Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت)

 

کارگردان : Zack Snyder

نویسنده : Chris Terrio, David S. Goyer

بازیگران : Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams

خلاصه داستان : بتمن شخص سوپرمن را در مرگ دوستش مقصر می داند و سوپرمن نیز بتمن را ماور قانونی خطرناک و خودخوانده می داند …

 

www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.png

 

 

منتقد: جیمز براردینلی – امتیاز ۶ از ۱۰

 

 

کسانی که فکر می کردند « مردی از فولاد»(Man of Steel) فیلم تاریکی است هنوز تاریکی را ندیده اند.فیلم « بتمن و سوپرمن» که نبرد بزرگی میان ابرقهرمان های مورد ستایش کتاب های مصور DC می باشد، چنان سرد و تاریک است که گویی خورشید هرگز طلوع نمی کند. لبخند به چهره شخصیت های داستان نمی آید و کلیت کار بیشتر از آنکه سرگرم کننده باشد، دلسرد کننده است. کمی شک آن می رود که کارگردان این فیلم، زک اسنایدر(Zack Snyder) در تلاش است از کریستوفر نولان(Christopher Nolan) (که تهیه کنندگی این فیلم را برعهده دارد) پیشی بگیرد، بخصوص وقتی که قرار است روشنایی و امید از ابرقهرمان ها جدا کند. هرچند، نولان فهمیده بود که تاریکی ذاتی نیازمند پرورش دقیق شخصیتی و شیوه روایتی پیشرو است ، اما اسنایدر روش بیرحمانه تری درپیش گرفته است. او وجود یک قهرمان سنتی یا باشکوه را روا نمی داند. « بتمن و سوپر من» از تصاویر آخرالزمانی، مرگ، تباهی، ضرب و شتم و وحشی گری بهره می برد. برخلاف اسم فیلم، هیچ طلوعی در کار نیست. تنها غروب است که به یک آسمان بی ماه و ستاره منجر می شود.

 

http://naghdefarsi.com//wp-content/uploads/media/kunena/attachments/13589/ewtrwert.jpgبرای رسیدن به مفهوم اسم فیلم، داستان وارد پیچیدگی های جالبی می شود. « بتمن و سوپر من» مسیری را در پیش می گیرد که قهرمان ها را به جای « رفیق» ، « رقیب» یکدیگر می سازد. هرکدام از آنها مشروعیت دیگری را زیر سوال می برد. بتمن(با بازی بن افلک) (Ben Affleck) شاهد مرگ دوستانش دراثر نبردی میان سوپرمن و زاد در « مردی از فولاد» بوده است. او همچنین نگران این احتمال است که سوپرمن در آینده علیه سیاره ای که پذیرای او بوده( زمین) شورش کند. در همین حین، سوپرمن( با بازی هنری کاویل)( Henry Cavill) نیز شوالیه تاریکی گاتهام را به چشم یک مامور خود خوانده قانونِ ،خطرناک می بیند. زمانی که این دو آماده نبرد می شوند، اسنایدر برای برابر کردن قدرت آنها « کریپتونایت» را معرفی میکند. با کاهش قدرت سوپرمن ، او و بتمن فرصتی می یابند تا با یکدیگر دست و پنجه نرم کنند. در این میان لکس لوتر نابغه(با بازی جسی ایزنبرگ)( Jesse Eisenberg) هم برای انجام هرکار بدی آماده است و (جای شکرش باقی است که) او این بار مشتاق کاری بهتر از کلاهبرداری املاک و مستغلات است.

 

http://naghdefarsi.com//wp-content/uploads/media/kunena/attachments/13589/sdfgdsfgstrg.jpgاسنایدر یک کارگردان تجسمی است و «بتمن و سوپرمن » نیز به واسطه جلوه های ویژه سنگین سکانس های اکشنش از این نظر فیلم قدرتمندی است. اما زمانی که پای پرورش شخصیت ها به میان می آید، اسنایدر نقطه ضعفش را نشان می دهد. هیچکدام از شخصیت های مکمل یا حتی در برخی موارد شخصیت های اصلی فیلم « بتمن و سوپرمن» در زندگی واقعی وجود ندارند. آنها نمادین هستند. سوپرمنی که با بازی کاویل به وجود آمده از نظر ظاهری شبیه سوپرمن است اما چه بر سر شخصیت و عواطف قلبی او آمده است؟

 

اینکه بازی کاویل در نقش کلارک کنت به چشم نمی آید و اینکه رابطه عاطفی میان او و لوئیس لین( با بازی ایمی آدامز)( Amy Adams) خوب از آب در نیامده اصلا اتفاقی نیست.کاویل تنها به علت ظاهرش در فیلم وجود دارد. اگر به او یک کت و شلوار بپوشانید او بی نظیر خواهد شد. حتی می توان ادعا کرد که کریستوفر ریو(Christopher Reeve) و براندون روث (Brandon Routh)( که هردو بازیگرانی پایین تر نسبت به کاویل هستند) بهتر از کاویل این نقش را بازی کرده اند.

 

http://naghdefarsi.com//wp-content/uploads/media/kunena/attachments/13589/sdfgdszxfg.jpgبتمن با بازی افلک به سختی جواب می دهد. جنگجوی شنل پوش بدون زمینه سازی و تشریفات به دنیای جدیدی سقوط کرده و به مرد کینه جویی تبدیل شده است که با لباس مبدل جولان می دهد. شخصیت «بروس وین» خوب پرداخته نشده و بتمن فقط مردی است با لباس ضدگلوله که صدای زمختی هم دارد. اشکال در تغییر بازیگر نیست( چراکه کاراکتر بتمن نیز همچون جیمز باند انعطاف لازم برای تغییر بازیگر را دارد) مشکل این است که همه چیز جز ساختار اصلی کنار گذاشته شده است. ما این بتمن را نمی شناسیم و سازندگان فیلم نیز آنقدر برای اکران « لیگ عدالت»(Justice League) عجله دارند که به خود زحمت نمی دهند ساختاری برای این بازگویی ابرقهرمانانه ایجاد کنند.

 

زن شگفت انگیز (با بازی گل گودت)( Gal Gadot)تنها برای راضی کردن طرفداران در فیلم گنجانده شده است. شیوه معرفی و مشارکت او مصنوعی و ناشیانه است و حضور او هیچ هدفی جز شروع قیام « لیگ عدالت» ندارد. او داستان، شخصیت یا حداقل سابقه ای ندارد و تنها « آنجا» حضور دارد.حضور زن شگفت انگیز بیشتر از هر عنصر دیگری در داستان نشان می دهدکه اسنایدر او را فقط به عنوان وسیله ای برای ایجاد ارتباط میان « مردی از فولاد» و «لیگ عدالت» دیده است.

 

http://naghdefarsi.com//wp-content/uploads/media/kunena/attachments/13589/sfdgsdfg.jpgایمی آدامز در نقش لوئیس لین توقعات را برآورده نمیکند. من فکر می کردم او انتخاب اشتباهی برای « مردی از فولاد» بود و هیچ چیزی در « بتمن و سوپرمن» تغییرنکرد تا نظر من را عوض کند. او به عنوان یک انگیزه عشقی برای سوپرمن/کلارک به درد نمی خورد و ظاهرا فیلمنامه نیز اکثر مواقع این زن قوی و مستقل را به یک دوشیزه درمانده تبدیل کرده است. جرمی آیرونز(Jeremy Irons) تازه کار نیز انتخاب خوبی برای نقش آلفرد نیست. به علاوه شخصیت او به طور عجیبی به تصویر کشیده شده – نا رضایتی دائمی او از « ارباب بروس» اش که بارها تکرار می شود، توهین آمیز به نظر می رسد و این اصلا رابطه خوشایند و راحتی نیست.

 

از سوی دیگر، لکس لوتر با بازی جسی ایزنبرگ متفاوت و جذاب است. گذشته ی او دستکاری شده و جنی هکمن(Gene Hackman) و کوین اسپیسی(Kevin Spacey) نسخه نیمه کمدیِ شیطانی تری برای او نوشته اند. از آنجا که این نسخه از لوتر شبیه به یک مارک زاکر برگ دیوانه است ، چه کسی بهتر از بازیگری می تواند نقش او را بازی کند که قبلا این کار خارق العاده را در فیلم شبکه اجتماعی(The Social Network) انجام داده است. پایان کار لوتر معلوم نیست اما او باهوش و روانپریش است و همین ها او را به یک شرور عالی تبدیل می کند. او همچنین ،«کریپتونایت» را در چنگ دارد.

 

«بتمن و سوپرمن» برای ۱۵۴ دقیقه طولانی به نظر می رسد. بعد از ۱۵ دقیقه هیجان انگیز اولیه که نبرد زاد و سوپرمن را از زاویه دید دیگری نمایش می دهد، نیم ساعت بعدی به یک تقلا برای معرفی بتمن و حریفش سوپرمن تبدیل می شود. در سرتاسر فیلم بیش از حد به سکانسهای تخیلی تکیه شده است. پایان بندی فیلم از برخی جهات فریبنده به نظر می رسد و فیلم فرصت انجام کاری اساسی و قدرتمند را از دست می دهد و در عوض نقطه ی اوج قابل حدسی را انتخاب می کند. همگی به یاد داریم که اکثر فیلم های ابرقهرمانی چه تاثیرات زودگذری داشته اند. موضوعی که در فیلم های کریستوفر نولان اتفاق نیفتاد اما در این فیلم شاهدش هستیم.

 

http://naghdefarsi.com//wp-content/uploads/media/kunena/attachments/13589/sdfgsd.jpg«بتمن و سوپر من» زمانی که تماشاچیان قسمتهای تعلیق و هیجان را به یک اندازه احساس می کنند به هدف مورد نظرش نزدیک می شود. اسنایدر استاد سکانس های تاریک و سرد است و این را از شروع تا اواسط فیلم به نمایش می گذارد. موضوعات پیش پا افتاده ای مثل نقش ابرقهرمان ها به عنوان نگهبان و محافظ یا کنترل کردن آنها، زیر گردو خاک و آوار حاصل از رویارویی بتمن و سوپرمن گم و گور می شود. هرچند امکان دارد تماشاچیان بارها میخکوب شوند اما نتیجه کلی فیلم چندان رضایت بخش نیست.

 

فیلم هایی مثل «انتقام جویان» و «جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد» (البته اگر بخواهیم فقط دو فیلم نام ببریم) نشان داده اند که می توان موفقیت های بزرگی را کسب کرد بی آنکه لازم باشد فیلم را به یک ضدحال ظالمانه تبدیل کرد. اسنایدر می خواست که فیلمش چیزی فراتر از یک فیلم سطحی و سرگرم کننده به نظر برسد اما متاسفانه تنها راهی که برای دستیابی به این هدف به ذهنش رسید سوزاندن ذرت ها و ناامید کردن مخاطبانش بود.

 

 

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: فانو

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

58
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
58 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
44 Comment authors
Younesamiiir777dianNila1224Batman1224 Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
comic fan
Guest
Member
comic fan

منم یه لینک میزارم ارام خانومhttp://spidey.ir/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/941-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%B9%D9%86%DA%A9%D8%A8%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D8%A8%D9%88%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D9%82%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF.htmlبفرما

mohammad a.
Guest
Member
mohammad a.

hossein7mg:من هنوز فیلمو ندیدم ولی طوری که منتقدا این فیلمو کوبیدن خیلی کنجکاو و مشکوک شدم. IMDb ۷٫۴/۱۰ Rotten Tomatoes ۲۹% Metacritic ۴۴% اگه قرار بوداین فیلم بد باشه نمره imdb باید بعد این مدت به ۵٫۵ یا ۵ میرسید.. من هم به صورت اتفاقی کامنتهای پیج رسمی فیلم در اینستاگرام را خوندم ۸۰ درصد راضی و بازخورد خوبی داشتن.. چن وقت پیش بود کافه سینما یک خبر زده بود احتمال گرفتن رشوه سایت متاکرتیک از مارول و کمپانی دیزنی برای کوبوندن فیلم.. به هر حال به گذشته که نگاه می کنی زمانی ک وارنر تاریخ اکران فیلم رو مشخص… ادامه »

nicholas
Guest
Member
nicholas

یه چیزی شببه به دست و پا زدن الکی واسه زنده موندن تو دریا بود

مارکو
Guest
Member
مارکو

هنری تو فیلم افتضاح بود البته بعد از بن. فقط جس وامی عالی بودن ۸) البته من بازی بن رو تو gone girl تحسین میکنم چون افتضاح ترین نقشی بود که دیده بودم باید بگم احتمالا تو فیلم accountant باید شاهدیک افتضاح دیگه 😉 باشیم

1224Batman1224
Guest
Member
1224Batman1224

آقا بتمن پوزه ی سوپرمن رو به خاک مالید
منتقدا هم در مانده و آشفته از این موضوع نمره کم دادن 😆

ارمین
Guest
Member
ارمین

fallen joker:فیلمو ندیدم و این نقد رو هم به خاطر این که نخواستم هیچ اسپویلی برام بشه نخوندم ولی با این حال میدونم این فیلم به تنهایی از ۸۰ در صد فیلمای مارول بهتره مارول فقط یه فیلم خوب داده که اونم دد پوله که اونم ندیدم ولی میشه حدس زد که فیلم خوبیه و یا شاید سیویل وار بتونه موفقیت کسب کنه با این حال دیسی بهتر از ماروله و من بیصبرانه منتظر میمونم تا این فیلمو ببینم چون میدونم در سبک خودش یعنی به عنوان یک فیلم بلک باستر و نه غیر اون خوب عمل کرده 🙄 🙂… ادامه »

توماس
Guest
Member
توماس

rezak:البته بیاد داشته باشید که بعد از سهگانه نولان میتوان گفت ماجرای بتمن خاتمه یافته و پس از آن هر چه بیاید جز مشتی هجویه و کمیک استریپ اکشن نخواهد بود و اکشن هم لیاقت این همه نقد نویس را ندارد. بار دیگر شخصیت جوکر در بتمن ۲ و همچنین شخصیتهای بتمن ۳ و فلسفه بیان آنها را بیاد آورید. اشتباه میکنی دوست گرامی.. زمانی که برتون اولین نسخه سینمایی از بتمن رو ساخت مورد استقبال منقدین و مردم قرار گرفت، بعد نسخه دوم رو کارگردانی کرد که از جهاتی بهتر از نسخه قبلی بود… ادامه این سری یعنی قسمت… ادامه »

شایان ایزدی
Member
Member
شایان ایزدی

فیلم رو دیدم…برای یه بار دیدن و سرگرم شدن خوبه ولی اسم فیلم گول زننده اس کلا فیلم به تقابل همه شخصیت های فیلم ربط داشت جز بتمن و سوپرمن 😐

rezak
Guest
Member
rezak

البته بیاد داشته باشید که
بعد از سهگانه نولان میتوان گفت ماجرای بتمن خاتمه یافته و پس از آن هر چه بیاید جز مشتی هجویه و کمیک استریپ اکشن نخواهد بود و اکشن هم لیاقت این همه نقد نویس را ندارد. بار دیگر شخصیت جوکر در بتمن ۲ و همچنین شخصیتهای بتمن ۳ و فلسفه بیان آنها را بیاد آورید.

شایان ایزدی
Member
Member
شایان ایزدی

من فیلمو ندیدم ولی تو کامنتا میخونم بعضی از دوستان گیر دادن چرا بتمن از اسلحه استفاده کرده در جوابشون باید بگم…
بتمن این فیلمو رو فیلمنامه نویسا از کمیک بوک "The Dark Knight Returns " الهام گرفتن که تواون کتاب بتمن به سن میانسالی رسیده و محافظه کار بودنش رو گذاشته کنار و از اسلحه در بعضی موارد استفاده میکنه پس الکی به گردن فیلم نندازینش 😆

samaneh noori
Member
Member
samaneh noori

کانالی برای اشتراک نقدسینمایی علاقمندان به سینما
https://telegram.me/haftominhonar

کانال تلگرامی که هر هفته به معرفی و بررسی فیلم ها و کارگردانان برتر سینما میپردازه و شما هم می تونید خودتون توش مشارکت داشته باشید .

mr.bomb
Guest
Member
mr.bomb

فک کنم از فیلمای نولان بهتر باشه. چون بن افلک بیشتر به هیکلش میاد بتمن باشه

Alii EsmaeilBeyk
Guest
Member
Alii EsmaeilBeyk

فیلم واقعا عالی بود از همه لحاظ.
من از شروع فیلم تا پایانش میخکوب شده بودم طوری که نفهمیدم ۲:۳۰ چجور گذشت!! بازی هنری هم یکی از بهترینا تو فیلم بود

arash RC
Guest
Member
arash RC

فیلمو دیدم متاسفانه زک اسنایدر کلا از کارگردانی جلوه های ویژه فقط سرش میشه اصلا بازیگرارو خوب معرفی نکرده اون نیم ساعتم فقط خواسته ماست مالی کنه ولی بن افلاک در نقش بتمن عالی بود ولی از اسلحه استفاده میکرد که اصلا با روحیات بتمن سازگار نیست این فیلمم شاید مثل بتمنای نولان تاریک مباشه و داستانش قشنگ نباشه ولی صحنه های اکشنش خیلی بهتر از بتمنای نولان بود چون هیچ وقت از ضربان کریستین بیل راضی نبودم ولی بن افلاک عالی بود در کل منتقدا حرفشون به نظر من اصلا مهم نیس فروش فیلمو نگاه کنید ۶۰۰ ملیون تو… ادامه »

am
Guest
Member
am

این فیلم هم نکات قوت داره و هم ضعف.نمونه ی یک فیلم متوسط هست و اونطور که بعضی ها می گن درب و داغون نیست.البته اسم بتمن در مقابل سوپرمن همونطور که حدس میزدم فقط برای جذب بیننده و بزرگ کردن فیلم بود وگرنه عملا فقط ۱۰ دقیقه اینا در مقابل هم قرار می گیرن که۵دقیقش قبلا تو تریلرهاش نمایش داده شده بود. بتمنش هم واقعا عالیه… یعنی قرار نیست مثل بتمن نولان تیر یا چاقو بخوره،و واقعاصحنه های اکشن عالی داره. لکس لوثر هم که نظرات دربارش متفاوت هست.

fallen joker
Guest
Member
fallen joker

در ادامه جملم باید اضافه کنم اکس من هم یکی از کارای خوب ماروله

fallen joker
Guest
Member
fallen joker

فیلمو ندیدم و این نقد رو هم به خاطر این که نخواستم هیچ اسپویلی برام بشه نخوندم ولی با این حال میدونم این فیلم به تنهایی از ۸۰ در صد فیلمای مارول بهتره مارول فقط یه فیلم خوب داده که اونم دد پوله که اونم ندیدم ولی میشه حدس زد که فیلم خوبیه و یا شاید سیویل وار بتونه موفقیت کسب کنه با این حال دیسی بهتر از ماروله و من بیصبرانه منتظر میمونم تا این فیلمو ببینم چون میدونم در سبک خودش یعنی به عنوان یک فیلم بلک باستر و نه غیر اون خوب عمل کرده 🙄 🙂

fallen joker
Guest
Member
fallen joker

hossein7mg:من هنوز فیلمو ندیدم ولی طوری که منتقدا این فیلمو کوبیدن خیلی کنجکاو و مشکوک شدم. IMDb ۷٫۴/۱۰ Rotten Tomatoes ۲۹% Metacritic ۴۴% اگه قرار بوداین فیلم بد باشه نمره imdb باید بعد این مدت به ۵٫۵ یا ۵ میرسید.. من هم به صورت اتفاقی کامنتهای پیج رسمی فیلم در اینستاگرام را خوندم ۸۰ درصد راضی و بازخورد خوبی داشتن.. چن وقت پیش بود کافه سینما یک خبر زده بود احتمال گرفتن رشوه سایت متاکرتیک از مارول و کمپانی دیزنی برای کوبوندن فیلم.. به هر حال به گذشته که نگاه می کنی زمانی ک وارنر تاریخ اکران فیلم رو مشخص… ادامه »

pouriya rezaali
Member
Member
pouriya rezaali

hossein7mg:من هنوز فیلمو ندیدم ولی طوری که منتقدا این فیلمو کوبیدن خیلی کنجکاو و مشکوک شدم. IMDb ۷٫۴/۱۰ Rotten Tomatoes ۲۹% Metacritic ۴۴% اگه قرار بوداین فیلم بد باشه نمره imdb باید بعد این مدت به ۵٫۵ یا ۵ میرسید.. من هم به صورت اتفاقی کامنتهای پیج رسمی فیلم در اینستاگرام را خوندم ۸۰ درصد راضی و بازخورد خوبی داشتن.. چن وقت پیش بود کافه سینما یک خبر زده بود احتمال گرفتن رشوه سایت متاکرتیک از مارول و کمپانی دیزنی برای کوبوندن فیلم.. به هر حال به گذشته که نگاه می کنی زمانی ک وارنر تاریخ اکران فیلم رو مشخص… ادامه »

Neo
Member
Member
Neo

جلوه های ویژه فوق العاده ای داره.
رقابتش با کاپیتان امریکل:جنگ داخلی خیلی جالب میشه.

امیر دبیر
Guest
Member
امیر دبیر

سکانس های فیلم به شدت گسسته هستند… فیلم یک پارچگیشو خیلی از مواقع از دست میده… به هیچ وجه فیلم خوبی نبود…بدترین فیلمی بود که طی یک سال گذشته دیده بودم!…من خودم از طرفدارای خیلی پر و پا قرص بتمن هستم… بروس وین در فیلم عالی هست ولی بتمن به راحتی آدم میکشه و این اصلا خوب نیست… اگر چه جسی آیزنبرگ در نقش لکس لوتر خیلی عالی بازی کرد ولی لوتر هم خیلی به کمیک ها شباهت نداشت… فیلم با تمام فیلمای کمیکی دیگه فرق داشت و میتونست شروع یه روش جدید باشه برای ساختن فیلمای کمیکی ولی کارگردان… ادامه »

HADI NAVAZANDE
Member
Member
HADI NAVAZANDE

نقد سایتهای خارجی و یک سایت ایرانی رو که خوندم رو این قضیه اتفاق نظر داشتن که افلک بهترین بتمنه!! حالا باید دید درسته!

_Fateme
Guest
Member
_Fateme

مشخصه که وقتی با اوردن اسم بتمن مردم یاد بتمن نولان و جوکر می افتن کار برای کارگردان جدید خیلی سخت میشه.ولی برادینلی هم بد نگفته.هنری کاویل بازیگر قدرتمندی نیس.واندر وومن حضور بی دلیلی داره بدون دیدن فیلمم میشه فهمید.درست شبیه حضور اسپایدر من تو کاپیتان آمریکا که کاملا غیر قابل درکه:| تو قسمت اولم حضور ایمی آدامز یه جوری بود که انگار به زور وسط فیلمبرداری جاش دادن.حیف که هم چنین استعدادی اینطور ضایع بشه. بهر حال وقتی قراره دو ابر قهرمان مثل بتمن و سوپرمن روبروی هم قرار بگیرن اونم فقط تو طول دو ساعت،فضای کافی برای جولان… ادامه »

gigan
Guest
Member
gigan


میشه دلایلتونو بدونم؟
چرا از فیلمای مارول بهتره؟

ARAM
Guest
Member
ARAM

فیلم رو دیدم (کیفیت cam) و نظرم اینه که از خیلی جهات فیلم خوبیه خصوصا بتمن که عالی بود
متشکرم…

hossein7mg
Guest
Member
hossein7mg

من هنوز فیلمو ندیدم ولی طوری که منتقدا این فیلمو کوبیدن خیلی کنجکاو و مشکوک شدم. IMDb ۷٫۴/۱۰ Rotten Tomatoes ۲۹% Metacritic ۴۴% اگه قرار بوداین فیلم بد باشه نمره imdb باید بعد این مدت به ۵٫۵ یا ۵ میرسید.. من هم به صورت اتفاقی کامنتهای پیج رسمی فیلم در اینستاگرام را خوندم ۸۰ درصد راضی و بازخورد خوبی داشتن.. چن وقت پیش بود کافه سینما یک خبر زده بود احتمال گرفتن رشوه سایت متاکرتیک از مارول و کمپانی دیزنی برای کوبوندن فیلم.. به هر حال به گذشته که نگاه می کنی زمانی ک وارنر تاریخ اکران فیلم رو مشخص… ادامه »

niaz43
Guest
Member
niaz43

چون به suicide squad ربط داره میبینمش

bent ben
Member
Member
bent ben

saeedazad:هر چند به نظر خودم هم فیلم متوسط بود ولی انصافا guardians of the galaxy هم نباید همچین رتبه و امتیازی داشته باشه

موافقم

نگهبانان کهکشان مالی نبود

این خیلی بهتر از نگهبانان کهکشان هست . چند تا سکانس اکشن واقعی داره و تم فیلم سیاه هست و موسیقی استاد زایمر ساخته.

به خاطر هنری کاویل می بینم

پیمان ...
Member
Member
پیمان ...

کاش بتمن و سوپرمن باهم میکس نمیشد…کاش بن افلک نقش بتمن روبازی نمیکرد…بانظردوستام موافقم فیلم منتقدپسندی نیست…من فقط موسیقی متنشو گوش کردم که عالی بود ماله هانس زیمر بود…ولی حتما باید ببینمش…نولان؟؟؟

پیمان ...
Member
Member
پیمان ...

کاش بتمن و سوپرمن باهم میکس نمیشد…کاش بن افلک نقش بتمن روبازی نمیکرد…بانظردوستام موافقم فیلم منتقدپسندی نیست…من فقط موسیقی متنشو گوش کردم که عالی بود ماله هانس زیمر بود…ولی حتما باید ببینمش…نولان؟؟؟

Space Odyssey
Member
Member
Space Odyssey

هر چند به نظر خودم هم فیلم متوسط بود ولی انصافا guardians of the galaxy هم نباید همچین رتبه و امتیازی داشته باشه

Aliblau
Guest
Member
Aliblau

SAllam be dostadarane sinema…man khodam in film ro didam..wa kamelan emtiaze montaghadan be in film ro naadelane midonam..in film 100 barabar behtar az ghesmate 1 avengers behtar ast…heman bebinid… 🙂

Ramin
Member
Member
Ramin

irani:به هیچ وجه به حرف این یارو و امثال این گوش ندید. یعنی الان دنیا همه چیرو ول کرده که ببینه چند نفر به اسم منتقد با سلیقه های خودشون چیرو تایید میکنن و چیرو تایید نمیکنن؟ این فقط یه نفره .سلیقه و روحیاتش اینطوریه. دلم برای کسایی که سعی میکنن زرنگ بازی در بیارن و از همه چیز ایراد بگیرن تا خودشون رو باهوش نشون بدن و جلب توجه کنن به جای اینکه سعی کنن از فیلم لذت ببرن. فیلم ها برای لذت بردن ساخته شدن نه برای نقد شدن و تشریح کردن داستان و بازیگرا و کارگردان و… ادامه »

bent ben
Member
Member
bent ben

فروشش عالی بوده ولی نمره منتقدان ۴۴ از ۱۰۰ و تماشاگران با ۱۳۰ هزار رای ۷٫۵ از ۱۰ تا الان و همین طور پایین میاد .

[b]بتمن نولان کجا و این کجا [/b]

Mehdi_M
Guest
Member
Mehdi_M

سلام دوستان، من این فیلم رو دیدم،از لحاظ جلوه های ویژه و موسیقی نمره بسیار بالایی میگیره ولی از لحاظ داستان چیز جدید یا سوپرایزی برای ارایه نداره که البته ضعف محسوب نمیشه چون جامعه هدف خودش رو بسیار راضی کرده. با قطعیت میتونم بگم نمره ای که از منتقد ها گرفته بسیار ناعادلانه هست! یادم میاد وقتی برای اولین بار اونجرز رو دیدم با نمره بسیار بالایی که گرفته بود و نقد های بسیار مثبتی که منقدها بهش داده بودن انتظار یک کاره فوق العاده رو داشتم ولی وسط های فیلم عملا داشت خوابم میگرفت! حالا وقتی اون منتقدها… ادامه »

reza rostamian
Member
Member
reza rostamian

به هیچ وجه به حرف این یارو و امثال این گوش ندید. یعنی الان دنیا همه چیرو ول کرده که ببینه چند نفر به اسم منتقد با سلیقه های خودشون چیرو تایید میکنن و چیرو تایید نمیکنن؟ این فقط یه نفره .سلیقه و روحیاتش اینطوریه. دلم برای کسایی که سعی میکنن زرنگ بازی در بیارن و از همه چیز ایراد بگیرن تا خودشون رو باهوش نشون بدن و جلب توجه کنن به جای اینکه سعی کنن از فیلم لذت ببرن. فیلم ها برای لذت بردن ساخته شدن نه برای نقد شدن و تشریح کردن داستان و بازیگرا و کارگردان و… ادامه »

حامدvمسعود
Guest
Member
حامدvمسعود

جالبه اکثر منتقدا فیلم رو کوبیدن.ولی این فیلم تو سینماها غوغا کرده..اول اینکه این فیلم برای منتقدا ساخته نشده..دوم اینکه اصلا نباید این فیلم رو با بتمن های نولان مقایسه کرد..مطمنا طرفدار های کمیک از این فیلم خوششن اومده..کاری هم به نظر منتقدا ندارن..بتمنvسوپر اگر چه مثل بتمنای نولان امتیازهای بالایی نبره..ولی مطمنا از همه ساخته های مارول بهتر هست..

فنچول
Guest
Member
فنچول

…. والبته در ادامه کامنت قبلم باید اضافه کنم به احتمال ۹۹℅ طی چند روز اینده نبردهای عظیمی بین موافقان فیلم (دی سی فن ها) با مخالفان فیلم ( مارول فن ها) به راه خواهد افتاد هرچند خودم جز هیچکدوم از این دسته ها نیستم ولی امیدوارم جنجالی که سابقا در این سایت بین طرفداران نولان و تارانتینو .طرفداران کالکشن بتمن و ارباب حلقه ها و …. به راه افتاد رو شاهد نباشیم
خواهشا از فیلم زک اسنایدر فقط انتظار یه بلاک باستر قابل قبول داشته باشید و نه بیشتر … به نفع همس به نظرم 😀

شایان23
Guest
Member
شایان23

فیلم رو بدجوری کوبیدن منتقدا…
ولی تو توئیتر که نگاه میکردم بیشتر مردمی که فیلمو دیده بودن راضی بودن…من که هنوز واسه دیدنش هیجان دارم.

فنچول
Guest
Member
فنچول

با سلام ممنون که بالاخره نقد منتقد محبوبم براردینلی رو ترجمه کردین نمیخام ندیده در مورد فیلم نظر بدم اما مطمعن هستم فیلم به این بدی که منتقدها میگن نیست و صدالبته به اون شاهکاری هم که خیلی از متعصبان دنیای دی سی یا بتمن میگن هم نیستش به احتمال زیاد فیلم اسنایدر یه فیلمیه بین نظزات منتقدان و طرفداران یعنی همون نمره imdb که الان گرفته مناسبشه به نظرن همین که تو بیشتر نقدها گفته شده اکشن و موسیقی و جلوه های ویژه و بازی بن افلک خوبه نشون میده یه بلاک باستر قابل قبوله هرچند به نظرم بهتر… ادامه »