طراحی بسیار پیشرفته که حتی ممکن است شما او را خوش‌تیپ خطاب کنید، با هوش فوق‌العاده زیاد، به‌نظر یک همکار فوق‌العاده برای استارک خواهد بود، ولی، وقتی برای بار اول ظاهر می‌شود، هنوز در مراحل آموزشی به‌سر می‌برد. اما این روبات توسط ماکسیموف استخدام می‌شود، کسی که از استارک به‌خاطر کشتن پدر و مادرش کینه به دل دارد. آلترن هنوز برای به‌تسخیر درآوردن کهکشان آماده نیست، اما در اولین نبرد آن‌قدر قوی هست که گروه انتقام‌جویان را نگران کند.

با شکست در جوار «خانه‌ی امن» مزرعه‌ی هاوک‌آی، انتقام‌جویان به‌هراس می‌افتند. تور عجول «برای یافتن پاسخ» راهی می‌شود؛ بروس در مقابل دل‌ربایی‌های ناتاشا استقامت نشان می‌دهد؛ استارک که از «تلاش آلترن برای نابودی گروه» ناراحت است با مافوق قدیمی‌اش، نیک فیوری (ساموئل ال جکسون، که البته در این قسمت حضورش چندان هم پررنگ نیست)، مشورت می‌کند؛ در همان حال، لیندا کاردلینی از سریال «مردان دیوانه» در نقش همسر فداکار و شوهردوست هاوک‌آی، با احمقانه‌ترین دیالوگ‌های احتمالاً جهان، در فیلم حضور دارد و جایی می‌گوید: «من کاملاً از انتقام‌گیری شما دفاع می‌کنم.». در حالی که برخی از افراد گروه آشفته‌ و سردرگم‌اند، کاپیتان آمریکا راهی سئول می‌شود، جایی که قدم بعدی تکامل موجودات انسان‌نما از طریق وسیله‌ای به نام «گهواره» قرار است برداشته شود، وسیله‌ای که سربازان انسان‌مانند باهوشی تولید می‌کند که می‌توانند راه فرمان‌روایی بر دنیا را برای آلترن هموار کنند. آنجا تعقیب‌وگریزی درون شهر شکل می‌گیرد که منجر به سقوط قطارها از پل می‌شود. البته این صحنه به احمقانه‌ترین شکل ممکن اجرا شده و ادامه می‌یابد و نبودنش بهتر بود .

البته مسلماً انتقام‌جویان برای انجام دادن آن‌چه باید انجام دهند دوباره کنار هم جمع می‌شوند و سروصدای زیادی هم به‌پا می‌کنند. تازه‌واردان فیلم هم خوش می‌درخشند؛ مثلاً، آن سرباز انسان‌مانند، ویژن، با آن صورت سرخ و چشم‌های سبزش، یک موجود بسیار خشن و تهاجمی است و با آن صدای پرابهتش (با گویندگی «جارویس»، همان دست‌یار کامپیوتری استارک) می‌تواند ما را بسیار امیدوار کند و، اگر اغراق نکنیم، می‌تواند به بهترین و درگیرکننده‌ترین شخصیت دنیای مارول در دو قسمت بعدی تبدیل شود. مسلماً، تلاش ودون برای روبه‌رو کردن قهرمانان با نوعی حس ضعف و ناامیدی خیلی خوب از آب درنیامده است. تلاشِ صِرف کافی نیست و با توجه به توانایی‌ها باید سعی کرد تغییرات لازم را به‌وجود آورد. در هر حال، این شخصیت‌ها کمیک‌بوکی‌اند و، علاوه بر بعد ابرقهرمانی‌شان، بعدی انسانی هم دارند و اضافه کردن بعد سومی به شخصیتشان کاری بی‌معنی است؛ بهتر بود بیش‌تر روی همان دو بعد کار می‌شد.

اگر داشتن یک پایان دراماتیک مورد پسند سازندگان است، باید برای ساختن آن المان‌هایی را به‌کار گیرند؛ مثلاً، آن بخش نیمه‌تراژیک در مورد سرنوشت آلترن فقط ما را برای قسمت‌های بعدی آماده می‌کند، البته، چه اهمیتی دارد وقتی تا همین حالا هم میلیون‌ها دلار پول به حساب سازندگان ریخته شده است؟ «انتقام‌جویان: عصر آلترن» در معرفی یک دشمن مناسب برای ابرقهرمانانش موفق عمل می‌کند و، علاوه بر آن، چند کار مثبت دیگر هم انجام می‌دهد، اما این بار تمام سکانس‌های اکشن مهیج و سرگرم‌کننده نیستند و بعضی از کاراکترها در یک حس و حال دراماتیک خاص جا می‌مانند. از آن‌جایی که بازیگران قسمت قبلی برای بار دوم در این قسمت حضور یافته‌اند، می‌توان اشکالاتشان را نادیده گرفت، اما تازه‌واردی چون اندی سرکیس یک بازی کوتاه، اما خوب و نفس‌گیر، در نقش یک خلاف‌کار سرسخت اما مضطرب آفریقایی ارائه می‌دهد.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: دانیال دهقانی

ویراستار: علی باقریان

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 


ممکن است شما دوست داشته باشید

69
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
69 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
سید ابوالفضل سجادیarash arashiابوالفضل امجدیحمید باقریMahta M Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
Farzad sa
Guest
Member
Farzad sa

طرف دستش قطع میشه یه قطره هم خون نمیاد

U2E4
Guest
Member
U2E4

سلام. این همه کامنت دادین تو یکیش اشاره ای نشد که آیا مارول فقط اجازه استفاده از کویک سیلور رو برای این فیلم داشت که در پایان مجبور به حذفش با کشته شدنش در این فیلم کردن؟ در ضمن دوستانی که با دنیای مارول آشنایی دارن لطفا دو مورد رو شفاف سازی کنن یکی اینکه آلترون که استارک اون رو از مقر باقی مانده تشکیلات هایدرا بیرون کشید اصلا به چه منظور و هدفی در اون تشکیلات روش کار میشد؟ و دومی هم اون مرد(به اصطلاح مرد) که در پایان فیلم با صورت آبی و دست چکش مانند طلایی ظاهر… ادامه »

ابوالفضل امجدی
Member
Member
ابوالفضل امجدی

benjamin:

Tyler:من از این فیلمای بچگانه خوشم نمیاد.
ولی این آلترون…عجب شخصیتی داشت…..خدا بود .
بعضی از حرفا و رفتاراش منو یاد bane تو بتمن مینداخت.

فیلم برای طیف وسیعی هست . دیالوگ هاش هم برای کودکان سنگینه

شما که [b]روشنفکر[/b] هستی لازم نیست نگاه کنی . فیلم های فلسفی کسل کننده که با پاپکورن هم نمی شه تحمل کرد ببین 😡

فحش دادی بهم؟

S Ziya Hosseini
Member
Member
S Ziya Hosseini

اصلا فیلم بدی نبود. ولی به نظر من بین تولیدات دنیای سینمایی مارول فعلا بعد از قسمت اولش و نگهبانان کهکشان و قسمت دوم کاپیتان آمریکا، رتبه چهارمه.

bent ben
Member
Member
bent ben

Tyler:من از این فیلمای بچگانه خوشم نمیاد.
ولی این آلترون…عجب شخصیتی داشت…..خدا بود .
بعضی از حرفا و رفتاراش منو یاد bane تو بتمن مینداخت.

فیلم برای طیف وسیعی هست . دیالوگ هاش هم برای کودکان سنگینه

شما که [b]روشنفکر[/b] هستی لازم نیست نگاه کنی . فیلم های فلسفی کسل کننده که با پاپکورن هم نمی شه تحمل کرد ببین 😡

bent ben
Member
Member
bent ben

senator:ارزش دیدن نداره .انگار کارتون نیگا می کنی.حیف این همه هزینه برای این فیلم .

درکت از فیلم همینه (مارول بازا درک می کنند)

اون همه خرابی و اکشن کم بود . تا جایی که تونسته بودن واقعی ساخته بودن

bent ben
Member
Member
bent ben

[b]فیلم بسیار خوش ساختی بود و با طراوت تر از شماره ۱ .
[/b]
جلوه های ویژه فیلم خیلی عالی تر از شماره یک شده بود . سکانس های اکشن واقعی خیلی عالی طراحی شده بود مثل قطار در سکانس لوکیشن سئول و خرابی های دیگه و انفجار ماشین و ساختمان و …. .
ضرباهنگ فیلم عالی بود و بیننده با توجه به زمان ۱۴۲ دقیقه ای فیلم خسته نمی شه و درام هم لابه لای اون همه اکشن خوب قرار داده شده بود .

[b]بهش ۸ از ۱۰ می دهم .[/b]

senator
Guest
Member
senator

ارزش دیدن نداره .انگار کارتون نیگا می کنی.حیف این همه هزینه برای این فیلم .

ali156
Guest
Member
ali156

نولان بتمن شاهکاری تحویل داد هرچند این یارو زک اسنایدر داره گند میزنه بهش
اما جدا از سه گانه ی بتمن نولان بقیه ی فیلم های قهرمانان کمیک دی سی لیاقت تف هم ندارند، فقط و فقط مارول

arash arashi
Member
Member
arash arashi

این فیلما بیشتر برا بچه مچه هاس. ولی خب avnegers ارزش ۱بار نگه کردن داره

ابوالفضل امجدی
Member
Member
ابوالفضل امجدی

من از این فیلمای بچگانه خوشم نمیاد.
ولی این آلترون…عجب شخصیتی داشت…..خدا بود .
بعضی از حرفا و رفتاراش منو یاد bane تو بتمن مینداخت.

Neo
Member
Member
Neo

امیدوارم مسل قسمت اولش خوب باشه. راستی، نقد جیمز براردینلی رو هم قرار بدین.

Neo
Member
Member
Neo

Hafez:

hojabrcr7:کاشکی نولان بتمن رو نمی ساخت تا ما کمتر به ریش امثال ثور و کاپتان امریکا بخندیم…………… ۸) ۸) ۸)

بابا بسه دیگه ،خودتونو جر دادین با این نولان.سگ تو روحش.

جوکر می ارزه به ۱۰۰۰ تا انتقام جو

Neo
Member
Member
Neo

۳۰nema lover:بتمن که آخره جفنگیات شعار زده ی مغز نولان بود (گرچه خوشم میاد ازش) ولی تو بلاک باستر ها دو سری planet of the apes عالی بودن

تو رو چه به بتمن! توباید بری باربی تماشا کنی

Mahta M
Member
Member
Mahta M

اخه چ وعضشه/؟؟

هر کی از یکی خوشش نمیاد میاد بهش فحش میده

خب تو از کارگردان یا بازیگری خوشت نمیاد

فیلماشو نبین کسی مجبورت که نکرده..

یا اگه دیدی خوشت نیومد ایراد هاش رو ببا

اینجا بنویس با احترام و ادب هم میشه حرف زد

چرا شخصیت خودتونو زیر سوال میبرین با این

الفاظ زشت؟؟؟؟؟

pouriya naghavi
Member
Member
pouriya naghavi

Hafez:

hojabrcr7:کاشکی نولان بتمن رو نمی ساخت تا ما کمتر به ریش امثال ثور و کاپتان امریکا بخندیم…………… ۸) ۸) ۸)

بابا بسه دیگه ،خودتونو جر دادین با این نولان.سگ تو روحش.

اولاً خر چه داند قیمت نقل نبات … دوماًسگ تو روح کسایی مثل تو که درکِ شعورشون از سینما اندازه دور از جون یه گاوِ و فقط از دهنشون دری وری بیرون میاد . آخه تورو چه به نولان ؟؟؟

hafez alavi
Member
Member
hafez alavi

hojabrcr7:کاشکی نولان بتمن رو نمی ساخت تا ما کمتر به ریش امثال ثور و کاپتان امریکا بخندیم…………… ۸) ۸) ۸)

بابا بسه دیگه ،خودتونو جر دادین با این نولان.سگ تو روحش.

Mehdi Soltani
Member
Member
Mehdi Soltani

hojabrcr7:کاشکی نولان بتمن رو نمی ساخت تا ما کمتر به ریش امثال ثور و کاپتان امریکا بخندیم…………… ۸) ۸) ۸)

پس شما کاپتان۲ رو ندیدی که به ریش خودت بخندی که فک میکنی بتمن اکشنه

محمد
Member
Member
محمد

لیلا: S.g.7: لیلا: S.g.7: Detective Amir: S.g.7:داداش چیه تاریکه فلانه و اینه و اونه.یه بلاک باستر خوبه،همین خوب هم نیست منظورم شوالیه تاریکیه. طرف اومده اکشناشو تو شب گرفته ملت میان میگن فیلم سیاهه و …! خوب طبیعیه! معمولا صحنه های اکشن و مبارزات بتمن تو شب اتفاق میافته نه روز منظور از تاریک بودن هم فضا و داستان فیلم هست که در اون وقایع تلخ و ناراحت کننده ای اتفاق میافته(مرگ ریچل، هاروی و پلیسهای شهر و …) برای همینم میگن فیلم تاریک و سیاهیه کجا فضا و داستان تاریکه؟! مگه سیاهی نباید احساس بشه و من ناراحت بشم.مگه… ادامه »

P78
Member
Member
P78

فقط منم یا بقیه هم مث من فک میکنن نقد کلا داستان شرح میداد؟؟ من که تا نصف خوندن ولش کردم…
مترجم عزیز خیلی ترجمت عالیه ولی لطفا نقد هایی رو ترجمه کن که نقد گونه باشن نه اسپویلر داستان!
ممنون از ترجمه عالیت

لیلا نوازنده
Guest
Member
لیلا نوازنده

S.g.7: لیلا: S.g.7: Detective Amir: S.g.7:داداش چیه تاریکه فلانه و اینه و اونه.یه بلاک باستر خوبه،همین خوب هم نیست منظورم شوالیه تاریکیه. طرف اومده اکشناشو تو شب گرفته ملت میان میگن فیلم سیاهه و …! خوب طبیعیه! معمولا صحنه های اکشن و مبارزات بتمن تو شب اتفاق میافته نه روز منظور از تاریک بودن هم فضا و داستان فیلم هست که در اون وقایع تلخ و ناراحت کننده ای اتفاق میافته(مرگ ریچل، هاروی و پلیسهای شهر و …) برای همینم میگن فیلم تاریک و سیاهیه کجا فضا و داستان تاریکه؟! مگه سیاهی نباید احساس بشه و من ناراحت بشم.مگه نباید… ادامه »

یولبارس
Member
Member
یولبارس

بابا شماها هم کچلمون کردین با این سیاه و تاریک گفتنتون… 😕

محمد
Member
Member
محمد

لیلا: S.g.7: Detective Amir: S.g.7:داداش چیه تاریکه فلانه و اینه و اونه.یه بلاک باستر خوبه،همین خوب هم نیست منظورم شوالیه تاریکیه. طرف اومده اکشناشو تو شب گرفته ملت میان میگن فیلم سیاهه و …! خوب طبیعیه! معمولا صحنه های اکشن و مبارزات بتمن تو شب اتفاق میافته نه روز منظور از تاریک بودن هم فضا و داستان فیلم هست که در اون وقایع تلخ و ناراحت کننده ای اتفاق میافته(مرگ ریچل، هاروی و پلیسهای شهر و …) برای همینم میگن فیلم تاریک و سیاهیه کجا فضا و داستان تاریکه؟! مگه سیاهی نباید احساس بشه و من ناراحت بشم.مگه نباید یه… ادامه »

لیلا نوازنده
Guest
Member
لیلا نوازنده

S.g.7:

Detective Amir:

S.g.7:داداش چیه تاریکه فلانه و اینه و اونه.یه بلاک باستر خوبه،همین

خوب هم نیست

منظورم شوالیه تاریکیه.
طرف اومده اکشناشو تو شب گرفته ملت میان میگن فیلم سیاهه و …!

خوب طبیعیه! معمولا صحنه های اکشن و مبارزات بتمن تو شب اتفاق میافته نه روز
منظور از تاریک بودن هم فضا و داستان فیلم هست که در اون وقایع تلخ و ناراحت کننده ای اتفاق میافته(مرگ ریچل، هاروی و پلیسهای شهر و …) برای همینم میگن فیلم تاریک و سیاهیه

holden caulfield
Guest
Member
holden caulfield

این آشغالا چیه میبینین 😡

امیر صوفی
Member
Member
امیر صوفی

لطفا نقد براردینلی رو هم بزارید . ممنون .

محمد
Member
Member
محمد

Detective Amir:

S.g.7:داداش چیه تاریکه فلانه و اینه و اونه.یه بلاک باستر خوبه،همین

خوب هم نیست

منظورم شوالیه تاریکیه.
طرف اومده اکشناشو تو شب گرفته ملت میان میگن فیلم سیاهه و …!

Amir Mahmoodi
Member
Member
Amir Mahmoodi

S.g.7:داداش چیه تاریکه فلانه و اینه و اونه.یه بلاک باستر خوبه،همین

خوب هم نیست

Member
Member

از پوسترش مشخصه که فیلم جذاب و قشنگیه. ۸)

HADI NAVAZANDE
Member
Member
HADI NAVAZANDE

۳۰nema lover:بتمن که آخره جفنگیات شعار زده ی مغز نولان بود (گرچه خوشم میاد ازش) ولی تو بلاک باستر ها دو سری planet of the apes عالی بودن

شرمنده! ولی نظر شما همونه که گفتید…
ضمنا اگه یه ابرقهرمان درست و حسابی باشه بتمنه

محمد
Member
Member
محمد

داداش چیه تاریکه فلانه و اینه و اونه.یه بلاک باستر خوبه،همین

bernard bernardini
Member
Member
bernard bernardini

قسمت اولش که حالمون به هم زد ، اون موقع ۱۵هزار دادم واسه بلو-ری‌ش بعد مثه چیز پشیمون شدم

bent ben
Member
Member
bent ben

۳۰nema lover:بتمن که آخره جفنگیات شعار زده ی مغز نولان بود (گرچه خوشم میاد ازش) ولی تو بلاک باستر ها دو سری planet of the apes عالی بودن

معمولا آدم های نخبه در هر زمینه حرف هایی که می زنند چون برای یک عده سنگین هست اون عده به عنوان جفنگیات ازش تعبیر می کنند

bent ben
Member
Member
bent ben

hojabrcr7:کاشکی نولان بتمن رو نمی ساخت تا ما کمتر به ریش امثال ثور و کاپتان امریکا بخندیم…………… ۸) ۸) ۸)

کاپیتان آمریکا مخصوصا شماره ۲ زیبا و تاریک و سنگین بود . آدم لذت می برد

bent ben
Member
Member
bent ben

James Berardinelli:

benjamin:فیلم اثر فاخری نیست ولی یک بلک باستر به تمام معنا هست .

بر خلاف مرد عنکبوتی سام ریمی و بتمن نولان که علاوه بر بلک باستر بودن اثری عمیق هم بودند

کجای فیلم مرد عنکبوتی عمیق بود؟تا قبل از نولانیزسیون سینما تنها چیزی که فیلم های ابرقهرمانی نداشتند عمق بود.به قول راجر ایبرت نولان برای همیشه قواعد این ژانر رو دگرگون کرد.تا دنیا پابرجاست هالیوود دیدگاه اش را نسبت به ابر قهرمان ها،از ۳ گانه ی شوالیه تاریکی الهام خواهد گرفت.

اتفاقا مرد عنکبوتی سام ریمی خیلی عالی بودند مخصوصا شماره ۲ . شماره ۳ سیاه و تاریک بود

ali choopanian
Member
Member
ali choopanian

بتمن که آخره جفنگیات شعار زده ی مغز نولان بود (گرچه خوشم میاد ازش) ولی تو بلاک باستر ها دو سری planet of the apes عالی بودن

حجت مغنی
Member
Member
حجت مغنی

کاشکی نولان بتمن رو نمی ساخت تا ما کمتر به ریش امثال ثور و کاپتان امریکا بخندیم…………… ۸) ۸) ۸)

Francis Underwood
Member
Member
Francis Underwood

benjamin:فیلم اثر فاخری نیست ولی یک بلک باستر به تمام معنا هست .

بر خلاف مرد عنکبوتی سام ریمی و بتمن نولان که علاوه بر بلک باستر بودن اثری عمیق هم بودند

کجای فیلم مرد عنکبوتی عمیق بود؟تا قبل از نولانیزسیون سینما تنها چیزی که فیلم های ابرقهرمانی نداشتند عمق بود.به قول راجر ایبرت نولان برای همیشه قواعد این ژانر رو دگرگون کرد.تا دنیا پابرجاست هالیوود دیدگاه اش را نسبت به ابر قهرمان ها،از ۳ گانه ی شوالیه تاریکی الهام خواهد گرفت.

bent ben
Member
Member
bent ben

فیلم اثر فاخری نیست ولی یک بلک باستر به تمام معنا هست .

بر خلاف مرد عنکبوتی سام ریمی و بتمن نولان که علاوه بر بلک باستر بودن اثری عمیق هم بودند

میعاد
Guest
Member
میعاد

انگار فیلمش اونقدرها هم خوب نبوده…من چندجا دیگه نقداشو میخوندم زیاد راضی نبودن
اما خب منتظرشم