Hop (جهش)


خلاصه داستان:

«ای بی»، خرگوش کوچک و بازیگوشی است که به همراه خانواده خود و یک سری جوجه کوچک در جزیره راپانویی (جزیره عید پاک) زندگی می کند و علاقه فراوانی به نواختن موسیقی دارد اما پدر او که مسئول رساندن کادوها و تخم مرغ های روز عید پاک است می خواهد تا ای بی راه او را


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم Sandy Chen (سندی چن)

نقد و بررسی کامل فیلم

 با وجود سطح انتظارات پایین ، با این حال کماکان فیلم هایی که در آن ها حیوانات سخنگو ایفای نقش می کنند در انتهای صف فیلم های سبک خانوادگی جای گرفته اند. وقتی خرس های خشمگین ، سنجاب ها و موش خرما ها و همین طور خرگوش ها تنها کاراکترهای گرافیکی یک فیلم اکشن  باشد ، نتیجه از این هم مصیبت بار تر خواهد بود.
 

Hop که سعی کرده است به گونه ای دیگر نشان داده شود، سطح انتظارات را تنها اندکی بالاتر می برد. فیلم کمی سرگرم کننده است اما تنها برای آن دسته از کودکانی که هنوز آنقدر کوچک هستند که داستان های Easter bunny را باور می کنند. کارگردان ، داستان فیلم را از Island Easter آغاز می کند ، جاییکه Easter Bunny و کارخانه Willy Wonka-esque که در آن جوجه ها و خرگوش ها ، سبدهایی پر از آب نبات را برای بچه های سراسر دنیا تولید می کنند ، قرار دارد.

آقای Bunny قصد دارد بازنشسته شود و کار خود را به پسر نوجوان خود یعنی E.B. که صداپیشگی آن بر عهده راسل برند  است ، واگذار کند ، اما این خرگوش نوجوان نمی خواهد که نقشه پدر به موفقیت بیانجامد و قصد اینکه فعلا کار پدر خود را انجام دهد را ندارد. او می خواهد از دوران کودکی جادویی خود لذت برده و به یک طبل زن (همان جاز زن!) موفق بدل شود. با ناامید شدن از یافتن راهی برای نجات از این وضع ، او از روزنه خرگوش برای مسافرتی بی بازگشت به هالیوود  استفاده می کنند و در آنجاست که E.B. نخست به میان خرگوش های دیگری در Playboy Mansion پناهنده می شود.

پیش از این که E.B. امید خود را کاملا از دست دهد ، به شخصی با نام “فرد” (با بازی  جیمز ماردسن) بر می خورد. E.B. ، فرد را فریب می دهد تا جایی برای ماندن به او داده و به وی برای رسیدن به رویای تبدیل شدن به یک ستاره موسیقی کمک کند .

برای آقای راسل برند که هفته اینده در فیلم دیگری با موضوع کودک که بازسازی آرتور است ، شرکت می کند ، ایفا کردن نقش یک خرگوش نوجوان اصلا دشوار نیست و وی بازی خوبی در این نقش از خود برجای گذاشته است. همانند همسرش، کتی پری ، برند نیز می تواند نقش های شخصیت بی بند و باری همانند نقش وی در «فراموش کردن سارا مارشال» و « او را به یونان برسانیدم بازی کرده و یا نقش شخصیت مهربان، جذاب و کودکانه ای که در فیلم هایی چون Bedtime Stories و Despicable Me ایفا کند. متاسفانه دو شخصیتی بودن برند در صحنه هایی چون سر به سر گذاشتن وی با خواهر زیبای فرد کار دست او می دهد!

درباره  انتخاب جیمز ماردسن برای بازی در نقش جوانی بیست ساله و بی مسئولیت (فرد) که به شدت به مادری نگران (الیزابت پرکینز) و پدری مایوس (گری کول) وابسته است باید گفت که  کارگردان در انتخاب این بازیگر باری ایفای این نقش اشتباهی بزرگ مرتکب شده است. تفاوت سنی وی با نقشی که ایفا می کند وحشتناک است ، به هر حال این همان بازیگری است که 11 سال پیش وی را در X-men در نبرد مگنتوها دیده بودیم. در یکی از صحنه های نخست که سر میز شام خانواده فرد اتفاق می افتد ، به نظر می آید که “فرد” در برابر خواهرش سم و همین طور خواهر کوچکترش که نقش وی را تیفنی اسپنسن بازی می کند یک شخصیت بازنده است تا رقیبی سرسخت.

گرچه فیلم خیلی سریع تبدیل به کلیشه می شود و دو برادر به شدت سعی می کنند تا نظر پدر را به خود جلب نمایند. E.B. می خواهد به پدرش نشان دهد که می تواند به یک طبل زن موفق تبدیل شود که به معنی نمایش استعدادیابی David Hasselhoff نیز هست. Hoff به تنهایی سعی می کند تا بازی خنده اوری از خود به نمایش بگذارد که نمونه ای دیگر از بازگشت به شوخی های گذشته است. “فرد” که اعتقاد دارد از کودکی سرنوشت وی به چیزهایی بزرگتر از کارهای ساده و ابتدایی گره خورده است ، باور دارد که با مراقبت از E.B. به موفقیت بزرگی دست خواهد یافت.

به اقیانوس جنوبی Easter bunny باز می گردیم ، Carlos با صداپیشگی حرفه ای hank Azaria سعی دارد تا امپراتوری Bunny را به اشغال خود درآورد. Azaria نسبت به فیلم The Birdcage  ، لهجه اسپانیولی خود را جلوه ای دیگر داده است و به همین دلیل هر گفته و دیالوگ وی منتج به خنده تماشاگران می شود. اما کماکان این خنده های آنی و زودگذر نیز سبب نمی شوند تا Hop برای کسانی بیش از کودکان دبستانی جذاب شود.

برای خانواده هایی که فرزندان خردسال دارند ، Hop آنقدر خوب هست که بتواند در لیست فیلم های سرگرم کننده سال شان جای گیرد . اما نباید از آن انتظاری در حد کلاسیک های بهار هر سال داشته باشید.

مترجم :احسان رضایی

تهیه و ترجمه: سایت نقد فارسی

هر گونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر دقیق منبع: سایت نقد فارسی مخالف قانون بوده و مدیریت سایت هیچ گونه رضایتی در این مورد ندارد و شرعا حرام میباشد.

 


15
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
sinemat Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you will find 35933 additional Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you can find 55243 additional Information to that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you can find 5710 additional Info on that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you can find 53255 more Info on that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you will find 80869 more Info to that Topic: naghdefarsi.com/title/hop/ […]

sia nem
Member
Member
sia nem

شخصیت آدم ها جالب بود اما در کل از فیلم زیاد راضی نیستم به نظرم برای سنین پایینتر باید جالبتر باشه