نقد و بررسی فیلم The Wolf of Wall Street (گرگ وال استریت)

کارگردان : Martin Scorsese

نویسنده : Terence Winter

بازیگران : Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie

خلاصه داستان : این فیلم داستان از صفر به قله رسیدن دلال سخت کوشی است که اواخر دهه ی ۸۰ وارد این بازار می شود و با این بدشانسی مواجه می شود که جواز خود را در روز دوشنبه ی سیاه، روز بزرگترین سقوط اقتصادی بعد از دهه ی ۲۰، به دست می آورد.  او شغل خود را از دست می دهد اما مجدداً به عنوان تأمین کننده ای وارد بازار سهام کم ارزش می شود. در این گوشه ی تاریک بازار اقتصادی کلاهبرداری به وفور دیده می شود و بلفورت با موج همراه می شود تا به ثروت برسد. او موفق می شود برای خود و…

www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.png

منتقد:جیمز براردینلی-امتیاز ۱۰ از ۱۰ (۴ از ۴)

وقتی به فیلمی از مارتین اسکورسیزی فکر می کنیم، اولین تصاویری که به ذهن خطور می کنند، مواردی جدی، خشن و تیره نگرانه هستند. «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین»، «رفقای خوب» و «The Departed» تحسین شده ترین فیلم های او هستند که همگی نمونه هایی پر تنش و سازش ناپذیر از هنر سینما در بالاترین درجه ی خود به شمار می روند. با این وجود اسکورسیزی هرگز با دسته بندی های سختگیرانه میانه ی خوبی نداشته است و همیشه از بازی کردن در زمین های خاکی و عرصه های ناشناخته لذت برده است. شاید برخی به یاد بیاورند که او پس از «کازینو»، فیلم «کاندون» را ساخت، که با فیلم «عصر معصومیت» وارد قلمرو شرکت فیلمسازی مرچنت ایوری شد یا با فیلم «بعد از ساعت‌ها» پیش قدم برادران کوئن دنیای سورئال را تجربه کرد. سینمای اسکورسیزی به چیزی بیش از جنایتکاران و گانگسترها، رابرت دنیرو و جو پشی یا سخنرانی های مملو از ناسزاگویی می پردازد. این موضوع اکنون در فیلم «گرگ وال استریت» خیلی بیشتر به وضوح دیده می شود.

«گرگ وال استریت» به عنوان یکی از کمدی ترین فیلم هایی که اسکورسیزی ساخته، در کنار «بعد از ساعت‌ها» قرار می گیرد. فیلم سیر یکدست شوخی و لطیفه نیست؛ بلکه عناصر طنز سیاه به درونمایه ی فیلمنامه ای تنیده شده اند که ذهنیت "پولدار شدن" را که همیشه آفت وال استریت بوده است، زیر سؤال می برد. با وجودی که ضد قهرمان فیلم، جوردن بلفورت (لئوناردو دی کاپریو) نشانگر حرص و طمع است، اما فیلم موفق می شود او را به عنوان شخصیتی تقریباً دلسوزی برانگیز به نمایش بگذارد. از نظر بیرونی بلفورت – کلاهبرداری معتاد، زن باز و مادی گرا- از آن نوع شخصیت هاست که به آسانی می توانست در جایگاه شخصیت شرور داستان قرار بگیرد. او از آن دسته مجرمین نظام مالی و اداری است که فعالیت هایش باعث فروپاشی اقتصادی سال ۲۰۰۸ شد و خیلی راحت می توانست داستانش را با ماجرای واقعی برنی مدوف (مالک بزرگترین شرکت کلاهبرداری در سال ۲۰۰۸) مبادله کند. با این وجود، اسکورسیزی با شکل دادن فیلم به صورت حاضر، بلفورت را مانند کالیگولایی* پر جذبه و کاریزماتیک به تصویر می کشد. او شخصیتی بی نهایت پر جاذبه است که از ابتدا تا انتهای فیلم توجه تماشاگران را به خود معطوف می کند.

بسیاری از بهترین فیلم های اسکورسیزی از ماجراهای واقعی به عنوان زیربنای خود بهره برده اند و این مسئله در مورد این فیلم هم صادق است. کارگردان به سرعت مشخص می کند که فیلمنامه – نوشته ی ترنس وینتر- روایتی داستانی و تخیلی از زندگی بلفورت است و در بسیاری موارد آزادانه عمل می کند. این فیلم یک مستند نیست و قصد هم ندارد که مانند مستند به نظر برسد. نتیجه این می شود که اسکورسیزی می تواند بسته به شرایط با برجسته تر کردن وقایع زندگی بلفورت روی حس کمدی یا تراژدی داستان تأکید بیشتری داشته باشد. گرچه «گرگ وال استریت» عناصر دراماتیک و غم انگیز قدرتمندی در خود دارد، بسیاری از جلوه های فیلم برای خندانیدن خلق شده اند.

اسکورسیزی در طول دوره ی فعالیت حرفه ای خود به این شناخته شده است که ظرفیت فیلم هایی را که توسط ام.پی.ای.ای (انجمن فیلم های سینمایی آمریکا) در رده ی R قرار گرفته اند، بالاتر برده است. «گرگ وال استریت» لبریز از اندام های برهنه و هرزگی جنسی است. علاوه بر این چندین مورد استفاده از مواد مخدر و ناسزاگویی در فیلم وجود دارد اما خشونت فیزیکی بسیار کم دیده می شود. این از آن نوع داستان ها نیست. این داستان درباره ی این است که جستجوی پول با اولویتی بالاتر از هر چیز دیگر می تواند یک مرد خانواده ی سخت کوش را به یکی از بزرگترین های هرزگی و فساد اخلاقی تبدیل کند.

این پنجمین همکاری دی کاپریو و اسکورسیزی است اما اولین باری ست که کارگردان او را آزاد گذاشته است. نتیجه نقش آفرینی ای مبهوت کننده و شهامت آمیز است که تابحال مانند آن را از این بازیگر با استعداد ندیده ایم. بلفورت در طول فیلم برای دسته ی دائم رو به رشد شاگردان دلالی که دورش جمع شده اند، سخنرانی های روحیه بخش زیادی می کند. این سخنرانی ها یادآور مونولوگ پر حرارت الک بالدوین در ابتدای فیلم «گلن گری گلن راس» هستند اما دی کاپریو به جای اینکه تماشاگران را ده دقیقه سر جای خود میخکوب کند، این کار را به مدت سه ساعت با موفقیت انجام می دهد.

«گرگ وال استریت» داستان صعود و سقوط بلفورت را تعریف می کند. بعضی از قسمت های آن به شکل فلش بک نمایش داده می شوند که صدای دی کاپریو با لحنی که خود را تمسخر می کند، روی تصاویر شنیده می شود. این فیلم داستان از صفر به قله رسیدن دلال سخت کوشی است که اواخر دهه ی ۸۰ وارد این بازار می شود و با این بدشانسی مواجه می شود که جواز خود را در روز دوشنبه ی سیاه، روز بزرگترین سقوط اقتصادی بعد از دهه ی ۲۰، به دست می آورد. پس از این او شغلش را از دست می دهد اما مجدداً به عنوان تأمین کننده ای در بازار سهام کم ارزش وارد عرصه می شود. در این گوشه ی تاریک بازار اقتصادی کلاهبرداری به وفور دیده می شود و بلفورت با موج همراه می شود تا به ثروت برسد. او موفق می شود برای خود یک شریک، استارتون اوکمونت، پیدا کند و دور و برش را با مانند دوستان وفاداری مانند دانی ازوف (جوناه هیل) که مانند بلفورت به مواد مخدر علاقه دارد پر کند. او همسر اولش را به خاطر زن بلونی جذاب، نائومی لاپاجیلا (مارگوت رابی) ترک می کند. کمیسیون امنیت و مبادلات ارزی کم کم متوجه استارتون اوکمونت می شود اما مشکل اصلی بلفورت زمانی آغاز می شود که یک مأمور اف.بی.آی به نام گرگ کولمن (کایل چندلر) پرونده ای برای او باز می کند.

بازی دی کاپریو به شکلی درخور و شایسته توسط بازیگران فوق العاده ای در نقش های فرعی حمایت می شود. جوناه هیل در نقش همراه آلوده به مواد بلفورت به شیوه ای عجیب تأثیرگذار حاضر می شود. این نقش در میان مرزهای درام و کمدی سیاه حرکت می کند و برای این بازیگر به شدت مناسب است. متیو مک کونای که تنها در سه صحنه حضور دارد، سخنرانی فوق العاده ای ارائه می دهد. مارگوت رابی، بازیگر استرالیایی، با نقش آفرینی ای که به احتمال زیاد جایگاه او را در هالیوود بالاتر خواهد برد، تنش جنسی حاکم بر فضا را افزایش می دهد. چند بازی کوتاه نیز از سوی دوستان کارگردان اسکورسیزی در فیلم وجود دارد(همه ی آنها پیش از این تجربه ی حضور مقابل دوربین را داشته اند): اسپایک جونز، جون فاورو و راب رینر نابغه. فیلم سرشار از بازی های ارزشمند است، که برخی توسط افراد پیش بینی شده به نمایش در می آیند و برخی کاملاً غافلگیر کننده سر می رسند.

با تبدیل این فیلم به یک کمدی، اسکورسیزی اطمینان حاصل می کند که لحنی متفاوت با فیلم های «وال استریت» و «ديگ بخار/ Boiler Room» به کار گرفته است. «گرگ وال استریت» جنبه های جدی و مهمی نیز دارد اما سازندگان فیلم نمی خواهند در کاویدن زمین هایی گیر بیفتند که پیش از این بارها حفاری شده اند. شاید بلفورت تمایلات غارتگرانه ای شبیه به گوردون گکو (شخصیت اصلی فیلم های «وال استریت») داشته باشد اما به باهوشی او نیست و سبک زندگی افراطی و بی بند و بار تری دارد. در واقع میتوان زمان زیادی را به بازگویی شباهت های میان بلفورت و شخصیت دیگری که دی کاپریو در سال ۲۰۱۳ نقش آن را ایفا کرد، یعنی جی گتسبی، اختصاص داد.

من موقع تماشای «گرگ وال استریت» بیشتر از آنچه هنگام دیدن هر یک از فیلمهای "کاملاً" کمدی سال ۲۰۱۳ خندیده بودم، خندیدم. شاید این مسئله نشانگر این باشد که حس شوخ طبعی پیچیده و ناقص من با حساسیت های و ادراک اسکورسیزی جور در می آید. این فیلم نمونه ای است از آنچه یک بازیگر با استعداد می تواند در زیر سایه ی حمایت یکی از بهترین کارگردانان فعال عصر حاضر، از خود به تماشا بگذارد. بعضی چیزها در «گرگ وال استریت» بدون شک سینما رو های حساس را آزار می دهند اما این موضوعی است که بایستی در کارهای اسکورسیزی پذیرای آن شد. «گرگ وال استریت» با انرژی و سرزندگی پیش می رود و با ارائه ی میخکوب کننده ترین سه ساعت این فصل تعطیلات، نشان می دهد که استحقاق این زمان نمایش طولانی را دارد.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: الهام بای

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه ها،وبلاگ ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات "منبع:سایت نقد فارسی" ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

242 نظرات on "نقد و بررسی فیلم The Wolf of Wall Street (گرگ وال استریت)"

  Subscribe  
Notify of
حالت خوبه؟
Guest
Member
the Boss: m.p: the Boss: Q: the Boss:اسكورسيزي رو زيادي گندش نكنيد يه سوتي توي فيلم شاتر آيلند داد كه مطمئنم ۹۰ درصد طرفداراش ازش خبر ندارن:: والا به خدا تو فيلم هاي ايراني هم همچين سوتي ضايعي نديدم! تو فيلم departed هم تا دلتون بخواد گاف داده. چه كلاهي سر آكادمي بيچاره رفت كه به اين فيلم اسكار داد! یکم شفاف سازی میکنین،راستش من متوجه نشدم درست 😛 خانم بازيگر با دست راست ليوان رو ميگيره و آب ميخوره درحالي كه به وضوح هيچ ليواني تو دستش نيست و با دست چپ ليوان رو روي ميز ميذاره (دوتا گاف… ادامه »
حامد
Guest
Member
sepanta:حالم به هم می خوره با این جملات مرحوم ادوارد نورتون (چون دیگه فیلم جالب ازش ندیدم ) با دنیرو بازی کرده می تونید به اون رجوع کنید ببیند اصلاً دی کاپریو درحد مقایسه کردن با بازیگری مثل ادوارد نورتون هست چه برسه به دنیرو که جای خودش رو داره. اونایی که می گن دی کاپریو بهتر از دنیرو به نظر من اصلاً به فیلم کلاسیک علاقه ندارن و یا خیلی عاشقن که با تایتانیک گریه کردن و خاطره دارن . هیچ بازیگر سطح جدیدی با دنیرو قابل مقایسه نیست دنیرو خودش رو تکرار نکرد. و راجب اون اسامی هم… ادامه »
sepanta arya
Member
Member
حالم به هم می خوره با این جملات مرحوم ادوارد نورتون (چون دیگه فیلم جالب ازش ندیدم ) با دنیرو بازی کرده می تونید به اون رجوع کنید ببیند اصلاً دی کاپریو درحد مقایسه کردن با بازیگری مثل ادوارد نورتون هست چه برسه به دنیرو که جای خودش رو داره. اونایی که می گن دی کاپریو بهتر از دنیرو به نظر من اصلاً به فیلم کلاسیک علاقه ندارن و یا خیلی عاشقن که با تایتانیک گریه کردن و خاطره دارن . هیچ بازیگر سطح جدیدی با دنیرو قابل مقایسه نیست دنیرو خودش رو تکرار نکرد. و راجب اون اسامی هم… ادامه »
نادر تنهایی
Guest
Member

امسال اسکار باید به جیک جینلهال و دیکاپریو داده بشه وگرنه دیگه به اشغال بود اسکار ایمان ۱۰۰% میارم

آرمین معین
Member
Member
من کاری با این مقایسه کردن های مسخره ندارم . بیزارم از مقایسه کردن بازیگران بزرگ بخصوص وقتی اختلاف سنی داشته باشند و از نسلهای مختلف بیان . دنیرو بازیگر محبوب شماره یک منه اگر بگن از بین تمام بازیگران فقط یک نفر رو انتخاب کن میگم دنیرو ، ولی بی انصافیه مقایسه کردن دیکاپریو با دنیرو چون لئو فقط ۳۹ سالشه . و این دوستانی که سر دنیرو و دیکاپریو با هم کل کل میکنن باید بدونن هم دیکاپریو عاشق دنیرو است و دنیرو یکی از بازیگران مورد علاقه دیکاپریو است و هم دنیرو بارها گفته که لئو رو… ادامه »
Admin
Member
faradaymgh:فیلم رو که هنوز ندیدم اما شبکه voa از قول یکی از منتقدین (اسمش یادم نیست) به نکته جالبی اشاره کرد که گرگ های واقعی وال استریت نه ۴۰ یا ۵۰ میلیون دلار بلکه ۴۰،۵۰ میلیارد دلار کلاهبرداری کردند و هیچ کدوم هم وقتشون رو با فاحشه بازی و … هدر نمیدادند بلکه مردان خانواده بودن. در مورد نظر دوست خوبمون Ali.m باید بگم من خودم از طرفداران دیکاپریو هستم اما دیکاپریو حداقل در حال حاضر به هیچ وجه قابل قیاس با بازیگران بزرگ سینما مثل دنیرو و جک نیکلسون و دی لوئیس و آل پاچینو و … نیست. درباره… ادامه »
peyman*
Guest
Member
حامد: Tirdad: ali.m:بهترین زوج سینمایی و همکاری بازیگر و کارگردان اسکورسیزی و دیکاپریو هستند. دیکاپریو حتی دنیرو رو هم پشت سر گذاشت هم از این نظر که فیلمهاش بهتره و هم نقش آفرینی هاش یه سر و گردن بهتر و بالاتره .دنیرو که تقریبا برای همه مُرد حتی خود مارتین فقط امیدوارم دیکاپریو تا همیشه خودش رو در همین سطح حفظ کنه . دیکاپریو بازیگر خیلی خوبیه من هم خیلی دوستش دارم و قبول دارم یکی از بهترین و موفق ترین بازیگران نسل خودشه ولی در حدی نیست که حتی بخواد کفشهای دنیرو بزرگ رو واکس بزنه چه برسه بخواد… ادامه »
Mehdi Gholipour
Member
Member

فیلم رو که هنوز ندیدم اما شبکه voa از قول یکی از منتقدین (اسمش یادم نیست) به نکته جالبی اشاره کرد که گرگ های واقعی وال استریت نه ۴۰ یا ۵۰ میلیون دلار بلکه ۴۰،۵۰ میلیارد دلار کلاهبرداری کردند و هیچ کدوم هم وقتشون رو با فاحشه بازی و … هدر نمیدادند بلکه مردان خانواده بودن.
در مورد نظر دوست خوبمون Ali.m باید بگم من خودم از طرفداران دیکاپریو هستم اما دیکاپریو حداقل در حال حاضر به هیچ وجه قابل قیاس با بازیگران بزرگ سینما مثل دنیرو و جک نیکلسون و دی لوئیس و آل پاچینو و … نیست.

حامد
Guest
Member
Tirdad: ali.m:بهترین زوج سینمایی و همکاری بازیگر و کارگردان اسکورسیزی و دیکاپریو هستند. دیکاپریو حتی دنیرو رو هم پشت سر گذاشت هم از این نظر که فیلمهاش بهتره و هم نقش آفرینی هاش یه سر و گردن بهتر و بالاتره .دنیرو که تقریبا برای همه مُرد حتی خود مارتین فقط امیدوارم دیکاپریو تا همیشه خودش رو در همین سطح حفظ کنه . دیکاپریو بازیگر خیلی خوبیه من هم خیلی دوستش دارم و قبول دارم یکی از بهترین و موفق ترین بازیگران نسل خودشه ولی در حدی نیست که حتی بخواد کفشهای دنیرو بزرگ رو واکس بزنه چه برسه بخواد مورد… ادامه »
Tirdad
Guest
Member
ali.m:بهترین زوج سینمایی و همکاری بازیگر و کارگردان اسکورسیزی و دیکاپریو هستند. دیکاپریو حتی دنیرو رو هم پشت سر گذاشت هم از این نظر که فیلمهاش بهتره و هم نقش آفرینی هاش یه سر و گردن بهتر و بالاتره .دنیرو که تقریبا برای همه مُرد حتی خود مارتین فقط امیدوارم دیکاپریو تا همیشه خودش رو در همین سطح حفظ کنه . دیکاپریو بازیگر خیلی خوبیه من هم خیلی دوستش دارم و قبول دارم یکی از بهترین و موفق ترین بازیگران نسل خودشه ولی در حدی نیست که حتی بخواد کفشهای دنیرو بزرگ رو واکس بزنه چه برسه بخواد مورد مقایسه… ادامه »
هملوک
Guest
Member

بنظر من بهترین دیالوگ این فیلم این بود:
سایه های تاریک گرگها در آسمان شب به زمین پرتاب میشوند!!! 😥 😮 ولی از نظر نور پردازی زیاد پر نور بود.با توجه به تم این داستان باید سایه روشنها و تاریکیهای صحنه ها بیشتر میبود ک تماشاچی ها بیشتر درگیر داستان میشدند.

frank castle
Member
Member
sepanta: حامد: sepanta:از فیلم های بازیگری اسکار فعلاً دوتا دیدم یکی زندانی های هیوجکمن و بعدی همه چیز از دست رفته . به نظر من فعلاً ردفورد حقشه. بعید می دونم امسال بازیگری بتونه بهش برسه. من که گرگ والستریست رو هنوز ندیدم ولی به نظرم محاله دی کاپریو خودشو در حد کریستن بیل(حقه باز آمریکایی) نشون بده چه برسه در حد ردفورد. می دونم داخل ایران دی کاپریو طرفدارهای زیادی داره ولی هیچوقت دنبال اسکار نباشید. جون بازیگر اسکاری نیست ، و محاله اسکار بگیره با نهایت احترام برای کریس بیل عزیز ، خود بیل و خیلیاای دیگه میدونن… ادامه »
the Boss
Guest
Member
m.p: the Boss: Q: the Boss:اسكورسيزي رو زيادي گندش نكنيد يه سوتي توي فيلم شاتر آيلند داد كه مطمئنم ۹۰ درصد طرفداراش ازش خبر ندارن:: والا به خدا تو فيلم هاي ايراني هم همچين سوتي ضايعي نديدم! تو فيلم departed هم تا دلتون بخواد گاف داده. چه كلاهي سر آكادمي بيچاره رفت كه به اين فيلم اسكار داد! یکم شفاف سازی میکنین،راستش من متوجه نشدم درست 😛 خانم بازيگر با دست راست ليوان رو ميگيره و آب ميخوره درحالي كه به وضوح هيچ ليواني تو دستش نيست و با دست چپ ليوان رو روي ميز ميذاره (دوتا گاف همزمان) دوباره… ادامه »
ali.m
Guest
Member

بهترین زوج سینمایی و همکاری بازیگر و کارگردان اسکورسیزی و دیکاپریو هستند. دیکاپریو حتی دنیرو رو هم پشت سر گذاشت هم از این نظر که فیلمهاش بهتره و هم نقش آفرینی هاش یه سر و گردن بهتر و بالاتره .دنیرو که تقریبا برای همه مُرد حتی خود مارتین فقط امیدوارم دیکاپریو تا همیشه خودش رو در همین سطح حفظ کنه .

m.p
Member
Member
the Boss: Q: the Boss:اسكورسيزي رو زيادي گندش نكنيد يه سوتي توي فيلم شاتر آيلند داد كه مطمئنم ۹۰ درصد طرفداراش ازش خبر ندارن:: والا به خدا تو فيلم هاي ايراني هم همچين سوتي ضايعي نديدم! تو فيلم departed هم تا دلتون بخواد گاف داده. چه كلاهي سر آكادمي بيچاره رفت كه به اين فيلم اسكار داد! یکم شفاف سازی میکنین،راستش من متوجه نشدم درست 😛 خانم بازيگر با دست راست ليوان رو ميگيره و آب ميخوره درحالي كه به وضوح هيچ ليواني تو دستش نيست و با دست چپ ليوان رو روي ميز ميذاره (دوتا گاف همزمان) دوباره به… ادامه »
the Boss
Guest
Member

Q:

the Boss:اسكورسيزي رو زيادي گندش نكنيد
يه سوتي توي فيلم شاتر آيلند داد كه مطمئنم ۹۰ درصد طرفداراش ازش خبر ندارن
comment image:comment image
comment image:comment image
والا به خدا تو فيلم هاي ايراني هم همچين سوتي ضايعي نديدم!
تو فيلم departed هم تا دلتون بخواد گاف داده. چه كلاهي سر آكادمي بيچاره رفت كه به اين فيلم اسكار داد!

یکم شفاف سازی میکنین،راستش من متوجه نشدم درست 😛

خانم بازيگر با دست راست ليوان رو ميگيره و آب ميخوره درحالي كه به وضوح هيچ ليواني تو دستش نيست و با دست چپ ليوان رو روي ميز ميذاره (دوتا گاف همزمان)
دوباره به تصوير دقت كنيد.

محمدحسین
Guest
Member

نقد بسیار عالی بود ، حتما شانس اصلی اسکاره

Q
Guest
Member

بابا چی میگین،اسکار حق مسلم شریفی نیاست 😡 😆

Q
Guest
Member

the Boss:اسكورسيزي رو زيادي گندش نكنيد
يه سوتي توي فيلم شاتر آيلند داد كه مطمئنم ۹۰ درصد طرفداراش ازش خبر ندارن
comment image:comment image
comment image:comment image
والا به خدا تو فيلم هاي ايراني هم همچين سوتي ضايعي نديدم!
تو فيلم departed هم تا دلتون بخواد گاف داده. چه كلاهي سر آكادمي بيچاره رفت كه به اين فيلم اسكار داد!

یکم شفاف سازی میکنین،راستش من متوجه نشدم درست 😛

حامد
Guest
Member
sepanta: حامد: sepanta:از فیلم های بازیگری اسکار فعلاً دوتا دیدم یکی زندانی های هیوجکمن و بعدی همه چیز از دست رفته . به نظر من فعلاً ردفورد حقشه. بعید می دونم امسال بازیگری بتونه بهش برسه. من که گرگ والستریست رو هنوز ندیدم ولی به نظرم محاله دی کاپریو خودشو در حد کریستن بیل(حقه باز آمریکایی) نشون بده چه برسه در حد ردفورد. می دونم داخل ایران دی کاپریو طرفدارهای زیادی داره ولی هیچوقت دنبال اسکار نباشید. جون بازیگر اسکاری نیست ، و محاله اسکار بگیره با نهایت احترام برای کریس بیل عزیز ، خود بیل و خیلیاای دیگه میدونن… ادامه »
شملی
Guest
Member

نمردیم و این جیمز براندلی به یه فیلم نمره ۱۰ داد.البته فک کنم دیگه روش نشده چیزی غیر این بده.فیلمی با بازی لئوناردو دی کاپریو و از همه مهمتر مارتین اسکورسیزی کبیر اونو ساخته.چ انتظاری غیر این میشه داشت؟ ۸) 🙄

sepanta arya
Member
Member
حامد: sepanta:از فیلم های بازیگری اسکار فعلاً دوتا دیدم یکی زندانی های هیوجکمن و بعدی همه چیز از دست رفته . به نظر من فعلاً ردفورد حقشه. بعید می دونم امسال بازیگری بتونه بهش برسه. من که گرگ والستریست رو هنوز ندیدم ولی به نظرم محاله دی کاپریو خودشو در حد کریستن بیل(حقه باز آمریکایی) نشون بده چه برسه در حد ردفورد. می دونم داخل ایران دی کاپریو طرفدارهای زیادی داره ولی هیچوقت دنبال اسکار نباشید. جون بازیگر اسکاری نیست ، و محاله اسکار بگیره با نهایت احترام برای کریس بیل عزیز ، خود بیل و خیلیاای دیگه میدونن دیکاپریو… ادامه »
حامد
Guest
Member
sepanta:از فیلم های بازیگری اسکار فعلاً دوتا دیدم یکی زندانی های هیوجکمن و بعدی همه چیز از دست رفته . به نظر من فعلاً ردفورد حقشه. بعید می دونم امسال بازیگری بتونه بهش برسه. من که گرگ والستریست رو هنوز ندیدم ولی به نظرم محاله دی کاپریو خودشو در حد کریستن بیل(حقه باز آمریکایی) نشون بده چه برسه در حد ردفورد. می دونم داخل ایران دی کاپریو طرفدارهای زیادی داره ولی هیچوقت دنبال اسکار نباشید. جون بازیگر اسکاری نیست ، و محاله اسکار بگیره با نهایت احترام برای کریس بیل عزیز ، خود بیل و خیلیاای دیگه میدونن دیکاپریو در… ادامه »
the Boss
Guest
Member

اسكورسيزي رو زيادي گندش نكنيد
يه سوتي توي فيلم شاتر آيلند داد كه مطمئنم ۹۰ درصد طرفداراش ازش خبر ندارن
comment image:comment image
comment image:comment image
والا به خدا تو فيلم هاي ايراني هم همچين سوتي ضايعي نديدم!
تو فيلم departed هم تا دلتون بخواد گاف داده. چه كلاهي سر آكادمي بيچاره رفت كه به اين فيلم اسكار داد!

sepanta arya
Member
Member

از فیلم های بازیگری اسکار فعلاً دوتا دیدم یکی زندانی های هیوجکمن و بعدی همه چیز از دست رفته .
به نظر من فعلاً ردفورد حقشه.
بعید می دونم امسال بازیگری بتونه بهش برسه.
من که گرگ والستریست رو هنوز ندیدم ولی به نظرم محاله دی کاپریو خودشو در حد کریستن بیل(حقه باز آمریکایی) نشون بده چه برسه در حد ردفورد.
می دونم داخل ایران دی کاپریو طرفدارهای زیادی داره ولی هیچوقت دنبال اسکار نباشید.
جون بازیگر اسکاری نیست ، و محاله اسکار بگیره

حامد
Guest
Member

آکادمی اسکار تحت هیچ شرایطی به لئو اسکار نمیده.نمیدونم چرا.واقعا حقشو خوردن

سروش   ایرجی
Guest
Member

از کجا میتونم پشت صحنه ی فیلم the wolf of wall street را دانلود کنم لطفا؟

m.p
Member
Member

Nasim:من همیشه دوست داشتم اگه دی کاپریو اسکار گرفت بخاطر بازی تو یکی از فیلم های اسکورسیزی باشه،البته امسال رو که بعید بدونم،کلا آکادمی ازش خوشش نمیاد 🙁

توهم توطئه !آکادمی مگر یک شخص است که از فلانی خوششش نمیاید قدر مسلم افرادی بودند که بهتر بازی کرده اند و در رقابت اسکار برندده شده اند.

nasim mirzaee
Member
Member

من همیشه دوست داشتم اگه دی کاپریو اسکار گرفت بخاطر بازی تو یکی از فیلم های اسکورسیزی باشه،البته امسال رو که بعید بدونم،کلا آکادمی ازش خوشش نمیاد 🙁

صفت نژاد
Guest
Member

هوگو که اینهمه جایزه اسکار گرفت چی بود ک این چی باشه. 😉 کارگردان فقط سلحشور.

Abe
Member
Member
علی رضا خدایی
Guest
Member

کریسمس امسال در طی ۲ روز ۳ بار در سینما دیدمش. فیلم خیلی خیلی قشنگی است. بازی دی کاپریو و بقیه بازیگران فیلم فوق العاده است. خیلی خندیدیم، از آن کمدی سیاه های بامزه است. ولی بخاطر موضوع و سر و شکل فیلم بعید می دانم که جایزه اسکاری نصیبش بشود.

زهرا
Member
Member

خیلی خیلی ممنون از ترجمه تون خانم بای عزیز. موفق و پاینده باشید
این جمله تو نقد بیشتر نظرمو جلب کرد:
این پنجمین همکاری دی کاپریو و اسکورسیزی است اما اولین باری ست که کارگردان او را آزاد گذاشته است. نتیجه نقش آفرینی ای مبهوت کننده و شهامت آمیز است که تابحال مانند آن را از این بازیگر با استعداد ندیده ایم.

احسان
Member
Member

تصویر آخر اون سبیل چنگیزی بازیگز واکین دد؟

آرمین سهرابی
Member
Member

ممنون از خانم بای بخاطر ترجمه خوبشون
باز هم یه شاهکار دیگه از استاد اسکورسیزی
از همین الان لحظه شماری میکنم واسه دیدن این فیلم

فایر من
Guest
Member

خسته نباشید … ممنون ولی چه فایده این قدر دیر زدید… 😥 😥 😥

ولی بازم ممنون از زحمات خانم الهام بای و نقد فارسی

saeed
Member
Member

نقد که جای هیچ حرفی رو باقی نمیذاره… 😀 😀 😀 اززحمات خانم بای هم تشکر میکنم بابت ترجمه های دقیقشون.

سعید سعیدی نیا
Member
Member

با آرزوی موفقیت برای استاد و لئو در فصل جوایز…

Ramses
Guest
Member

اسکارو درو میکنه ببینین کی گفتم!

نا شناس
Guest
Member

ممنون
ولی خودمونیم قشنگ پوستر فیلم رو سانسور کردیا :-*

1 2 3 7