نقد و بررسی فیلم Dark Shadows (سایه های سیاه)


خلاصه داستان:

خون اشامی طلسم شده بعد از حدود ۲۰۰ سال از قبر بر می خیزد و به دنبال سر و سامان دادن به امورد خانوادگی خود می باشد که ..


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نمره 5 از 10

« سایه های سیاه Dark Shadows» فیلم سردرگمی ست و هنوز مشخص نیست این ترکیب نامأنوس و عجیب و غریب از کمدی، صحنه های ترسناک اغراق شده و ملودرام سبک گاتیک، بتواند در جلب رضایت تماشاگران – صرفنظر از اینکه با منبع اصلی فیلم آشنایی دارند یا خیر – موفق عمل کند.

«تیم برتون/Tim Burton» و نویسندگان فیلمنامه در وفادار ماندن به مجموعه ی تلویزیونی معروف و جریان ساز «Dark Shadows» ساخته ی «دن کورتیس/Dan Curtis» بیش از حد وسواس نشان داده اند. آنها حجم بسیار بالایی از اطلاعات و وقایع داستانی سریال را در یک فیلم دو ساعته گنجانده اند، و در نهایت تصمیم نگرفته اند که این فیلم برای تمسخر و هجو سریال ساخته شده، یا برای گرامی داشتن یاد و خاطره ی آن.

تغییرات شدید و از روی عمد در ریتم و نواخت فیلم باعث شده «Dark Shadows» در وضعیتی قرار بگیرد که مجبور شود به دفعات از فیلم های ترسناک و خشن کمپانی Hammer به فیلم هایی که از The Rocky Horror Picture Show الگو گرفته اند، تغییر سبک دهد.

علاوه بر این، کسانی که به داستان و ماجرای فیلم اهمیت می دهند، خواهند دید که رمزگشایی داستان آنقدر پریشان و غیرمنسجم انجام شده که اغلب اوقات سعی در کنار هم چیدن وقایع و دنبال کردن سیر روایت، خسته کننده و چه بسا بیهوده به نظر می رسد.

مجموعه ی تلویزیونی «Dark Shadows» اواخر دهه ی ۱۹۶۰ از شبکه ی ABC پخش می شد و نمایش آن مدت پنج سال ادامه داشت. ۱۲۲۵ قسمت از این مجموعه ساخته شد و به عنوان آخرین سریال خانوادگی عصرگاهی این شبکه روی آنتن رفت. با وجود اینکه هرگز ادعایی درباره ی محبوبیت فوق العاده ی این مجموعه مطرح نشد، اطلاعات به دست آمده از نظرسنجی ها محبوبیت آن را بین گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال تأیید کردند و این برنامه هم مانند مجموعه ی «Star Trek» طرفداران پرشوری پیدا کرد.

اوایل دهه ی ۱۹۹۰، یک مجموعه ی تلویزیونی کوتاه به نام «Dark Shadows Revival» ساخته شد که همان داستان را بازگویی می کرد و از بخش شبانگاهی برنامه های تلویزیون پخش شد. در این مجموعه ی فوق العاده جدی و پر هزینه، «بن کراس/Ben Cross » در نقش شخصیت اصلی (بارناباس کالینز) ظاهر شد و در کنار او بازیگرانی مانند «جوآنا گوینگ/Joanna Going»، «جین سیمونز/Jean Simmons»، «ژوزف گوردون لویت/Joseph-Gordon Levitt» به ایفای نقش پرداختند.

بعد از گذشت دو دهه ی دیگر، دو تن از هواداران پر و پاقرص مجموعه، تیم برتون و «جانی دپ/Johnny Depp» تصمیم گرفتند این داستان را بر روی پرده ی سینما به نمایش بگذارند. گرچه آنچه در اواخر دهه ی ۶۰ و اوایل دهه ی ۷۰ جدی و مهم طلقی شده بود، امروزه نوعی کمدی سطح پایین به نظر می رسد. تقریباً غیرممکن است که در سال ۲۰۱۲ به تماشای مجموعه ی اصلی «Dark Shadows» بنشینیم و به خنده نیفتیم.

به هر حال با وجود اینکه به نظر می رسد بازگویی طنزآمیز داستان مجموعه های تلویزیونی قدیمی (مانند آنچه در فیلم های Starsky and Hutch و ۲۱ Jump Street انجام گرفت) با موفقیت همراه باشد، برتون تصمیم گرفت «Dark Shadows» را به شیوه ای سرراست و ساده روایت کند که هر از گاهی مقداری طنز و صحنه های اغراق آمیز و عجیب به آن تزریق شده است. اما این موارد به جای آنکه هنرمندانه با یکدیگر تلفیق شوند، حالتی دلمه بسته، منجمد و بی روح پیدا کرده اند.

پس از پیش درآمد داستان که در اواخر قرن هجدهم رخ می دهد، بخش عمده ی فیلم در سال ۱۹۷۲ می گذرد. مدیره ی جوانی به نام ویکتوریا وینترز که قبلاً مگی اوانز نام داشته (با بازی بلا هیثکوت/Bella Heathcote) در آستانه ی یک عمارت اربابی با معماری سبک گاتیک که در ایالت مین واقع شده، حضور پیدا می کند تا به پسر نوجوانی که اشخاص مرده را به چشم می بیند، کمک کند. عمه ی پسرک، الیزابت کالینز استادرد (با بازی میشل فایفر/Michelle Pfeiffer) به گرمی از او استقبال می کند اما پدرش راجر کالینز (جانی لیر میلر/ Johnny Lee Miller) و پزشک خانگی اش جولیا هافمن (هلنا بونهام کارتر/ Helena Bonham Carter) برخورد سردی با او دارند.

کمی بعد از رسیدن ویکتوریا، تازه وارد دیگری در آستانه ی عمارت کالین وود ظاهر می شود. او بارناباس کالینز (جانی دپ) است، خون آشام ۲۰۰ ساله ای که از قبر خود گریخته تا به وضعیت خانواده ی سابقاً باشکوهش رسیدگی کند و ایام را به کام آنها گرداند. از بخت بدِ بارناباس، آنجلیک بوچاردِ جادوگر (اوا گرین/ Eva Green)، همان معشوقه ای که بارناباس رهایش کرده بود و تمام این سالها به طلسم او گرفتار بود، زنده و سرحال است و اشتیاق شدیدی دارد تا ارتباطشان را از همانجا که قطع کرده بودند، دوباره از سر بگیرند.

نمیتوان گفت «Dark Shadows» به کلی از لحظات جذاب و هوشمندانه بی بهره است. یک نمونه ی برجسته استفاده ی عجیب و طعن آمیز از موسیقی ست. ترانه ی « Nights in White Satin» از گروه راک انگلیسی «مودی بلوز/ The Moody Blues» روی تیتراژ آغازین پخش می شود، تصاویری از خواننده و درامر آمریکایی «کارن کارپنتر/ Karen Carpenter» در تلویزیون پخش می شود، و «آلیس کوپر/ Alice Cooper» خواننده ی راک آمریکایی نیز چند دقیقه ای از فیلم را با حضور در نقش خودش مزین می کند. یک صحنه ی پرشور و نشاط از روابط جنسی ( که با یکی از ترانه های «بری وایت/ Barry White » همراهی می شود) هم وجود دارد که از لحاظ حالت ویرانگرانه و شدت جنب و جوش صحنه بیننده را یاد سکانس مشابهی در فیلم «The Tall Guy» محصول ۱۹۸۹ می اندازد.

اگر موارد برجسته ی این چنینی در «Dark Shadows» بیشتر به چشم می خورد، امکان داشت فیلم فوق العاده ای بشود (یا حداقل نقد مثبتی برایش نوشته شود) اما متأسفانه برتون بیش از حد تمایل دارد یاد و خاطره ی مجموعه ی اصلی را زنده کند. او آنقدر داستان های فرعی و شخصیت های متفاوت از داستان مجموعه ی اصلی در فیلم گنجانده که دنبال کردن پیچ و خم های روایت خسته کننده و طاقت فرساست. با این همه تغییرات عمده که در شخصیت ها و روابط داستان رخ داده، پیش بینی اینکه هواداران مجموعه از دیدن فیلم هیجان زده خواهند شد یا خیر، کار سختی ست. چهار نفر از بازیگران مجموعه ی اصلی «Dark Shadows» نیز در این فیلم حضور پیدا کرده اند، از جمله «جاناتان فرید/Jonathan Frid» که نقش بارناباس اصلی را برعهده داشت و کمی بعد از فیلمبرداری صحنه ی کوتاه حضور خود در این فیلم درگذشت.

جانی دپ یکی از طرفداران همیشگی و پر و پاقرص این مجموعه بوده و بازی در نقش شخصیت بارناباس برای او در حکم به واقعیت پیوستن یکی از رؤیاهایش است و به همین دلیل ذکر نواقص نقش آفرینی او قطعا برای او دلسرد کننده خواهد بود.

جانی دپ که در دهه ی ۹۰ و اوایل دهه ی ۲۰۰۰ بازیگر فوق العاده ی به شمار می رفت، جای خود را به آدمی داده که علاقه ی مفرطی دارد تا عجیب و غریب به نظر برسد. تصویری که او از بارناباس ارائه می دهد بی روح و بی عاطفه است، اما نه به این دلیل که او یک خون آشام است. دلیل این موضوع حالت بی روح و اشرافی مانندی ست که دپ برای تصویر کردن او به کار برده است. این حالت در صحنه های اولیه ی فیلم که عجیب و اغراق آمیز هستند جواب می دهد، اما لحظاتی را که قرار است جدی گرفته شوند خراب می کند. بارناباسی که دپ تصویر می کند برای مجموعه های تلویزیونی کمدی – فانتزی دهه ی ۶۰ مانند «The Munsters» یا « The Addams Family» مناسب است و نه فیلمی سینمایی در سال ۲۰۱۲٫

اوا گرین سرسختانه تلاش می کند تا بازی خود را در سطح جانی دپ نگه دارد و عمدتاً موفق می شود که این خود جای تحسین دارد. در صحنه هایی که هر دو حضور دارند، روی پرده می درخشند. بقیه ی بازیگران به حال خود رها شده اند تا به نوعی خود را مشغول کنند. بازی هلنا بونهام کارتر طوری ست که انگار هنوز دارد نقش بلاتریکس لسترنج در مجموعه ی هری پاتر را ایفا می کند. «کلوئی گریس مورتز/Chloe Grace Moretz» در قالب شخصیت نوجوان دمدمی مزاجی که مشکلات ماورائی دارد کلیشه شده است.

فوق العاده ترین ادای دین «Dark Shadows» به فیلم های خون آشامی قدیمی در صحنه ی حضور کوتاه «کریستوفر لی/ Christopher Lee» در نقش یک کاپیتان کشتی دیده می شود. موجب حسرت است که مدت زمان حضور او بر صحنه حتی از آلیس کوپر هم کمتر است.

شاید بزرگترین مشکل فیلم «Dark Shadows» توقعات و انتظاراتی باشد که از آن می رود. اکران این فیلم در ابتدای تابستان ۲۰۱۲، آن را به اشتباه در رده ی فیلم هایی قرار داده که انتظار می رود فروش فوق العاده ای داشته باشند. اما در واقعیت ما با فیلمی مواجه هستیم که یکدست نیست و بیش از حد طولانی است و برای از نو زنده کردن یاد و خاطره ی یک مجموعه ی تلویزیونی ساخته شده که هواداران آن در حال حاضر از حقوق بازنشستگی خود امرار معاش می کنند و به ندرت به سینما می روند.

علاوه بر این، برتون که به تغییر رویه های ناگهانی خود شهرت دارد، پس از موفقیت پیش بینی نشده ی آخرین فیلم خود «آلیس در سرزمین عجایب/Alice in Wonderland» که اثری اصیل بود، سطح انتظارات مخاطبان را بالا برده است. با در نظر گرفتن نرخ تورم، این فیلم بعد از «بتمن/Batman» پرفروشترین فیلم برتون است.

اگر «Dark Shadows» فصل دیگری اکران می شد و از شر این همه رقیب سر سخت در امان بود، موفقیت بیشتری در گیشه کسب می کرد و راحت تر می شد از نواقص بی شمار فیلم چشم پوشی کرد. اما در وضع حاضر، از نظر جلب رضایت تماشاگران و موفقیت در گیشه، احتمالاً با وضعیتی شبیه به فیلم «Speed Racer» محصول ۲۰۰۸ مواجه خواهد شد.

مترجم: الهام بای

اختصاصی نقد فارسی

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه ها، وبلاگ ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگیرد قضایی می شود.

 


41
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
41 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
hassanبهنامبهارnima-k Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: naghdefarsi.com/title/dark-shadows/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Information here on that Topic: naghdefarsi.com/title/dark-shadows/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you will find 71444 additional Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/dark-shadows/ […]

Member
Member

از کارهای تیم برتون شناخت دقیقی ندارم اما این فیلم را منحصرا در نظر می گیرم. در کنار نقاط مثبت و منفی ذکر شده، گمان می کنم یکی از اهداف ساخت فیلم انتقال پیام اخلاقی باشه که بیشتر رده سنی نوجوانان را شامل می شود. نکات حسنه اخلاقی مثل آداب دانی، شناخت و پایبندی به حقیقت عشق، اصل اولویت و احترام به نظام خانواده (عدم خیانت به افراد محرم)، کسب و کار خانوادگی و حتی کوچک شمردن جوانان هیپی دهه هفتاد که در کنار آتش مشغول صحبت های بی اثر بودند و آنجلیکی که با همه ثروت و شهرت نتوانست… ادامه »

nima-k
Guest
Member
nima-k

فیلم بسیار درهمی بود و به نظر من لازم نبود که اینقدر طولانی و کشدار باشه. فیلمنامه ی ناموفقی داشت که اگر هرکسی بجز تیم برتون افسانه ای اونو ساخته بود فاجعه از آب در می اومد ! البته مثل دیگر فیلمهای برتون صحنه های بدیع زیادی داشت و بازی ها فوق العاده بود ، نا گفته نماند میشل فایفر نقش کمرنگی داشت و از بد فیلمنامه می تونیم به کارکتر ظاهراً بدجنس اون در ابتدای فیلم اشاره کرد که در آخر به زنی مهربان و از خود گذشته تغییر شخصیت داده! در آخر حیفم می آد از بازی شاخص… ادامه »

mina2
Guest
Member
mina2

fairy: mina2:ولی به نظر من این فیلم یه اثر متفاوت از تیم برتون بود. اون همیشه تو فیلمهاش شخصیتهای طرد شده و عجیب و درون تنهای آدمها رو به نمایش می ذاره و همیشه یه نکته ای تو فیلمهاش هست. مثل چارلی و کارخانه شکلات سعی کرده خانواده رو مهمترین بخش زندگی و حامی هر آدمی نشون بده. مثل خانواده کالینز که به از بین رفتن طلسم بارناباس کمک کردند در حالی که خودش به تنهایی نمی تونست. در ضمن همیشه واقعیت رو با فانتزی جوری در هم آمیخته که انگار از هم جدا نیستند. همکاری در ایجاد کارخانه جدید… ادامه »

fairy
Guest
Member
fairy

mina2:ولی به نظر من این فیلم یه اثر متفاوت از تیم برتون بود. اون همیشه تو فیلمهاش شخصیتهای طرد شده و عجیب و درون تنهای آدمها رو به نمایش می ذاره و همیشه یه نکته ای تو فیلمهاش هست. مثل چارلی و کارخانه شکلات سعی کرده خانواده رو مهمترین بخش زندگی و حامی هر آدمی نشون بده. مثل خانواده کالینز که به از بین رفتن طلسم بارناباس کمک کردند در حالی که خودش به تنهایی نمی تونست. در ضمن همیشه واقعیت رو با فانتزی جوری در هم آمیخته که انگار از هم جدا نیستند. همکاری در ایجاد کارخانه جدید کالینز… ادامه »

mina2
Guest
Member
mina2

ولی به نظر من این فیلم یه اثر متفاوت از تیم برتون بود. اون همیشه تو فیلمهاش شخصیتهای طرد شده و عجیب و درون تنهای آدمها رو به نمایش می ذاره و همیشه یه نکته ای تو فیلمهاش هست. مثل چارلی و کارخانه شکلات سعی کرده خانواده رو مهمترین بخش زندگی و حامی هر آدمی نشون بده. مثل خانواده کالینز که به از بین رفتن طلسم بارناباس کمک کردند در حالی که خودش به تنهایی نمی تونست. در ضمن همیشه واقعیت رو با فانتزی جوری در هم آمیخته که انگار از هم جدا نیستند. همکاری در ایجاد کارخانه جدید کالینز… ادامه »

hassan
Guest
Member
hassan

نه اصلا خوب نبود.

محمد رضایی
Member
Member
محمد رضایی

اصلا دلیل نمیشه چونکه تیم برتون معروفه و سبک جدیدی را وارد سینما کرده یا اینکه جانی دپ بازیگر معروفیه پس هر فیلمی که اینها در ساختش نقش داشته باشند باید فیلم خوبی باشد بنظرم این فیلم یه فیلم مسخره,تجاری,کاملا غیر هنری و مخصوص کودکان زیر ۱۵ سال است {البته با سانسور صحنه های سکسی}

بهار
Guest
Member
بهار

ضعیف ترین همکاری جانی دپ و تیم برتون که موفق ترینشون از نظر من sweeny todd وedward scissorhands است یک فیلم بجه گانه که در جوایز مختلف هم کم ترین فروغ را داشت و هم چنین تو imdb از بقیه هم کاری ها پایین تره

حسين فلاحتکار
Member
Member
حسين فلاحتکار

ابوالفضل اسی:نقدهای براردینلی رو شدیدا قبول دارم … عاشق این مردم … دوستان .. حقیقت فیلم رو گفته … من تا جایی که نقدهای جیمز رو خوندم همیشه جانبداری قضیه رو رعایت کرده … میدونم این تیکم مخالف زیاد داره ولی هر کار م یکنم از تیم برتون خوشم بیاد نمیشه! یکی از مزخرف ترین فیلم هایی که تو عمرم دیدم همین آلیسه! 😡 ولی از شاهکارهایی مثل سوئینی تاد هم نهایت لذت رو میبرم … کلا فیلماش حداقل برای من فراز و نشیب زیاد داره! از یه فیلمش خیلی خوشم میاد و از یه فیلم دیگه متنفر! واقا شما… ادامه »

mgil
Guest
Member
mgil

اصلا برتونی نبود 🙁

frank castle
Member
Member
frank castle

فیلم خوبی بود درسته شاهکار نبود ولی از آلیس در سرزمین عجایب بهتر بود

eyl
Guest
Member
eyl

راستش جا دادن یه سریال چند فصلی توی ۲ ساعت ؟؟؟
تعجب نداره که خوب از اب در نیومد.

n n.
Member
Member
n n.

دوست عزیزnaghdfarsi .درباره ی افت جانی دپ چند تامثال اوردی یکی ازیکی بد تر مثلا اگه الیس خوب نبودالبته بنظر شمادشمنان ملت که دیگه خوب بود اگر دزدان دریا یی ۴ زیاد خوب نبود دزدان دریایی ۳ که خوب بود. توریست که خوب بود . کلا بگم سه تا از چهارتا فیلمی که گفتی عالی بودن حالا از نظر بعضی ها عالی نبودن دیگه خوب که بودن مخصوصا دشمنان ملت و دزدان دریا یی ۳ در ضمن میشه بهم توضیح بدی کجای این فیلمایی که گفتی بازی هاش تکراری بود.حالا ازنظر تو بوده دلیل نمیشه تو واقیعت هم همین جوری… ادامه »

fairy
Guest
Member
fairy

به نظرم جز بدترین فیلم های برتون هست. اصلاً خوشم نیومد. کجای فیلمی که یه عالم آدم بی گناه کشته بشن می تونه شبیه طنز باشه؟
تازه سه دقیقه ی آخر فیلم معلوم شد این دختره گرگینه ست. یعنی اگه نبود کلاً در روند فیلم چه تغییری می کرد؟
آخر هم دختر به اون معصومی دلش خواست خون آشام بشه، نه خون آشام خوبی مثل ادوارد کالن توایلایت، بلکه یه خون آشام قاتل اما به طرز احمقانه ای آداب دان و اصیل.

Honey deep
Guest
Member
Honey deep

سارا:یه فیلم فانتزی. depp همچنان عالی

من جانی رو دوست دارم ولی تو فیلم آرایشگر شیطانی کلی بهش فهش دادم ! از مردم بیچاره پیراشکی درست میکرد! 😡

Honey deep
Guest
Member
Honey deep

جانی دپ دوست داره عجیب باشه؟ کاملا درکش میکنم! 😀 دوستای منم به من میگن عجیب! 😥 بگذریم. من فیلمایی که اون توش بازی کنه رو دوست دارم 😳 اون میتونه یه آدم بامزه و شوخ و بی احساس و حتی نفرت انگیز باشه و این بازی هاشو جذاب میکنه 😉

9
Guest
Member
9

اولین چیزی که تو این فیلم(ادروارد دست قیچی)برام جلب توجه کرد دنیای خیال‌پردازانهٔ زیبا و داستان‌پردازی فوق‌العاده خوب تیم برتون در این فیلم بود دنیای قلب‌های گم شده، انسان‌های تنها و ادواردی که نمادی از انسانیت است که به خاطر عشق از دنیای انسان‌ها ( که جای خیلی خوبی هم نیست ) رانده می‌شود و تا ابد در لاک تنهایی خود فرو می‌رود اما هنوز هم عشق و انسانیت در او جاری و همیشه برف می‌بارد.

9
Guest
Member
9

Mehdi-Afsharha:تیم برتون برای من کارگردانی هست که به خاطر عشق خودش به سینما فیلم میسازه و کاری به جایزه و فروش فیلم نداره. جانی دپ هم همینطور. مثلا فکر می کنید جانی دپ نمیدونست خاطرات نیمروز خوب نمیفروشه یا … ؟اینها به دلایل شخصی این فیلم هارو میسازن یا بازی میکنن. ما هم بعضی موقع ها دنیای شخصی اونها رو درک می کنیم و ازش لذت می بریم و در بسیاری مواقع این فیلم های شخصی برای خودشون فقط لذت بخشهو نه برای ما. رابرت دنیرو هم جدیدا به صف تیم برتون ، جانی دپ و .. پیوسته. برای خودش… ادامه »

Admin
Member

تیم برتون برای من کارگردانی هست که به خاطر عشق خودش به سینما فیلم میسازه و کاری به جایزه و فروش فیلم نداره. جانی دپ هم همینطور. مثلا فکر می کنید جانی دپ نمیدونست خاطرات نیمروز خوب نمیفروشه یا … ؟اینها به دلایل شخصی این فیلم هارو میسازن یا بازی میکنن. ما هم بعضی موقع ها دنیای شخصی اونها رو درک می کنیم و ازش لذت می بریم و در بسیاری مواقع این فیلم های شخصی برای خودشون فقط لذت بخشهو نه برای ما. رابرت دنیرو هم جدیدا به صف تیم برتون ، جانی دپ و .. پیوسته. برای خودش… ادامه »

9
Guest
Member
9

ali.naghd: ۹: ali.naghd: ۹:من عاشق تیم برتون و فیلماشم(ادوار دست قیچی/ادوود/ماهی بزرگ/سوئینی تاد/عروس مرده/چارلی وکارخانه…) اما آلیس که خیلی معمولی بود اینم از این فیلمش که خیلی منتظرش بودم نمیدونم تیم برتو چش شده؟ دوست عزیز تیم برتون چیزیش نشده، و اتفاقا مشکل همین جاس!! دوره ای که می شد توی اون با شخصیتای عجیب و کاریکاتور شکلی مثل ادوارد دست قیچی مخاطب رو سرگرم کرد، مدت هاس که تموم شده، سلیقه ی شما و من دیگه چنین شخصیت هایی رو قبول نمی کنه، سینما نسبت به اون دوره پیشرفت شدیدی داشته، و متاسفانه کارگردانایی مثل تیم برتون نتونستن تغییرات… ادامه »

علي
Member
Member
علي

۹: ali.naghd: ۹:من عاشق تیم برتون و فیلماشم(ادوار دست قیچی/ادوود/ماهی بزرگ/سوئینی تاد/عروس مرده/چارلی وکارخانه…) اما آلیس که خیلی معمولی بود اینم از این فیلمش که خیلی منتظرش بودم نمیدونم تیم برتو چش شده؟ دوست عزیز تیم برتون چیزیش نشده، و اتفاقا مشکل همین جاس!! دوره ای که می شد توی اون با شخصیتای عجیب و کاریکاتور شکلی مثل ادوارد دست قیچی مخاطب رو سرگرم کرد، مدت هاس که تموم شده، سلیقه ی شما و من دیگه چنین شخصیت هایی رو قبول نمی کنه، سینما نسبت به اون دوره پیشرفت شدیدی داشته، و متاسفانه کارگردانایی مثل تیم برتون نتونستن تغییرات لازم… ادامه »

9
Guest
Member
9

ali.naghd: ۹:من عاشق تیم برتون و فیلماشم(ادوار دست قیچی/ادوود/ماهی بزرگ/سوئینی تاد/عروس مرده/چارلی وکارخانه…) اما آلیس که خیلی معمولی بود اینم از این فیلمش که خیلی منتظرش بودم نمیدونم تیم برتو چش شده؟ دوست عزیز تیم برتون چیزیش نشده، و اتفاقا مشکل همین جاس!! دوره ای که می شد توی اون با شخصیتای عجیب و کاریکاتور شکلی مثل ادوارد دست قیچی مخاطب رو سرگرم کرد، مدت هاس که تموم شده، سلیقه ی شما و من دیگه چنین شخصیت هایی رو قبول نمی کنه، سینما نسبت به اون دوره پیشرفت شدیدی داشته، و متاسفانه کارگردانایی مثل تیم برتون نتونستن تغییرات لازم رو… ادامه »

علي
Member
Member
علي

۹:من عاشق تیم برتون و فیلماشم(ادوار دست قیچی/ادوود/ماهی بزرگ/سوئینی تاد/عروس مرده/چارلی وکارخانه…) اما آلیس که خیلی معمولی بود اینم از این فیلمش که خیلی منتظرش بودم نمیدونم تیم برتو چش شده؟ دوست عزیز تیم برتون چیزیش نشده، و اتفاقا مشکل همین جاس!! دوره ای که می شد توی اون با شخصیتای عجیب و کاریکاتور شکلی مثل ادوارد دست قیچی مخاطب رو سرگرم کرد، مدت هاس که تموم شده، سلیقه ی شما و من دیگه چنین شخصیت هایی رو قبول نمی کنه، سینما نسبت به اون دوره پیشرفت شدیدی داشته، و متاسفانه کارگردانایی مثل تیم برتون نتونستن تغییرات لازم رو توی… ادامه »

9
Guest
Member
9

فیلمای جانی دپ درسه سال اخیر: آلیس در سرزمین عجایب/ ۲۰۱۰ توریست/ ۲۰۱۰ دزدان دریای کارائیب/ ۲۰۱۱ خاطرات عجیب/ ۲۰۱۱ سایه های سیاه/ ۲۰۱۲ دلایل عدم موفقیت جانی دپ در سه سال اخیر(به نظرمن): ۱)افت(نگران کننده)تیم برتون در دو فیلم اخیرش(آلیس در سرزمین عجایب؛سایه های سیاه) ۲)افت غیرقابل انتظار فلوریان هنکل(کارگردان توریست)که فیلم قبلیش رو(زندگی دیگران؛برنده اسکار خارجی؛رتبه ۵۵درimdb) ‏ منتقدان تا مرز شاهکار پیش بردن! ۳)عوض شدن کارگردان دزدان دریایی کارائیب از گور وربینسکی به راب مارشال که نتیجش افتضاح بود! ۴)فیلم "خاطرات عجیب" رو هم که بخاطر ادای دین به نویسنده پوچ گرای آمریکایی بازی کرده بود و… ادامه »

mehdi ra
Member
Member
mehdi ra

دپ هم افت بسیار شدیدی داشته فیلم های اخیر او رو نگاه کنید مثل
۱-آلیس
۲-دزدان دریایی ۳و ۴
۳-توریست
۴-دشمنان ملت

بازیهاش یکنواخت شده

mehdi ra
Member
Member
mehdi ra

افت وحشتناکی داشته این برتون من فقط با مرد مرده او حال کردم و سلیپی هالو و ماهی بزرگ

آلیس آشغال بود
این اخری را ندیدم ولی فکر کنم از الیس هم اشغال تر باشه پس نمی بینمش

wesker
Guest
Member
wesker

حیف شد گفتیم بک فیلم کمدی ترسناک مثل شاهکار استاد بیتل جویس می بینیم گفتیم بازگشت میشل فایفر به فیلم های برتون می ترکونه ولی انگار نه برتون کجایی ؟؟
آلیست که یک آشغال به تمام معنا بود اینم که اینطوری برتون فرانکی وینی رو دیگه خراب نکن

brando -
Member
Member
brando -

فیلم فروششم ضعیف بوده که نشون میده بین مردمم زیاد طرفدار نداشته 🙁

امیر علی ز
Member
Member
امیر علی ز

فکر نمی کردم این اثر تیم برتون هم متوسط رو به ضعیف از کار در بیاد بعد از فیلم آلیس منتظر یه کار خوب بودم 😮

استاد به خودت بیااااااااا 😥

9
Guest
Member
9

من عاشق تیم برتون و فیلماشم(ادوار دست قیچی/ادوود/ماهی بزرگ/سوئینی تاد/عروس مرده/چارلی وکارخانه…) اما آلیس که خیلی معمولی بود اینم از این فیلمش که خیلی منتظرش بودم نمیدونم تیم برتو چش شده؟

سارا
Guest
Member
سارا

یه فیلم فانتزی. depp همچنان عالی

benny
Guest
Member
benny

من دیروز فیلمو دیدم واقعا آشغال بود ، خسته کننده و اولدفشن

رضا
Guest
Member
رضا

از تریلر فیلم هم معلوم بود که فیلم به صورت احمقانه ای دو لحنی(طنز-ترسناک) و فاقد فیلمنامه محکمی هست.تیم برتون قبلا هم یک فیلم مزخرفی تو همین سبک ساخته بود به اسم اسلیپی هالو که معلوم نبود باید بخندیم یا بترسیم.نقد درستی کرده.

ابوالفضل اسی
Guest
Member
ابوالفضل اسی

نقدهای براردینلی رو شدیدا قبول دارم …
عاشق این مردم …
دوستان .. حقیقت فیلم رو گفته … من تا جایی که نقدهای جیمز رو خوندم همیشه جانبداری قضیه رو رعایت کرده …
میدونم این تیکم مخالف زیاد داره ولی هر کار م یکنم از تیم برتون خوشم بیاد نمیشه!
یکی از مزخرف ترین فیلم هایی که تو عمرم دیدم همین آلیسه! 😡
ولی از شاهکارهایی مثل سوئینی تاد هم نهایت لذت رو میبرم …
کلا فیلماش حداقل برای من فراز و نشیب زیاد داره!
از یه فیلمش خیلی خوشم میاد و از یه فیلم دیگه متنفر!

mehdii
Guest
Member
mehdii

(((نکته مهم دیگر آنکه اگرچه درجه نمایشی فیلم PG-13 می باشد اما هرگاه اما تامپسون و جف گولدبلم اراده کرده اند، صحنه های جنسی فیلم را تا درجه R بالا برده اند!)))

این اما تامپشون و جف گولدیلم کین؟

mr.ka
Guest
Member
mr.ka

منتقد جان تو که از این فیلم خوشت نمیاد برای چی میخوای کاری کنی که ما هم خوشمون نیاد؟
به خدا القا این مطالب به زور بده
به خدا زشته

احسان ریاحین
Member
Member
احسان ریاحین

چه شود؟؟؟؟؟دوباره تیم برتون و جانی دپ.دمش گرم. 🙂