American Beauty (زیبای آمریکایی)

کارگردان : Sam Mendes

نویسنده : Alan Ball

بازیگران: Kevin Spacey, Annette Bening ,Thora Birch

جوایز :

برنده اسکار:

بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین فیلمبرداری، بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی،  بهترین کارگردانی

نامزد اسکار:

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای کوین اسپیسی، بهترین تدوین، بهترین موسیقی متن

خلاصه داستان :

“لستر” (کوین اسپیسی) مردی میان‌سال است که زندگی خانوادگی‌اش دچار بحران شده است. از سویی همسرش “کارولین” (آنت بنینگ) او را بیشتر شبیه حیوان خانگی‌اش می‌بیند تا یک همسر و تمام احساساتش را بیرون از خانه خرج مردی دیگر می‌کند و از سوی دیگر روابط “لستر” با دخترش جین (تورا بریچ) نیز کاملا دچار سردی شده است. اما بحران اصلی وقتی نمود پیدا می‌کند که ..

[nextpage title=” درباره فیلم”]

۲- درباره فیلم

 

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/5/41-American-Beauty/2-American-Beauty.jpgفیلم زیبایی آمریکایی در سال ۱۹۹۹ موفق به دریافت پنج جایزه اسکار از جمله جایزه اسکار بهترین فیلم بهترین بازیگر نقش اول مرد بهترین فیلمبرداری بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی و اسکار بهترین کارگردانی شد. این فیلم در اغلب مراجع سینمایی و نشریات به عنوان بهترین فیلم دهه ۹۰ انتخاب شده‌است و جزو ۱۰ فیلم برتر تاریخ سینما شناخته می‌شود. این فیلم برای کمپانی دریم ورکز کمتر از ۱۵ میلیون دلار خرج برداشت ولی در گیشه فروش به رقم خیره کننده ۳۵۶ میلیون دلار رسید. این فیلم با شعار تبلیغاتی نزدیکتر نگاه کن اکران شد(look closer). این فیلم توسط راجر ایبرت به عنوان بهترین فیلم تاریخ انتخاب شد و شارون استون اعلام کرده‌است این فیلم زیباترین فیلمی است که تا به حال دیده ‌است. در نظر سنجی که سایت imdb در سال ۲۰۱۰ به صورت اینترنتی برگزار کرد و ۸۸۷۸۲۳ نفر در آن شرکت کردند این فیلم بالاتر از فیلم‌های پدر خوانده و تایتانیک در رده بهترین فیلم تاریخ سینمای جهان قرار گرفت. زیبای آمریکایی همچنین جوایز اول جشنواره های بوستون و تورنتو را به خود اختصاص داد.

—-

 

[nextpage title=” زندانیان زندگی: نگاهی به فیلم زیبایی آمریکایی”]

۳- زندانیان زندگی: نگاهی به فیلم زیبایی آمریکایی

 

نویسنده: مسعود حسن پور

 

دههء هفتاد، زمانی بود که سینمای آمریکا راه ورود مضامین و داستان‏های تازه را در اشارات انتقادی صریح به جامعه، فرهنگ، سیاست خارجی و امنیت داخلی ایالات متحده یافت. پیشروی‏ همگانی فیلمسازان جریان عمدهء سینمای آمریکا و فیلمسازان‏ مستقل و سایرین در این مسیر، چنان بود که از بعدازظهر نحس تا رانندهء تاکسی، از پدرخواندهء ۲ تا فیلم‏های وودی آلن و رابرت آلتمن و جان‏ شلزینگر و میلوش فورمن، جای‏جای فیلم‏های آمریکایی سرشار از نگاه تند و ناقدانهء فیلمسازان و فیلمنامه‏نویسان به جامعه و تاریخ‏ کشورشان می‏شد.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/5/41-American-Beauty/10-American-Beauty.jpgاما دو دهه بعد و در میانهء دههء نود میلادی، جریان انتقادی به‏ مسیر تازه‏ای افتاد که به لحاظ معیارهای زیبایی شناختی، ارج و اعتبار آن را از برخی آثار کم‏وبیش شعارزدهء دههء هفتاد که همچون‏ بیانیه‏های سیاسی ضد نظام اجتماعی آمریکا بودند، فراتر می‏برد. حالا فیلم‏ها به جای آن‏که بر نقاط مشخصی از تشکیلات، سیستم، ادارات، مراکز و سازمان‏های حکومتی، بانک‏ها و به طور کلی‏ نهادهای سیاسی اجتماعی متمرکز شوند و انتقادها را به طور مستقیم در دل جامعه نشان دهند، هدف بزرگ‏تری را نشانه‏ آن‏هاگرفتند و معضلات و دشواری‏ها را به کلیت«زندگی آمریکایی» نسبت می‏دادند. بسیاری از فیلم‏های این‏چنینی دههء نود و انتهای آن‏ -حتی سال ۲۰۰۰-را کسانی ساختند که در سال‏های دههء هفتاد، انتقادات صریح خود را نثار جامعهء آمریکا کرده بودند:استنلی‏ کوبریک با چشمان کاملا بسته، رابرت آلتمن با راه‏های میان‏بر/برش‏های‏ کوتاه، الیور استون با چرخش کامل و. . . البته جوان‏ها هم در نمایش‏لایه‏های زیرین و پوسیدهء پیکرهء مندرسی به نام زندگی به شیوهء آمریکایی سهم خاص خود را داشتند:دیوید فینچر با هفت، برادران‏ کوئن با بارتون فینک و لبوفسکی بزرگ، کوئنتین تارانتینو با سگدانی و قصهء عامه‏پسند و سرانجام، سام مندز با زیبایی آمریکایی.

فیلم اثرگذار مندز که پنج جایزه اسکار را از آن‏ خود کرد، واقعا دربارهء تمام بحران‏های زندگی انسان معاصر آمریکایی و حتی به شیوه‏ای جهان شمول‏تر، انسان معاصر سال‏های‏ آغازین سدهء بیست و یکم است. قهرمان فیلم یعنی لستر برنهام‏ (کوین اسپیسی)در برقراری ارتباط با همسر خود چنان دچار مشکل‏ است که می‏کوشد رؤیاهای کودکانه‏اش را از مراوده با یکی از همکلاسی‏های دختر خود به نام آنجلا تحقق ببخشد. همسر او(آنت‏ بنینگ)هنگامی که با مرد غریبه‏ای در اتومبیل نشسته، نزد لستر لو می‏رود و با نیش و کنایه‏های توأم با بی‏تفاوتی لستر، به شدت تحقیر می‏شود. پسر جوانی که در همسایگی آن‏ها زندگی می‏کند، از سویی‏ نزدیک می‏شود و چنان ارتباط صمیمانه‏ای برقرار می‏کند که دختر، در حالی که هنوز او را به درستی نمی‏شناسد، تصمیم می‏گیرد با او از خانه بگریزد. آنجلا به لستر می‏گوید که برخلاف ظاهر خود و تصور او، دختر ولنگاری نیست و تاکنون تجربهء آشنایی با مردی را نداشته‏ است. پدر پسری که با دختر لستر آشنا شده، با عقده‏های فروخفته‏ از دوران جنگ و تمایل فراوانش به نظامی‏گری فاشیستی، به لستر پیشنهاد همراهی با تمایلات متمایل به جنس موافق می‏دهد و. . . سیر این‏ سقوطهای درونی و بیرونی، در تمام طول فیلم به شیوه‏های پیدا و پنهان، ادامه دارد. تلخی وقعیت یکایک شخصیت‏های زیبایی‏ آمریکایی وقتی هولناک‏تر می‏شود که سام مندز بر هیچ‏یک از آن‏ها با ابزاری همچون موسیقی سوزناک یا واکنش‏های احساسی، تأکید نمی‏کند. گویی همهء این فجایع همچون بخش‏های عادی زندگی‏ جاری و روزمرهء مردم معمولی، طبیعی و ناگزیرند و نیازی نیست که‏ فیلم آن‏ها را در جایگاه رویدادها یا شرایطی سخت، مخوف، دردناک و«خاص»به نمایش بگذارد. این حالت طبیعی و گریز ناپذیر و نابسامانی‏ها و ناهنجاری‏های جامعهء روز آمریکا-وحتی‏ جهان-را پیش‏تر در برش‏های کوتاه/راه‏های میان‏بر آلتمن هم دیده‏ بودیم. انگار هیچ فاجعه‏ای آن‏قدرها تکان‏دهنده‏ تلقی نمی‏شد که آلتمن بر آن مکث کند. از هر کدامشان به سادگی می‏گذشت و از فرط تکرار، آن‏ها را عادی و رایج قلمداد می‏کرد. نام ترانه‏ای‏ که زن خواننده در فیلم آلتمن می‏خواند، «زندانیان زندگی»بود. عنوانی که برای توصیف‏ دنیای آدم‏های فیلم مندز هم مناسب به نظر می‏رسد:دنیایی همانند دنیای امروز.

نویسنده:حسن پور، مسعود

نقد سینما » زمستان ۱۳۷۸ – شماره ۱۹

 

[nextpage title=” امریکایی که زیبا نیست: نقد فیلم «زیبایی آمریکایی»”]

۴- امریکایی که زیبا نیست: نقد فیلم «زیبایی آمریکایی»

 

«زیبایی آمریکایی» به مسائلی همچون عشق، خوشبختی، کمبود شخصیتی و کمبود عاطفی می‌پردازد و جامعه مدرن و ساختار خانواده در آمریکا را به باد انتقاد شدید می‌گیرد.

این فیلم روایتگر از هم پاشیدگی یک خانواده کوچک آمریکایی است که هر یک از اعضایش سراغ دلمشغولی‌های وهمی خود می‌روند. کوین اسپیسی در این فیلم نقش پدر خانواده را دارد که به بحران میانسالی رسیده است و بعد از آن که کارش را در دفتر یک نشریه ترک می‌کند، سراغ وسوسه‌هایی دون شان سن و موقعیت خود می‌رود و با بدنسازی تلاش می‌کند توجه دیگران را به خود جلب کند و همین رفته رفته او را به سمت انزوایی اوهامی پیش می‌برد. نقش لستر برتهام با بازی، طی یک نظرسنجی از کارشناسان سینمایی به عنوان یکی از ۱۰۰ کاراکتر اول و به یادماندنی تاریخ سینما توصیف شده است.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/5/41-American-Beauty/14-American-Beauty.jpgخط داستانی این فیلم در ابتدا ساده و قابل پیش بینی به نظر می رسد. لستر برتهام مردی ست که همراه با همسر و دخترش زندگی ای معمولی در حومه شهری بزرگ دارند. لستر خودش را یک بازنده می داند مردی که به بن بست رسیده است. همسر او زنی خود خواه و بدخواه است. آشنایی لستر با دختری بنام آنجلا تحولی در زندگی او ایجاد میکند. اما همسرش به شدت از این ماجرا عصبانی میشود. جین دختر لستر نیز دختری نه چندان دوست داشتنی است. خب تا اینجا فکر میکنید با مزخرف ترین خانواده آمریکایی آشنا شده اید. اما صبر کنید این خانواده خوشبخت همسایه جدیدی پیدا می کنند ابتدا با پسر این خانواده آشنا می شویم. پسری آشفته حال و غیر عادی اما با مشاهده پدر خشن و وحشت انگیز او و همچنین مادر مغموم و افسرده اش تازه می فهمیم که نرمال ترین فرد خانواده است. بعد از معرفی این دو خانواده فیلم در روایت ظریف خود به ماجرای مشغولیت ذهنی اسپیسی نسبت به آشنای تازه و شیطانش آنجلا می پردازد و از اینجا به بعد شاهد به تصویر کشیدن یکی از بامزه ترین بحرانهای دوران میانسالی در تاریخ سینما هستیم. اسپیسی در نقش مرد خانواده درگیر ماجراهای عجیب و غریبی میشود. و داستان به این ترتیب ادامه پیدا میکند.

با خواندن این سطور دچار اشتباه نشوید، سیر رویدادها به گونه ای است که تمام پیش بینی های تماشاگران را باطل میکند. شخصیت ها هیچکدام آن چیزی که به نظر می رسد نیستند و در طول فیلم گوشه های دیگری از شخصیت خود را به نمایش می گذارند. و در پایان حتی موجب شگفتی می شوند. تلاش فیلمنامه نویسان بر اصل غافلگیری استوار بوده است و اینکه تماشاگران را با نمایش عجایب اخلاقهای فردی افراد شوکه کنند و مدام به تماشاگران گوشزد می کنند که دقیق تر ببین. زیبای آمریکایی به شایستگی بهترین فیلم سال شناخته شد. این کمدی ظریف و عمیق در قالب استهزای زندگی آمریکایی و در میان شلیک مداوم خنده از سوی تماشاگران این قدرت را دارد که قلبشان را به درد آورد و متاثر کند و این چیزی است که پس از دوران طلایی کاپرا، استرجس و وایلدر کمتر شاهد آن بوده ایم.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/5/41-American-Beauty/8-American-Beauty.jpgزیبای امریکایی توانست پنج جایزه اسکار از جمله اسکار بهترین فیلم را از آن خود کند. هرچند اسکار جدیدا سوژه ای برای مدعیان روشنفکری شده و هرکس که می خواهد ادعای روشنفکری کند مشتی بر پیکر اسکار می کوبد و دست هایش را به نشانه ی پیروزی بالا می برد اما نباید فراموش کنیم سال های نه چندان دور در همین مراسم فیلم های بسیار خوبی معرفی شده همچون فیلم زیبای امریکایی که توسط mendes ساخته شد و در سال ۱۹۹۹ جوایز بسیاری را از آن خود کرد. کارگردان تازه کار فیلم سه فیلم بیشتر در کارنامه ی خود ندارد.

کوین اسپیسی در این فیلم نشان می دهد که هنوز هستند کسانی که در امریکا باشند و خوب بازی کنند. بازیگری که قبلا در فیلم مظنونین همیشگی خود را اثبات کرده بود و در زیبای امریکایی بار دیگر خودش را نشان میدهد. او در این فیلم یکی از بهترین بازی های دوران بازیگری اش را ارائه میدهد و این با توجه به کارنامه درخشان او میتواند خود مهمترین ویژگی این فیلم باشد. یادتان باشد که اسپیسی با فیلمهایی چون: هفت، مظنونین همیشگی، و پرونده محرمانه لس آنجلس همین الان هم جزو بزرگان بازیگری در دهه ۹۰ قرار دارد. فیلمنامه سنجیده فیلم نیز او را در راه درخشش هر چه بیشتر کمک کرده است. او در طول فیلم حداقل ده دوازده جمله به زبان می آورد که به راستی خنده دارند. وی برای ایفای نقش لستر برتهام در فیلم «زیبایی آمریکایی» برنده اسکار بهترین بازیگر مرد شد. او که نخستین انتخاب برای ایفای این نقش در فیلم بود، به هنگام دریافت اسکار، جایزه‌اش را به جک لمون تقدیم کرد و چنین گفت: «از نظر من بازی‌ام در این فیلم اصلا یک نمایش انفرادی نیست بلکه جزئی از یک کل بزرگ است و آنچه در این فیلم می‌پسندم، زیبایی و مصداق داشتن کل و اصل داستان است. »

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/5/41-American-Beauty/7-American-Beauty.jpgفیلم زیبای امریکایی یک طنز تلخ است. همچون نیزه ایی تیز است که درست به نقطه ضعفها میزند. تظاهر در زندگی ها موج میزند و پایه واساس همه ی فعالیت ها را وهم و خیال تشکیل میدهد. وهم و خیالهایی که پایه اساس قتل هارا نیز تشکیل می دهد. خیال هایی که هدفشان آرامش یافتن انسان است اما گویی آرامش حقیقی وجود ندارد. انسان هایی که امیدشان را از دست نمی دهند به در و دیوار میزنند تا به آن آرامش برسند اما خود در درون به خوبی می دانند که چنین چیزی وجود ندارد. سعی می کنند ظاهر خود را شاد نشان دهند. . . . در عکس ها می خندند و طوری نشان میدهند که از زندگی زناشویی شان راضی هستند. انگار قرار نیست که به هیچ نحوی انسان به یک شادی درونی برسد. به یک آرامشی برسد و بتواند قلبا لبخند بزند انگار این آرامش تنها در هنگام مرگ سراغ انسان می آید و هیچ چیز دیگری جز مرگ نمی تواند آن لبخند واقعی را بر روی لب های انسان بنشاند.

بیراه نیست اگر زیبای امریکایی را یکی از ماندگارترین شاهکارهای سینمای جهان بدانیم. فیلمی بسیار خوش ساخت که زندگی قشر متوسط جامعه را در امریکا به باد نقد می گیرد. روابط، عشق، پول، اعتماد به نفس، مواد مخدر، خیانت، سادگی، تاثیرات جنگ و انحرافات جنسی و فلسفه ای سر شار از پوچی که در نهایت زیبایی یک مفهوم را می رساند: زندگی برگ بودن در مسیر باد است! این نگاه فلسفی در یک قطعه فیلم که در آن یک کیسه پلاستیکی با جریان باد مدام اینور و آنور میشود قابل برداشت است. و با اتفاقاتی که در طول فیلم می افتد به راحتی می توانید شخصیت های مختلف را به جای آن کیسه فرض کنید!

این فیلم هجویه‌ای درخشان بر ادعای خوشبختی خانواده‌های آمریکایی بود که در عمق زندگی‌شان جز تباهی و خیانت و وسوسه‌های مبتذل مشغولیت دیگری ندارند. زیبای امریکایی نمایانگر زشتی امریکاست. امریکایی که از درون پاشیده و هیچ چیز برایش باقی نمانده است.

 

منابع: جام جم، گراند سینما

 

[nextpage title=” نگاهی به فیلم زیبایی آمریکایی: سوگنامه‌ای برای ارزشهای از دست رفته”]

۵- نگاهی به فیلم زیبایی آمریکایی: سوگنامه‌ای برای ارزشهای از دست رفته

 

نویسنده: هوتن زنگنه پور

 

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/5/41-American-Beauty/12-American-Beauty.jpgدر دو دهه اخیر فیلمهای زیادی در نکوهش و انتقاد شدید از جامعه‌های مدرن که سرآمد آنها جامعه امریکاست در هالیوود ساخته شدند. برخی از این فیلمها پا فراتر گذاشتند و به جز نقدهای اجتماعی، حکومت و دولتمردان این کشور جهان اولی و مدعی مدرنیسم را آماج حملات انتقادی متهورانه خود قرار دادند. ذکر نام این فیلمها در حوصله این مقال نیست اما به هر جهت «سام مندز» از قافله این جریانات عقب نماند و با ساخت زیبای امریکایی پا در جا پای همقطاران خود گذاشت و با نگاهی عاقل اندر سفیه به این جامعه که ارزشهای آن دگرگون شده‌اند و نوعی بینش عارف مسلکی را در زمینه داشت به انتقاد تند و بی محابا پرداخت. این فیلم سوگنامه‌ای برای ارزشهای از دست رفته انسانی، اجتماعی و عقیدتی امریکاست و پرداخت آن با جسارت ویژه‌ای صورت گرفته است هرچند مندز بسیار ناتورالیستی برخورد کرده و از باغ پر گل رزهای امریکایی گلبرگهای لطیف را تنها رویایی دست نیافتنی و خارهای آن را واقعی و حقیقت قاطع معرفی می‌کند. این تمثیلی است از امریکای امروز. نام فیلم نیز از روی هوشمندی و طبع طنزپردازی و بدبینی انتخاب شده، زیبای امریکایی تنها یک رویاست. یک رویا که در ذهن لستر (کوین اسپیسی) پرورانده شده و او احساس می‌کند با دستیابی به آنجلا که نماد امریکای متمدن و لطیف و سازگار است به سرحد آمال خود خواهد رسید دریغ که آنجلا در میدان عمل خالی و پوشالی است همانطور که امریکای روزگار اکنون هست. دقت کنید به سکانسی که لستر در نهایت آنجلا را به بالین می‌آورد اما او اظهار می‌دارد به رغم ادعاهایی که داشته هرگز با مردی همبستر نبوده است و این نهایت طعن و کنایه فیلم به جامعه امریکاست. جامعه‌ای که تنها ادعا می‌کند و از داخل تهی‌است. مسائل اجتماعی و بیماریهای جامعه شناسانه حاد در این فیلم مورد توجه و انتقاد قرار گرفته‌اند، دقیقاً همان مسائلی که جوامع مدرن با آن دست به گریبانند (در اینجا قرعه بداقبالی به نام امریکا خورده اما اکثر کشورهای غربی این بیماریها را دارند). مسائلی چون عدم یکپارچگی و ارزش‌مداری خانواده و کانون گسیخته آن، گرایشات به سوی جنس موافق، عدم توجه به نیازهای فرزندان و بی‌عاری ابلهانه از مواردی هستند که از آنها می‌توان یادکرد.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/5/41-American-Beauty/6-American-Beauty.jpgآدمهای فیلم هرکدام مشکلی دارند که از نظر کیفیت و گونه با دیگران در یک طراز قرار می‌گیرند، همه آنها از وضعیت فعلی راضی نیستند و دنیای بهتری را طلب می‌کنند درست مثل خود امریکای بزرگ که هیچ‌گاه به داشته‌هایش راضی نیست و همواره طمعی سیاسی و اجتماعی دارد. لستر می‌خواهد برای زنان جذاب باشد (نقص روانی)، همسرش با دیگری رابطه دارد (نقص عاطفی)، همسایه‌اش به جنس موافق گرایش دارد و پسری آرمانگرا اما پوشالی دارد (نقص اجتماعی)، دخترش خانواده دیگری را آرزو می‌کند (نقص اجتماعی) و آنجلا دوست دارد تنها ادعا کند و دست به عمل نزند (نقص شخصیتی) و مجموعه همه این نقصها می‌شود زیبای امریکایی یا به تعبیری خود امریکا. لستر آدمی روان‌پریش است، خود ارضایی می‌کند و در رویای خود با دختری زیبا خوش است و این است نمونه مستند یک شهروند روشن‌ضمیر امریکایی. رابطه او با دخترش حتی به ارتباط یک راننده تاکسی با مسافرش هم شبیه نیست و بسیار دردناک و پر ابهام است و این هم طعنه دیگر مندز به لگدمال شدن ارزشهاست. فیلم با سکانسی از دختر لستر و دوست‌پسرش آغاز می‌شود. پسر می‌گوید:«می‌خواهی پدرت را بکشم؟» و دختر جواب می‌دهد:«این کار را می‌کنی؟»؛ از همین جا لبه برنده انتقاد فیلم آغاز می‌شود اما در نهایت این آرمانگرایی و تمامیت‌خواهی پوچ لستر است که این نماد آدم بوالهوس اما ظاهر‌الصلاح را از بین می‌برد. مرگ لستر استعاره‌ای برای فنای تمنای بهتر بودن، ارزشمند بودن و در عین حال پاک بودن است. آنجلا و گلهای رز قرمز رنگ نماد تام امریکاست و همسایه خشک و نظامی نماینده خشونت‌طلبی و اتکا به زور و اسلحه در این کشور است. یکی دیگر از استعاره‌های فیلم جاییست که دختر لستر فیلمی را که دوست‌پسرش تهیه کرده تماشا می‌کند. این فیلم کوتاه چکیده‌ای از آن چیزی است که مندز قصد دارد به تصویر بکشد. پاییز در این فیلم کوتاه کنایه از غروب ارزشها و پلاستیکی که باد آن را به هر طرف می‌برد نماینده جامعه امریکاست. جامعه‌ای که بی‌هدف، پوشالی، مصنوعی و بی‌ارزش تن به باد داده و به هر سویی روانه می‌شود. مندز کار را تمام کرده و می‌خواهد بگوید: امریکا دیگر تمام شده و صدای خرد شدن استخوانهای مدرنیسم از دور شنیده می‌شود.

دیالوگهای ویکی خطاب به جین در حین پخش فیلم رقصیدن کیسه پلاستیک در باد:

«یکی از اون روزا بود که چند ثانیه تا برف فاصله نداشت یه الکتریسیته ای در هوا بود میشد صداش رو شنید. این کیسه داشت باهام میرقصید مثل یک بچه کوچولو که التماسم میکرد که باهاش بازی کنم برای ۱۵ دقیقه. اون روز بود که متوجه شدم یک زندگی پشت همه چیز نهفته است یک نیروی فوق العاده کریم. فیلم های ویدئویی فقط یه بهانه بیخوده اما باعث میشه همه چیز رو به خاطر بیارم. باید به خاطر بیارم گاهی وقتها آنچنان زیبایی در جهان است که احساس میکنم نمیتونم تحمل کنم و قلبم در آستانه فرو ریختنه. »

دیالوگهای لستر برنهام بعد از مرگ:

«همیشه شنیده بودم که لحظاتی قبل از مرگ تمام زندگیه آدم از جلوی چشمانش میگذره. اول اینکه بیشتر از یک لحظه است تا ابدیت امتداد داره همچون اقیانوسی از زمان برای من موقعی بود که توی کمپ به روی پشتم دراز کشیده بودم در حال تماشای سقوط ستارگان بودم و برگ های زرد درختان افرا که در کنار خیابان صف کشیده بودن و یا دستان مادربزرگم و پوستش که همچون کاغذ بود و اولین باری که پرنده جدید (منظور اتومبیل) پسر عمویم تونی را دیدم و و جینی و کارولین (همسر و دخترش). احتملا از اتفاقی که برام افتاده میتونستم خیلی عصبانی باشم اما وقتی دنیا پر از زیبای هاست نمیشه برای مدت طولانی در عذاب بود. یه وقتی فکر میکنم تمام زیبایی ها رو دارم در یک آن میبینم طاقتش رو ندام قلبم مثل بادکنک در حال انفجار مملوء از اونها میشه بعد به خاطر میارم که باید آروم بگیرم و نخواهم اون رو برای همیشه حفظ کنم بعد مثل بارون درونم جریان پیدا میکنه هیچ حسی جز تصویر از تمام لحظات ساده زندگی احمقانه ام رو در وجودم نمی یابم. مطمئنم نمیتونید حرفهای من رو درک کنید اما نگران نباشید یه روز درک خواهید کرد. »

نویسنده: هوتن زنگنه پور

منبع: وبلاگ دلنمک

 

—-

 

[nextpage title=” حاشیه های فیلم «زیبایی آمریکایی»”]

۶- حاشیه های فیلم «زیبایی آمریکایی»

 

 

نقش انجلا هیس ابتدا به کریستین دانست پیشنهاد شده بود که او قبول نکرد.

تری گیلیام پیشنهاد کارگردانی این فیلم را نپذیرفت.

ابتدا قرار بود جف دانیلز نقش لستر برنهام را بازی کند.

استیون اسپیلبرگ به مسئولان فیلم پیشنهاد داد که برای کارگردانی فیلم از سم مندس استفاده کنند.

کریس کوپر اخرین نفر بود که به جمع بازیگران فیلم پیوست.

سارا میشل گلار ” بریتنی مورفی و کتی هولمز نامزد بازی در نقش انجلا بودند.

کوین اسپیسی و انت بنینگ اولین انتخابهای سم مندس بودند ولی در ابتدا تام هنکس را به او پیشنهاد داده بودند.

سایت معروف پریمر فیلم زیبایی امریکایی را در بین ۲۰ فیلم برتر تاریخ سینما قرار داده است.

جسیکا بیل هم یکی از گزینه های بازی در این فیلم بود.

در فیلم صحنه ای است که انت بنینگ در فروش خانه شکست می خورد ” گریه می کند و فریاد می زند. این صحنه فقط با یک برداشت گرفته شده است.

جیک گیلنهال هم یکی دیگر از بازیگرانی بود که برای بازی در این فیلم انتخاب شده بود.

۶۳ سوتی از فیلم گرفتند.

 

منبع: دنیای فیلم من

—–

 

74
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
74 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
42 Comment authors
علی نظریViggoکارنmohsen gh Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
مرجان
Member
Member
مرجان

واقعا فیلم خوبی بود.از شخصیت مادره(کارولاین)متنفر بودم همچنین از شخصیت دختر مو طلاییه. 😡
ولی اخر نفهمیدم کارولاین باباهه رو کشت یا اون مرده :zzz

کوین
Guest
Member
کوین

وحید: قحطی: narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد. گیر دادیا . خب برو عکس این گل را بیار ما هم دیگه ترجمه اش نمیکنیم هی میگی یه جایی که یادت هم نمیاد خوندی . شاید اون نوشته سرکاری بوده بالام جان این دوستمون راست میگه… آمریکن بیوتی نام یک نوع گل رز هست که در فرانسه پرورش داده میشه… تو این فیلم هم بیشتر روی همین گل مانور داده میشه… اینم آدرسش: http://en.wikipedia.org/wiki/Rosa_%27American_Beauty%27 دوست عزیز این بحث تمام شده در تمام مراجع سینمایی غیر انگلیسی نام فیلم ترجمه… ادامه »

کیخسرو
Guest
Member
کیخسرو

به نظرم این فیلم از دسته فیلم هایی است که تا در موقعیت هنرپیشه های آن قرار نگیریم سخت است بتونیم با آنها همزاد پنداری کنیم.

این نشان از درونگرایی فیلم دارد

امین کورلئونه
Guest
Member
امین کورلئونه

خدای بزرگ کوین اسپیسی چقدر شجاعت داره که یه همچین شخصیت هایی رو بازی میکنه.
بعد از شخصیت پدرخوانده با بازی مارلون براندو لستر برتهام با بازی کوین خودمون دومین شخصیت برتر تاریخ سینما است.

Vahid
Member
Member
Vahid

قحطی:

narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد.

گیر دادیا . خب برو عکس این گل را بیار ما هم دیگه ترجمه اش نمیکنیم هی میگی یه جایی که یادت هم نمیاد خوندی . شاید اون نوشته سرکاری بوده بالام جان

این دوستمون راست میگه… آمریکن بیوتی نام یک نوع گل رز هست که در فرانسه پرورش داده میشه… تو این فیلم هم بیشتر روی همین گل مانور داده میشه… اینم آدرسش: http://en.wikipedia.org/wiki/Rosa_%27American_Beauty%27

محسن جلالی
Guest
Member
محسن جلالی

لورل و هاردی:این فیلم بسیار فیلم مزخرفی بود و بسیار سطحی از کارگردانی آماتور سام مندز گرفته تا بازی کثیف لستر برنهام در این فیلم مزخرف مطمئنا فیلم هایی همچون لورل هاردی می توانند بیشتر سرگرم کننده و آموزنده باشند . من فکر میکنم که شما هیچ گونه اطلاعات از هنر وسینما نداری(سام مندز رو اماتور خوندی بازی کوین اسپیسی روکثیف قلمداد کردی(درهیچ کجای دنیا بازی کثیف معنی نداره))واز اون دسته از آدم هایی هستی که همش دنبال نکته ی آموزشین یک فیلم به هیچ وجه با هدف آموزش ساخته نمی شه .از شما می پرسم آیا داستان آمه پسند… ادامه »

آقا سعید
Guest
Member
آقا سعید

این فیلم تلنگری به همه آدما و ماهایی هست که فکر میکنیم برای لذت بردن از زندگی تا ابد وقت داریم و با توجه نکردن به همدیگه گند زدیم به زندگیمون.
کسی که میگه این فیلم فروپاشی جوامع و خانواده های آمریکا رو نشون میده،احتمالا چیزی حالیش نیست.
حرف آخر:کوین اسپیسی فوق العاده بود؛
look closer؛فوق العاده بود.

امیدوار
Guest
Member
امیدوار

اولین بار که این فیلم را دیدم دانشجو بودم . فیلم بی معنی و مزخرفی بنظر آمد . فیلمی پر از انسانهایی روانی. با خودم گفتم کارگردانها و نویسنده ها برای انکه فیلمشان را هنری جلوه دهند چند سوژه احمقانه به هم میچسبانند. امروز ۱۰ سالی از آن روز میگذرد ازدواج کردم و بعد از ۲ سال زندگی خودم را جای مرد داستان میبینم مردی که همسرش به او و روابطشان بی اعتناست. الان متوجه شدم که هر فیلمی را نباید سر سری و ساده تحلیل کرد باید دید فیلم داستان چه کسی را روایت میکنه و منظور از نشان… ادامه »

قحطی
Guest
Member
قحطی

narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد.

گیر دادیا . خب برو عکس این گل را بیار ما هم دیگه ترجمه اش نمیکنیم هی میگی یه جایی که یادت هم نمیاد خوندی . شاید اون نوشته سرکاری بوده بالام جان

برديا شهبا
Member
Member
برديا شهبا

farsa:به نظر من فیلم برای من به عنوان یه ایرانی جذابیت نداشت شاید از نظر یه امریکایی یه شاهکار باشه درمورد بازی کوین باید به بگم بازیش تو usual suspects بسیار دیدنی تره

اتفاقا من از دیدن این فیلم خیلی لذت بردم چون یه فیلمنامه خیلی قوی پشتش بود با شخصیت های چند بعدی که درون هر کدومشون ویژگی ها متضاد و دو گانه زیادی وجود داشت.
با این حال به نظر منم بازی کوین اسپیسی تو "مظنونین همیشگی" بهتر بود.

فرهاد سالاری
Member
Member
فرهاد سالاری

به نظر من فیلم برای من به عنوان یه ایرانی جذابیت نداشت شاید از نظر یه امریکایی یه شاهکار باشه درمورد بازی کوین باید به بگم بازیش تو usual suspects بسیار دیدنی تره

ehsan saghari
Member
Active Member
ehsan saghari

من عاشق این فیلم هستم و از دیدنش سیر نمیشم. مخصوصا بازی عالی ِ کوین اسپیسی

زیبایی آمریکایی
Guest
Member
زیبایی آمریکایی

محمد۲: یک عاشق سینما: یک عاشق سینما: narges: Elham Bye: یک عاشق سینما: narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد. اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است من هم با نظر جناب عاشق سینما موافقم. «امریکن بیوتی» اگر اسم گل هم باشه، اینجا به عنوان یک مضاف و مضاف الیه به کار رفته و به همین خاطر باید ترجمه بشه و همونطور که گفتن در زبانهای دیگه هم ترجمه شده. علاوه بر این من ندیدم منتقدینی… ادامه »

خیلی دور خیلی نزدیک
Guest
Member
خیلی دور خیلی نزدیک

faloo: محمد۲: یک عاشق سینما: یک عاشق سینما: narges: Elham Bye: یک عاشق سینما: narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد. اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است من هم با نظر جناب عاشق سینما موافقم. «امریکن بیوتی» اگر اسم گل هم باشه، اینجا به عنوان یک مضاف و مضاف الیه به کار رفته و به همین خاطر باید ترجمه بشه و همونطور که گفتن در زبانهای دیگه هم ترجمه شده. علاوه بر این من ندیدم… ادامه »

حسين فلاحتکار
Member
Member
حسين فلاحتکار

محمد۲: یک عاشق سینما: یک عاشق سینما: narges: Elham Bye: یک عاشق سینما: narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد. اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است من هم با نظر جناب عاشق سینما موافقم. «امریکن بیوتی» اگر اسم گل هم باشه، اینجا به عنوان یک مضاف و مضاف الیه به کار رفته و به همین خاطر باید ترجمه بشه و همونطور که گفتن در زبانهای دیگه هم ترجمه شده. علاوه بر این من ندیدم منتقدینی… ادامه »

محمد آل پاچینو
Member
Member
محمد آل پاچینو

یک عاشق سینما: یک عاشق سینما: narges: Elham Bye: یک عاشق سینما: narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد. اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است من هم با نظر جناب عاشق سینما موافقم. «امریکن بیوتی» اگر اسم گل هم باشه، اینجا به عنوان یک مضاف و مضاف الیه به کار رفته و به همین خاطر باید ترجمه بشه و همونطور که گفتن در زبانهای دیگه هم ترجمه شده. علاوه بر این من ندیدم منتقدینی که… ادامه »

احسان محمدزاده
Guest
Member
احسان محمدزاده

شاید با دیدن این فیلم بیشترین چیزی رو که کارگردان میخواد بهمون بگه رو نتونیم درست ببینیم و اون آمریکای آزاد هست گه هرکسی میتونه هر طور زندگی کنه…

ایندیانا جونز
Guest
Member
ایندیانا جونز

دوستان عزیز یه سوال میکنم خواهشن جواب بدید در پایان فیلم کلنل لستر را می کشد . چرا این کارو می کنه؟ هدفش کاملا معلوم نبود

9
Guest
Member
9

یکی از ماندگارترین فیلم های تاریخ با بازی مخشر کوین اسبیسی و آخر فیلم… هیچ وقت یادم نمیره

زیبایی آمریکایی
Guest
Member
زیبایی آمریکایی

mm:بالاخره فیلم قشنگه یا نه ارزش دیدن داره یا نه؟ ولی به نظر میاد اغلب از فیلم خوششون اومده چون هم در این سایت و هم در imdb امتیاز زیادی گرفته صد درصد ارزش دیدن دارد بسیار زیبا و حرفه ای ساخته شده در سال های اخیر جز معدود فیلم هایی هست که واقعا به خاطر شایستگی اش اسکار گرفته و اسکارش تبلیغاتی نبوده و همچنین مضمون انتقادی شدید به جامعه آمریکا که در غالب خانواده برنهام به صورت کنایی بیان شده در زمان خودش و حتی تا به امروز بی سابقه بوده و همچنین بسیاری از منتقدین این فیلم… ادامه »

mm
Guest
Member
mm

بالاخره فیلم قشنگه یا نه ارزش دیدن داره یا نه؟ ولی به نظر میاد اغلب از فیلم خوششون اومده چون هم در این سایت و هم در imdb امتیاز زیادی گرفته

یک عاشق سینما
Guest
Member
یک عاشق سینما

یک عاشق سینما: narges: Elham Bye: یک عاشق سینما: narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد. اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است من هم با نظر جناب عاشق سینما موافقم. «امریکن بیوتی» اگر اسم گل هم باشه، اینجا به عنوان یک مضاف و مضاف الیه به کار رفته و به همین خاطر باید ترجمه بشه و همونطور که گفتن در زبانهای دیگه هم ترجمه شده. علاوه بر این من ندیدم منتقدینی که زبان انگلیسی زبان… ادامه »

یک عاشق سینما
Guest
Member
یک عاشق سینما

narges: Elham Bye: یک عاشق سینما: narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد. اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است من هم با نظر جناب عاشق سینما موافقم. «امریکن بیوتی» اگر اسم گل هم باشه، اینجا به عنوان یک مضاف و مضاف الیه به کار رفته و به همین خاطر باید ترجمه بشه و همونطور که گفتن در زبانهای دیگه هم ترجمه شده. علاوه بر این من ندیدم منتقدینی که زبان انگلیسی زبان مادریشون هست در… ادامه »

narges
Member
Member
narges

Elham Bye: یک عاشق سینما: narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد. اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است من هم با نظر جناب عاشق سینما موافقم. «امریکن بیوتی» اگر اسم گل هم باشه، اینجا به عنوان یک مضاف و مضاف الیه به کار رفته و به همین خاطر باید ترجمه بشه و همونطور که گفتن در زبانهای دیگه هم ترجمه شده. علاوه بر این من ندیدم منتقدینی که زبان انگلیسی زبان مادریشون هست در مورد… ادامه »

الهام بای
Member
Member
الهام بای

یک عاشق سینما: narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد. اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است من هم با نظر جناب عاشق سینما موافقم. «امریکن بیوتی» اگر اسم گل هم باشه، اینجا به عنوان یک مضاف و مضاف الیه به کار رفته و به همین خاطر باید ترجمه بشه و همونطور که گفتن در زبانهای دیگه هم ترجمه شده. علاوه بر این من ندیدم منتقدینی که زبان انگلیسی زبان مادریشون هست در مورد این فیلم… ادامه »

narges
Member
Member
narges

یک عاشق سینما:

narges:

یک عاشق سینما:

narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد.

اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است

من چیکار به مفهوم فیلم دارم من میگم نام این فیلم یک "اسمه" "اسم" هم نباید ترجمه شه.

اشتباه میکنی دوست عزیز یه سری به ویکی پدیا این فیلم بزن تو همه زبان ها ترجمه شده.گر چه باید زیبایی آمریکایی ترجمه بشه نه زیبای آمریکایی در ضمن شما اصلا فیلم رو دیدید.

نه این فیلم رو فقط شما دیدی!

یک عاشق سینما
Guest
Member
یک عاشق سینما

narges:

یک عاشق سینما:

narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد.

اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است

من چیکار به مفهوم فیلم دارم من میگم نام این فیلم یک "اسمه" "اسم" هم نباید ترجمه شه.

اشتباه میکنی دوست عزیز یه سری به ویکی پدیا این فیلم بزن تو همه زبان ها ترجمه شده.گر چه باید زیبایی آمریکایی ترجمه بشه نه زیبای آمریکایی در ضمن شما اصلا فیلم رو دیدید.

narges
Member
Member
narges

یک عاشق سینما:

narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد.

اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است

من چیکار به مفهوم فیلم دارم من میگم نام این فیلم یک "اسمه" "اسم" هم نباید ترجمه شه.

یک عاشق سینما
Guest
Member
یک عاشق سینما

narges:به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد.

اتفاقا باید ترجمه بشه منظور از این اسم جامعه آمریکا است که در ظاهر زیبا ولی از درون فروپاشیده است

يك فيلم بين حرفه اي
Guest
Member
يك فيلم بين حرفه اي

لورل و هاردی:این فیلم بسیار فیلم مزخرفی بود و بسیار سطحی از کارگردانی آماتور سام مندز گرفته تا بازی کثیف لستر برنهام در این فیلم مزخرف مطمئنا فیلم هایی همچون لورل هاردی می توانند بیشتر سرگرم کننده و آموزنده باشند . دوست عزیز واقعا خجالت داره که این شاهکار سینمایی رو با فیلم های لورل هاردی که کمدی های عامه پسند ۶۰ سال پیش اند مقایسه کنی شما حتی اسم بازیگرو لستر برنهام نوشتی و این نشون میده حتی نمیدونستی اسم بازیگر فیلم کوین اسپیسی در ضمن شما به هیچ وجه اجازه نداری بازی اسپیسی رو که یک بازیگر معروف… ادامه »

لورل و هاردي
Guest
Member
لورل و هاردي

این فیلم بسیار فیلم مزخرفی بود و بسیار سطحی از کارگردانی آماتور سام مندز گرفته تا بازی کثیف لستر برنهام در این فیلم مزخرف مطمئنا فیلم هایی همچون لورل هاردی می توانند بیشتر سرگرم کننده و آموزنده باشند .

يك عاشق سينما
Guest
Member
يك عاشق سينما

کوین اسپیسی بهترین بازیگر مرد تمام دوران ها

كهكشاني
Guest
Member
كهكشاني

آرش ۹۹:در سال ۱۹۹۹ این فیلم در ده فیلم برتر سال به انتخاب ایبرت هشتم شد و در انتخاب بهترین فیلم های تمام دوران اش هم جایی نداره.

زیبایی آمریکایی در لیستی که ایبرت در سال ۲۰۰۸ برای بهترین فیلم های تاریخ سینما منتشر کرد بهترین فیلم تاریخ سینما جهان شد

آرش 99
Guest
Member
آرش 99

در سال ۱۹۹۹ این فیلم در ده فیلم برتر سال به انتخاب ایبرت هشتم شد و در انتخاب بهترین فیلم های تمام دوران اش هم جایی نداره.

kevin spacey
Guest
Member
kevin spacey

alhagh ke in film zendegimo taghir dad beghadri ke ziba bod

يك منتقد
Guest
Member
يك منتقد

Reza-Ebert: یک منتقد:در پاسخ به نظر بالا : دوست عزیز لطفا منبع درست بزار در لینکی که شما گذاشتی فیلم جان مالکوویچ بودن ۴ ستاره از ۴ ستاره گرفته است این در حالی است که زیبایی آمریکایی نیز در سایت ایبرت ۴ ستاره گرفته است و به عنوان بهترین فیلم سال ۹۹ میلادی انتخاب شده است و همچنین ایبرت در لیستی که در سال ۲۰۰۸ منتشر کرد زیبایی آمریکایی را به عنوان بهترین فیلم تاریخ انتخاب کرد و فیلم های سیتیزن کین و رهایی از شاوشنگ در رده های بعدی قرار گرفته اند . من این حرف شما رو به… ادامه »

bela tarr
Member
Member

یک منتقد:در پاسخ به نظر بالا : دوست عزیز لطفا منبع درست بزار در لینکی که شما گذاشتی فیلم جان مالکوویچ بودن ۴ ستاره از ۴ ستاره گرفته است این در حالی است که زیبایی آمریکایی نیز در سایت ایبرت ۴ ستاره گرفته است و به عنوان بهترین فیلم سال ۹۹ میلادی انتخاب شده است و همچنین ایبرت در لیستی که در سال ۲۰۰۸ منتشر کرد زیبایی آمریکایی را به عنوان بهترین فیلم تاریخ انتخاب کرد و فیلم های سیتیزن کین و رهایی از شاوشنگ در رده های بعدی قرار گرفته اند . من این حرف شما رو به چشم… ادامه »

يك منتقد
Guest
Member
يك منتقد

در پاسخ به نظر بالا : دوست عزیز لطفا منبع درست بزار در لینکی که شما گذاشتی فیلم جان مالکوویچ بودن ۴ ستاره از ۴ ستاره گرفته است این در حالی است که زیبایی آمریکایی نیز در سایت ایبرت ۴ ستاره گرفته است و به عنوان بهترین فیلم سال ۹۹ میلادی انتخاب شده است و همچنین ایبرت در لیستی که در سال ۲۰۰۸ منتشر کرد زیبایی آمریکایی را به عنوان بهترین فیلم تاریخ انتخاب کرد و فیلم های سیتیزن کین و رهایی از شاوشنگ در رده های بعدی قرار گرفته اند .

عادل سبحانی
Member
Member

من یکم با صفحه دوم مشکل دارم که احتمالا منبعش هم ویکی پدیا است.
نویسنده عزیزمون در ویکی پدیا یکم تند رفتن راجع به انتخاب ایبرت باید به ایشون بگم که ایبرت زیبای آمریکایی رو حتی بهترین فیلم اون سال هم نمی دونسته چه برسه به تاریخ سینما.
توی لیستی که ما ازش دیدم اون سال بهترین فیلم از نظر ایبرت (جان مالکوویچ بودن) شد.
http://rogerebert.suntimes.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/19991029/REVIEWS/910290301/1023
لطفا تصحیح برفرمایید.

narges
Member
Member
narges

به نظرم ترجمه نام فیلم غلطه، من جایی خوندم آمریکن بیوتی اسم گله و اصلا نبایستی ترجمش کرد.