Breaking Bad (برکینگ بد)

Breaking Bad (برکینگ بد)کارگردان: Vince Gilligan (وینست گلیگان)
نویسنده:
9.5
73
0.96

خلاصه داستان:

داستان سریال درباره یک معلم شیمی میانسال است که متوجه می شود که دارای سرطان ریه است و ۲ سال بیشتر وقت برای زندگی ندارد. او که وضع مالی خوبی ندارد و دارای همسر و پسری معلول می باشد، به این فکر می افتد که باید قبل از مردن زندگی خانواده خود را تامین کند. پس


نقدها:

IC0g2YbYtNix24zZhyB7QGp1cm5hbH0=[/pod_if_field](نمره 10 از 10)" load="show"]

نقد و بررسی فصل پنجم(فصل آخر)

 

سریال «برکینگ بد / Breaking Bad» متناسب با تمرکزی که بر علم، فرمول و آزمایش داشت، با دقتی مثال‌زدنی زوالِ اخلاقیِ والتِر وایت (با بازیِ بِرایان کِرانستون) را به تصویر کشید، که به سرعت از درون رو به فساد رفت. این شیمیدان نابغه که از همان ابتدا قربانیِ یک شکست حرفه‌ای در کارش می‌شود، و در ادامه نیز با تشخیص دکترها متوجه می‌شود که مبتلا به سرطان است، دست به تولیدِ شیشه (مِتامفتامین) می‌زند تا، از قرار معلوم، مخارج خانواده‌اش را تامین نماید، که به تدریج در ادامه‌ی سریال ثابت می‌شود که این توجیهی بیش نبوده است. در عوض در قسمت نخست فصل پنجم می‌بینیم که والت با مهارت راهش تا به اینجای مسیر پیموده است، تبدیل به انسانی شده که فقط و فقط دغدغه‌ی خودش را دارد. والتِر بیمار که به زودی تبدیل به شخصیتِ منفی اصلی سریال می‌شود هر کاری از دستش بربیاید انجام می‌دهد تا برتری خود را به رخ بقیه بکشاند.

پس از آنکه در قسمت‌ آخر فصل سال گذشته پلیس لپ‌تاپ گوستاوو فِرینگ، که پر از تصاویر دردسر ساز [به خصوص برای والت] است، را ضبط می‌کند و آن را به اتاقِ ظاهرا غیرقابل نفوذِ شواهد و مدارک در اداره‌ی پلیس منتقل می‌کند، این فصل با هیجانی دیوانه‌وار به پایان می‌رسد، و در ادامه می‌بینیم که در قسمت نخستِ فصل جدید والت گستاخی غیر معمولی از خود نشان می‌دهد. تلاش برای یافتن راهی برای به چنگ آوردن لپ‌تاپ باعث می‌شود که دوباره‌ مجموعه‌ای از نقاط قوت این سریال را مشاهده کنیم: یعنی نمایشِ مو به موی نحوه‌ی اجرای یک برنامه‌ و نقشه که طیِ آن همه‌ی اشتباهات، تلاشهای ناموفق و بحث و جدلهایی که برای انجام چنین ماموریتی انجام می‌شود به تصویر کشیده می‌شود. و در قسمت دوم به مسئله‌ای پرداخته می‌شود که به نظر می‌رسد قبلا حل شده باشد، یعنی والت درگیر یک پروژه یا طرحِ گمراه‌کننده‌ی علمیِ دیگری می‌شود تا ترس جسی از ناپدید شدنِ سیگار آلوده به سمِ ریسین را فرو بنشاند.

بازگشت به عناصرِ اصلی به نظر می‌رسد که مسیری طبیعی برای سریالی است که فرایند را با وسواس به تصویر می‌کشد، و دو قسمت از سه قسمتِ نخست خود را صرف جزئیاتِ سر به نیست کردن یک جنازه کرده است، اما به مرور رویه‌ای تهاجمی‌تر به خود گرفته و اکشن را محور داستان قرار داده است. اما همین ظرافت و دقت عمیق به جزئیات–که حتی جزئیات ظاهرا بی‌اهمیت را نیز از قلم نیانداخته- باعث شده است که روایتِ گاها خیالی و ذهنی داستان ظاهری واقعی به خود بگیرد. همین توجه به جزئیات است که بعدا در پرداختن به یکی دیگر از عناصر احساسیِ تجارت مواد مخدر ضرورت پیدا می‌کند، که ردِ زنجیره‌ی این تجارت را تا بررسی حوادثی که در مادریگال، شرکتِ گنکلومراییِ مشکوکِ آلمانی که حامی گاس بوده است، دنبال می‌کند. همچنین بعد از اینکه والت و جسی در جریانِ نقشه‌ی کامپیوتری‌شان [برای به دست آوردن لپ‌تاپ] به طور اتفاقی مدارکی جدید به دست می‌آورند، یک داستان جنبیِ جالب شکل می‌گیرد، یعنی تفحص در امور مالیِ متوفی [گاس] و کسب اطلاعاتی درباره‌ی خانواده‌اش.

در اوجِ فصلِ پایانی والت قله‌های جدیدی از اعمال شیطانی و شرورانه را می‌پیماید: یعنی نقشه‌ی مسموم کردن یک کودک را می‌کشد که نزدیک بود منجر به قتل کودک گردد، از یک همسایه‌ی مسن برای بیرون کشیدنِ قاتلانِ اجیرشده‌ای که برای به قتل رسانیدنش به خانه‌اش رفته بودند استفاده می‌کند، بمبی در یک خانه‌ی سالمندان کار می‌گذارد، و در نهایت بدون اینکه ذره‌ای به خود تردید راه دهد دو تن از کسانی را که برایش کار می‌کنند به ضرب گلوله به قتل می‌رساند. برای مردی که مدت‌زمان زیادی از عمرش را به عنوان یک قربانی گذرانده است، این کارها بسیار جسورانه است. اما اگرچه والت هم در نهایت به موقعیت جنایتکارانه‌اش معترف می‌شود، اما بدین معنی نیست که شخصیتِ او که نیمی از یک دانشمندِ دیوانه تشکیل شده و نیمه‌ی دیگر یک آدم بی‌عرضه را به تصویر می‌کشد به راحتی جایگزینِ گاس در صدر زنجیره‌ی مواد مخدرِ مِت (شیشه) در آلبوکِرک می‌شود. زیرساختها برای او نابود شده‌اند و همه‌ی ارتباطاتش را از دست داده است و ابزار تولیدی نیز در اختیار ندارد، که همه‌ی این‌ها در مقایسه با خشم و درماندگیِ ستوان مایک (با بازیِ جاناتان بَنکس) ناچیز به حساب می‌آید. مایک که دوران نقاحت خود [ناشی از مضروب شدن به وسیله‌ی گلوله] را آن سوی مرز می‌گذراند و خبر به قتل رسیدن رئیسش را در آنجا می‌شوند.

در همین اثنا، جِسی (با بازی آرون پُل) نیز در حال طی کردن پله‌های ترقی است. حس خود‌آگاهیِ او که روز به روز قوی‌تر می‌شود باعث می‌شود که جسی تبدیل به [نماد] اصلی وجدان در سریال گردد، که همچنین باعث از بین رفتن خصلت‌های دلقک‌وارِ او نیز شده و ذهنیِ پویا از پسِ آن ظاهر می‌گردد. راه‌حلی که جِسی برای حل مسئله [یافتن] کامپیوتر ارائه می‌کند به نوعی یادآور قسمتِ «چهار روز در دلِ بیابان» است که در آنجا هم نقش دو کاراکتر اصلی داستان برعکس می‌شود. او در اینجا هم با ظرافت کنترل اوضاع را در دست می‌گیرد و با به تعویق انداختن پرداختن سهمِ شریک بزرگتر خود، مایک را به لحاظ مالی تامین می‌کند. این تغییرات نشان‌دهنده‌ی این نکته هستند که دینامیکِ اصلیِ برکینگ بد، حتی درونِ کانتکستِ همان رویکردِ سیستماتیک، چقدر دستخوش تحول شده است.

حتی با در نظر گرفتنِ تمایل سریال برای این مقدمه‌های تکان‌دهنده، چنین نکته‌سنجی است که باعث می‌شود آغازِ بی‌روحِ قسمت‌های اول اینقدر گیج‌کننده و غریب باشد. در قسمتی که قاعدتا بایستی مقدمه‌ای بر یک فلش‌بکِ وسیع و طولانی باشد، می‌بینیم که سریال حداقل چندین ماه به جلو می‌پرد و به تولد پنجاه و دو سالگی والت، که دقیقا دو سال بعد از زمانِ آغاز داستان است، می‌رسد. [در یکی از این آغاز‌ها] والتِر که عینکی بر چشم دارد و یک نام ساختگی نیز برای خود انتخاب کرده است در یک غذاخوری که در امتدادِ یک جاده‌ی ناشناس قرار دارد با دستپاچگی صبحانه می‌خورد، و با اینکه موهایش کاملا بلند شده است اما شکسته‌تر از همیشه به نظر می‌آید. در ابتدا به نظر می‌رسد که این بخش خاتمه‌ی داستان باشد که مردی را نشان می‌دهد که [متنبه شده] و از نو شروع کرده است و یا اینکه خود را به مقامات تحویل داده و در دادگاه علیه بقیه شهادت داده است، تا اینکه دلال اسلحه‌ی جیم بیوِر به داستان برمی‌گردد و در عوضِ گرفتن یک پاکتِ پر از پول از والت به او یک دسته‌کلید ماشین می‌دهد. یک اسلحه‌ی ماشینی بسیار بزرگ در صندوق عقب ماشین قرار دارد که نویدِ آن را می‌دهد که درگیریِ بزرگتری در راه است.

هرچند برکینگ بد قبلا هم از تکنیک پرش‌ِ زمانی استفاده کرده بود، اما این مورد بسیار استادانه و بی عیب و نقص اجرا شده بود و شباهتی به فصل دوم نداشت که سریال بیننده را وارد بازیهای مبهمِ حدس و گمان می‌کرد. تا اینجا با اینکه هنوز دو مینی‌فصلِ هشت قسمتی باقی مانده است، اما هنوز هم مشخص نیست که آیا مقدمه‌ی نشان داده‌شده در اینجا پیش‌درآمدی بر آخرین موضع والت است یا مسئله دیگری در میان است که در چند قسمتِ آینده مشخص خواهد شد. به نظر می‌رسد که حدس اول احتمال بیشتری داشته باشد زیرا به نظر می‌رسد که این تفنگ عظیم حاکی از نقطه‌ی پایانی کار خالق مجموعه‌ی وینس گیلیگان باشد که اغلب هم بدان اشاره شده است، یعنی «از مِستِر چیپس تا اِسکارفِیس»، و همچنین یادآورِ حرکتی است که تونی سوپرانو در یک فصل مانده‌ به آخرِ مجموعه سوپرانو از کانال HBO از خود نشان داد، که [این تفنگ] حسِ قطعیتِ مشابهی را در فصل مجزای پایانی القا می‌کرد. نمونه‌هایی از اسلحه به عنوانِ یک نماد فالیک را در روایتِ اصلیِ قسمتِ نخست نیز مشاهده می‌کنیم نظیرِ آخرین‌ حرفهای والت در پایان فصل که می‌گوید «من برنده شدم»، و یک هوا هم به خود مغرور شده و باورش شده است که با موقعیت جدیدی که به دست آورده است می‌تواند با همه به عنوان زیردستِ خود برخورد کند. چنین رفتاری یادآور آن است که با اینکه والت را خطرات زیادی تهدید می‌کند، اما بزرگترین خطری که متوجه این مردِ خانواده‌ی خوشنام است از سوی هایزنبرگِ درونیِ خودش است. فصل پنجم در بحبوحه‌ی خلا قدرت آغاز می‌شود و وحشتِ ناشی از سرطان، رازهای مدفون شده و رقابت‌های موجود گرداگردِ شخصیت‌های اصلی داستان را فرا گرفته است. اما برکینگ بد کماکان با همان سرعتِ منظم و درجه‌بندی‌ شده‌ی خود ادامه دارد، و حتی با اینکه تا پایان داستان دیگر چیزی نمانده است اما باز با انرژیِ تمام به جزئیات ریز پرداخته می‌شود و موضوعاتِ جدیدی در داستان به وجود می‌آید.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: محمدرضا سیلاوی

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

IC0g2YbYtNix24zZhyB7QGp1cm5hbDJ9[/pod_if_field]" load="hide"]

ممکن است شما دوست داشته باشید

67
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
65 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
46 Comment authors
bugatti2018Rainbow Pearls Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
علی نظری
Guest
Member
علی نظری

میخوام بگم به معنای واقعی کلمه افتضاحه .بعضیا چون که سایتایی مثimdb میان الکی یه حرفایی میزنن و تعریف الکی میکنن داستان خسته کننده که فقط دارن الکی کشش میدن دیالوگاو صحنه های مزخرف عجیب و غریب و دور از واقعیت شما اپیزود ۱ از فصل ۳ رو ببینین اون دو تا آدم کش چجوری وارد سریال میشن و چطور میمیرن ازاین صحنه ها تو سریال زیاده یکی از دوستان در پاسخ اون قسمت که مگس واردآزمایشگاه میشه گفتن که استعاره زشتیه اصلا چه ربطی داره؟ به نظر من دیدن این سریال کاملا وقت تلف کردنه و واقعا ارزش دیدن… ادامه »

Member
Member
Arash Sabet

برعکس.این فیلم بهترین سریال تاریخهو.عاااالی بود

Touraj
Guest
Member

سریال جذابیه در حدی که برخی گفتند بهترین سریال تاریخ هستش فقط باید یه مقدار صبور بود تا به فصلهای بعدتر و قسمتهای پایانی برود چون قسمتهای اول خیلی جذاب نیست ولی برای آنکه فیلمنامه به هم نریزه باید اون قسمتها هم وجود داشته باشه

someone
Guest
Member
someone

موسی زائری:آقا من قبلا فکر میکردم سریال یعنی دیدن وقت تلف کردن. ولی breaking bad دید مرادرباره سریال عوض کرد.(هر چند مثل بقیه از آب بندی و مزخرف گویی بری خالی نبود. اما کمتر). حالا از شما میپرسم با توجه به اینکه اولین سریالی که من به صورت دی وی دی دیدم علی الظاهر بهترین سریال تاریخ بوده بازهم دنبال سریالهای دیگه باشم یا نه؟ شما چه سریالی را توصیه میکنید که ناامیدم نکنه؟

Dexter رو ببین تا معنی سریال رو متوجه شی

mohamaad
Guest
Member
mohamaad

برکینگ بد سریالی که از IMDb نه و شش گرفته.
والتر وایت بعد دیگر زندگی من در طول تماشای سریال.
خیلی زود وارد خانه و زندگی والت میشویم.
نیاز هایش را می فهمیم. با روحیاتش آشنا میشویم.
مدام در این فکریم که رابطه اش با جسی به هم نخورد.
این سریالیه که من میپسندم.

a
Guest
Member
a

farhad:این سریال تموم شده یا درحال ساخته؟
دو فصلشو دانلود کردم سه فصل دیگه مونده
گزاشتم وقتی پنج فصلو دانلود کردم بعد ببینم
فصل ششمی هم درکار هست؟؟؟؟

na panj fasle . fasle aval cherte baghiash alie

فرهاد صفرزاده
Member
Member
فرهاد صفرزاده

موسی زائری:آقا من قبلا فکر میکردم سریال یعنی دیدن وقت تلف کردن. ولی breaking bad دید مرادرباره سریال عوض کرد.(هر چند مثل بقیه از آب بندی و مزخرف گویی بری خالی نبود. اما کمتر). حالا از شما میپرسم با توجه به اینکه اولین سریالی که من به صورت دی وی دی دیدم علی الظاهر بهترین سریال تاریخ بوده بازهم دنبال سریالهای دیگه باشم یا نه؟ شما چه سریالی را توصیه میکنید که ناامیدم نکنه؟ موسی زائری:آقا من قبلا فکر میکردم سریال یعنی دیدن وقت تلف کردن. ولی breaking bad دید مرادرباره سریال عوض کرد.(هر چند مثل بقیه از آب بندی… ادامه »

فرهاد صفرزاده
Member
Member
فرهاد صفرزاده

این سریال تموم شده یا درحال ساخته؟
دو فصلشو دانلود کردم سه فصل دیگه مونده
گزاشتم وقتی پنج فصلو دانلود کردم بعد ببینم
فصل ششمی هم درکار هست؟؟؟؟

ارشد الهیات
Guest
Member
ارشد الهیات

سریال جذابیه فقط باید یه مقدار صبور بود تا به فصلهای بعدتر و قسمتهای پایانی برود چون قسمتهای اول خیلی جذاب نیست ولی برای انکه فیلمنامه به هم نریزه باید اون قسمتها هم وجود داشته باشه. فقط شاید یک ایراد داشته باشه و اون هم تاکید زیاد روی نقش اول سریال والتر وایته و اغراقها روی شخصیت او زیاده علی رغم اینکه بعضی جاها درموندگی اونو نشون میده ولی وقتی با رییس کل مواد ایالت درگیری پیدا میکنه همه میدونند که او پیروز میشه فقط نمیدونند چجوری بازم با شیمی یا شخصیت جنایتکارش؟ ۸)

آرمین......
Guest
Member
آرمین......

sadegh90:آرمین، قسمت مگس که خیلی جالب بود.
اگه دقت کرده باشی والتر به جسی میگه مگس آلودگیه ولی جسی اهمیت نمیده. آخر اپیزود این والتره که آلودگی براش مهم نیست ولی جسی تمام سعیشو میکنه تا مگس رو بکشه.
حالا کل داستان رو در نظر بگیر جسی از یه خلافکار تبدیل میشه به یه آدم باوجدان و والتر برعکس.

چی بگم آخر ، واقعا فکر کنم سلیقه این سریال با سلیقه من جور در نمیاد

البته از حق نگذریم چند فصل دوم و بعضی اپیزود های فصل ۳ رو دوست داشتم ولی این اپیزود هفتم اصلا رو مخمه ، ولم نمیکنه 🙁

م.زائری
Guest
Member
م.زائری

روزبه اورک:این سریال از نظر داستان ایراد داره برای اینکه نتونسته فضاسازی خوبی انجام بده در۶۲قسمت به جز دو سه سکانس به عواقب کار زشت والتروایت که ساختن شیشه است اشاره ای نشده در حالیکه زوال همچین شخصیتی باکار تنفرانگیزش نسبت مستقیم داره وکارش تنفرانگیزاست چون باعث خانمانسوزی خیلی ها میشودعناصر واقعیت به خوبی نشان داده نشدند ضمنا مسعود فراستی و الیور استون ازاین سریال اظهار بی علاقگی کردند

شما ابتدا برید فیلم وحشیها(savages)ازالیور استون(که اتفاقا قهرمانهاش تولید کننده مواد مخدرند) را ببینید,بعد انصاف بدیدفیلم کی از نظر اخلاقی و عدم نمایش طبعات خانمانسوز تولید مواد مشکل داره.

خطیبی
Guest
Member
خطیبی

رضا: روزبه اورک:این سریال از نظر داستان ایراد داره برای اینکه نتونسته فضاسازی خوبی انجام بده در۶۲قسمت به جز دو سه سکانس به عواقب کار زشت والتروایت که ساختن شیشه است اشاره ای نشده در حالیکه زوال همچین شخصیتی باکار تنفرانگیزش نسبت مستقیم داره وکارش تنفرانگیزاست چون باعث خانمانسوزی خیلی ها میشودعناصر واقعیت به خوبی نشان داده نشدند ضمنا مسعود فراستی و الیور استون ازاین سریال اظهار بی علاقگی کردند کسی که فکر می کنه عاقبت بد بودن و زوال شخصیتی والتِر وایت توی سریال فقط شیشه ساختنه،همون بهتر که به این سریال بگه ایراد داره!حداقل تکلیف بقیه رو با… ادامه »

موسی زائری
Guest
Member
موسی زائری

آقا من قبلا فکر میکردم سریال یعنی دیدن وقت تلف کردن. ولی breaking bad دید مرادرباره سریال عوض کرد.(هر چند مثل بقیه از آب بندی و مزخرف گویی بری خالی نبود. اما کمتر). حالا از شما میپرسم با توجه به اینکه اولین سریالی که من به صورت دی وی دی دیدم علی الظاهر بهترین سریال تاریخ بوده بازهم دنبال سریالهای دیگه باشم یا نه؟ شما چه سریالی را توصیه میکنید که ناامیدم نکنه؟

sadegh ebrahimyar
Member
Member
sadegh ebrahimyar

آرمین، قسمت مگس که خیلی جالب بود.
اگه دقت کرده باشی والتر به جسی میگه مگس آلودگیه ولی جسی اهمیت نمیده. آخر اپیزود این والتره که آلودگی براش مهم نیست ولی جسی تمام سعیشو میکنه تا مگس رو بکشه.
حالا کل داستان رو در نظر بگیر جسی از یه خلافکار تبدیل میشه به یه آدم باوجدان و والتر برعکس.

asdfghj
Guest
Member
asdfghj

راجع به مگس بود؟ 😮
مگس یک جور استعاره از زشتی هاو مشکلات این دنیا بود۰
این اپیزود یکی از بهترین های این سریاله.
یه فیلم خوب نیاز به دقت و فکر کردن داره دوست من.

Member
Member

فوق العاده نظر دادی👏👏👏

آرمین
Guest
Member
آرمین

آقا این سریالو تا اواخر فصل ۳ دیدم ولی واقعا جذب نمیکنه نمیدونم چرا .

مخصوصا صحنه اخر اپیزود ۷ فصل ۳ که چی شد اصلا کِی خشاب پر شد آخه یا اپیزود ۱۰ همین فصل ۳ همش راجع به مگس بود .

بعدش هم من فکر میکنم آننننننننننننننقدر تعریف شده از این سریال که شاید انتظارات ادم رو خیلی بالا میبره موقع دیدن وگرنه بد نیست.

احسان
Member
Member
احسان

روزبه اورک:هر وقت دراثری هنری دیدید که مخاطب برای ضد قهرمان دل نمیسوزونه بلکه بهش حق میده وضدقهرمان فرد محبوبی هست بدونید فیلمنامه مشکل داره مثل شوالیه سیاه که همه عاشق شخصیت جوکربودن با کارهای غیرانسانی اش تا بتمن و کارهای انسانی اش والتر وایت ۶۱قسمت شیشه ساخت فقط در یک سکانس کوتا اظهار پشیمانی کرد حتی انتقامش هم بخاطرمرگ هنک بودنه دلیلی انسانی وپشیمانی ازکاراما متاسفانه محبوبه حتی سرو وضع بدش باید نشانه روح آشفته اش باشدآشفتگی اش بخاطر پشیمانی اش والبته خود کارکه اینجاشیشه ساختن است اما این در سریال نشان داده نشده وما اصلانمدانیم چرا سرووضعش اینگونه… ادامه »

روزبه اورک
Guest
Member
روزبه اورک

هر وقت دراثری هنری دیدید که مخاطب برای ضد قهرمان دل نمیسوزونه بلکه بهش حق میده وضدقهرمان فرد محبوبی هست بدونید فیلمنامه مشکل داره مثل شوالیه سیاه که همه عاشق شخصیت جوکربودن با کارهای غیرانسانی اش تا بتمن و کارهای انسانی اش
والتر وایت ۶۱قسمت شیشه ساخت فقط در یک سکانس کوتا اظهار پشیمانی کرد حتی انتقامش هم بخاطرمرگ هنک بودنه دلیلی انسانی وپشیمانی ازکاراما متاسفانه محبوبه حتی سرو وضع بدش باید نشانه روح آشفته اش باشدآشفتگی اش بخاطر پشیمانی اش والبته خود کارکه اینجاشیشه ساختن است اما این در سریال نشان داده نشده وما اصلانمدانیم چرا سرووضعش اینگونه است

احد
Member
Member
احد

فکر کنم تنها جایزه ای که برای من اهمیتی نداه

چون من کلا سریال نمی بینم 😀

رضا اسدی
Member
Member

روزبه اورک:این سریال از نظر داستان ایراد داره برای اینکه نتونسته فضاسازی خوبی انجام بده در۶۲قسمت به جز دو سه سکانس به عواقب کار زشت والتروایت که ساختن شیشه است اشاره ای نشده در حالیکه زوال همچین شخصیتی باکار تنفرانگیزش نسبت مستقیم داره وکارش تنفرانگیزاست چون باعث خانمانسوزی خیلی ها میشودعناصر واقعیت به خوبی نشان داده نشدند ضمنا مسعود فراستی و الیور استون ازاین سریال اظهار بی علاقگی کردند کسی که فکر می کنه عاقبت بد بودن و زوال شخصیتی والتِر وایت توی سریال فقط شیشه ساختنه،همون بهتر که به این سریال بگه ایراد داره!حداقل تکلیف بقیه رو با خودشون… ادامه »

روزبه اورک
Guest
Member
روزبه اورک

این سریال از نظر داستان ایراد داره برای اینکه نتونسته فضاسازی خوبی انجام بده در۶۲قسمت به جز دو سه سکانس به عواقب کار زشت والتروایت که ساختن شیشه است اشاره ای نشده در حالیکه زوال همچین شخصیتی باکار تنفرانگیزش نسبت مستقیم داره وکارش تنفرانگیزاست چون باعث خانمانسوزی خیلی ها میشودعناصر واقعیت به خوبی نشان داده نشدند ضمنا مسعود فراستی و الیور استون ازاین سریال اظهار بی علاقگی کردند

aliirezaa
Guest
Member
aliirezaa

yeah beatch……..magnetc

ابراهیم اصلانی
Member
Member
ابراهیم اصلانی

rezaei:اقا من فصل اول برکینگ بدو فصل یک بازی تاجو تختو ودیدم زیاد خوب نبودن فصلای بعد بهتر میشن ؟ همون طور که تو نقد سریال بازی و تاج و تخت هم برات جواب گذاشتم اینجا هم می گم دوست عزیز اگه دنبال صحنه های اکشن و آنچنانی هستی این سریالا به دردت نمی خورن اما اگه صحنه های نفس گیر و تعلیق با مایه های غافلگیری به همراه بازیهای فوق العاده از بازیگرا می خوای این دو تا خوراکته مخصوصا بریکینگ بد که رو دستش تا حالا سریال نیومده البته با ادای احترام کامل به بازی تاج و تخت… ادامه »

saeed TBZ
Guest
Member
saeed TBZ

abolfazlk:

gta big fan:دوستان -بریکینگ بد-یعنی قانون شکنی می خوام سریالو دانلود کنم ارزششو داره؟جلو خانواده میشه دید؟

این سریال فوق العاده است.بهترین سریال عمرت میشه.اره میشه دید

نه خیر اونجوریام نیست راحت بشه دید. درسته صحنه خیلی خیلی کم داره ولی عوضش همون چندتاش خیلی بده. آدم خودش آب میشه میره زمین. 😆

Amin Karimi
Member
Member
Amin Karimi

در جواب gta عزیز
اگه خودت زیرنویسش رو ادیت کنی و جای فحش های ناجور جسی کلماتی مثل عوضی بی پدر مادر و … بذاری اره میشه جلو خونواده دید چون صحنه ی عشقولانه ی چندانی نداره شاید تو کل ۶۲ قسمت ۶ صحنه! البته این به شرطیه که اهالی خونواده روی فحش های انگلیسی تسلط نداشته باشن 😆

شبنم سید مجیدی
Guest
Member
شبنم سید مجیدی

معنی عنوان فیلم، فقط برای ما جای بحث نداشته. توی لینک پایین مجله تایم کاملاً تاریخچه این اصطلاح رو به اضافه همه معانی که میتونه داشته باشه آورده و قطعاً توی هیچ کدوم از معانی که آورده «شکست مولکولی» جایی نداشته! [url]http://entertainment.time.com/2013/09/23/breaking-bad-what-does-that-phrase-actually-mean/[/url] توی مصاحبه ای کارگردان فیلم گفته معنای Breaking bad یعنی «جهنم به پاکردن» اما نویسنده تایم میگه که حتا خود کارگردان هم وقتی از این اصطلاح توی یه جمله استفاده میکنه معنای دیگه ای منظورشه. با توجه به این متن و ترجمه این اصطلاح توی urbandictionary، به نظر من هم قانون شکنی ترجمه درست تریه. البته میشه بدرفتاری… ادامه »

gta big fan
Guest
Member
gta big fan

M2M4:ترجمه Breaking Bad نه بدبیاری میشه و نه قانون شکنی!
Breaking به شکست های بین مولوکولی در واکنش های شیمیایی اشاره داره. Bad هم که معنیش مشخصه.

داداش من جاهایی که رفتم واس دانلود نوشته بود

M2 M4
Member
Member
M2 M4

ترجمه Breaking Bad نه بدبیاری میشه و نه قانون شکنی!
Breaking به شکست های بین مولوکولی در واکنش های شیمیایی اشاره داره. Bad هم که معنیش مشخصه.

ali goli
Member
Member
ali goli

بریکینگ بد زندگی بود زندگی
یعنی سریال بسازی اینقدر واقعی در اوج باورپذیری محال
بعد از این سریال دیگه سراغ هیچ سریالی نرفتم
یعنی نمی تونم برم

Francis Underwood
Member
Member
Francis Underwood

این سریال انقدر خوب بوده که بزرگترین کارگردان زنده دنیا از اون ستایش کرده.master david lynch

rezaei
Guest
Member
rezaei

اقا من فصل اول برکینگ بدو فصل یک بازی تاجو تختو ودیدم زیاد خوب نبودن فصلای بعد بهتر میشن ؟

علیرضا نوری
Member
Member

این سریال امی رو فتح میکنه…

ممد
Guest
Member
ممد

Say My Name

Nim@ Ba
Member
Member
Nim@ Ba

فک نکنم سریالی بهتر از برکینگ بد تا چند دهه ی اینده ساخته بشه
همه ی فاکتور ها واسه بهترین بودن رو داره

gta big fan
Guest
Member
gta big fan

mer30

abolfazlk
Guest
Member
abolfazlk

gta big fan:دوستان -بریکینگ بد-یعنی قانون شکنی می خوام سریالو دانلود کنم ارزششو داره؟جلو خانواده میشه دید؟

این سریال فوق العاده است.بهترین سریال عمرت میشه.اره میشه دید

مصطفی پهلوانی
Member
Member
مصطفی پهلوانی

gta big fan:دوستان -بریکینگ بد-یعنی قانون شکنی می خوام سریالو دانلود کنم ارزششو داره؟جلو خانواده میشه دید؟

به اون معنا چیز خاصی نداره که نشه دید . بجز چندتا صحنه خیلی محدود . ولی تمام تولیدات اونوریا رو معمولا نمیشه با خونواده دید 😆 . ولی بهترین سریاله نبینی عمرت بر باد رفته

gta big fan
Guest
Member
gta big fan

دوستان -بریکینگ بد-یعنی قانون شکنی می خوام سریالو دانلود کنم ارزششو داره؟جلو خانواده میشه دید؟

Amirhosein-Mousavi
Guest
Member
Amirhosein-Mousavi

خسته نباشید آقای سیلاوی وتشکر از ترجمه خوب و گیرای شما.
ولی فکر میکنم اصطلاح «زدن به سیم آخر» ترجمه بهتری برای عنوان فیلم باشه!

amir
Member
Member
amir

بهترین سریال تاریخ!
محمدرضا ممنون از ترجمه ولی منم فک میکنم بد شدن اسم مناسب تری باشه.

برکینگ بد
Guest
Member
برکینگ بد

دوست عزیز اسم این سریال بد بیاری نیست …