Guardians of the Galaxy (پاسداران کهکشان)

 

کارگردان : James Gunn

نویسندگان : James Gunn, Nicole Perlman

بازیگران : Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper

خلاصه داستان: پیتر کوییل (شخصیت کریس پِرَت در فیلم) در کودکی توسط بیگانگان وحشی ربوده می‌شود تا به عنوان یک راهزن سرگردان بین سیاره ای رشد کند. کوییل در جریان یکی از پرسه‌هایش به یک گوی قدرتمند برمی خورد که قادر است جهان را نابود کند و…

www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.png

 

 

منتقد: اِریک کان (indieWIRE) – امتیاز ۷.۵ از ۱۰ (B)

 

 

 

«پاسداران کهکشان/Guardians of the Galaxy» فیلمی هوشمندانه و مفرح است که به نبرد با انفجارهای احمقانه و دیگر جلوه های ویژه بر می‌خیزد. اما در عین حال ستایشی است از جلوه های ویژه.

 

 

images/stories/rooz/naghd/GuardiansOfThe Galaxy/GuardiansOfThe Galaxy-1.jpgقمار تجاری هوشمندانه‌ی فیلم‌هایِ ابرقهرمانیِ اخیر مارول این است که گرچه همه داستان‌ها در یک دنیای مشابه رخ می‌دهند، اما این استودیو اقدام به جذب نویسنده-کارگردان‌هایی نموده که دیدی متمایز نسبت به کار کردن در این محدودیت‌ها دارند. میل شدید جان فاورو به خلق ضدقهرمان های مذکر جذاب کمک [بزرگی] به ایجاد جلوه اولیه «مرد آهنی/Iron Man» نمود؛ جاس ویدون، یکی از طرفداران پر و پا قرص این ژانر، زیرکانه تمام رشته‌های فیلم‌های قبلی را کنار هم گذاشت و توانست «انتقامجویان/The Avengers» را بسازد و به این ابرقهرمانی شوخ و شنگ، با وجود همه ویژگی‌های غیرمنطقی یک فیلم ابرقهرمانی، یک بعد انسانی باورپذیر ببخشد.

داستان «پاسداران کهکشان»، که در سامانه‌های ستاره‌ای دوردست اتفاق می‌افتد و عمدتاً با [دسته ای از] بیگانگان نادان درگیر است، با این ابعاد غیرمنطقی سرشاخ می‌شود، که جیمز گان – پیرو سابق کمپانی فیلمسازی تروما و معتاد فیلم‌های ردهB سینما – را به گزینه‌ای ایده آل برای هدایت این پروژه تا سرمنزل مقصود تبدیل می‌کنند. او محصول خوبی ارائه می‌دهد: گرچه جلوه های ویژه موفق عمل می‌کنند، اما نقطه قوت «پاسداران کهکشان» شوخ طبعی آن است که فراتر از اجزای تشکیل دهنده آشناتر آن ظاهر می‌شود.

images/stories/rooz/naghd/GuardiansOfThe Galaxy/GuardiansOfThe Galaxy-2.jpgاما اشتباه نکنید، به دلیل بازار گسترده‌ای که این نوع فیلم سازی هدف قرار می‌دهد و به دلیل جوانب سرگرم کننده ای که این فیلمها در بر دارند، «پاسداران کهکشان» فیلمی است که به سختی می‌شود در داستان گویی آن به تبع میل عمل کرد. همان طور که گرد و خاک اخیر ادگار رایت با این استودیو بر سر فیلمنامه فیلم «مرد مورچه ای/Ant-Man»، که گفته می‌شود استودیو به این دلیل که رایت تنها به میل خود فیلم می‌سازد ردش کرد، ثابت کرد که همیشه یک عامل مصالحه در فیلم‌هایی که در این مقیاس ساخته می‌شوند نقش دارد.

برای این منظور، گان نیز گزینه مناسبی برای این پروژه محسوب می‌شود. «پاسداران کهکشان» تسلط او بر سنت‌های این ژانر را که در اثر قبلی‌اش دیده می‌شدند، ردیابی  می‌کند و از مقیاس بزرگتری برای انتشار آن‌ها استفاده می‌کند. دو فیلم قبلی او شرایط را مهیا کردند. داستان اغراق آمیز و جذاب تهاجم بیگانگان در فیلم «لغزش/ Slither» توانایی او در استفاده از هر دو جنبه فرمول وحشت-کمدی در یک فیلم را اثبات نمود. در فیلم «سو*پر/Su*per»، که در آن شخصیت دیوانه رین ویلسون لباسی تنگ به بر می‌کند و مجموعه ای از اقدامات نا به جا انجام می‌دهد تا به یک انتقام جو تبدیل شود، گان یک حس شریرانه به فضای ابرقهرمانی تزریق کرد، بدون این که عملاً آن را نقد کند. در «پاسداران کهکشان» این گرایش‌ها مسنجم تر هستند. در عین حال، این فیلم آن‌ها را به تصویر بزرگتری ارتقا می‌دهد که مانع از دیده شدن اجزای بهتر آن می‌شود.

images/stories/rooz/naghd/GuardiansOfThe Galaxy/GuardiansOfThe Galaxy-3.jpgخوشبختانه این فیلم بر محدودیت‌های روایت اِفِکت (جلوه) محور خود به دلیل مجموعه ای از اجراهای پرداخت شده از سوی بازیگران غلبه می‌کند. گل سرسبد بازیگران این فیلم کریس پِرَت است که در نقش تنها موجود زمینی داستان یعنی پیتر کوییل به ایفای نقش می‌پردازد، کسی که در کودکی توسط بیگانگان وحشی ربوده می‌شود تا به عنوان یک راهزن سرگردان بین سیاره ای رشد کند.

کوییل در جریان یکی از گشت و گذارهایش به یک گوی قدرتمند برمی خورد که قادر است جهان را نابود کند. در اصل این مک گافین[۱] مجموعه ای از ابزارهای داستانی را وارد این فیلم می‌کند: گامورای یتیم کش (با بازی زو سالدانا) برای پیدا کردن کوییل و پس گرفتن گوی فرستاده می‌شود. در عین حال یوندوی دزد دریایی (با بازی مایکل روکر بد اخلاق) برای کوییل جایزه تعیین می‌کند که این مقدمه ای است برای معرفی ستاره های واقعی فیلم که هر دو انیمیشنی هستند: راکت راکون، یک جایزه بگیر از خود راضی و وراج (با صدای بِرَدلی کوپر) و وردست چُلمَنگش، یک درخت متحرک به نام گروت (با صدای دیجیتالی شده وین دیزل که هر بار روی صحنه می‌آید تنها عبارت «من گروت هستم» را به اشکال مختلف صدها بار تکرار می‌کند). بالاخره کوییل و جایزه بگیرها پشت میله های زندان به هم می‌رسند و با شک و تردید برای آزاد شدن با هم متحد می‌شوند و در این راه دِراکس (با بازی دِیو بائوتیستا) مضحک و کله پوک آن‌ها را همراهی می‌کند. بقیه فیلم داستان تلاش‌های آن‌ها برای دور نگه داشتن گوی از چنگال رونان تشنه قدرت و تندرو (با بازی لی پیس) است و در پایان این گروه از شیادان خودشیفته به منجیانی وظیفه شناس تبدیل می‌شوند. اگر فکر می‌کنید داستان را لو داده‌ام، خب، مگر غیر از این انتظار داشتید؟

images/stories/rooz/naghd/GuardiansOfThe Galaxy/GuardiansOfThe Galaxy-4.jpgاما رسیدن به این هدف معلوم، با بده بستان‌های گاه و بیگاه و نکات طنزی همراه است که [تنها] در یک فیلم رابرت آلتمنی[۲] ممکن بود نا به جا به نظر نرسند. «پاسداران کهکشان» درست زمانی در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد که درباره چیزی است که انتظار ندارید چنین فیلمی درباره‌اش باشد: شخصیت‌ها.

پِرَت، که خود را به عنوان بازیگری ثابت کرده که هر بار به رنگی در می‌آید و نمی‌توان او را در یک حالت ثابت مشاهده کرد، برای هدف این فیلم بسیار جور در می‌آید. او به خوبی از پس نقش کلیشه ای یک قهرمان فیلم‌های اکشن بر می‌آید، حتی وقتی که رفتار افاده آمیز خود را با مانورهای احمقانه و پوزخندی خودآگاهانه تلفیق می‌کند. با وجود این راکت و گروت با چنان کاریزمایی در کانون توجه قرار می‌گیرند، که بعید است مارول قید یک اثر اشتقاقی با آنها را بزند. با یادآوری کششی شبیه به آنچه بین دو شخصیت هان و چیوباکا [در فیلم‌های جنگ ستارگان] وجود داشت، رویکرد بی پروای این زوج در انجام کارها یکی از بهترین نمونه های فیلم‌های کمدی دو شخصیتِ محوری در یک برهه از زمان است، و نمونه دیگری از امکانات قدرتمندی است که فناوری ایجاد شخصیت‌های کامپیوتری در اختیار قرار می‌دهد.

متأسفانه فیلمنامه گان چندان با زن‌ها مهربان نیست. سالدانا اصولاً زیر لایه‌های سنگینی از گریم سبزرنگ بازی می‌کند و وقتی که پِرَت باید او را از چنگال تاریکی عمیق نجات دهد (معادل آزاد کردن یک دوشیزه نگران از ریل‌های راه آهن در قرن بیست و یکم،) سالدانا به یک حامی کسل کننده تهدیدهای پِرَت تنزل می‌یابد. اما وقتی فیلمنامه از او می‌خواهد تا با مردان خشن اطراف خود بجنگد یا دشنامشان دهد، او این چنین می‌کند و همین برای فضا دادن به این بازیگر کافی است.

images/stories/rooz/naghd/GuardiansOfThe Galaxy/GuardiansOfThe Galaxy-5.jpgو او قطعاً فضای زیادی دارد. این فقط راکت و گروت نیستند که به فیلم حس و حال جنگ ستاره‌ای می‌دهند. با تک تک نماهای «پاسداران کهکشان» که برای نمایش مؤلفه‌های آن فرازمینی ساخته و پرداخته شده، دنیای مجازی آن بیشتر و بیشتر رنگ واقعیت می‌یابد. وقتی که بِنیسیو دِل تورو در نقش یک محتکر مرموز معروف به کالکتور (مجموعه دار) در یک صحنه طولانی ظاهر می‌شود، بهانه‌ای دیگر به دست [کارگردان] می‌افتد، تا اتاقی پر از چیزهای زنده و غیرزنده کیهانی، که او از گوشه و کنار کهکشان جمع کرده است نمایش دهد. از آنجا که هر نما بر ما تأثیر می‌گذارد، لذا بی شک دنیای عظیم غیرقابل تصوری در آنجا وجود دارد.

با توجه به این مقیاس، هیجان‌انگیزترین لحظات «پاسداران کهکشان» وابستگی به فیلمنامه آن ندارند. وقتی که یوندو به استفاده از یکی از پیکان‌های کمربند خود تحریک می‌شود و تمام دشمنان را زمینگیر کند، این حس به شما دست می‌دهد که این صحنه می‌توانست در هر لحظه ای از فیلم رخ دهد. سرگرمی به معنای کلمه در جای جای فیلم پراکنده است.

ولی گان همچنان در بهره برداری از یک ابزار جامع موفق است: یک نوار کاسِت مخلوطی از آهنگ‌هایی که مادر کوییل به هنگام کودکی پسرش قبل از این که خود در اثر سرطان بمیرد درست کرده است. این قهرمان با همراه آوردن این شاهد آنالوگ بر گذشته خود در طول ماجراهای دیجیتالی‌اش، انگار به ریشه‌های داستانی چنگ زده که از حاشیه های جذاب آن بیرون زده‌اند.

به این ترتیب، «پاسداران کهکشان» به شدت از موسیقی متن پاپش بهره می‌برد؛ از جمله از آهنگ «O-o-h Child» گروه Five Stairsteps به منظور پَرت کردن حواس یک تبه کار استاده می‌کند و از آهنگ cherry bomb برای زنده کردن یک مونتاژ، هنگامی که تیم نقشه‌ پیروزی را توضیح می‌دهد. (حتی یک مونولوگ کامل درباره یکی از آهنگ‌های Footloose هم وجود دارد.) گان این ابزار شیک را با تصاویر احساسی از ستاره‌هایش تکمیل می‌کند، از جمله یک قدم زدن اِسلو موشِن در راهرو که ما را به یاد اولین صحنه فیلم «کلاهبرداری آمریکایی/American Hustle» می‌اندازد. این ابزار جواب می‌دهد: با کمک ریتم‌های موسیقیایی که احساسات را تحریک می‌کنند، گان فانتزی ابرقهرمانی خود را به سمت قلمرو ستارهای راک هدایت می‌کند.

images/stories/rooz/naghd/GuardiansOfThe Galaxy/GuardiansOfThe Galaxy-6.jpgدر این راستا، گان به خوبی موضوع عامه پسند خود را به یک زمین بازی پر هیجان تبدیل می‌کند. درست مثل زمانی که «مرد آهنی» حرف می‌زند، تمرکز زیاد بر سبک به این روایت‌های احمقانه اجازه می‌دهد تا به اندازه بودجه‌های تولید سرسام آورشان از یک لحن احساسی [به نفع خود] بهره برداری کنند.

اما این باز جلوه‌ها هستند که حرف اول را می‌زنند. وقتی که «پاسدارها» وارد یک نبرد عظیم می‌شوند، به خصوص در طول نبرد در یک فضاپیمای عظیم‌الجثه در نیم ساعت پایانی فیلم، کل کار افت می‌کند و تنها زمانی دوباره قد راست می‌کند که درونمایه طنز فیلم باز می‌گردد. با این حال موفقیت این فیلم، حتی زمانی گان به حاشیه‌ها می‌پردازد تا حد زیادی به یک جلوه ویژه بزرگ مدیون است. بهترین شخصیت‌های فیلم (راکت و گروت) حتی ذره‌ای از گوشت و پوست تشکیل نشده‌اند، اما جاذبه‌شان ربط چندانی به فناوری، که باعث حیاتشان شده است، ندارد.

اگر «پاسداران کهکشان» داستان اصلی پر خطر خود (یعنی نجات جهان از نابودی قریب‌الوقوع) را کنار می‌گذاشت، باز هم در حد یک فیلم لذتبخش باقی می‌ماند. نقاط قوت آن که اصولاً مدیون شخصیت آتشی مزاج راکت هستند، برای اثبات این مدعا کافیست: او همیشه مشکل ساز است، مدام در نقشه‌هایش مشکل تراشی می‌کند (مثلاً نیاز به ربودن پای قلابی یک زندانی) تا سر به سر بقیه بگذارد. در یک صحنه وارد یک میخانه می‌شود و تهدید می‌کند که کل بار را منفجر می‌کند. نوعی هیجان محض در تماشای این لحظات بی زرق و برق وجود دارد؛ به جای این که با جلوه های ویژه حواستان را پرت کنند، عوامل فیلم از جلوه‌های ویژه برای رضایتبخش تر کردن صحنه‌ها استفاده می‌کنند و اینجا است که فیلم پنجره ای به سوی نوع بهتری از فیلمهای موفق تجاری باز می‌کند.

تابستان امسال به خصوص پر از نمونه‌هایی از این دست بوده است. در حالی که آخرین نسخه از «تبدیل شوندگان/ Transformers» کسل کننده ترین فیلم در این مجموعه است، «طلوع سیاره میمون‌ها/ Dawn of the Planet of the Apes» نمونه بسیار خوبی از یک فیلمسازی موفق و بنیادی را ارائه کرده است. فیلم «لوسی/ Lucy» اثر کارگردان فرانسوی لوک بسون که این هفته اکران می‌شود با تمام ایده‌های مبتکرانه‌اش به بیراهه رفته است. «پاسداران کهکشان» جایی میان این طیف قرار می‌گیرد. این فیلم به حد کافی برای راضی کردن بینندگان آسانگیر پیش پا افتاده است، اما از طرفی رویکرد طعنه‌آمیزش باعث می‌شود پا را فراتر از استانداردهای شرکت سازنده‌اش بگذارد. در پایان از آنجا که تمام فیلم‌های اینچنینی باید نوید ساخت قسمت‌های بعدی را بدهند، «پاسداران کهکشان» این احتمال را باقی می‌گذارد که حتی اگر همین داستان آشنا ادامه پیدا کند، باز هم ممکن است ما به طرقی دیگر شگفت زده شویم. تنها می‌توان امیدوار بود.

————————-

[۱] به انگلیسی McGuffin: مفهومی در سینما است که توسط آلفرد هیچکاک متداول شده‌است. مک‌گافین به سرنخ یا ابزاری گفته می‌شود که بدون اهمیت ذاتی، به پیشبرد داستان کمک می‌کند. یکی از مستعمل‌ترین تکنیک‌های گسترش پیرنگ در سینمای هیچکاک استفاده از « جستجو برای مک گافین » بوده است. «مک گافین» فردی/ شیئی/ مفهومی و به طور کلی ابژه‌ای است که همه به دنبال آن می گردند و ماجرا پیش می رود اما در بسیاری مواقع سرانجام معلوم می‌شود که یا ابژه خیالی بوده است و یا اینکه اهمیت چندانی نداشته است. در روانی، پول‌های دزدیده شده نقش «مک گافین» را ایفا می کنند و اولین حدس‌های ما کنجکاوی در مورد سرانجام پول هاست که تقریباً از انتهای همان نیمه اول فیلم فراموش می شود.

[۲] کارگردان فقید امریکایی که سبک خاص خود را داشت.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: محمد رضا سیلاوی

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

59
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
59 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
38 Comment authors
ali.246616علیرضا بیاتیm2دیوانهm2 Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
امید بصیری
Guest
Member
امید بصیری

hasan 667:اقا دهن مارو با این دارک نایتتون سرویس کردین . من نمیگم فیلم چرتیه ولی خدایی از باشگاه مشتزنیو اینسپشنو خوب بد زشت لیاقتش بیشتره هی میگید فیلم چهارمه ! دلیل امتیاز بالاش هم بخاطر عامه پسند تر بودنشه مثلا فیلمی مثل نمایش ترومن یا her امتیاز بالایی نمیارن چون همه توانایی درکشو ندارن وگرنه دارک نایت با تمام زیبایی هاش به خوبی اسامی که نام بردم نیست باشه.تو خدای درک فیلمه hasan 667:اقا دهن مارو با این دارک نایتتون سرویس کردین . من نمیگم فیلم چرتیه ولی خدایی از باشگاه مشتزنیو اینسپشنو خوب بد زشت لیاقتش بیشتره هی… ادامه »

علی نورایی
Guest
Member
علی نورایی

عجب فیلمی ار آب دراومد واقعا یه بلاک باستر به معنای واقعیه !!! دوستان عزیز فیلم دارک نایت اصلا در هیج زمینه ای با این فیلم نباید مقایسه بشه چونکه دارک نایت فیلمی بود که بیشتر روی خلاقیت کارگردان و شاهکار فیلمنامه میجرخید اما این فیلم یه فیلم کاملا تخیلیه که روی جلوه های ویژه و شخصیت های مارول میچرخه !!! به شخصه دارک نایتو بیشتر دوست دارم تا این فیلم اما اینم در مقایسه با فیلمای هم جنس خودش مثل استار ترک و … حوب درخشید !!! تنها دلیلی که این فیلم و دارک نایت با هم مقایسه میشن… ادامه »

Mehdi EK
Guest
Member
Mehdi EK

Garfield:تریلرش رو دیدم به پای فیلم The Smurfs / اسمورف ها نمیرسه، ولی به نظر جالب میاد.

به نظره من اصلا نباید شاهکاری مثل اسمورف ها رو با این فیلم درپیت مقایسه کنی. مطمئن باش فیلمی مثل اسمورف ها حالا حالاها ساخته نخواهد شد.

MEHDI gholami
Member
Member
MEHDI gholami

این منتقدا هم مشکوک میزنن هر چی فیلم از مارول میاد با تحسین منتقدان همراه میشه که روی فروش و امتیاز imdb تاثیر میزاره مثلا فیلم اونجرز که اون رو فیلم فوق العاده ای خوندند چی بود فقط چند ابر قهرمان محبوب رو تو فیلم گذاشته بودند و ساده ترین داستانی که میشد تصور کرد رو داشت ولی به شاهکاری مثل dark knight rises چقدر گیر الکی دادن مثلا شما نحوه معرفی دشمن دو تا فیلمو باهم مقایسه کنید یا صحنه ی المان توی اونجرز رو با اون صحنه ی دستکاری تو سهام یا یایان قابل پیش بینی اونجرز با… ادامه »

ehsan eidany
Member
Member
ehsan eidany

فیلمش چقدر داره فروش میکنه 😮 تو امریکا ب ۱۷۵رسید

خدایی لیاقت نداره اندازه ترانسفورمرز شد تو امریکا

فایر من
Guest
Member
فایر من

من موندم شما چرا دارید شوالیه تاریکی رو با این فیلم مقایه میکنید ؟؟ اون یک فیلم قهرماننه اکشن و تلخ و سیاه هست این یک فیلم تخیلی و کمدی و هیجانی هست . شوالیه تاریکی داستان مفهموی در کنار یک اکشن خوب و منطقی داره که حتی منم عاشقشم و تا الان بالای ۱۰۰۰ بار دیدمش اما این دسته فیلم ها بدون داستان ولی با یک هیجان و تخیل و پر از جلوه های ویزه است که دیدنش برای چندین بار خارج از لطف نیست آدم با جفتشون حال میکنه اینکه بخواهیم طرف داری و یا مقایسه کنیم درست… ادامه »

hasan 667
Guest
Member
hasan 667

AghMioOos: hasan 667:اقا دهن مارو با این دارک نایتتون سرویس کردین . من نمیگم فیلم چرتیه ولی خدایی از باشگاه مشتزنیو اینسپشنو خوب بد زشت لیاقتش بیشتره هی میگید فیلم چهارمه ! دلیل امتیاز بالاش هم بخاطر عامه پسند تر بودنشه مثلا فیلمی مثل نمایش ترومن یا her امتیاز بالایی نمیارن چون همه توانایی درکشو ندارن وگرنه دارک نایت با تمام زیبایی هاش به خوبی اسامی که نام بردم نیست اتفاقا نکته دقیقا همین جاست! نولان در تریلوژی دارک نایت مضامین انسانی رو با فرم و روایت درست به هر دو مخاطب خاص و عام ارائه کرد! فیلمی که مضامینش… ادامه »

Amirhosein-Mousavi
Guest
Member
Amirhosein-Mousavi

hasan 667:اقا دهن مارو با این دارک نایتتون سرویس کردین . من نمیگم فیلم چرتیه ولی خدایی از باشگاه مشتزنیو اینسپشنو خوب بد زشت لیاقتش بیشتره هی میگید فیلم چهارمه ! دلیل امتیاز بالاش هم بخاطر عامه پسند تر بودنشه مثلا فیلمی مثل نمایش ترومن یا her امتیاز بالایی نمیارن چون همه توانایی درکشو ندارن وگرنه دارک نایت با تمام زیبایی هاش به خوبی اسامی که نام بردم نیست اتفاقا نکته دقیقا همین جاست! نولان در تریلوژی دارک نایت مضامین انسانی رو با فرم و روایت درست به هر دو مخاطب خاص و عام ارائه کرد! فیلمی که مضامینش رو… ادامه »

Amirhosein-Mousavi
Guest
Member
Amirhosein-Mousavi

hasan 667:اقا دهن مارو با این دارک نایتتون سرویس کردین . من نمیگم فیلم چرتیه ولی خدایی از باشگاه مشتزنیو اینسپشنو خوب بد زشت لیاقتش بیشتره هی میگید فیلم چهارمه ! دلیل امتیاز بالاش هم بخاطر عامه پسند تر بودنشه مثلا فیلمی مثل نمایش ترومن یا her امتیاز بالایی نمیارن چون همه توانایی درکشو ندارن وگرنه دارک نایت با تمام زیبایی هاش به خوبی اسامی که نام بردم نیست اتفاقا نکته دقیقا همین جاست! نولان در تریلوژی دارک نایت مضامین انسانی رو با فرم و روایت درست به هر دو مخاطب خاص و عام ارائه کرد! فیلمی که مضامینش رو… ادامه »

hasan 667
Guest
Member
hasan 667

اقا دهن مارو با این دارک نایتتون سرویس کردین . من نمیگم فیلم چرتیه ولی خدایی از باشگاه مشتزنیو اینسپشنو خوب بد زشت لیاقتش بیشتره هی میگید فیلم چهارمه ! دلیل امتیاز بالاش هم بخاطر عامه پسند تر بودنشه مثلا فیلمی مثل نمایش ترومن یا her امتیاز بالایی نمیارن چون همه توانایی درکشو ندارن وگرنه دارک نایت با تمام زیبایی هاش به خوبی اسامی که نام بردم نیست

Amirhosein-Mousavi
Guest
Member
Amirhosein-Mousavi

Alice Cullen: ehsandc: hojabrcr7: Garfield:تریلرش رو دیدم به پای فیلم The Smurfs / اسمورف ها نمیرسه، ولی به نظر جالب میاد. خدایاااااااااااااااااا……… 😥 😥 داره چی رو با چی مقایسه میکنه….. 😮 😮 بعضی ها عجب حرفایی میزنن بخدا:طرف اون پایین نوشته این فیلم از dark knight بهتره.اینا دیگه کین…… 😮 😮 شک نکن اینا ک از فیلمdar knightبدشون میاد سنشون خیلی کمه چون دارک نایت بچه بازی نیست کم دارک نایت, دارک نایت کن!! 😛 برو بشین Twilight رو ببین اون وقت میفهمی فیلم یعنی چی! والا وسطای همین dark knight من داشت خوابم میبرد. واقعا نمیفهمم چی تو… ادامه »

Amirhosein-Mousavi
Guest
Member
Amirhosein-Mousavi

Alice Cullen: ehsandc: hojabrcr7: Garfield:تریلرش رو دیدم به پای فیلم The Smurfs / اسمورف ها نمیرسه، ولی به نظر جالب میاد. خدایاااااااااااااااااا……… 😥 😥 داره چی رو با چی مقایسه میکنه….. 😮 😮 بعضی ها عجب حرفایی میزنن بخدا:طرف اون پایین نوشته این فیلم از dark knight بهتره.اینا دیگه کین…… 😮 😮 شک نکن اینا ک از فیلمdar knightبدشون میاد سنشون خیلی کمه چون دارک نایت بچه بازی نیست کم دارک نایت, دارک نایت کن!! 😛 برو بشین Twilight رو ببین اون وقت میفهمی فیلم یعنی چی! والا وسطای همین dark knight من داشت خوابم میبرد. واقعا نمیفهمم چی تو… ادامه »

Alice Cullen
Guest
Member
Alice Cullen

ehsandc:

hojabrcr7:

Garfield:تریلرش رو دیدم به پای فیلم The Smurfs / اسمورف ها نمیرسه، ولی به نظر جالب میاد.

خدایاااااااااااااااااا……… 😥 😥
داره چی رو با چی مقایسه میکنه….. 😮 😮
بعضی ها عجب حرفایی میزنن بخدا:طرف اون پایین نوشته این فیلم از dark knight بهتره.اینا دیگه کین…… 😮 😮

شک نکن اینا ک از فیلمdar knightبدشون میاد سنشون خیلی کمه چون دارک نایت بچه بازی نیست

کم دارک نایت, دارک نایت کن!! 😛 برو بشین Twilight رو ببین اون وقت میفهمی فیلم یعنی چی! والا وسطای همین dark knight من داشت خوابم میبرد. واقعا نمیفهمم چی تو این فیلم دیدید شماها!! :-*

حجت مغنی
Member
Member
حجت مغنی

AGH79: ehsandc: hojabrcr7:با این وضع ریتینگ و فروشش که تا الان رکورد فروش تو ۶ روز اول تو ۲۰۱۴ رو شکسته معلومه فیلمه فوق العاده ای استش…. باید دیدش……. کی گفته رکورد فروش تو۶روز دست این فیلمه،،ترانسفورمرز رکورد فروش تو۶روزو داره،؛بیا خودت برو ببینhttp://www.boxofficemojo.com/ hojabrcr7: ehsandc: hojabrcr7:با این وضع ریتینگ و فروشش که تا الان رکورد فروش تو ۶ روز اول تو ۲۰۱۴ رو شکسته معلومه فیلمه فوق العاده ای استش…. باید دیدش……. کی گفته رکورد فروش تو۶روز دست این فیلمه،،ترانسفورمرز رکورد فروش تو۶روزو داره،؛بیا خودت برو ببینhttp://www.boxofficemojo.com/ بله حق با شماست ehsandc جون. اشتباه من بود. دومین رکورد برا… ادامه »

alireza ghazbanpour
Member
Member
alireza ghazbanpour

ehsandc:

hojabrcr7:با این وضع ریتینگ و فروشش که تا الان رکورد فروش تو ۶ روز اول تو ۲۰۱۴ رو شکسته معلومه فیلمه فوق العاده ای استش….
باید دیدش…….

کی گفته رکورد فروش تو۶روز دست این فیلمه،،ترانسفورمرز رکورد فروش تو۶روزو داره،؛بیا خودت برو ببینhttp://www.boxofficemojo.com/

hojabrcr7:

ehsandc:

hojabrcr7:با این وضع ریتینگ و فروشش که تا الان رکورد فروش تو ۶ روز اول تو ۲۰۱۴ رو شکسته معلومه فیلمه فوق العاده ای استش….
باید دیدش…….

کی گفته رکورد فروش تو۶روز دست این فیلمه،،ترانسفورمرز رکورد فروش تو۶روزو داره،؛بیا خودت برو ببینhttp://www.boxofficemojo.com/

بله حق با شماست ehsandc جون.
اشتباه من بود.
دومین رکورد برا این فیلم هستش بعد ترانسفورمرز ۴

البته سومین رکورد دوم کاپتان آمریکا هستش

ehsan eidany
Member
Member
ehsan eidany

hojabrcr7:

Garfield:تریلرش رو دیدم به پای فیلم The Smurfs / اسمورف ها نمیرسه، ولی به نظر جالب میاد.

خدایاااااااااااااااااا……… 😥 😥
داره چی رو با چی مقایسه میکنه….. 😮 😮
بعضی ها عجب حرفایی میزنن بخدا:طرف اون پایین نوشته این فیلم از dark knight بهتره.اینا دیگه کین…… 😮 😮

شک نکن اینا ک از فیلمdar knightبدشون میاد سنشون خیلی کمه چون دارک نایت بچه بازی نیست

حجت مغنی
Member
Member
حجت مغنی

ehsandc:

hojabrcr7:با این وضع ریتینگ و فروشش که تا الان رکورد فروش تو ۶ روز اول تو ۲۰۱۴ رو شکسته معلومه فیلمه فوق العاده ای استش….
باید دیدش…….

کی گفته رکورد فروش تو۶روز دست این فیلمه،،ترانسفورمرز رکورد فروش تو۶روزو داره،؛بیا خودت برو ببینhttp://www.boxofficemojo.com/

بله حق با شماست ehsandc جون.
اشتباه من بود.
دومین رکورد برا این فیلم هستش بعد ترانسفورمرز ۴

حجت مغنی
Member
Member
حجت مغنی

Garfield:تریلرش رو دیدم به پای فیلم The Smurfs / اسمورف ها نمیرسه، ولی به نظر جالب میاد.

خدایاااااااااااااااااا……… 😥 😥
داره چی رو با چی مقایسه میکنه….. 😮 😮
بعضی ها عجب حرفایی میزنن بخدا:طرف اون پایین نوشته این فیلم از dark knight بهتره.اینا دیگه کین…… 😮 😮

Garfield
Guest
Member
Garfield

تریلرش رو دیدم به پای فیلم The Smurfs / اسمورف ها نمیرسه، ولی به نظر جالب میاد.

S.F
Guest
Member
S.F

دوست عزیزAli EsmaeilBeyk با نظر شما کامل مخالفم چون شواله ای تاریکی بهترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ سینماست با بهترین بدمن تاریخ سینما وفکر نکنم بهتر از شوالیه ی تاریکی بشه ومطمن باش حالا حالا باید منتظر باشی تا فیلم همچون فیلم های بتمن نولان ساخته بشه

به تو چه
Member
Member
به تو چه

نقد فیلم به کنار!
ناموسا ترجمه عنوان فیلم رو بچسب!
پاسداران کهکشان!! =)) =))

فایر من
Guest
Member
فایر من

الان پاستار که میگی یعنی چه؟؟؟؟؟؟ نگهبانان از همه بهتریه نقد فارسی اهمیت بده به نظر کاربران و کله رو درست کن. کار به سیاسی میاسی ندارم من یا پارسی یا عربی بودنش ولی کلا نگهبانان بیشتر به کلاس فیلم میخوره فیلم خوبیه من خوشم امد د کل ولی نمیدونم چرا شخصیت های مارول یکم شوخ الکی دارن یعنی خداوکیلی یک جورایی توش شخصیت جدی نداره فیلم هاش جدی هم نیستن خیر سرشون این قدر گفتن آیرون من ۳ تلخه و جدیه که وقتی دیدم یک ربعی درگیر خنده صحنه های فیلم بودیم میخواهم بدونیم یعنی اینا نمیتونند یک فیلم… ادامه »

ehsan eidany
Member
Member
ehsan eidany

hojabrcr7:با این وضع ریتینگ و فروشش که تا الان رکورد فروش تو ۶ روز اول تو ۲۰۱۴ رو شکسته معلومه فیلمه فوق العاده ای استش….
باید دیدش…….

کی گفته رکورد فروش تو۶روز دست این فیلمه،،ترانسفورمرز رکورد فروش تو۶روزو داره،؛بیا خودت برو ببینhttp://www.boxofficemojo.com/

ehsan eidany
Member
Member
ehsan eidany

Ali EsmaeilBeyk:در مقایسه با Dark Knight این باید خیلی بهتر باشه.

اصلا خودت خجالت نمیکشی این فیلمه بچگونه رو با۴مین فیلم برتر جهان و۴مین فیلم پرفروش امریکا مقایسه میکنی 😮

Ali Esmaeilbeyk
Member
Member
Ali Esmaeilbeyk

در مقایسه با Dark Knight این باید خیلی بهتر باشه.

افشین
Guest
Member
افشین

مدیران محترم ، از اونجا که کار تخصصی سایت شما نقد فیلم و ترجمه نقد منتقدهای خارجی هستش ، میخواشتم بپرسم قصد ندارین به تیم ترجمه سایتتون بسپرین که کار ترجمه مستند "خود زندگی" رو که مربوط به روزهای پایانی زندگی راجر ایبرت فقید هست و در همین سایت ترجمه نقدی که براردینلی برای این مستند منتشر کرده بود قرار دادین رو آغاز کنن که شاید ادای دینی هم به اون مرحوم کرده باشین ؟

من
Member
Member
من

mobina:ضمن احترام به نظر دوستان باید گفت که اولاً محافظین یک کلمه کاملاً عربیه، و صرفه نظر از مفهوم سیاسی امروزی پاسدار در جامعه ما این واژه کاملاً پارسیه و اصلاً هم قدیمی نیست و حس بهتری به آدم می ده من با آقای سیلاوی موافقم. بنده هم به نظر شما احترام میزارم ولی شما جمله ی خودتو نیگا کن ببین از چند تا کلمه ی عربی استفاده کردی توش!! [b]ضمن،احترام،اولاً ،کاملاً،سیاسی،اصلاً،مفهوم[/b] بعدشم پاسدار قدیمی نیس؟!حالا شاید قدیمی نباشه ولی رایج که نیس. شما یکی رو ببنی بگه مثلا "من از تو پاسداری خاهم کرد"فک نمیکنی طرف مشکل داره؟ زبان… ادامه »

محسن غلامی
Member
Member
محسن غلامی

بهترین اسم
نگهبانان کهکشان

Francis Underwood
Member
Member
Francis Underwood

بعد میگن همش استاد براردینلی ۷/۵ میده۱؟

hasan 667
Guest
Member
hasan 667

St8:بنظرم اراذل کهکشان با محتوای فیلم بیشترین همخوانی رو داره 😆

دقیقا از قیافه هاشون معلومه ارازل اوباش بیشتر بهشون میاد حداقل تو اونجرز قیافشون مثل ادم بود

St8
Guest
Member
St8

بنظرم اراذل کهکشان با محتوای فیلم بیشترین همخوانی رو داره 😆

rezaei
Guest
Member
rezaei

این هم فیلمی مثل انتقام جویان است اونا میرن میشینن فیلمو سه بعدی میبینن کلی هم حال میکنن و قطعا لذتش بره ما دها برابر کمتر خواهد بود . فیلم هنوز نیومده پس خواهشا مثل صفحه ترنسفورمرز هی نگید این فیلم شاهکاره یا مزخرف .

میلاد شاپوری
Guest
Member

با درود ،

دوست عزیزم ما نقد های شما رو به طور مستمر در سایتمون استفاده میکنیم . منبع همشون هم ذکر میشه . بک لینک خوبی امیدوارم ازمون بگیرین و از این کارمون ناراحت نشید 🙂

mobina
Guest
Member
mobina

ضمن احترام به نظر دوستان باید گفت که اولاً محافظین یک کلمه کاملاً عربیه، و صرفه نظر از مفهوم سیاسی امروزی پاسدار در جامعه ما این واژه کاملاً پارسیه و اصلاً هم قدیمی نیست و حس بهتری به آدم می ده من با آقای سیلاوی موافقم.

حجت مغنی
Member
Member
حجت مغنی

S.F:رتبش توسایتIMDB سی وبنج هست.فکر کنم فیلم خوبی باشه من که منتظرش می مونم

البته فکر کنم خودتم میدونی این رتبه ی اولیه فیلم استش و تا ۲ ماه دیگه رتبش خیلی فرق خواهد کرد.این ساختار imdb هستش……

حجت مغنی
Member
Member
حجت مغنی

با این وضع ریتینگ و فروشش که تا الان رکورد فروش تو ۶ روز اول تو ۲۰۱۴ رو شکسته معلومه فیلمه فوق العاده ای استش….
باید دیدش…….

Admin
Member

ضمن احترام به نظر دوستان عزیز، این صرفا یه نظر شخصی هست: عکس اون گرگه رو که دیدم فهمیدم درجه آی کیو فیلم در بالاترین حد ممکنه، میتونه نزدیک یا اندازه انتقام جویان باشه! همین الانم براتون ساختار فیلم ر تشریح می کنم، اول فیلم یه عملیات موفق که یه جاییش اشتباه از آب در میاد. همون یه تیکه اشتباه در عملیات شخصیت منفی فیلم رو شروع به معرفی می کنه! بعد که میفهمیم شخصیت چقدر خطر ناکه، همه گولاخ ها دور همدیگه جمع میشن. یکی دو نفر این وسط نا امید میشن که دوباره آخرای فیلم با انرژی بر… ادامه »

leon91
Guest
Member
leon91

محافظین کهکشان بهتر نبود واسه اسم فیلم؟! 😉

S.F
Guest
Member
S.F

رتبش توسایتIMDB سی وبنج هست.فکر کنم فیلم خوبی باشه من که منتظرش می مونم

یکی
Guest
Member
یکی

الان دقیقا پاسداران یعنی چه؟ :-*