Hunters (شکارچیان)

کارگردان: David Weil (دیوید ویل)
نویسنده: David Weil (دیوید ویل),
7.2
0
0.64

خلاصه داستان:

شکارچیان داستان گروهی از شکارچیان افراد نازی در سال ۱۹۷۷ در نیویورک سیتی را دنبال می‌کند. هانترز یا شکارچیان، صدها مقام نازی را شناسایی می‌کنند که در آمریکا زندگی می‌کنند و قصد دارند با توطئه‌ای یک حکومت نازی جدید یا در واقع رایش چهارم را تشکیل دهند.


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم

نقد « شکارچیان »: شکار محموله­‌های « نازی » دریافت شده در دهه هفتاد میلادی

اواخر دهه هفتاد میلادی در شهر نیویورک است و زندگی « جونا هایدلباوم » با بازیگری « لوگان لرمن » به دنبال رفتن به سمت دنیای غیرقابل باور و خطرناک « شکار نازی » در حال از این رو به آن رو شدن است. پس از ملاقات « میر آفرمن » کنجکاو با بازیگری « آل­پاچینو »، جونا متوجه می‌­شود که گروهی متشکل از افراد مختلف تصمیم دارند عدالت را در مورد  نازی­‌هایی که خودشان را در خاک آمریکا پنهان کرده‌­اند اجرا کنند. با وجود اینکه تا همین جا هم خیلی عجیب و غریب است، معلوم می­شود که « شکارچیان » در مسیر کشف چیزی قرار دارند که هرگز فکر نمی‌­کردند در پیدا کردن افرادی که به ظاهر جلوی چشم‌­ها پنهان شده­‌اند به آن برخورند.

این مشخصا با ادامه یافتن سریال که در غایت چند صحنه شوکه­‌کننده و شگفت‌انگیز نشان می­دهد، بیشتر دیده می­شود اما شکارچیان از همان آغاز با رابطه­‌ای آرام، حساب­‌شده و دیوانه‌­وار که سبب تنش‌­زایی بی‌­نقصی می­‌شود، شروع می­‌شود.

از لحاظ تم، « شکارچیان » و « آمریکایی­ها » (The Americans) نقاط مشترک بسیاری در برجسته کردن قدرت­‌های عجیبی که امکان دارد آن را « بی‌­پروایانه تسلیم شدن » بنامید دارد. این مشخصا با ادامه یافتن سریال که در غایت چند صحنه شوکه­‌کننده و شگفت‌انگیز نشان می­دهد، بیشتر دیده می­شود اما شکارچیان از همان آغاز با رابطه­‌ای آرام، حساب­‌شده و دیوانه‌­وار که سبب تنش‌­زایی بی‌­نقصی می­‌شود، شروع می­‌شود. فراتر از آن، سریال، همچنین زمانی که اتفاقات واقعا عجیب می‌­افتند احساسی آشناگونه می­دهد. مطمئنا درجاتی از تمرین کردن در ائتلاف شکارچیان وجود دارد، اما آن­ها واقعا چه امیدی می­توانند در مبارزه با …، خب، مبارزه با چی؟ کانال­‌های معتبر و قانونی علاقه­ای به کمک کردن به آن­ها ندارند یا به آن­ها ایمانی ندارند . این به آن معنی است که اعمال آن­ها خلاف قانون است. رفتن به مراسم کشت و کشتار به اندازه کافی سخت است.

در سریالی که به نحوی طراحی شده است که هر چیزی که اتفاق می­افتد یا پیچشی جدید در متن داستان است یا نوری جدید بر همه چیز می­تاباند، ممانعت از لو دادن داستان امری چالش برانگیز است. اما از آن جا که داستان حول محور ترس فزاینده و شوک، ساخته شده است، سریال بیشتر در مورد کارکترهاست تا رویدادها.

« رقص چهره‌­ها » که آل­پاچینو باید انجام بدهد، در حالی­که باید درونی­‌ترین حالات شخص صاحب آن چهره را به نحوی باورپذیر نشان دهد، هر دقیقه‌­اش تماشایی است.

پاچینو، که اخیرا در « مرد ایرلندی » درخشید، احتمالا بهترین بازی­اش در نقشی که فقط پیچیده نیست بلکه سرشار از تغییرهای ناگهانی است را داشته است. انگیزه‌­های او تا همین جا هم با اعضای گروه بالا و پایین­های خود را داشته است و اکنون باید دریابد که با جونا جوان، که طبیعتا از نحوه پذیرشش در گروه و عملکردش مطمئن نیست، چه باید بکند.  « رقص چهره‌­ها » که آل­پاچینو باید انجام بدهد، در حالی­که باید درونی­‌ترین حالات شخص صاحب آن چهره را به نحوی باورپذیر نشان دهد، هر دقیقه‌­اش تماشایی است.

جونا، که به مرور متوجه می­­شود که مادربزرگش یکی از بنیان­گذاران گروه شکار نازی­ها، با یکی از افرادی که با او را از کمپ می­‌شناخته است، بوده است هیچ گاه در طول چهار قسمت نمی‌­تواند به او سر بزند. حقیقتِ چندوجهیِ تحریمِ غیردولتیِ بیرون راندنِ نازی­ها چیزی نیست که طریقه دست و پنجه نرم کردن با آن را در مدرسه آموخته باشید و لرمن مانند همه افراد دیگر عناصر شوک، خشم و خشونت را در خودش کنترل می­کند. چیز بد برای جونا این است که باید شناکردن با ماهی­ها را بیاموزد و او این را بلد نیست.  یک راهبه / جاسوس با بازیگری « کیت مولوانی »، یک بازیگر نه چندان پر نقش با بازیگری « جاش رادنار » و یک زوج سال‌خورده و متخصص سلاح با بازیگری « سال روبینک » و « کرول کین »  بهترین گروه ممکن نیست.

چون این ماجراجویی سورئال با سکانسی پس از دیگری و فلش‌­بک­‌های فراوان زندگی در « کمپ تمرکز » را یادآور می­شود. تصور می­کنم که این بخشی از نکته‌­ای باشد که سازندگان سریال به دنبال آن هستند. آن­ها به معنای واقعی کلمه « اصلح » نیستند. خیلی از آن­ها از « خوب » بیشتر نیستند زیرا وقت زیادی را در حال ساخت خود بوده‌­اند و سایرین در حال قربانی سازی بوده­اند. اما به هر حال آن­ها قهرمان هستند.

شکارچیان سریالی است که می‌­تواند شما را گیج کند و برای برخی ممکن است آنقدر نزدیک به خانه باشد که مانع از تماشایش شود. و به خاطر این که از شما می­خواهد که با کارکترهای­ش در جریان شکار همراه شوید یکی از درگیرکننده‌ترین آثار سالیان گذشته است.

 

مترجم: پدرام موسی‌پور


ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of