News of the World (اخبار دنیا)


خلاصه داستان:

داستان این فیلم دربارهٔ یک سروان جنگ‌های داخلی امریکاست که بعد از جنگ برای کسب درآمد به خواندن اخبار روزنامه‌ها برای اهالی شهرهای مختلف می‌پردازد که در یکی از سفرهایش به دختری یتیم برمی‌خورد و سعی می‌کند او را نزد بستگانش ببرد.


تصاویر فیلم:

خلاصه نظر منتقدان:

IGN – 9 از 10

پاول گرین گرس و تام هنکس در آخرین همکاریشان چیزی فوق العاده را به ما بخشیده اند، فیلمی گیرا و چالشی که حس خوبی در شما می‌انگیزد.

دیوید رونی – The Hollywood Reporter – 9 از 10

این یک دراما است که با احساسات فراوان، بی شتاب و داستانی قابل تامل ساخته شده است.

فیونوالا هالیگن – Screen daily – 8  از 10

گرین گرس مشخصا قصد دارد فیلم سرگرم کننده‌ای ارائه بدهد و تام هنکس همان بازیگری است که این را ممکن می‌سازد. 


نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نشریه reelviews

نمره 7.5 از 10

« اخبار دنیا » که اقتباسی از رمان سال 2016 « پائولت ژیلز » است، یک وسترن مسافرتی است که در آن ژانر بیشتر به عنوان پیش زمینه داستان والدگونه بین « کاپیتان جفرسون کایل کید » با بازیگری « تام هنکس » و دختر 10 ساله وحشی « جوهانا » با بازیگری « هلنا زنگل » است. ارتباط مابین این دو که ابتدا به حالت وظیفه گونه بود و دیرتر به ارتباطی عمیقتر و پدر دختری تغییر یافت، قلب داستان را تشکیل می‌دهد. تام هنکس، بازیگری که شرافت ذاتی‌اش گونه‌ای اتصال به کارکتر اصلی را می‌سازد یک داستان مختصر تهیه می‌کند که در آن احتمال اینکه کاپیتان کید انگیزه‌های پنهاتی در مورد جوهانا داشته باشد را رد می‌کند.

            فیلم در 1870 روایت می‌شود و کارگردان « پاول گرین گرس » که به توجه به جزئیاتش معروف است با دقت خوبی یک وسترن قدیمی رو بازسازی می‌کند. کید از شهری به شهر دیگر می‌رود، روزنامه ملی را می‌خواند و اهالی را از اتفاقاتی که در سطح کشوری در حال رخ دادن اند آگاه می‌کند. در یکی از سفرهایش او به جوهانا می‌رسد. شش سال پیش، در سن 4 سالگی او توسط « کیووا » در حمله‌ای که منجر به مرگ والدینش شد، ربوده شد. اکنون این وظیفه به گردن کید افتاده است که او را به عمو و عمه بیولوژیکش برساند. جوهانا که انگلیسی نمی‌داند، شیرین‌ترین همسفران نیست. جوهانا می‌داند که مخمصه‌های کنونی‌اش حاصل ربوده شدنش است زیرا تنها چیزی که از زندگیش به خاطر می‌آورد مربوط به زندگی‌اش با کیووا است.

            در اواسط سفرشان، کید و جوهانا با هم وارد یک مصالحه می‌شوند و یک فرم ابتدایی از ارتباط با یکدیگر را شکل می‌دهند. هنگامی که سه یاغی سعی در ربودن جوهانا دارند، او به کید در مبارزه علیه آن‌ها و تفنگ‌بازی کمک می‌کند.

اخبار دنیا بیش از اندازه با صحنه‌های اکشن پر نشده است اما چندین صحنه تعلیق ایجاد می‌کند و یک صحنه علی‌الخصوص- آن جا که کاپیتان کید و جوهانا سعی می‌کنند که به تعقیب‌کنندگانشان شلیک کنند. در موقعیتی دیگر، شرافت ذاتی کید باعث می‌شود که کید برای ممانعت از تایید تاکتیک‌های حاکم مستبد آن منطقه از آب گرم عبور کند. گرین گرس به جای اینکه از این صحنه‌ها به عنوان حواس‌پرتی‌های گاه و بی‌گاه استفاده کند، او اجازه می‌دهد که این صحنه‌ها به توسعه تصویر پدر دختری فیلم کمک کنند.

            اخبار دنیا دومین فیلم سال است که حضور قابل اعتماد تام هنکس خط تولیدش را بهبود بخشیده است. کل فیلم از دریچه لنز راوی روایت می‌شود لذا نکته خاصی در مورد اخبار دنیا وجود ندارد. این یکی از آن فیلم‌هایی است که داستان ساده‌اش با یکی شدن عناصر قبل، هنگام و بعد از تهیه غنی شده است.

مترجم: پدرام موسی‌پور


ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of