Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی)


خلاصه داستان:

دخالت های سیاسی در امور "انتقام جویان" سبب بروز اختلاف میان سرپرست پیشین هم پیمانان "کاپیتان آمریکا" و "مرد آهنی" می شود ...


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نمره 7.5 از 10

ممکن است در برخی از قسمت ها اشاره ای مختصر به جزییات داستان داشته باشم و این هشداری است برای آن دسته از خوانندگان نقد که ممکن است ترجیح بدهند ابتدا فیلم را ببینند ؛ بستگی به خودتان دارد که آیا می خواهید فیلم را بدون هیچ پیش زمینه ای ببینید یا خیر .

بر خلاف اسم فیلم، “کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی” به مجموعه فیلم های “انتقام جویان” بیشتر شبیه است تا فیلمی از کاپیتان آمریکا (بدون در نظرگرفتن این که کاپیتان آمریکا در هر دو مجموعه حضور دارد). آن دسته از بینندگانی که به امید دیدن یک فیلم ابرقهرمانی بزن بهادری به تماشا می نشینند مسلما ناامید نخواهند شد، اما کسانی که با حماسه کاپیتان آمریکا مشکل داشته باشند بعد از دیدن فیلم گمان می کنند فریب داده شده اند. نه تنها “جنگ داخلی” وقایع “انتقام جویان2 : عصر آلترون” را نادیده نمی گیرد (نکته ای که من مطمئنم هواداران را راضی خواهد کرد) بلکه آن ها را جلا می بخشد. هم چنین دنباله ی سرراستی برای “کاپیتان آمریکا : سرباز زمستان” نیز هست. می توان گفت “جنگ داخلی” روی داستان های فرعی زیاد و بدون لزومی تمرکز می کند، از جمله رابطه لوس بین کاپیتان آمریکا و دوست دوران بچگی اش “باکی بارنز (سباستین استن)” که در طول مدت کوتاهی از فیلم یک بار دیگر توسط آدم بدهای داستان دستگیر و برنامه ریزی می شود تا به عنوان سرباز زمستان، انتقام خود را بگیرد.

جدا از رابطه کاپیتان و باکی، “جنگ داخلی” یک عنصر واقعی دیگر را به دنیای “انتقام جویان” اضافه می کند. بدگمانی کشورهای دیگر جهان بیشتر شده و از این گروه ابرقهرمانی می خواهند به کمیسیون جهانی اجازه دهد تا بر اعمالشان نظارت داشته باشد.

تعدادی از انتقام جویان مانند مرد آهنی (رابرت داونی جونیور) ، بیوه سیاه (اسکارلت جوهانسون) ، ماشین جنگی یا همان “وار ماشین” (دان چیدل) و ویژن (پاول بتانی) با اکراه موافقت می کنند. کاپیتان فالکن (آنتونی مکی) ، هاوکی (جرمی رنر) ، مرد مورچه ای (پاول راد) و اسکارلت ویچ (الیزابت اولسن) معتقدند که استقلال گروه در خطر است. تازه کارها پلنگ سیاه (چادویک بوسمن) و مرد عنکبوتی (تام هالند) از مرد آهنی هواداری می کنند. این گونه، خطوط جنگی ترسیم می شوند و مناقشات سیاسی در طول جنگ نمود پیدا می کند. اگرچه نتایج به دست آمده به طور ناامیدکننده ای محدود است. فیلم “بتمن مقابل سوپرمن” (که موفقیت محدودی داشت) تلاش کرد تا خسارت های ناشی از فعالیت های ابرقهرمان ها را نشان دهد که حتی با وجود حاصل شدن مقصود (از بین بردن تهدیدات یک شرور بزرگ) ، مقدار تلفات غیرنظامی غیر قابل قبول بود. “جنگ داخلی” هم مشابه عمل می کند. راهکار نظارت دولت بر اعمال ابرقهرمانان توطئه آمیز به نظر می رسد اما به طرز خوب و موثری در این فیلم استفاده نشده است . به طور کلی، مجموعه فیلم های “ایکس من” این کار را بهتر انجام داده اند. اما حداقل این فیلم داستان را به گونه ای تعریف می کند که بیننده ترجیح می دهد آن را دنبال کند.

موفقیت فیلم مدیون برآورده کردن انتظارات تماشاگرانش است که به خوبی تقابل بین ابرقهرمانان را بازگو می کند. در دهه 1970 و 1980 جنگ های بزرگ کامیک بوکی پرطرفدار و پرفروش بودند و این به ترقی و تکامل آن ها کمک زیادی کرد. در کتاب های کامیک هیچ چیز “خیلی بدی” رخ نمی دهد و آدم خوب های داستان در مقابل مسائل جدی فقط غر می زنند. بنابراین “جنگ داخلی” پر است از له کردن و کتک کاری و ترکاندن! (با وجود این که فیلم در حالت کلی شوخ طبعی خود را حفظ می کند) . به علاوه ، با وجود اتفاقات زیادی که در خلال جنگ بزرگ رخ می دهد، کارگردانان “آنتونی” و “جو روسو” نمی توانند قدرت اکشن فیلم را حفظ کنند. بعضی از شخصیت ها به حال خود رها می شوند و گاه گداری دوربین به آنان باز می گردد. همین که داستان فیلم تعداد زیادی کاراکتر تعریف می کند و فیلمسازان تلاش می کنند به هر کدام بپردازند، خود یک مشکل است. با پیشرفت داستان، این آشوب داخلی قدرتمندتر ، هیجانی تر و متقاعد کننده تر است. صحنه جنگ دراماتیک است و تنها نمایشی نیست.

علاقه مارول به هرچه سریعتر واردکردن “مرد عنکبوتی” به آن چه که “کهکشان سینمایی مارول” شناخته می شود، با وجود حضور اندک او چندان نتیجه بخش نبوده است. اگرچه مرد عنکبوتی مشارکت ارزشمندی در صحنه جنگ دارد ، اما معرفی نامناسب او به کل بدنه فیلم ضربه می زند. “تام هالند” با فرصتی که کسب کرده می تواند در قالب نقش پیتر پارکر پیشرفت کند اگرچه این آغاز مساعدی برای او نبود. این ورود ناگهانی او فرصت همذات پنداری و درک شرایط را از مخاطب می گیرد. و با وجود این که من “ماریسا تومی” را تحسین می کنم، اما به نظر من انتخاب او برای نقش “عمه می” عجیب و غریب به نظر می رسد!

ساختن فیلمی مجزا برای “مرد مورچه ای” عاقلانه به نظر می آید، چون او برخلاف “مرد عنکبوتی” بدون هیچ زمینه ای به متن داستان وارد نمی شود. “پاول راد” نقش اسکات لانگ را مال خود کرده است. و اگرچه مرد عنکبوتی ابرقهرمان شناخته شده تری است (مسلما شناخته شده ترین ابرقهرمان مارول) اما نمی توان گفت نقش “پیتر پارکر” در این فیلم خوب و جا افتاده است. می توان گفت مارول با دقت، سعی در تعریف دنیا و شخصیت هایش دارد ، در حالی که کمپانی دی سی با چپاندن زوری و عجولانه “زن شگفت انگیز” در فیلم “بتمن علیه سوپرمن” نشان داد که اشتباه عمل کرده است. لحن “جنگ داخلی” نسبت به دنیای تیره و افسرده ای که “زک اسنایدر” در “بتمن مقابل سوپرمن” خلق کرده بود، تازه نفس و متفاوت بوده که هدف آن سرگرم کردن تماشاگران نه افسرده کردن آنان است. دیالوگ های “تونی استارک” مانند همیشه بدبینانه اما شوخ نوشته شده است. “مرد عنکبوتی” نیز هنگام مبارزه کردن تیکه پرانی می کند. و تمامی صحنه ها در شب یا در باران اتفاق نمی افتد. لحظات تاریک زیادی در فیلم وجود دارد اما با لحظه های امیدبخش و ملایم در تعادل است.

فیلم های برگرفته از کتاب های کامیک به نقطه ای رسیده اند که هرکدام از آن ها از روایت داستانیِ بهتر و غنی تری برخوردار باشد، نسبت به بقیه فیلم های پیشین موفق تر خواهد بود. “انتقام جویان” تا این لحظه کماکان بهترین فیلمِ تیمی ابرقهرمانان است، به طوری که تاکنون رقیبی نتوانسته این عنوان را از آن سلب کند. “ددپول” سرگرم کننده ترین ابرقهرمانی است که از سال 2012 بر پرده سینماها نقش بسته است. “جنگ داخلی” از فیلم های پر ادعای “انتقام جویان 2” و “بتمن مقابل سوپرمن” تاریک و محزون بهتر است، اما به اندازه “سرباز زمستان” جذاب و محکم نیست. این روزها فیلم های ابرقهرمانی به سمت جنگ های بزرگتر پیش می روند. این فیلم هم جذاب است اما در حالت کلی بیننده را کاملا راضی نمی کند. مارول ما را برای “اتفاقات بزرگی که در راهند” مشتاق نگه داشته است. خوشبختانه وقتی این اتفاقات رخ دهند، انتظاراتی که از این هیجانات به دست آمده را می توانند برآورده کنند.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: بابک مؤیدزاده

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 


53
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
53 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
avenjerشایان 23Hossein77mgs!avosh mechanick2 Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
avenjer
Guest
Member
avenjer

k2:اونایی که میگن بتمن علیه سوپرمن تو هفته ی اول ۱۶۱ میلیون فروخت ولی هفته ی دوم خیلی کمتر شد و شد ۵۰ میلیون… اینم در نظر بگیرن که این فیلمم دست کمی از اون نداشت تو از دست دادن مخاطب. تو هفته ی اول ۱۴۶ میلیون فروش کرد الان که هفته ی دومه اکرانشه فروشش شده ۶۹ میلیون!!!! فیلم بتمن علیه سوپرمن (به نظر من) یکی از بهترین فیلمای قهرمانی تمام دورانهاست. و خیلی خیلی بهتر ار فیلمای بچه بازیه ماروله. جنگ داخلی و سرباز زمستان از بقیشون قشنگ ترن ولی بقیشون همه فاجعه و افتضاحن. من خیلی انتظار… ادامه »

avenjer
Guest
Member
avenjer

واقعا فیلم از هر نظر عالی بود دوستش داشتم راضی بودم مارول عالی پیش میره همه چی حساب شدس..فقط شخصیت مرد عنکبوتی خوب معرفی و پردازش نشد ..فیلم مرد مورچه ای رو دوست نداشتم ولی اینجا عالی بود واقعا

شایان 23
Guest
Member
شایان 23

فیلم خیلی خوبی بود…همه چیزش حساب شده و دقیق بود و اکشن های فیلمم خیلی جذاب بود مرد مورچه ای حضورش خیلی فان بود ولی اسپایدرمن شخصیت پردازی خوبی براش تو فیلم انجام نشده بود متاسفانه تنها ضعف فیلم این مورد بود…
در کل لذت مند شدیم از تماشای فیلم

Hossein77mg
Guest
Member
Hossein77mg

یک طرفدار واقعی دیسی هستم.این فیلمو دیدم باید بگم تویه یونیورس مارول بهترین فیلم تا علان بوده چون خیلی از شوخی های بچگانه فیلمهای قبللش کم شده بود و اگه اسمایدرمن درش نبود کلا فانی درش نبود.. حضور اسپایدرمن و انت من بسیار جالب بود..اما داستان فیلم نقضش این بود چرا اون دکتر روانشناس رفت سیبری و اون ۵ سرباز زمستان روکشت.. ایا برای درگیری دوباره ایرون و کاپیتان نیاز بود این کار میتونست فیلم رو جایه دیگه به ایرون نشون بده.. وبسایت راتن تو اگه به این فیلم ۹۰ درصد میدی قبول .ولی دلیل نمیشه به بی وی اس… ادامه »

كيا خطيبي
Member
Member
كيا خطيبي

هشدار! خطر اسپویل! [hide]اون مبارزه نهایى که باکى با عصبانیت حمله مى کنه به تونى و دست باکى قطع مى شه واقعا غافلگیر کننده و هیجان انگیز بود.ولى باکى انگار ضعیف تر از سرباز زمستان بود.زیادى ضعیفش کردن.اسپایدر من خیلى راحت جلوى مشتش رو گرفت.یا مثلا وقتى با تار دست باکیو بست باکى حرکتى نکرد انگار نمى تونست تار رو باز کنه اونم با اون دست اهنیش که تو سرباز زمستان حتى تو اسفالت فرو مى رفت یا فرمون ماشین رو مثل ماشین اسباب بازى از جا کند!!!در کل فیلم عالى بود. ولى انتظار داشتم باکى در حد سرباز زمستان… ادامه »

كيا خطيبي
Member
Member
كيا خطيبي

هشدار! خطر اسپویل! [hide]اون مبارزه نهایى که باکى با عصبانیت حمله مى کنه به تونى و دست باکى قطع مى شه واقعا غافلگیر کننده و هیجان انگیز بود.ولى باکى انگار ضعیف تر از سرباز زمستان بود.زیادى ضعیفش کردن.اسپایدر من خیلى راحت جلوى مشتش رو گرفت.یا مثلا وقتى با تار دست باکیو بست باکى حرکتى نکرد انگار نمى تونست تار رو باز کنه اونم با اون دست اهنیش که تو سرباز زمستان حتى تو اسفالت فرو مى رفت یا فرمون ماشین رو مثل ماشین اسباب بازى از جا کند!!!در کل فیلم عالى بود. ولى انتظار داشتم باکى در حد سرباز زمستان… ادامه »

پرهام پور محمد
Member
Member
پرهام پور محمد

command19:من این فیلم رو توی یکی از سینماهای اروپا دیدم. با نهایت احترام به طرفداران این فیلم که تونستن بهش نمره هشت در ای ام دی بی بدن (!!!) اما باید بگم من اصلا این فیلم رو دوست نداشتم !! به نظرم فیلمنامه به شدت ضعیف و کودکانه بود و واقعا در چندین نقطه تضاد ایجاد می کرد. وجود تعداد زیاد چهره های قهرمان از نقاط ضعف دیگر این فیلم بود. چرا این همه ابر قهرمان ؟!! تمرکز تماشاگر مرتبا از یک ابرقهرمان به ابرقهرمان دیگه منتقل می شد. مثلا avengers باوجود حضور شخصیت زیاد اما فیلمنامه از مسیر اصلی… ادامه »

محمدرضا ج
Member
Member
محمدرضا ج

من این فیلم رو توی یکی از سینماهای اروپا دیدم. با نهایت احترام به طرفداران این فیلم که تونستن بهش نمره هشت در ای ام دی بی بدن (!!!) اما باید بگم من اصلا این فیلم رو دوست نداشتم !! به نظرم فیلمنامه به شدت ضعیف و کودکانه بود و واقعا در چندین نقطه تضاد ایجاد می کرد. وجود تعداد زیاد چهره های قهرمان از نقاط ضعف دیگر این فیلم بود. چرا این همه ابر قهرمان ؟!! تمرکز تماشاگر مرتبا از یک ابرقهرمان به ابرقهرمان دیگه منتقل می شد. مثلا avengers باوجود حضور شخصیت زیاد اما فیلمنامه از مسیر اصلی… ادامه »

پرهام پور محمد
Member
Member
پرهام پور محمد

فیلمو دیدم و باید بگم که اگه همینجوری مارول پیش بره دی سی باید کلا از رو زمین محو بشه امسال بد جور سال ماروله ( البته باید جوخه ی انتحار رو هم دید) کلا فیلم انتظارتم رو براورده کرد تنها اشکالی که از نظر من داشت این بود که فیلم بیشتر فیلم انتقامجویان بود تا کاپیتان امریکا فیلم رو هر کی تمرکز داشت جز کاپیتان ( البته من زیاد مشکل نداشتم با این موضوع ) مثل اخر فیلم که نوشت اسپایدرمن بازخواهد گشت خب این فیلم که کاپیتان امریکا بود نباید پینوشت اسپایدرمن به هر حال میشه گفت بعد… ادامه »

comic fan
Guest
Member
comic fan

Sam.BvS:مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود
بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه

ببین دارم واسه حرفی که زدی از خنده زمینو گاز میگیرم 😆 😆

comic fan
Guest
Member
comic fan

Team Ironman: s!avosh:فیلمو امروز دیدم. نمیخوام از نگاه و سواد خودم نقدش کنم… ولی یه نکته تو سری فیلم های اتقامجویان و مارول(که خودمم طرفدارشم)وجود داره: (خطر لو رفتن داستان) چرا با توجه به این که کاپیتان آمریکا همیشه افکار لوس و بچگانه ای داره و حرفای غیرمنطقی(و احمقانه)میزنه,به صورت خیلی ملموسی تو فیلم ازش جانبداری میشه؟! از ساخت فیلم و دیالوگ ها معلومه! این نکته تو فیلم عصر آلتران هم بود. در جنگ داخلی,اگه"باکی"دنیا رو با خاکم یکسان میکرد,باز هم"استیو"(کاپیتان آمریکا)ازش حمایت میکرد!!!!! جالب تر اینه که اکثر فهرمانای دیگه هم بی چون و چرا ازش حمایت میکنن! 😀… ادامه »

comic fan
Guest
Member
comic fan

واکنش من به کسایی که میگن batman vs superman از جنگ داخلی خیلی بهتره. 😡 😡 😡 😡
اخه یه جوری حرف بزنید که ادم فکر نکنه که از سر اینکه دی سی فن و تعصبت روی دی سی داری حرف میزنی.

توماس
Guest
Member
توماس

benjamin: توماس: benjamin: توماس: benjamin: Sam.BvS:مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه باشه بهش می گم مجبور نبودی ببینی بتمن بدون کریستین بل و نولان بتمن نیست . اولین فیلم ابرقهرمانی که واقعا موفق بود بتمن با بازی کیتون و نیکلسون به کارگردانی تیم برتون بود! پس بتمن بتمنه کاری که نولان با بتمن کرد در تاریخ جاودانه هست سه گانه ای بی نقص و شاهکار آفرید که هم در گیشه و هم در نمرات و محبوبیت بی نظیر بود . شماره ۲ چهارمین فیم برتر جهان هست و در imdb… ادامه »

bent ben
Member
Member
bent ben

توماس: benjamin: توماس: benjamin: Sam.BvS:مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه باشه بهش می گم مجبور نبودی ببینی بتمن بدون کریستین بل و نولان بتمن نیست . اولین فیلم ابرقهرمانی که واقعا موفق بود بتمن با بازی کیتون و نیکلسون به کارگردانی تیم برتون بود! پس بتمن بتمنه کاری که نولان با بتمن کرد در تاریخ جاودانه هست سه گانه ای بی نقص و شاهکار آفرید که هم در گیشه و هم در نمرات و محبوبیت بی نظیر بود . شماره ۲ چهارمین فیم برتر جهان هست و در imdb بالای… ادامه »

توماس
Guest
Member
توماس

Generalhd: benjamin: توماس: benjamin: Sam.BvS:مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه باشه بهش می گم مجبور نبودی ببینی بتمن بدون کریستین بل و نولان بتمن نیست . اولین فیلم ابرقهرمانی که واقعا موفق بود بتمن با بازی کیتون و نیکلسون به کارگردانی تیم برتون بود! پس بتمن بتمنه کاری که نولان با بتمن کرد در تاریخ جاودانه هست سه گانه ای بی نقص و شاهکار آفرید که هم در گیشه و هم در نمرات و محبوبیت بی نظیر بود . شماره ۲ چهارمین فیم برتر جهان هست و در imdb بالای… ادامه »

توماس
Guest
Member
توماس

benjamin: توماس: benjamin: Sam.BvS:مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه باشه بهش می گم مجبور نبودی ببینی بتمن بدون کریستین بل و نولان بتمن نیست . اولین فیلم ابرقهرمانی که واقعا موفق بود بتمن با بازی کیتون و نیکلسون به کارگردانی تیم برتون بود! پس بتمن بتمنه کاری که نولان با بتمن کرد در تاریخ جاودانه هست سه گانه ای بی نقص و شاهکار آفرید که هم در گیشه و هم در نمرات و محبوبیت بی نظیر بود . شماره ۲ چهارمین فیم برتر جهان هست و در imdb بالای ۱٫۵… ادامه »

alireza.m
Guest
Member
alireza.m

benjamin: alireza.m:کاپیتان امریکای ی فیلم خوش ساخت ولی مسخره .تونی استارک دچار بحران روحی شده و نمیتونه خوب تصمیم بگیره.گاهی بحرانهای بزرگی مثل جنگ بوجود میاد شما نمیتونه همه رو نجات بدی سعیت میکنه ولی برای رسیدن به موفقیت باید ی تاوانی بدی.عذاب وجدان الکی و مسخره.کارگردان ازهمه جهات تیم تونی شکست خورده نشون میده با صحنه های کاملا مسخره. انتقامجویان ۲ ویژن سنگ ذههن داره که همه چی رو میتونه کنترل کنه حتی قدرت دختره هم از ان میاد ولی برای همون مسخره بودن فیلم ویژنو تا چند متر بیشتر دفن میکنه همه جای فیلم حس میکنین میخواد بزور… ادامه »

bent ben
Member
Member
bent ben

alireza.m:کاپیتان امریکای ی فیلم خوش ساخت ولی مسخره .تونی استارک دچار بحران روحی شده و نمیتونه خوب تصمیم بگیره.گاهی بحرانهای بزرگی مثل جنگ بوجود میاد شما نمیتونه همه رو نجات بدی سعیت میکنه ولی برای رسیدن به موفقیت باید ی تاوانی بدی.عذاب وجدان الکی و مسخره.کارگردان ازهمه جهات تیم تونی شکست خورده نشون میده با صحنه های کاملا مسخره. انتقامجویان ۲ ویژن سنگ ذههن داره که همه چی رو میتونه کنترل کنه حتی قدرت دختره هم از ان میاد ولی برای همون مسخره بودن فیلم ویژنو تا چند متر بیشتر دفن میکنه همه جای فیلم حس میکنین میخواد بزور کاپیتان… ادامه »

alireza.m
Guest
Member
alireza.m

کاپیتان امریکای ی فیلم خوش ساخت ولی مسخره .تونی استارک دچار بحران روحی شده و نمیتونه خوب تصمیم بگیره.گاهی بحرانهای بزرگی مثل جنگ بوجود میاد شما نمیتونه همه رو نجات بدی سعیت میکنه ولی برای رسیدن به موفقیت باید ی تاوانی بدی.عذاب وجدان الکی و مسخره.کارگردان ازهمه جهات تیم تونی شکست خورده نشون میده با صحنه های کاملا مسخره. انتقامجویان ۲ ویژن سنگ ذههن داره که همه چی رو میتونه کنترل کنه حتی قدرت دختره هم از ان میاد ولی برای همون مسخره بودن فیلم ویژنو تا چند متر بیشتر دفن میکنه همه جای فیلم حس میکنین میخواد بزور کاپیتان… ادامه »

bent ben
Member
Member
bent ben

Generalhd: benjamin: توماس: benjamin: Sam.BvS:مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه باشه بهش می گم مجبور نبودی ببینی بتمن بدون کریستین بل و نولان بتمن نیست . اولین فیلم ابرقهرمانی که واقعا موفق بود بتمن با بازی کیتون و نیکلسون به کارگردانی تیم برتون بود! پس بتمن بتمنه کاری که نولان با بتمن کرد در تاریخ جاودانه هست سه گانه ای بی نقص و شاهکار آفرید که هم در گیشه و هم در نمرات و محبوبیت بی نظیر بود . شماره ۲ چهارمین فیم برتر جهان هست و در imdb بالای… ادامه »

Mehdi Soltani
Member
Member
Mehdi Soltani

benjamin: توماس: benjamin: Sam.BvS:مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه باشه بهش می گم مجبور نبودی ببینی بتمن بدون کریستین بل و نولان بتمن نیست . اولین فیلم ابرقهرمانی که واقعا موفق بود بتمن با بازی کیتون و نیکلسون به کارگردانی تیم برتون بود! پس بتمن بتمنه کاری که نولان با بتمن کرد در تاریخ جاودانه هست سه گانه ای بی نقص و شاهکار آفرید که هم در گیشه و هم در نمرات و محبوبیت بی نظیر بود . شماره ۲ چهارمین فیم برتر جهان هست و در imdb بالای ۱٫۵… ادامه »

bent ben
Member
Member
bent ben

توماس: benjamin: Sam.BvS:مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه باشه بهش می گم مجبور نبودی ببینی بتمن بدون کریستین بل و نولان بتمن نیست . اولین فیلم ابرقهرمانی که واقعا موفق بود بتمن با بازی کیتون و نیکلسون به کارگردانی تیم برتون بود! پس بتمن بتمنه کاری که نولان با بتمن کرد در تاریخ جاودانه هست سه گانه ای بی نقص و شاهکار آفرید که هم در گیشه و هم در نمرات و محبوبیت بی نظیر بود . شماره ۲ چهارمین فیم برتر جهان هست و در imdb بالای ۱٫۵ میلیون… ادامه »

توماس
Guest
Member
توماس

benjamin:

Sam.BvS:مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود
بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه

باشه بهش می گم

مجبور نبودی ببینی

بتمن بدون کریستین بل و نولان بتمن نیست .

اولین فیلم ابرقهرمانی که واقعا موفق بود بتمن با بازی کیتون و نیکلسون به کارگردانی تیم برتون بود! پس بتمن بتمنه

bent ben
Member
Member
bent ben

Sam.BvS:مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود
بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه

باشه بهش می گم

مجبور نبودی ببینی

[b]بتمن بدون کریستین بل و نولان بتمن نیست .[/b]

Sam.BvS
Guest
Member
Sam.BvS

مزخرف به تمام معنا تنها نکته خوبش اسپایدرمنش بود
بتمن علیه سوپرمن ۱۰۰ برابر این میرزه

Team Ironman
Guest
Member
Team Ironman

s!avosh:فیلمو امروز دیدم. نمیخوام از نگاه و سواد خودم نقدش کنم… ولی یه نکته تو سری فیلم های اتقامجویان و مارول(که خودمم طرفدارشم)وجود داره: (خطر لو رفتن داستان) چرا با توجه به این که کاپیتان آمریکا همیشه افکار لوس و بچگانه ای داره و حرفای غیرمنطقی(و احمقانه)میزنه,به صورت خیلی ملموسی تو فیلم ازش جانبداری میشه؟! از ساخت فیلم و دیالوگ ها معلومه! این نکته تو فیلم عصر آلتران هم بود. در جنگ داخلی,اگه"باکی"دنیا رو با خاکم یکسان میکرد,باز هم"استیو"(کاپیتان آمریکا)ازش حمایت میکرد!!!!! جالب تر اینه که اکثر فهرمانای دیگه هم بی چون و چرا ازش حمایت میکنن! 😀 تو این… ادامه »

exomah
Guest
Member
exomah

حامدVمسعود:احتمالا پرفروش ترین فیلم امسال هست حتی رکورد فروش بتمن و سوپرمن رو میشکنه..ولی هیچ گاه جنگ داخلی هیجان تقابل بتمن و سوپرمن رو نداره..ولی در کل فیلم موفقی هست سلام بستگی داره به این که دنباله رو و فن کدوم ابرقهرمان و بیننده ی پر و پاقرص فیلمای کدوم کمپانی باشید. بتمن علیه سوپرمن برای خیلی ها هیجان نداشت! در کل که باید در نظر بگیرید سابقه ی بتمن تو سینما خیلی بیشتر از سایر ابرقهرمان هاست. اگه اولین فیلم مرد آهنی به جای سال ۲۰۰۸ تو ده ی ۹۰ ساخته می شد، شرایط خیلی فرق می کرد. به… ادامه »

s!avosh mechanic
Member
Member
s!avosh mechanic

فیلمو امروز دیدم. نمیخوام از نگاه و سواد خودم نقدش کنم… ولی یه نکته تو سری فیلم های اتقامجویان و مارول(که خودمم طرفدارشم)وجود داره: (خطر لو رفتن داستان) چرا با توجه به این که کاپیتان آمریکا همیشه افکار لوس و بچگانه ای داره و حرفای غیرمنطقی(و احمقانه)میزنه,به صورت خیلی ملموسی تو فیلم ازش جانبداری میشه؟! از ساخت فیلم و دیالوگ ها معلومه! این نکته تو فیلم عصر آلتران هم بود. در جنگ داخلی,اگه"باکی"دنیا رو با خاکم یکسان میکرد,باز هم"استیو"(کاپیتان آمریکا)ازش حمایت میکرد!!!!! جالب تر اینه که اکثر فهرمانای دیگه هم بی چون و چرا ازش حمایت میکنن! 😀 تو این… ادامه »

k2
Guest
Member
k2

اونایی که میگن بتمن علیه سوپرمن تو هفته ی اول ۱۶۱ میلیون فروخت ولی هفته ی دوم خیلی کمتر شد و شد ۵۰ میلیون… اینم در نظر بگیرن که این فیلمم دست کمی از اون نداشت تو از دست دادن مخاطب. تو هفته ی اول ۱۴۶ میلیون فروش کرد الان که هفته ی دومه اکرانشه فروشش شده ۶۹ میلیون!!!! فیلم بتمن علیه سوپرمن (به نظر من) یکی از بهترین فیلمای قهرمانی تمام دورانهاست. و خیلی خیلی بهتر ار فیلمای بچه بازیه ماروله. جنگ داخلی و سرباز زمستان از بقیشون قشنگ ترن ولی بقیشون همه فاجعه و افتضاحن.

saber
Guest
Member
saber

nima.yyy:فک نکنم هیچ فیلم کمیک بوکی امسال بجز جوخه انتحار بتونه باهاش رقابت کنه

اونم نمیتونه

Mr.alians
Guest
Member
Mr.alians

فیلم در تمام موارد بی نقض بود البته بجز شخصیت پردازی بارون زیمو که اون هم فک کنم فقط قصد معرفیش رو داشتن

Mehdi Soltani
Member
Member
Mehdi Soltani

الان دیگه راحت میتونم بگم اسکل‌تر از این براردینلی منتقد نیس :)))))))))

حیدری
Guest
Member
حیدری

با همه احترامی که به کاپیتان آمریکا قائلم ولی باید عرض کنم هیچ ابرقهرمانی ابهت BATMAN رو نداره…
مطمئن باشید اگه کاپیتان آمریکا رو زک اسنایدر کارگردانی کرده بود متاش خیلی پایینتر از بتمن علیه سوپرمن میشد..

nima.yyy
Guest
Member
nima.yyy

فک نکنم هیچ فیلم کمیک بوکی امسال بجز جوخه انتحار بتونه باهاش رقابت کنه

bent ben
Member
Member
bent ben

شایان۲۳:با وجود اینکه نقداش سه برابر نقدای بتمن علیه سوپرمن بهتر بوده ولی فروش هفته اولش تو داخل آمریکا فقط ۱۰ میلیون دلار بیشتر از بمن و سوپرمن بوده حتی فروش روز اولش و فروش اولین روز کاریش هم از بتمن و سوپرمن کمتر بوده!که این نشون میده مردم خیلی هم فیلمو نپسندیدن و منتقدا الکی گنده اش کردن…البته ما هنوز فیلمو ندیدیم و نباید نظر بدیم…
ولی من فک میکنم پرفروش ترین فیلم امسال جوخه انتحار بشه…

بتمن فقط بتمن نولان
هالیوود با ساخت فیلم های دیگه با حضور بتمن خودشو احمق و پول پرست بالفطره نشون می ده .

bent ben
Member
Member
bent ben

فیلمو با کیفیت خوب دیدم فیلمنامه فیلم خوب بود و فیلم کمی تیر و تار بود . بیننده در ابتدا فکر می کنه با داستانی کلیشه ای روبرو هست ولی در ۲۵ دقیقه آخر فیلم نظرش عوض می شه . جلوه های ویژه فیلم عالی بود و در کنارش سکانس های حادثه ای فیلم اکثرا واقعی و خوش ساخت بود فیلم در کشورهای مختلف فیلم برداری شده که أدمو یاد فیلم های بورن می اندازه . زندان فیلم منو یاد فیلم جوخه انتحار که قراره اکران بشه می انداخت که جالب توجه بود . در کل فیلم خوبی هست من… ادامه »

Pili Pili
Member
Member
Pili Pili

شایان۲۳:با وجود اینکه نقداش سه برابر نقدای بتمن علیه سوپرمن بهتر بوده ولی فروش هفته اولش تو داخل آمریکا فقط ۱۰ میلیون دلار بیشتر از بمن و سوپرمن بوده حتی فروش روز اولش و فروش اولین روز کاریش هم از بتمن و سوپرمن کمتر بوده!که این نشون میده مردم خیلی هم فیلمو نپسندیدن و منتقدا الکی گنده اش کردن…البته ما هنوز فیلمو ندیدیم و نباید نظر بدیم… ولی من فک میکنم پرفروش ترین فیلم امسال جوخه انتحار بشه… در ضمن یادم رفت بگم!!فروشش توی سطح جهان شده ۶۷۵ میلیون در حالی که بتمن ۴۲۰ میلیون بود!!!!!! واینکه اگر مردم نپسندیدند… ادامه »

Pili Pili
Member
Member
Pili Pili

شایان۲۳:با وجود اینکه نقداش سه برابر نقدای بتمن علیه سوپرمن بهتر بوده ولی فروش هفته اولش تو داخل آمریکا فقط ۱۰ میلیون دلار بیشتر از بمن و سوپرمن بوده حتی فروش روز اولش و فروش اولین روز کاریش هم از بتمن و سوپرمن کمتر بوده!که این نشون میده مردم خیلی هم فیلمو نپسندیدن و منتقدا الکی گنده اش کردن…البته ما هنوز فیلمو ندیدیم و نباید نظر بدیم… ولی من فک میکنم پرفروش ترین فیلم امسال جوخه انتحار بشه… بتمن و سوپر من هفته اول فروشش از صدقه سر علاقه شدید مردم به این دوتا شخصیت بود و همچنین اون چند… ادامه »

شایان ایزدی
Member
Member
شایان ایزدی

با وجود اینکه نقداش سه برابر نقدای بتمن علیه سوپرمن بهتر بوده ولی فروش هفته اولش تو داخل آمریکا فقط ۱۰ میلیون دلار بیشتر از بمن و سوپرمن بوده حتی فروش روز اولش و فروش اولین روز کاریش هم از بتمن و سوپرمن کمتر بوده!که این نشون میده مردم خیلی هم فیلمو نپسندیدن و منتقدا الکی گنده اش کردن…البته ما هنوز فیلمو ندیدیم و نباید نظر بدیم…
ولی من فک میکنم پرفروش ترین فیلم امسال جوخه انتحار بشه…

حامدVمسعود
Guest
Member
حامدVمسعود

احتمالا پرفروش ترین فیلم امسال هست حتی رکورد فروش بتمن و سوپرمن رو میشکنه..ولی هیچ گاه جنگ داخلی هیجان تقابل بتمن و سوپرمن رو نداره..ولی در کل فیلم موفقی هست