American Hustle (حقه باز آمریکایی)


خلاصه داستان:

ایروینگ رازنفلد (کریستین بیل) و سیدنی پراسر (ایمی آدامز) دو عاشق و معشوقی هستند که از طعمه ساختن حس طمع مشتریان خود پول در می آورند. به تدریج، آنها آنقدر مهم و برجسته می شوند که جلب توجه می کنند و در دام مأموری به نام ریچی دی ماسو (بردلی کوپر) گیر می افتن


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم

نشریه منتقد:جیمز برادینلی-امتیاز 7.5 از 10

دیوید اُ راسل کارگردان، با به کار بستن بازیگران دو فیلم قبلی خود، سومین اثر موفق خود را روی پرده برده است. «حقه بازی آمریکایی» که برداشتی آزاد از عملیات مخفیانه ی “ABSCAM” (نقشه ی عبدول) در اواخر دهه ی 1970 میلادی است، در شیوه ی استفاده از موسیقی و بازآفرینی آن دوره از فیلم «Boogie Nights» الگو گرفته است. فیلم دارای طنزی تلخ است و گرچه پیش زمینه ی داستان به رسوایی ای می پردازد که در رأس تیتر های اصلی روزنامه های دنیا جای می گیرد، راسل هرگز توجه خود را از گروه کوچک شخصیت هایی که در مرکز داستانش قرار دارند، دریغ نمی کند.

«حقه بازی آمریکایی» تماماً درباره ی کلاهبرداران است: پروژه های کوچک و بی اهمیت کلاهبرداران جزئی و ناشناس، کلاهبرداری های بزرگ که توسط دولت پشتیبانی مالی می شوند، و موقعیت های متفاوتی که در آن داوود، جالوت را فریب می دهد. شخصیت های فیلم تقریباً هرگز در قالب خود واقعی شان ظاهر نمی شوند، آنها تغییر چهره می دهند، موهایی عمداً آراسته و مسخره دارند، با لهجه های ساختگی حرف می زنند، لباس های شخص دیگری را می پوشند یا داستان های تخیلی ای ابداع می کنند که شخصیت اصلی اش خودشان هستند. با اینحال، با بر خلاف کثیف بودن ماجرای اصلی (ABSCAM باعث محکومیت یک سناتور آمریکایی، شش نماینده ی مجلس پارلمان و چندین سیاستمدار دیگر به جرم فساد مالی شد) فیلمنامه ی راسل درونمایه ای از هوشمندی در خود دارد.

وقایع فیلم عمدتاً در اواخر دهه ی 1970 رخ می دهند که هنوز پیشرفت تکنولوژی و آگاهی جهانی این نوع کلاهبرداری های خود خواسته و پشتیبانی شده توسط اف. بی. آی را غیرعملی و نشدنی نکرده بود. «حقه بازی آمریکایی» با معرفی ایروینگ رازنفلد (کریستین بیل) و سیدنی پراسر (ایمی آدامز) به تماشاگران شروع می شود. آنها عاشق و معشوقی هستند که از طعمه ساختن حس طمع مشتریان خود پول در می آورند. به تدریج، آنها آنقدر مهم و برجسته می شوند که جلب توجه می کنند و در دام مأموری به نام ریچی دی ماسو (بردلی کوپر) گیر می افتند. اما ریچی نمی خواهد ایروینگ و سیدنی را به زندان بیندازد؛ او قصد دارد از آنها استفاده کند تا به او کمک کنند با به دام انداختن چند شکار بزرگ – کارمین پولیتو (جرمی رنر) فرماندار شهر کمدن در ایالت نیوجرسی، چند نماینده ی کنگره و شاید حتی عده ای گانگستر – از پله های ترقی اف. بی. آی بالا رود. ایروینگ و سیدنی چیزی را تضمین نمی کنند اما طبق نقشه پیش می روند. وقتی نقشه برملا می شود، سیدنی از دایره ی دسترس ایروینگ خارج می شود و به چنگ ریچی می افتد و ایروینگ می فهمد بال های جاه طلبی اش به وسیله ی کارهای همسر پریشان احوال و بی فکرش روزالین (جنیفر لاورنس) چیده شده است.

از نظر فرم روایت، نیمه ی اول «حقه بازی آمریکایی» شیوه ای نامتمرکز و بی هدف در پیش می گیرد و فلش بک ها، روایت با صدای روی تصویر و دیگر ابزار داستان گویی را پشت سر هم قرار می دهد تا شخصیت ها را معرفی کند، آنها را گرد هم بیاورد و موضوعات را در یک خط مستقیم به حرکت در بیاورد. پرده ی پایانی فیلم، معمول ترین قسمت اثر راسل است که به شیوه ای رمزگشایی می شود که برای افراد وارد به فیلم های سرقت و کلاهبرداری آشنا به نظر می رسد. کمی از رنگ و بوی فیلم «نیش» در این فیلم هم وجود دارد، هر چند که «نیش» که در دهه ی 70 برنده ی جایزه اسکار شد، در مقایسه با «حقه بازی آمریکایی» فیلمی موفق تر و سرزنده تر است.

راسل از تجربه های پاول توماس اندرسون بهره می جوید و از مناسب موسیقی پاپ آن دوره استفاده می کند تا موقعیت زمانی را خلق کند و به بعضی صحنه ها مقداری انرژی نیرومند وارد کند. با موسیقی متنی که به سادگی تعداد زیادی از ترانه های فوراً قابل شناسایی دهه ی 70 را پشت هم ردیف کرده، «حقه بازی آمریکایی» از یک تم و زمینه ی موضوعی به تمی دیگر می رود و از موسیقی برای قوت بخشیدن به صحنه ها استفاده می کند. یکی از بهترین فیلم هایی که طی 20 سال گذشته از این روش استفاده کرد، «Boogie Nights» بود و گرچه «حقه بازی آمریکایی» کاملاً در حد و اندازه ی آن فیلم نیست، اما استحقاق آن را دارد که به عنوان دارنده ی رتبه ی دوم لحاظ شود.

راسل، کریستین بیل و ایمی آدامز را از فیلم «مبارز»، و بردلی کوپر و جنیفر لاورنس را از فیلم «دفترچه ای با خطوط نقره ای» به گروه بازیگران خود بازمی گرداند. با وجودی که این گروه بازیگران رؤیایی صاحب 5 نامزدی اسکار (و 2 برد برای لاورنس و بیل) را در خود دارد، هیچ نقش آفرینی برجسته ای در فیلم دیده نمی شود. بیل، همانطور که سبک کاری اش اینطور است، با تمام وجود برای این پروژه وسط می گذارد و وزن زیادی اضافه کرده است تا در قالب ایروینگ رو به تاسی و شکم گنده ظاهر شود. با اینکه دوست داشتن هیچ یک از شخصیت های «حقه بازی آمریکایی» کار آسانی نیست، بیل دلسوزی برانگیز ترین (یا شاید رقت انگیزترین) آنهاست. آدامز نسبت به فیلم های قبلی اش جذابیت ظاهری بیشتری دارد و این را مدیون مُد لباس اواخر دهه ی 70 است. بردلی کوپر اغلب اوقات تحت الشعاع موهای به شدت مجعدش قرار گرفته و جنیفر لاورنس (با وجود جارو کردن جوایز زودهنگام بسیاری از منتقدین) کار زیادی برای انجام دادن ندارد. او یکی دو صحنه ی عالی دارد و بقیه ی مدت تصویری کاریکاتوری ارائه می دهد.

راسل در «حقه بازی آمریکایی» روش وارونه ی فوق العاده ای به کار می بندد. روش معمول فیلم ها درباره ی مأموران دولتی رشوه گرفته اهانتی تمسخر آمیز است. در این فیلم، راسل سیاستمداران فاسد را قابل ستایش می سازد؛ آنها پول نمی گیرند که جیب های خودشان را پر کنند بلکه اینکار را می کنند تا برای شهروندان نیوجرسی شغل ایجاد کنند و موقعیت های کاری آنها را بهبود بخشند. روشی اف. بی. آی در کنترل شرایط بازی هم آنطور که ممکن است بیننده انتظار داشته باشد بی نقص، ساده و مؤثر و به بهترین شکل برنامه ریزی شده نیست. راسل همه ی این چیزها را به بازی می گیرد.

«حقه بازی آمریکایی» کمی بیش از حد طولانی است و قوی ترین صحنه ی آن هم در قسمت های پایانی فیلم قرار دارد. گرچه بازیگران کاری استثنایی ارائه نمی دهند اما همه ی شان نقش شخصیت هایی جذاب را بازی می کنند و نقش آفرینی ای درخور به نمایش می گذارند و یک هنرنمایی افتخاری و کوتاهِ دلنشین هم به این ترکیب اضافه شده است. نام راسل و رهبری راسخ قدم او در اداره ی مواد اولیه ی تولید این کار می توانست «حقه بازی آمریکایی» را به جایگاهی بالاتر از یک فیلم صرفاً رقابت کننده برای جایزه اسکار برساند. دیدن این فیلم راهی لذت بخش برای گذراندن وقت است اما «حقه بازی آمریکایی» نمی تواند در کنار بعضی از بهترین فیلم های سال 2013 قرار بگیرد.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: الهام بای

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه ها،وبلاگ ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع:سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 


ممکن است شما دوست داشته باشید

79
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
79 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
56 Comment authors
complicatedآرمان BSقاسم طوباییماناMeraj Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
زی زی
Guest
Member
زی زی

من از فیلم خوشم نیومد.البته بازی جنیفر لارنس و کریستین بل رو دوست داشتم.فیلم رو داشتم با زیر نویس می دیدم تا بخوام زیر نویس و دنبال کنم از همه چی عقب می موندم .پر از دیالوگ بود.اگر چه موضوع فیلم تکراری بود از یک جنبه دیگه خواسته بود بهش نگاه کنه .داستان یه کم نا امید کننده بود .به نظرم در حق روزالین (جنیفر لارنس ) بی انصافی شده بود .بیشتر با اون همزاد پنداری می کردم .شخصیت ایمی آدامز ( سیدنی ) بعنوان شخصیت اول زن نا ستودنی بود.بازی ها در حد متوسط بود .بازی جنیفر لارنس از… ادامه »

وحید قدیانی
Member
Member
وحید قدیانی

خیلی بهتر بود دوستان به جای نظرهای شخصی در مورد بازیگران و سلایق متنوع ، کمی به خود فیلم بپردازن ، هم کسانیکه فیلم رو دیدن بتونن از زاویه دیگه ای هم نگاه کنن و هم کسانیکه ندیدن یه چیزی دستشون بیاد ، چون نظرات کارشناسی منتقدین خارجی صرفا کافی نیست
متشکرم

داریوش شبانکاره
Member
Member
داریوش شبانکاره

اینم مثل گرگ وال استریت جزء فیلم هایی بود که بدرد خودشان میخورد. چون طبق فرهنگ و آداب و رسوم خو دشان ساخته شده. پس زمینه فیلم پر از تباهی و فساد و خیانت بود. و سکوت و خشم و جدایی. با احترام به همه افرادی که فیلم را پسندیدند این فیلم برای من . صنار- سه شای. ارزش نداشتR3 0;R3 0;..######۳@@@@@@ 😡

دانیال عباسی
Member
Member
دانیال عباسی

لارنس برای این فیلم گلدن گلوب رو هم گرفت.شانس زیادی برای اسکار داره.فقط امیدوارم مثل خیلی از بازیگرای زن دیگه قاطی کثافت کاریهای هالیوود نشه و همینطوری هنرنمایی قدرتمندانه خودشو ادامه بده.

فری
Guest
Member
فری

The Smiths: ayub_s: م.: ayub_s:جنیفر 😡 بدت میاد ازش؟ 😆 وحشتناک متنفرم ازش میشه یه لطفی در حق خودتون بکنید بحثو به حاشیه نکشونید میشه بحث وارد باقالی ها نکنید.میشه لطف کنید عقده هاتون رو وارد بحث نکنید. میشه اینقدر ارزش قائل باشین واسه خودتون که بخش نطرات رو نبدن.میشه واسه شعور خودت ارزش قائل باشی. پس تا فیلم و ندیدی یا از کسی بدت میاد نظر الکی نده. اگر فیلم و ندیدی میخوایی نظر بدی حراف نباش بزار واست احترام قائل باشن منفی بارونت نکن. تموم منم دیگه بحثی ندارم. از دوستان عذر میخوام, مجبورم کردن اینطوری کامنت بزارم… ادامه »

رضا25
Guest
Member
رضا25

فیلم رو باید یکبار دیگه ببینم تا دقیق بتونم نظر بدم. با توجه به اینکه این قضیه براى خود امریکایى ها آشناتره، احتمالا راحتتر باهاش برخورد میکنن تا ما که چیزى از این جریان نمیدونیم. کارگردانىش خوب بود ولى بازى ها معمولى بودن و هرکدوم یک یا دو سکانس خوب داشتن که همون هم باعث کاندیدا شدنشون شده. جزئیات رو هم خوب رعایت کرده بود اوراسل. مثلا همه به شخصیت شیخ، شیک میگفتن با لهجه ى امریکاییشون ولى دنیرو میگه شیخ. بعد میفهمیم که عربى بلده. از این موارد جزئى زیاده تو فیلم.

وحید
Guest
Member
وحید

Dani:من عاشق بازی جنیفر لارنس هستم.چقدر این بازیگر با استعداده.به قول دوستمون خیلی عالی تغییر احساسات رو نمایش میده.مخصوصا بازی بی نظیرش توی فیلم Silver Linings Playbook .مثل همین صحنه ی دعوا با کریستین بیل توی این فیلم ، یک صحنه ی دعوای خارق العاده هم توی اون فیلم به همراه بردلی کوپر داره. جنیفر لارنس برای فیلم american hustle ، نامزد بازیگر مکمل زن اسکار هم شده. جدا از این ، بازی کریستین بیل واقعا محشر بوده توی فیلم.البته توی بازیش یه مقداری غرور ناشی از بتمن دیده میشه.دیالوگها رو سنگین میکنه و میگه .نمیدونم شاید کلا بازیش به… ادامه »

دانیال عباسی
Member
Member
دانیال عباسی

من عاشق بازی جنیفر لارنس هستم.چقدر این بازیگر با استعداده.به قول دوستمون خیلی عالی تغییر احساسات رو نمایش میده.مخصوصا بازی بی نظیرش توی فیلم Silver Linings Playbook .مثل همین صحنه ی دعوا با کریستین بیل توی این فیلم ، یک صحنه ی دعوای خارق العاده هم توی اون فیلم به همراه بردلی کوپر داره. جنیفر لارنس برای فیلم american hustle ، نامزد بازیگر مکمل زن اسکار هم شده. جدا از این ، بازی کریستین بیل واقعا محشر بوده توی فیلم.البته توی بازیش یه مقداری غرور ناشی از بتمن دیده میشه.دیالوگها رو سنگین میکنه و میگه .نمیدونم شاید کلا بازیش به… ادامه »

amir008
Guest
Member
amir008

من این فیلم رو دو بار دیدم و واقعا از بازی جنیفر لارنس خوشم اومد. یبار دیگه صحنه دعوا کردن بیل و لارنس رو بعد از لو رفتن بیل توسط حرف های همسرش(لارنس) ببینید . خارق العاده اس .تغییر احساساتش تو چند دقیقه و میمیک صورتش. انصافا یکی از بهترین تیکه های فیلمه و هنر این دو بازیگر رو نشون میده.
به نظر من شانس بالایی برای مکمل زن اسکار داره

فری
Guest
Member
فری

Prof. Ayub:

م.:

ayub_s:جنیفر 😡

بدت میاد ازش؟ 😆

وحشتناک متنفرم ازش

منم 😡 😡

وحید قدیانی
Member
Member
وحید قدیانی

فیلم رو دیدم فیلنامه گنگ بود و بسیار پُر دیالوگ ، ولی بازی و کارگردانی بسیار زیبا بود همه جای فیلم خیلی حال و هوای دهه ۷۰ رو داشت بغیر از سکانس دیسکو که کاملا جدید بود یه چیز جالب فیلم هم حسی بود که به بیننده منتقل میکرد من ۲/۵ از ۴ میدم

وحید
Guest
Member
وحید

البته شانس بردن برای طراحی لباس هم دارم که فکر کنم ۳۰ درصد بیشتر نباشه

وحید
Guest
Member
وحید

بازی بازیگران این فیلم خوبه نه در حد عالی و به نظر من هیچکدوم شانس بردن اسکار رو ندارن و حتی نامزدی بردلی کوپر و کریستین بیل خیلی عجیبه فیلمنامه بسیار گنگ هست و بار اول نمیشه کامل موضوعش رو درک کرد اما کارگردانی نسبتا خوبه ولی شانس بردن اراسل در اسکار تقریبا صفره ولی نکته ی جالب توجه گریم بازیگران فیلم هست که به نظر من خیلی خوبه ولی حتی در بهترین گریم نامزد هم نشده به نظر من فیلم " بارقه های امید" فیلم بهتری بود و کارگردان توی این فیلم مخصوصا از نظر فیلمنامه پسرفت داشته و… ادامه »

میم...
Guest
Member
میم...

فیلم از لحاظ ساخت و کیفیت بازی ها فوق العاده بود ولی از لحاظ داستان خیلی ناامید کننده بود. همچین پروژه ی عظیمی برای یه داستان به درد نخور واقعا حیف بود

مرتضی شهشهانی
Member
Member
مرتضی شهشهانی

فیلمو دیدم. واقعا نسبت به تریلرش عالی بود. تریلرش خیلی داغون نشون میداد همه چیز رو. بازی جنیفر لارنس هم که ماه بود. امیدوارم که گلدن گلوب رو ببره

سید
Guest
Member
سید

سلام بر علی معلم عزیز و قادری نازنین یک اتفاقی در دنیای سینما داره اتفاق می افته و اون بازگشت به دوران زیبا و بی نظیر دهه هفتاده چه مدل های آن زمان چه رویداد های تاریخیش اینهم از حدود مجاز و قدرت هنر سینما" زنده باد سینما

سروش   ایرجی
Guest
Member
سروش ایرجی

از کجا میشه پشت صحنهی the wolf of wallstreet را دانلود کرد لطفا؟

یکی
Guest
Member
یکی

از فیلم جدید لارس فون تریر(Nymphomaniac) که جدیدا تو دانمارک اکران شده هم خبر بذارین!
آخرش ندانستیم که پورن ساخته یا درام روانکاوانه!

راهنمای والدین برای دیدن این فیلم 😆
http://www.imdb.com/title/tt1937390/parentalguide?ref_=tt_stry_pg

afshin hafezi
Member
Member
afshin hafezi

جنیفر لارنس بی شک یکی از بهترین بازیگرای زن این دهه محسوب میشه وبهترین بازیگر زن تو رده سنی خودش{۲۲}

yas-h
Guest
Member
yas-h

من هرچی فیلم از christian bale دیدم قشنگ بوده و دوست داشتم منتظرم ببینم در کنار bradly cooper چیکار میکنه؟؟؟؟؟ ب نظر قشنگ میاد چون بازیگرای مطرحی توش بازی میکنن 🙄

محترم خانم
Guest
Member
محترم خانم

فیلمای امسال که کلا اوضاعشون خراب بود منتظر میمونیم اینم ببینیم ببینیم چی میشه

sepanta arya
Member
Member
sepanta arya

این حرف خیلی بی ربطه ولی خوشم از این فیلم نمی اد ، با اینکه بیل رو دوس دارم (نظر شخصی)
ولی صحنه هایی که از فیلم انتخاب شده منو یاد نیش می ندازه ولی اون دو تا کجا اینا کجا ؟

شملی
Guest
Member
شملی

من از بردلی کوپر خوشم میاد.اونم واسه ۳گانه هنگ اوور. 😉 😐

aliii
Guest
Member
aliii

The Smiths: ayub_s: م.: ayub_s:جنیفر 😡 بدت میاد ازش؟ 😆 وحشتناک متنفرم ازش میشه یه لطفی در حق خودتون بکنید بحثو به حاشیه نکشونید میشه بحث وارد باقالی ها نکنید.میشه لطف کنید عقده هاتون رو وارد بحث نکنید. میشه اینقدر ارزش قائل باشین واسه خودتون که بخش نطرات رو نبدن.میشه واسه شعور خودت ارزش قائل باشی. پس تا فیلم و ندیدی یا از کسی بدت میاد نظر الکی نده. اگر فیلم و ندیدی میخوایی نظر بدی حراف نباش بزار واست احترام قائل باشن منفی بارونت نکن. تموم منم دیگه بحثی ندارم. از دوستان عذر میخوام, مجبورم کردن اینطوری کامنت بزارم… ادامه »

aliii
Guest
Member
aliii

خدا به یه عده ای شفای عاجل اعطا کنه!!
یه عده نمیدونم بیمارن یا هر چیز دیگه که میان به نظرات شخصیه دیگران منفی میدن!!
الان یکی تو نظرش گفته من فیلم رو تو سینما دیدم و طولانی بود و دوسش نداشتم,بعداومدن بهش منفی دادن!!حاظرم اونایی که منفی دادن اصلا فیلم رو ندیدن!!
یکی هم در کمال احترام اومده و گفته که از سبک کاری این کارگردان و کاراش خوشم نمیاد و باز هم دوستان همیشه در صحنه منفی دادن!!

هاروی -
Guest
Member
هاروی -

فیلم خوبیه ها ولی her یه چیز دیگست . نقد her هم بذارید .ممنون

علی رضا خدایی
Guest
Member
علی رضا خدایی

دیروز در سینما دیدمش ، فیلم قشنگی نیست. خیلی طولانی و پر دیالوگ است!

The Smiths
Guest
Member
The Smiths

ayub_s:

م.:

ayub_s:جنیفر 😡

بدت میاد ازش؟ 😆

وحشتناک متنفرم ازش

میشه یه لطفی در حق خودتون بکنید بحثو به حاشیه نکشونید میشه بحث وارد باقالی ها نکنید.میشه لطف کنید عقده هاتون رو وارد بحث نکنید.
میشه اینقدر ارزش قائل باشین واسه خودتون که بخش نطرات رو نبدن.میشه واسه شعور خودت ارزش قائل باشی.
پس تا فیلم و ندیدی یا از کسی بدت میاد نظر الکی نده.
اگر فیلم و ندیدی میخوایی نظر بدی حراف نباش بزار واست احترام قائل باشن منفی بارونت نکن.
تموم منم دیگه بحثی ندارم.
از دوستان عذر میخوام, مجبورم کردن اینطوری کامنت بزارم

ss
Guest
Member
ss

اینفیلم منه کلی وقته منتظرشم 😛

یولبارس
Member
Member
یولبارس

م.:

ayub_s:جنیفر 😡

بدت میاد ازش؟ 😆

وحشتناک متنفرم ازش

رعنا
Member
Member
رعنا

راسل کارگردان خیلی خوبیه وقتی فیلماشو میبینی نمیتونی بگی افتضاح بود ولی مورد علاقه من نیست اصولا یه موضوعای خیلی پیشو پا افتاده رو به نمایش میزاره طوری که میتونی داستانو تو ۱ دقیقه برا یکی توضیح بدی البته بازم میگم فیلمو خوب از آب در میاره
امتیازو ندیده با توجه به فیلمای قبلیش بش ۷ میدم
ممنون

P78
Member
Member
P78

کلا واقعا از جنیفر خیلی خوشم اومده. هم با استعداده و هم شخصیتش خیلی باحاله.

کلا عاشقشم. این فیلمشم عالیه

saeed
Member
Member
saeed

دوستمون درست میگه.براردینلی از معدود منتقداییه که به فیلم نمره بالا نداده.به نظر منم اگه نقد دیگه ای گذاشته بشه بهتره.البته اگه زحمت نباشه…

زهرا
Member
Member

خیلی ممنون خانم بای از ترجمه ی روان و عالیتون.
موفق باشید

frank castle
Member
Member
frank castle

با این نقد که مشخص شد فیلم چیز خاصی نیست (البته silver… هم فیلم خاصی نبود )

ali mamad
Guest
Member
ali mamad

این جیمز برادینلی فاجعه ـست !!!! آشغال به تمام معنا ! فرقی نداره چه فیلمی میاد زیر دستش ، فقط بهش ۷٫۵ میده ! به این فیلم با این همه تحسینی که ازش شده میده ۷٫۵ ، به آشغالی مثل اُز هم میده ۷٫۵ .

م.
Guest
Member
م.

ayub_s:جنیفر 😡

بدت میاد ازش؟ 😆

یولبارس
Member
Member
یولبارس

جنیفر 😡

آرمین
Guest
Member
آرمین

یک هنرنمایی افتخاری و کوتاهِ دلنشین هم به این ترکیب اضافه شده است
فکر کنم منظور جیمز براندیلی دنیرو باشه و لو نداده چون خود سازندگان فیلم هم میخواستن که برای تماشاگران سورپرایز باشه . من چند جا خواندم که دنیروی عزیز یک نقش کوتاه حدود ۵ دقیقه ای داره تو این فیلم ولی یکی بهترین قسمتهای فیلمه 🙄

آرمین
Guest
Member
آرمین

این فیلم میانگین نمره ۹۰ از ۱۰۰ گرفته از منتقدان و اکثر منتقدان نمره کامل به این فیلم دادند اگر امکانش هست نقد دیگر منتقدان رو هم اضافه کنید . با تشکر