۱۰ سریال برتر جهان به انتخاب تایم + نقد کوتاه

در این نوشت قصد این را دارم که تعدادی سریال خارجی رو به خوانندگان و علاقه مندان به فیلم و سریال معرفی و پیشنهاد کنم تا آنها را ببینند. سوالی که برای شما احتمالآ پیش می آید شاید این باشد که صرف زمانی برابر با ۱۰۰ ساعت یا بیشتر در مقابل تلویزیون یا کامپیوتر برای تماشایی این مجموعه های تلویزیونی آیا کاری عاقلانه می باشد یا نه؟ جواب دادن به این سوال بستگی به فردی دارد که این سوال را میپرسد اگر خودم را مثال بزنم باید بگم به عنوان دانشجوی کامپیوتر و علاقمند به سینما و چند سالی است که به کارهای تلویزیونی و مخصوصآ آنهای که در سطح کارهای سینمایی باشند تمرکز می کنم باید بگم که خوبی دیدن این سریال ها این است که در اولین گام این سریالها باعث آشنا کردن شما با فرهنگی که میتوان آن را در آغاز فرهنگی عجیب نام برد جهان بینی شما را در سطح فرهنگی بالا می برد.

نکته دیگری که در دیدن این سریال ها، یک امتیاز برای بینندگان آنها می شود این است که شما درواقع بهترین ساخته های تلویزیونی جهان را می بینید و حتمآ می تواند جایگزینی مناسب برای سریال های کم کیفیت از نظر فنی و محتوایی در تلویزیون دولتی ایران باشد و البته باید این را نیز بگویم که در این چند ده شاهکارهای نیز از تلویزیون دیده ایم که در مقاله ای دیگر به آنها نیز خواهیم پرداخت.

و سرآخر اگر می خواهیم در زمان بیکاری خود از وقتتان لذت ببرید باید بگوییم که این مجموعه ها می توانند انتخابی خوب باشند هر چند افرادی نیز هستند و بوده اند که از وقت کار و برنامه هایشان می زدند و به دیدن این برنامه ها مشغول می شدند پس اگر شما دارای اراده ای ضعیف هستید من خواندن ادامه این مطلب را شما پیشنهاد نمی کنم.

اول از همه ببینیم که مجله تایم در مورد سریال ها چی میگه:

برای رفتن به لیست کامل سریال های برتر از نظر  متخصصان مجله تایم در اینجا کلیک کنید.

۱۰ سریال انتخاب شده از لیست تایم و مربوط به سالهای اخیر شرح زیر می باشد:

 

شماره ۱ : گمشدگان (Lost)

گمشدگان  LOST روایت مردمی است که از یک سانحه سقوط هواپیما جان سالم به در میبرند و درست وسط جزیره ای دور افتاده در منطقه ای گرمسیر، تلاش برای رهایی از جزیره را آغاز می کنند. هر قسمت ۴۲ دقیقه ای این سریال علاوه بر ماجرای اصلی با فلش بکهایی به زندگی شخصیتها همراه است و به تدریج مخاطب را با زندگی شخصیتهای اصلی داستان آشنا می کند. شخصیتهایی که تقریبا هر کدام از یک نژاد، یک طرز تفکر و یک فرهنگ متفاوت هستند. در این سریال نماینده ای از هر قاره وجود دارد. از آسیا، استرالیا، آمریکا، اروپا و آفریقا و حتی از قطب هم نماینده ای حضور دارد (خرس قطبی) و شاید یکی از مسائلی که باعث جذب بی سابقه مخاطب برای این سریال شده همین نکته است نکته ظریفی که باعث می شود تقریبا تمام بینندگان براحتی با شخصیتها همزادپنداری کنند.

 

شماره ۲ : دوستان (Friends)

سریال دوستان در سال ۱۹۹۴ توسط مارتا کافمن و دیوید کرین ساخته شد که البته ایده ان از سالها قبل شروع شده بود..داستان Friends داستان ۶ دوست هست که از سالهای جوانی با هم دوست هستند و ماجراهایی که برای انها اتفاق می افتد هر یک از این شخصیتها خصوصیتی منحصر به فرد دارد که به او جذابیت می بخشد و او را از دیگران متمایز میکند.مثلا جویی که پر خور و دیر فهم است یا مونیکا که وسواسی و سخت گیر .
این سریال در قسمتهای اولیه خود چنان مورد استقبال قرار گرفت که پخش ان به مدت ۱۰ سال ادامه پیدا کرد.و البته اتمام آن به خاطر عدم اقبال عمومی نبود بلکه دستمزدهایی بود که تهیه کنندگان باید به بازیگران گمنام دیروز و ستارگان امروز پرداخت می کردند( Matt Leblanc در نقش Joey با اولین دستمزد خود یک پرس غذا خرید). پرداخت دستمزد ها ی میلیونی به بازیگران که هر سال بیشتر می شد ( مخصوصا جنیفر انیستون) و از طرفی کارهای سینمایی و تلویزیونی بسیاری به انها پیشنهاد شده بود در نهایت باعث پایان یافتن این سریال در سیزن ۱۰ شد. مردمی که سالها در کشورهای مختلف از المان گرفته تا ژاپن با شخصیتهای این داستان خندیده بودند و با ناراحتی انها اه کشیده بودند در قسمت اخر همراه با بازیگران سریال گریستند…تجربه ای که دیگر امکان ظهور ان وجود ندارد .حالا هر یک از این ستاره ها یک فیلم سینمایی یا شوی تلویزیونی را یک تنه می گرداند…البته موفقیتی که در Friends نصیب این بازیگران شد .در کارهای دیگرشان تکرار نشد ولی در هر حال Friends تجربه متفاوتی بود.

 

شماره ۳ : بیست و چهار (۲۴)

سریال بیست و چهار جز سریالهای پر طرفداری است که از سال ۲۰۰۱ شروع به پخش شد..داستان درباره ما مور اداره ضد تروریست جک بائر است که با خبر می شود ۲۴ ساعت بعد قرار است به جان نامزد ریاست جمهوری امریکا که اتفاقا شانس زیادی برای انتخاب شدن دارد سوء قصد شود(season 1) هم اکنون او فقط ۲۴ ساعت وقت دارد که از این حادثه جلوگیری کند..داستان در ۲۴ قسمت ۱ ساعتی(حدود ۴۰ دقیقه سریال و ۲۰ دقیقه اگهی بازرگانی در پخش تلویزیونی البته) اتفاق می افتد..اتفاقات به صورت Real Time می باشد.
در سیزن ۲ اعلام می شود که ۲۴ اینده یک بمب اتمی در لس انجلس منفجر خواهد شد.کسانی که علاقه مند به بازی تابین بل (جیگ سا) هستند این قسمت را حتما ببینند.
شش سیزن تا الان از این سریال پخش شده و می توان گفت در هر سیزن رشد قابل توجهی نسبت به سیزن های قبلی داشته است.
کیفر ساتر لند(های لندر) به عنوان تهیه کننه و بازیگر نقش بسیار زیادی در توفیق این سریال که در سایه حوادث ۱۱ سپتامبر ساخته شد داشته است.

 

شماره ۴ : خانواده سوپرانو (The Sopranos)

شاید سوپرانوز یکی از بهترین سریالهای تلویزیونی باشد که تعادل خوبی در حفظ درام خود کرده است .. در سوپرانوز هیچ کس عجله ای ندارد و همه چیز در طول داستان به ارامی پیش می رود ..سریال سوپرانوز محصول ۱۹۹۹ در شبکه HBO تهیه و تولید شد .. قبل از تولید این سریال مخالفت های زیادی صورت گرفت که بیانگر این بود که ژانر گنگستری ژانری منسوخ شده است و ظرفیت ساختی یک سریال بلند از ان وجود ندارد … ولی نمایش سیزن ۱ و به خصوص ۲ این سریال خلاف این را ثابت کرد و البته سوپرانوز از عناصری استفاده کرد که در ژانر خود حاکی از نو اوری کامل بود.
داستان سوپرانوز حول و حوش زندگی فردی به نام تونی سوپرانوز می گردد که دارای دو زندگی کاملا متفاوت است..یک زندگی او به خانواده اش اختصاص دارد و زندگی دیگرش به شبکه زیر زمینی مافیای نیوجرسی که او ریاست هر دو را عهده دار است..تونی سوپرانوز با بازی فوق العاده جیمز گاندولفینی (تمام مردان پادشاه) روحی تازه به این سبک سریال سازی داده است و مسائلی که شاید کمتر در این ژانر مطرح می شده نمایان کرده است.گاندولفینی با شخصیت سوپرانوز در مرز شخصیتی وحشتناک یا دوست داشتنی در حرکت است و هرگز به سمت کلیشه شدن پیش نمی رود.بازی ها و دیالوگ ها همه بدون نقص و عالی هستند و با وجود ۶ سیزن از پخش ان هنوز به پیش می روند.(۱۶+)

 

شماره ۵ : زنان سرسخت (Desperate Housewives)

این سریال بسیار زیبا از سال ۲۰۰۴ شروع به پخش شد و تا سال ۲۰۰۸ ، ۵ فصل آن نمایش داده شده است .این سریال در مدت پخش خود ۳ بار برنده جایزه گوی طلایی یا همان golden globe شده است و ۳۴ جایزه دیگر را هم تصاحب کرده است .
این سریال داستان روابط چند خانم است که در همسایگی یکدیگر زندگی می کنند و روابط جالبی از قبیل عشق ، دوستی ، دشمنی، همدردی و رقابت بر سر عشق با یکدیگر دارند . راز های زندگی این چند خانم که در همسایگی هم زندگی می کنند و هر کدام داستان زندگی خود را دنبال می کنند که در نهایت به نوعی با یکدیگر در رابطه است . این سریال با سبک خانوادگی خود توانسته است بسیاری از خانواده های اروپایی را مخاطب خود کند.

 

شماره ۶ : سیمسون ها (The Simpsons)


ماجراهای این مجموعه، در شهری به نام اسپرینگ‌فیلد اتفاق می‌افتد. بیشتر شهروندان اسپرینگ‌فیلد زردرنگ هستند و همگی آنها (به غیر از چند استثنا) تنها ۴ انگشت در هر دستشان دارند.
خانواده سیمپسونها کارشان را در برنامه تریسی اولمن در ۱۹ آوریل ۱۹۸۷ آغاز کردند. با اقبال نسبی که متوجه این برنامه شد، شبکه فاکس در سال ۱۹۸۹ پخش داستان‌های خانواده سیمپسون را آغاز کرد. سیمپسون‌ها در واقع اولین مجموعهٔ تلویزیونی موفق شبکه فاکس بود و آنها را متقاعد کرد که قراردادشان را با آقای گرونینگ چندین بار تمدید کنند. هم اکنون شبکه فاکس قرارداد تولید این مجموعه را تا سال ۲۰۰۸ تمدید کرده‌است. با این کار این سریال فصل ۱۹ در حال پخش خواهد بود. در پایان این فصل از پخش برنامه (فصل ۱۸) تعداد بخش‌های پخش‌شده به ۴۰۰ عدد خواهد رسید که این برنامه را پربیننده‌ترین برنامهٔ کمدی و پربیننده‌ترین برنامه کارتونی تاریخ آمریکا خواهد کرد.

 

شماره ۷ : ۶ فوت زیر زمین (Six Feet Under)

شش فوت زیر زمین داستان خانواده ای است که شغل آنها اجرای مراسم کفن و دفن مرده هاست. داستان با مرگ پدر خانواده شروع می شود و شخصیت اصلی داستان که پیتر کراسی آن را بازی می کند به طرز ناخواسته ای مجبور به ادامه و همکاری با بقبه خانواده می شود تا این شغل را حفظ کنند.
تم اصلی سریال در روابط بین شخصیت ها و مواردی مثل مرگ و دین و خیانت زناشویی و … خلاصه می شود این سریال توسط آلن بال ساخته شده و از شبکه HBO در سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ پخش شد.

 

شماره ۸: سیم (The Wire)

سریال «سیم» (The Wire) از سوی مجله های تایم، انترتینمنت ویکلی و روزنامه گاردین در سال ۲۰۰۸ به عنوان بهترین برنامه تلویزیونی انتخاب شد، رتبه هشتم از ۱۰ سریال برتر را دارم . «سیم» سریالی پلیسی است که بسیار واقعی ساخته شده است.
این سریال درباره زندگی روزمره در آمریکا است و موضوع آن به پشت پرده قاچاق مواد مخدر در شهر بالتیمور، شهری که در آن وقایع جنایی بسیاری رخ می دهد می پردازد. در این سریال توسط دیود سیمون ساخته شده است و از شبکه HBO پخش شده است شخصیت اصلی سریال رو دمونیک وست بازی کرده که بازی او را در فیلم ۳۰۰ و شیکاگو و رشد هانیبال و همچنین نسخه اول جنگ ستارگان قسمت اول دیده ایم.

 

شماره ۹ :  فرار از زندان (Prison Break)

فرار از زندان از سال ۲۰۰۵ از شبکه تلویزیونی فاکس شروع به پخش شد .. داستان این سریال درباره ۲ برادر است که یکی از انها با توطئه ای به زندان می افتد و منتظر حکم اعدام است و برادر دیگری که مهندس و طراح ساختمان است خود را به به عمد به زندان انداخته او بر اساس اطلاعاتی که از طراحی زندان دارد (چون خود او یکی از طراحان همان زندان بوده) برادر خود را که به دلایل جنایی یا سیاسی و امنیتی به زندان افتاده را نجات دهد..
معمولا طرفداران سریال گمشدگان از این سریال نیز استقبال زیادی کرده اند البته تنها نکته قابل شباهت این دو شاید تعلیق های مداوم در طول داستان باشد.. البته در این سریال تنش ها بسیار بیشتر نمود پیدا می کنند و هر لحظه بیننده با کشش و پیچشی در طول داستان مواجه می شود که انتظارش را ندارد… بازی “ونت وورث میلر “بسیار عالی است و فیلم نامه بسیار پر تنش نوشته شده است …در هر حال اگر مشکل قلبی دارید این سریال را نبینید.

 

شماره ۱۰ : دکتر هاوس (House M.D)

شخصیت دکتر هاس یکی از شخصیت های نادر در سریالهای تلویزیونی است . او نقش اول سریالی به همین نام است که از کانال فاکس پخش می شود . این سریال هم اکنون پربیننده ترین سریال در این کانال می باشد و به طور کلی دومین سریال پربیننده دد بین تمام سریالهایی است که از فاکس پخش شده اند. این سریال از گونه سریالهای درام بیمارستانی است که نمونه معمولی ان سریال استرالیایی (All Saints) یا پرستاران می باشد که از تلویزیزیون ایران پخش می شود و نمونه های بهتر ان سریال E.R و سریال Grey’s Anatomy و سریال General Hospital که از سال ۱۹۶۳ در حال پخش هستند که البته همه محصول هالیوود ند. سریال House M.D با اینکه لقب سریال درام بیمارستانی را یدک می کشد ولی با تمام گونه های خود فرق دارد و فرق بزرگش شخصیت بزرگ ان یعنی دکتر هاس است که نام سریال را هم به خود اختصاص داده. در حالی که در بیشتر سریالها بر داستان و روایت تاکید دارند در هاس به شخصیت توجه شده است .به نوعی هر چه سازندگان این سریال در چنته داشته اند بر روی شخصیت اصلی خود یعنی دکتر هاس گذاشته اند. دکتر هاس با بازی درخشان هیو لاری در هیچ یک از دسته بندی های شخصیت سیاه و سفید و حتی خاکستری نمی گنجد . او شخصیتی منحصر به فرد است که تنها بهانه دیدن سریال هاس می باشد . مردم سریال هاس را به خاطر بیماری های عجیب و غریبش و نحوه معالجه انها نمیبینند بلکه انها این سریال را به خاطر خود دکتر هاس می بینند همان طور که سریال Monk را به خاطر نحوه کشف جرم ها نمیبینند بلکه خود مانک برایشان مهم است. برای انها مهم است که دکتر هاس چه می گوید و یا چه کار می کند و بیماری و بیمارستان و دکتر ها همه وسیله ای برای بیشتر نزدیک شدن به شخصیت دکتر هاس است . همان طور که هیو لاری موقع گرفتن گلدن گلاب گفت این که بازیگر چه قدر خوب بازی می کند مهم نیست بلکه اینکه چقدر شانس داشته باشد که در نقشی خوب بازی کند مهم است .

 

منبع :سایت تفکرنو

466
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
466 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
323 Comment authors
bugatti2018salimmiman۳۲Retrogamerhesamking Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
sub_zero
Guest
Member
sub_zero

سلام به تمامی دوستان هر کس یه نظری داره
این سریالها به نوبت خود بهترینن
من ۸ساله تو سینما هستم به نظر من بهترینشون فرار از زندانه
که حتا نمیتونی ۱ دقیقه بعدشو پیشبینی کنی
امنا سریال…بقیه فیلم ای ایرانی ….هندی …از اولش میتونی تشخیص بدی چی به چیه!!!!!!! 😆

M.SH
Guest
Member
M.SH

همه ی کسانی که این سریال ها رو می سازند، کارشون رو بلدند، همه تیم ها حرفه اند و ترکیبی از بهترین ها، بقیه اش بر می گرده به سلیقه ی بیننده، هر کدوم هم ضعف و قوت خودشون رو دارند. من کلن خیلی به رتبه بندی این مدلی اعتقادی ندارم…

dash_mamaly
Guest
Member
dash_mamaly

من سریال زیاد دیدم ولی اینا رو بهتون پیشنهاد میکنم.
۱٫ prison break
۲٫ supernatural
۳٫ spartacus
۴٫ ۲۴
۵٫ lost
۶٫ game of thrones

alimokhte08
Guest
Member
alimokhte08

just fringe

wesker
Guest
Member
wesker

محمد ۲:اسپارتاکوس نمرش ۶ از ۱۰! – طبق IMDB- اصلا سریال نیست که فیلم پورنوه!

پس فکر کردی علت این که بین همه محبوبه چیه تاریخی بودنش ؟ نه جانم کوبریک تاریخی بودنشو خوب نشون داد این جذابیتش از جای دیگر است اون ور هم امتیازش این جوریه چون از اون چیزا زیاد دارن این وره که ترکونده

محمد آل پاچینو
Member
Member
محمد آل پاچینو

اسپارتاکوس نمرش ۶ از ۱۰! – طبق IMDB- اصلا سریال نیست که فیلم پورنوه!

meysam rostamiii
Guest
Member
meysam rostamiii

sopranos عاااااااااااالییییه
اینو ببینید حتما

oltimo
Guest
Member
oltimo

espartacos معرکه زیبا اکشن ۳بعدی فقط espartacos
espartacos
espartacos
espartacos
espartacos

ابوالفضل اسی
Guest
Member
ابوالفضل اسی

لیست کاملا سلیقه ای هستش … هیچگاه اینجور لیستا منطقی نیست و هیچگاه هم نظرات همه رو نمیتونه برآورده کنه … این نظر شخصی من : ۱- دکستر. ۲- Six Feet Under. ۳- F.R.I.E.N.D.S ۴- Breaking Bad ۵- Game of thrones ۶- True Blood ۷- Bones ۸- Super Natural ۹- Lost ۱۰- Big Band Theoty البته مسلما خیلی از سریال ها رو ندیدم و قطع به یقین این لیست در آینده تغییر خواهد کرد … ولی خیلی بعید می دونم دیگه سریالی بتونه برام جای دکستر رو بگیره … تو این چند سالی که باهاش آشنا شدم ۵ باری دیدمش… ادامه »

سيد محمد
Guest
Member
سيد محمد

فقط دکستر- بعد فرینج- بعد پرسیون بریک و لاست

jack bauer
Guest
Member
jack bauer

من همه این سریال ها رو دیدم.اول ۲۴ بعد فرار از زندان.اگه ۲۴ رو ندیدین نیم عمرتون در فناست.واقعا شاهکاره.همه چیز توش هست عشق اکشن هیجان خیانت دوستی.رو دستش نمیاد

mekail
Guest
Member
mekail

من دکستر را ندیدم ولی سوپر نچرال بهد لاست واقعا توپ هتما ببینید

شهاب الدین
Guest
Member
شهاب الدین

بچه ها ی چیزی.هر فیلمی بلخره توسط یکی رد میشه اما تنها ترین فیلمی که هیچکس خدایی رد نمیکنه فرار از زندانه چون شاه کاره از بچه ۱ ساله تا پیر مرد ۹۰ ساله دیده. 😉

بهنام 44
Guest
Member
بهنام 44

آقا فقط لاستتتتتتتتتتتتت

مهران ----
Member
Member
مهران ----

متاسفانه من سریال زیاد ندیدم فقط چهار تا دیم که البته بنظرم هر جهارتاشون عالین

۱- Lost
۲- Prison Break
۳- Terminator:TSCC
۴- Band Of Brothers

احسان ریاحین
Member
Member
احسان ریاحین

سیاوش:سلیقه همتون صفر بود حالا zoom کنید.. 😉
۱٫Lost
۲٫Prison Break
۳٫Game of Thrones
۴٫Californication
۵٫Spartacus
۶٫The Walking Dead
۷٫Shameless
۸٫Breaking Bad
۹٫Homeland
۱۰٫The Vampire Diaries
حالا چی میگید بروبچ :-*

سلیقه جالبی داری داداش.دمت گرم فقط مواظب باشید تو فضاهای باز نگردید چون ناسا در به در دنبال مغزهای بزرگه.امکان داره با ماهواره محلتون رو شناسایی کنند. 😉 (شوخی کردما عزیزم)

سیاوش
Guest
Member
سیاوش

سلیقه همتون صفر بود حالا zoom کنید.. 😉
۱٫Lost
۲٫Prison Break
۳٫Game of Thrones
۴٫Californication
۵٫Spartacus
۶٫The Walking Dead
۷٫Shameless
۸٫Breaking Bad
۹٫Homeland
۱۰٫The Vampire Diaries
حالا چی میگید بروبچ :-*

سمانه
Guest
Member
سمانه

اگه فلش فوروارد رو کنسل نمی کردن شاید اونم تو ۱۰ تااول بود 😥 😥 😥

rozbeh
Guest
Member
rozbeh

bacheha khahesh mikonam friends ro bebinin to bazi az ghesmathash az khande geryeton migire 😛

bs2_music
Guest
Member
bs2_music

فــــــقط اسپارتاکــــــــــوس. ۸)

احسان ریاحین
Member
Member
احسان ریاحین

امید:به نظر من سریال فرار سریال خوبیه بعد لاست بعد خاطرات بعد دکستر

پس ۲۴ و دکتر هاوس چی!!!!

اميد
Guest
Member
اميد

به نظر من سریال فرار سریال خوبیه بعد لاست بعد خاطرات بعد دکستر

Akon
Guest
Member
Akon

Prison Break برترین سریال. هنوزم میذارم نگاه میکنم. همه حالتها رو توش داره. دوستی، فداکاری، برادری، دشمنی، خیانت، سیاست،روابط زناشویی خوب و بد و…….

عادل هاشمی
Member
Member
عادل هاشمی

اونی که سریال باز باشه میدونه ۸۰% این مطلبی که نوشتین (نقل کردید) ایراد داره…
بهترین سریال ها
۱-Fringe
۲-Supernatural
۳-Lost
۴-Prison Break
۵- Vampire Diary
۶-Shamless
۷- ۲۴
۸-Legend of the seeker
۹- Spartacus
۱۰- …

ولی Fringe یه چیزه دیگست 😆

مقداد عدالت خواه
Guest
Member
مقداد عدالت خواه

فرار از زندان با وجود سوتی های جزئی و کارهای خارق العاده و غیر باور مایکل اسکافیلد میتوانست جز ۳ تای اول باشد

امیراحسان
Guest
Member

من خودم یک عمرکه دارم سریالهای آمریکا میبینم واین مجله چرت گفته رده بندی درست اینجوریه:
۱-wire
۲-dexter
۳-lost
۴-prison break
۵- ۲۴
۶-the shield
۷-the sopranos
۸-six feet under
۹-house md
۱۰-roma

erfan
Guest
Member
erfan

فقط prison break

bensmond
Member
Member

vaghan jaye dexter khalie//ino ham begam az lahaze falsafi va mazmun hichkudum b lost nemiresan //fehreste badi nabud

ghaZal
Member
Member
ghaZal

asheghe seriale Desperate Housewives haStam kheili seriale ghaShangie

Jalal
Member
Member
Jalal

به نظر من هم باید Dexter نه تنها بین ۱۰ فیلم بلکه بین سه تای اول باشه !

milad ria
Member
Member
milad ria

آقا pedram فکر کنم دکستر رو هنوز ندیدی مگر نه این حرفو نمیزدی.به نظر من و بیشتر سریال بینهای دنیا این سریال یه شاهکاره.توصیه میکنم یه سر به رتبه این سریال در imdb بزن عزیزم.در ضمن رتبه بندی من اینه:۱-لاست ۲-دکستر ۳-۲۴ ۴-زنان سرسخت ۵-دکتر هاوس

pedram alpa
Guest
Member

عزیزان نوشته به انتخاب مجله تایم
اونوقت شما میگین دکستر رو هم بزار؟؟؟؟؟
جای هیچ کدوم از سریالهای توی لیست رو نمیشه به دکستر داد مگر اینکه لیست ۱۱ تایی بشه
wire هم بهترین سریا ل جهانه شک نکنین

omid
Member
Member
omid

اسپارتاکوس و دکستر هم که خب حتما کشکن دکستر که خوشبختانه شناخته شدس ولی اسپارتاکوس رو حتما ببینید هم اکشن خوبی داره هم فیلمنامه خوب هم موزیک و بازیهای به جا فقط سنتون باید بالای ۱۸ باشه از ما گفتن بود

milad ria
Member
Member
milad ria

دکتر هاوس یه شاهکاره.نمیدونم کارگردانش چه جوری ساختتش؟؟؟؟؟۹۰ درصد سریال در محیط بیمارستان میگذره ولی اصلا آدم خسته نمیشه.حتما حتما ببینید.

milad
Guest
Member
milad

psd drxter kojast???band of brithers kojas????liste mozakhrafiyeee

محمد
Guest
Member
محمد

سلام
پیشنهاد میکنم دکستر را حتما ببینید

محمد
Member
Member
محمد

راست میگه.پس دکستر کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

هادی
Guest
Member
هادی

فکرمیکنم جای اسپارتاکوس درلیست خالیست

Ali
Guest
Member
Ali

اینو که گفت اگه ارادتون ضعیفه مطلبو نخونینو راست میگه.اراده ی من ضعیف بود و شروع کردم به دیدن سریال ها و فیلما که حسابی به درسم لطمه وارد کرد.
ولی فرندز رو در هر صورت به همه پیشنهاد میکنم.

farnam
Guest
Member
farnam

با سلام.
واقعا اون سریالهایی که اسم بعضیهاشو هم نشنیدیم از prison break بهترند؟
و آیا سریال شاهکار dexter نباید در این لیست باشد؟

1 2 3 12