Butch Cassidy and the Sundance Kid (بوچ کسیدی و ساندنس کید)


خلاصه داستان:

بوچ کسیدی و ساندنس کید در پی سرقت‌های فراوان از قطار یونیون پاسفیک فلایر و بانک‌های منطقه مورد تعقیب مسئول یونیون پاسفیک قرار می‌گیرند. این دو برای فرار به بولیوی رفته و در آنجا نیز شروع به سرقت می‌کنند و بولیوی نیز برای آنها ناامن می‌شود...


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم

بیستم دسامبر سالروز تولد جرج روی هیل است که دو تا از بهترین و عزیز‌ترین فیلم‌های عمرمان را ساخته که وقتی مجبور می‌شویم یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم، با یکی از سخت‌ترین دوراهی‌های زندگیمان روبرو می‌شویم.

از‌‌ همان تیتراژ ابتدایی فیلم که تصاویری از فیلم «سرقت بزرگ قطار» را نشانمان می‌دهد، معلوم می‌شود که روی هیل نیز قصد دارد تا با ساختن فیلمی درباره یک زوج سارق، افسانه آن‌ها را برایمان ابدی و جاودانه کند.

فیلم «بوچ کسیدی و ساندنس کید» یک وسترن پرشور، سرخوشانه و باطراوت از افول آخرین بازماندگان از نسل مردان عصیانگری است که دورانشان به سر آمده، اما روی هیل این به پایان رسیدن دوران یاغی‌های اسطوره‌ای را با افسوس و حسرت و اندوه نشان نمی‌دهد، بلکه آن را چنان سرزنده و شوخ و شنگ به تصویر می‌کشد که فیلم به خاطره‌ای دلپذیر و شیرین از آخرین ملاقاتمان با این مردان سرسخت و سازش‌ناپذیر تبدیل می‌شود. انگار این شانس را پیدا کرده‌ایم که قبل از از دست دادن همیشگی آن‌ها با اسطوره‌های محبوبمان وداع کنیم.

فیلم داستان دو یاغی افسانه‌ای با بازی پل نیومن در نقش بوچ کسیدی و رابرت ردفورد در نقش ساندنس کید است که خودشان بهتر از هر کسی می‌دانند که دارند آخرین لذتشان از نقشه کشیدن، بانک زدن، تیراندازی، اسب تاختن و فرار کردن می‌برند. پس این خودآگاهی نسبت به سرنوشتشان باعث می‌شود به نوعی سرخوشی و لاقیدی و فراغت دست یابند و هر پیشامد بد و ناگوار در مسیرشان را به عنوان اتفاقی بامزه و خاطره انگیز تلقی کنند.

به همین دلیل هیچ چیزی را جدی نمی‌گیرند، مدام مسخره بازی درمی آورند و همه چیز را دست می‌اندازند و به کل زندگی پوزخند می‌زنند. همه سرقت‌ها و راهزنی‌هایشان نیز با همه خطراتی که دارد به بازی‌های بچگانه و تفریح و شوخی می‌ماند. همین که بوچ عادت دارد در لحظه فکر کند و بعد دوتایی‌‌ همان نقشه را اجرا کنند، معلوم است که اصلا نتایج و عواقب کارشان را در نظر نمی‌گیرند و به موفق شدن یا نشدن اهیت نمی‌دهند.

بهترین نمونه‌اش‌‌ همان صحنه‌ای است که بعد از اینکه کلی زبان اسپانیایی را تمرین کردند و سر این قضیه با هم سر و کله زده‌اند، وارد بانک می‌شوند و درحالی که با اسلحه‌هایشان در حال تهدید هستند، یادشان می‌رود که چه باید بگویند. بعد بوچ کاغذی را از جیبش درمی آورد و از روی آن به مردم می‌گوید که دست‌هایشان را بالا ببرند و کنار دیوار بایستند و ساندنس او را مسخره می‌کند و می‌گوید که مردم خودشان این کار را کرده‌اند.

وقتی چنین بی‌خیالی و سرخوشی را می‌بینیم، احساس می‌کنیم هدفشان از سرقت چیزی جز لذت بردن از ماجراجویی و شیطنت و دردسر نیست، وگرنه برای آن‌ها که همیشه جیبشان خالی است و هیچ وقت پول درست و حسابی در بساط ندارند، چه فرقی می‌کند که از سرقت‌هایشان چیزی نصیبشان می‌شود یا نه. همین که می‌توانند کاری را انجام دهند که دوست دارند، برایشان کافیست و از این روست که اینقدر راحت از پول می‌گذرند.

یادتان هست وقتی به دلیل استفاده زیاد از دینامیت کل گاوصندوق منفجر می‌شود و همه پول‌ها در هوا پخش می‌شود، چطور مثل بچه‌ها از پرواز آن همه پول میان زمین و هوا ذوق می‌کنند و می‌خندند و سر به سر هم می‌گذارند. بعد هم که سر و کله مردانی که برای دستگیریشان اجیر شده‌اند، پیدا می‌شود، بی‌خیال پول‌ها می‌شوند و بر اسب‌هایشان می‌پرند و به دل جاده می‌زنند. انگار نه انگار که جان خودشان را برای این سرقت به خطر انداخته‌اند و زندگیشان را سر آن گذاشته‌اند.

همین نگاه بزرگمنشانه و وارسته به زندگی است که آن‌ها را هیچ وقت به عنوان دو شریک در یک حرفه پر خطر مقابل هم قرار نمی‌دهد و رابطه‌شان را به رقابت برای منفعت‌طلبی و برتری‌جویی نسبت به هم نمی‌کشاند. دوستی و رفاقت این دو چیزی بیش از این است که بخاطر حرفه و شغلشان با هم همراه شده‌اند و بر اساس شباهت‌ها و اشتراکاتشان رابطه‌شان را حفظ می‌کنند.

اتفاقا آن‌ها نقطه تقابل یکدیگر هستند و هر یک از دنیای جداگانه‌ای آمده‌اند که با هم تفاوت بسیاری دارد، اما آنچه آن‌ها را کنار هم نگه می‌دارد و منجر به این پیوند جادویی می‌شود، این است که با همه تفاوت‌ها و اختلافاتشان به همدیگر اعتماد دارند و می‌دانند که هرکدام برای آن چیزی که هست، به وجود دیگری در کنارش نیاز دارد. به همین دلیل در طول رفاقتشان هیچ چیزی نمی‌تواند آن‌ها را از هم جدا کند و می‌انشان فاصله‌ای بیندازد، حتی وقتی پای زن محبوبشان وسط می‌آید.

صحنه‌ای که بوچ و ساندنس برای گمراه کردن تعقیب‌کنندگانش یکی از اسب‌هایشان را‌‌ رها می‌کنند و هر دو بر روی یک اسب می‌نشینند، بیش از هر جایی آن دو را روحی در یک بدن نشان می‌دهد که به عنوان دو نیمه همدیگر را کامل می‌کنند و یک فرد واحد را می‌سازند.

جرج روی هیل با تمرکز بر این حس فراغت بالی و رهایی موجود درشخصیت و رابطه این زوج است که موفق می‌شود تلخی و سردی را از لحظه مرگشان بگیرد و آن را در ادامه تجربه‌های دیوانه وار و سرخوشانه آن‌ها قرار دهد.

در حالی که هر دو تنها و زخمی در دخمه‌ای در مکانی غریب گیر افتاده‌اند و توسط گروه بسیار زیادی محاصره شده‌اند، باز هم از فکرهای بکر و نقشه‌های تازه‌شان حرف می‌زنند و با هم کل کل می‌کنند و خوشحالند که در میان کسانی که برای کشتنشان آمده‌اند، تعقیب کننده اصلیشان نیست، چون در آن صورت حسابی به دردسر می‌افتادند. بعد هر دو با هم از مخفی گاه‌شان بیرون می‌آیند و شلیک می‌کنند و تصویر روی آن‌ها فیکس می‌شود. روی هیل دلش نمی‌آید کشتن آن‌ها را نشانمان بدهد و می‌داند که ما هم مثل زن همراه‌شان دوست نداریم که شاهد مرگشان باشیم.

پس اجازه می‌دهد آخرین خاطره‌ای که از این زوج افسانه‌ای در ذهنمان باقی بماند، خاطره مردانی باشد که در آخرین لحظات زندگیشان نیز چیزی از شوخ‌طبعی و شیرین‌زبانی و خوش‌مشربیشان کم نشده بود و طوری به سوی مرگ روانه شدند که انگار می‌خواستند بزرگ‌ترین لذت همه عمرشان را تجربه کنند. با چینین رویکردی است که احساس می‌کنیم آن‌ها چه مردان خوشبختی بوده‌اند و همانطوری که دلشان می‌خواست زندگی کردند و مردند.

پس دیگر مرگشان به نظرمان تلخ و دردناک نمی‌آید، بلکه عیش و لذتمان از تماشای آن‌ها با مرگشان کامل می‌شود. حیف بود که چنین مردان سبکبال و آزاده و ماجراجویی در هجوم تمدن جدید از اسب‌هایشان فرود آیند و اسلحه‌هایشان را کنار بگذارند و به شهروندانی سربه راه و مطیع و بی‌مصرف در زمانه دگرگون شده تبدیل شوند. کار درست را آنان کردند که به کل زندگی پوزخند زدند و تن به شرایط تحمیلی آن ندادند.

 

منبع: خبر آنلاین

 

نقد و بررسی فیلم به قلم

فیلم بوچ کسیدی و ساندنس کید از پر فروش ترین وسترن های تاریخ سینماست و در ادامه موفقیت فیلم هایی مثل بانی و کلاید( آرتور پن،1967) که به سرنوشت محتوم تبهکاران اشاره می کند، ساخته شد و مانند آن فیلم زوج بزه کار فیلم، در پایان کشته می شوند. همان طوری که در اول فیلم نوشته می شود فیلم از روی داستانی واقعی ساخته شده است.

شخصیتهای واقعی وسترن ها با وجود تاریخی بودن با افسانه ها در آمیخته اند تا تصویری از اسطوره های غرب وحشی باشند(البته این نکته که یک سری دزد و یاغی بدل به اسطوره شوند واقعا سئوال برانگیز است و نشان از تقدیس خشونت در سینمای غرب دارد و برای ما شرقی ها قابل درک نیست. ) شاهد مثال این آمیختگی با افسانه ها، نمای پایانی فیلم است که بوچ و ساندنس از کلبه بیرون می آیند و آماج گلوله ها می شوند ولی تصویر به صورت فیکس فریم ( کادر ثابت) در می آید و به این ترتیب فیلمساز با ثابت کردن تصویر پایانی کشته شدن قهرمانانش را نشان نمی دهد تا نوعی جاودانگی به این شخصیتها ببخشد به بیان دیگرکارگردان فیلم این گونه القا می کند که مرگ در وسترن در مورد کسانی که در زمان خود به صورت شخصیتهای افسانه ای در آمده اند مصداق ندارد، اما اینکه در انتهای فیلم، دو قهرمان با هوش و سرسخت فیلم با ریسک فراوان ( با وجود اینکه تعداد محاصره کنندگان را نمی دانند) و به شیوه ای که از احتیاط همیشگی آنها در طول فیلم به دور است، ناگهان به بیرون کلبه بپرند و آماج گلوله ها شوند، با بافت منطقی حوادث داستان جور در نمی آید و جای سوال دارد. هر چند این صحنه را می توان به تمام شدن دوره چنین قهرمانان بدوی در غرب وحشی با از راه رسیدن مظاهر تمدن، تعبیر کرد و اینکه به همین جهت، آنها خود خواسته به آغوش مرگ می روند.

فیلم با اینکه متعلق به ژانر(گونه) وسترن است اما در بسیاری از لحظه ها خلاف جهت یک وسترن متعارف حرکت می کند مثلا در ژانر وسترن حرف اول و آخر را سلاح و درگیری به همراه سلاح با طرف مقابل می زند، و در این مصاف وسترنر هیچ ترسی از درگیری ندارد، اما در فیلم بوچ کسیدی و…. این دو شخصیت پیوسته از نیروهای مقابلشان در حال فرار هستند.( البته این توجیهی منطقی دارد چون طرف مقابل یک نیروی مکانیزه و بسیار پر قدرت است و اگر آنها فرار نکنند و درگیر شوند مرگشان حتمی است.) یا مثلا در صحنه ای که بوچ و ساندنس دزدان بولیویایی را به گلوله می بندند و حرکت اسلوموشن( حرکت آهسته ) اغراق شده صحنه، به برتری این دو تاکید دارد، اما می بینیم که بر خلاف فیلم های متداول ژانر وسترن آن دو از به گلوله بستن دزدها متاسف هستند، و می گویند که تا حالا آدمهای شرافتمندانه ای بودیم از حالا باید چه کنیم؟لیندا ویلیامز در تاریخ تحلیلی سینمای جهان (زیر نظر جفری نوئل اسمیت) چنین می نویسد: ((…. این فیلمها در واقع نگاه کنایه آمیزی به ژانرها و ساخته های پیشین هالیوودی انداخته اند به اعتقاد جرالد مست بازنگری هالیوود به ژانر گنگستری (مثلا در بانی و کلاید) و یا وسترن ( بوچ کسیدی و ساندنس کید و این گروه خشن و کیپ و خانم میلر) به خوبی حس کردن ژانری که قبلا بیشتر جدی و برون نگر بودن را نشان می دهد.))

تم اصلی فیلم سپری شدن دوره آدمهایی مثل بوچ و ساندنس است که با آمدن دوران جدید و حضور جلوه های تمدن، زیر چرخهای تکنولوژی و مدرنیسم خرد می شوند. در جامعه جدید ارزشهای جدیدی مطرح است و دوران یاغی های اسطوره ای به سر آمده است نیروهایی که بوچ و ساندنس را تعقیب می کنند ( چهره شان را هرگز نمی بینیم ) و این دو هرگز نمی توانند تصوری از هویت و قدرتشان داشته باشند،در حقیقت نماد همین تمدن جدید هستند و در انتها بوچ و ساندنس را از بین می برند.

جلوه های تمدن جدید در جای جای فیلم دیده می شود صحنه ای را به یاد بیاوریم که کلانتر شهر مردم را جمع کرده و دنبال داوطلب برای تعقیب یاغی هاست، اما ناگهان مردی حرف او را قطع می کند به جلو جمعیت می آید و به تبلیغ دوچرخه ( از مظاهر تمدن جدید ) می پردازد.

سرانجام بوچ و ساندنس مجبور می شوند از جلوه های تمدن به جامعه ای که جلوه های سنت در آن پررنگ تر است فرار کنند و به بولیوی در آمریکای جنوبی می روند، اما وقتی هم که به بولیوی می رسند با توجه به زبان و فرهنگ متفاوت مردم، بوچ و ساندنس خود را تک افتاده تر می یابند.حضور تمدن و سر آمدن دوره قهرمانان فیلم را به خوبی از زبان مردی که آنها به خانه اش پناه می آورند می شنویم او می گوید که شاید شما خودتان را مهم بدانید، اما شما دو یاغی بی اهمیت هستید. من دوست داشتنی تر از تو بوچ و سریع تر از تو ساندنس سراغ ندارم ولی دوره شما تمام شده و شما می میرید و فقط می تونین محلش را انتخاب کنید.

در صحنه های مختلف فیلم جورج هیل با زبانی تصویری و خلاقانه، درک سینمایی اش را به رخ می کشد به یاد بیاوریم آغاز فیلم را که شیشه درب بانک فلو(ناواضح ) است سپس روی چهره نیومن فوکوس(واضح) می شود که نشان از خوش یمن نبودن ماجرای بانک دارد. بعد در داخل بانک قطع نماهای بستن گیشه به چهره نیومن و سپس بستن پنجره بانک که نیمی از چهره او را در تاریکی می بینیم از همان ابتدا پیشگویانه سرنوشت مبهم او را نشان می دهد.

هیل از فصل های کلیپ گونه (که معمولا چنین فصل هایی به بیان تصویری متکی هستند) هم به زیبایی استفاده می کند مثل آن صحنه کلیپ گونه سرقت از بانک، که آنها ابتدا می خواهند با نیرنگ به گاو صندوق بانک برسند تصاویر همراه با نوعی از موسیقی است، که با ریتم موثرش القا کننده زیرکانه بودن عملکرد آنهاست ولی وقتی فرار می کنند ریتم موسیقی هوشیارانه، کند می شود.

جورج روی هیل شخصیت بوچ و ساندنس رابه نحوی قابل تعمق خلق کرده، دو نفری که حتی در سرقتهای قطار هم سعی می کنند به کسی آسیب نرسانند به همین جهت نگهبانی که در سرقت دوم بوچ را می شناسد می گوید که اگر پول مال خودم بود دلم نمی خواست کسی جز تو آن را بدزدد. دیالوگهایی که شخصیت بوچ و ساندنس را شیرین می کند، بسیار است.مثل صحنه ای که بوچ وقتی می بیند سواران پر شماری آنها را تعقیب می کنند، می گوید که چرا همه اسبها آمده اند مگر ما دزد هستیم؟

شخصیت بوچ و ساندنس علاوه بر شیرین بودن یک ویژگی مهم دیگر هم دارند و آن مکمل بودن شان است.مثلا در صحنه پریدن داخل رودخانه ساندنس شنا بلد نیست و نمی خواهد بپرد ولی بوچ او را تشویق می کند و هر دو به داخل آب می پرند و در داخل آب هم، بوچ او را یاری می کند.

شخصیت زن در بسیاری از فیلمهای وسترن نقش آگاهی دهنده دارد و دختر فیلم (کاترین راس ) با ذکر این جمله که نمی خواهد شاهد مرگ آنها باشد و در انتها آنها را ترک می کند و به نوعی به آنها درباره فرجامشان هشدار می دهد.

بوچ کسیدی و ساندنس کید یکی از بهترین وسترنهای، دهه 60 است و ارتباط آن با جهان هم عصرش بسیار واقعی و غافلگیرانه است. بی دلیل نیست که این فیلم در کنار فیلم نیش دو اثر به یاد ماندنی و شاخص جورج روی هیل هستند.

 

منبع: سازمان تبلیغات اسلامی

نقد و بررسی فیلم به قلم امیر قادری

یادداشت امیر قادری بر فیلم «بوچ کسیدی و ساندنس کید» در بخش «سایه‌ی خیال» مجله فیلم

عمر بخش «سایه‌ی خیال» به چهارده سال رسید. از آن روز خیال‌مان راحت شد که قرار است چیزهایی هم درباره‌ی تاریخ سینما بخوانیم که عاشقش بودیم. حمیدرضا صدر که مسئول این بخش بود باعث شد کلی خاطره نه از تاریخ سینما که حتی از خود این بخش داشته باشیم. مثلاً آن گفت‌وگوی جان وین با سؤال و جواب‌های حیرت‌انگیزش یا مطلب خود صدر درباره‌ی جیمز استوارت و… از این شماره ظاهراً این کار من است. صدر، صحبت خستگی و سن‌وسال را پیش می‌کشد، اما حتی اگر حوصله‌ی گردآوری و نوشتن و ترجمه‌ی همه‌ی مطالب یک پرونده را نداشته باشد، باز هم در باره‌ی فیلم‌ها و فیلم‌سازانی که دوست دارد خواهد نوشت. فعلاً بنا را گذاشته‌ام بر هر «سایه‌ی خیال»، یک فیلم. امیدوارم در این بخش پرونده‌ی فیلم‌ها و فیلم‌سازهایی را بخوانید که چیز زیادی درباره‌شان نمی‌شود پیدا کرد. گاهی هم شاید واقعاً فیلم‌های مشهور و تاریخ‌سازی باشند. بوچ کسیدی و ساندنس کید که در ایران با نام مردان حادثه‌جو نمایش داده شده، یکی از این فیلم‌هاست…

پل نیومن: یک روز استیو مک‌کویین به من زنگ زد و گفت که وقتش را دارم یک روز بروم خانه‌اش؟ چون سرما خورده بود [و لابد نمی‌توانست خانه‌اش را ترک کند]. بهش گفتم حتماً. گفت یک فیلم‌نامه هست که باید حتما با هم بخوانیمش. این همان فیلم‌نامه‌ی بوچ کسیدی و ساندنس کید بود. به مک‌کویین گفتم خنده‌دار است، چون من این فیلم‌نامه را دیده‌ام، حتی رویش کار هم کرده‌ام. فیلم‌نامه را از او گرفتم و بردم خانه و خواندم. معرکه بود. به مک‌کویین زنگ زدم و گفتم چه‌قدر برایش می‌خواهند؟ گفت 350 هزار دلار. گفتم خب، دویست هزار تا تو بگذار، دویست هزار تا هم من می‌دهم، همین عصری می‌خریمش…

رابرت ردفورد: سال 1967 بود که فیلم‌نامه‌اش را در اختیارم گذاشتند؛ از طریق یک آژانس که کسی در آن به فکرش رسیده بود من برای این نقش مناسبم. به نظرم یک محصول بازاری آمد، اما همان اول به‌صراحت گفتند با آن‌که برای چنین نقشی مناسب به نظر می‌رسم، ایفای آن لقمه‌ی گنده‌تر از دهانم است، چون برای بازی در دو نقش اصلی فیلم دنبال دو تا ستاره می‌گشتند. اما شنیدم که خیلی‌ها از من در این قضیه حمایت کرده‌اند. خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم. کمپانی مرا نمی‌خواست؛ پل [نیومن] و استیو مک‌کویین را در نظر داشتند. خلاصه به خاطر جذابیت ماجرا و از بخت خوش من، پل و مخصوصاً جرج روی هیل، من را برای این نقش مناسب می‌دانستند. جرج بلند شد و گفت به هر حال فیلم را من می‌سازم و انتخاب من ردفورد است. آن‌ها به جرج فشار می‌آوردند که بازیگرهای دیگری را امتحان کند، ولی بالاخره گزینه‌هایشان تمام شد…

منبع: ماهنامه‌ی فیلم


33
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
32 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Mr Aliحسن میرزتییمحمد سعید لطفیAbe Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you will find 66365 more Info to that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you will find 66685 more Info to that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Information here on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

Superb website

[…]always a big fan of linking to bloggers that I love but don’t get a lot of link love from […]…

trackback
Member

Awemsome Website

[…]the information mentioned in the article are some of the best available […]…

trackback
Member

Link

[…]Sites of interest we have a link to […]…

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you will find 32226 additional Info to that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

I found the best mortgage broker.

This Vancouver mortgage broker helped me to get the best deal.

trackback
Member

I found land for sale in Squamish.

Really good land for sale in Squamish BC.

trackback
Member

I liked your blog so much.

I would like to thank you for the contribution.

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More here on that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: naghdefarsi.com/title/butch-cassidy-and-the-sundance-kid-2/ […]

S
Guest
Member
S

saeedsurena:به نظر من اون دیالوگی که میگه« اگه پولی رو که برای دستگیریم میدن به خودم میدادن دست از دزدی بر میداشتم» بکی از بهترین دیالوگ های تاریخ سینماس

به نظر منم دیالوگ "اَی توف تو این شانس چرا تو هر کاری خبره ایم غیر قانونیه" عالی بود

Mr Ali
Member
Member
Mr Ali

عااالی

S
Guest
Member
S

[quote name=”saeedsurena”]به نظر من اون دیالوگی که میگه« اگه پولی رو که برای دستگیریم میدن به خودم میدادن دست از دزدی بر میداشتم» بکی از بهترین دیالوگ های تاریخ سینماس[/quote]
به نظر منم دیالوگ “اَی توف تو این شانس چرا تو هر کاری خبره ایم غیر قانونیه” عالی بود

حسن میرزتیی
Guest
Member
حسن میرزتیی

پوچ کسیدی و ساندس کید منو یاد فیلم بانی و کلاید میندازه!! بزهکارانی که دوست داشتنی هستن. دیالوگهایی که بین ردفورد و نیومن رد و بدل میشه خیلی عالیه! ولی در کل به ذائقه و سلیقه سینمایی من نزدیک نبود.

محمد سعید لطفی
Member
Member
محمد سعید لطفی

به نظر من اون دیالوگی که میگه« اگه پولی رو که برای دستگیریم میدن به خودم میدادن دست از دزدی بر میداشتم» بکی از بهترین دیالوگ های تاریخ سینماس

Abe
Member
Member
Abe

با اینکه از وسترن زیاد خوشم نمیاد اما با این فیلم خیلی حال کردم. دلیلشم میتونه بازی خوب نیومن و ردفورد باشه. دیالوگ هایی هم که بین ردفورد و نیومن رد و بدل میشد عالی بود.