The Great Dictator (دیکتاتور بزرگ)

کارگردان : Charles Chaplin

نویسنده : Charles Chaplin

بازیگران: Charles Chaplin, Paulette Goddard and Jack Oakie

جوایز :

برنده اسکار:

نامزد اسکار:

بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه نویسی، بهترین بازیگر نقش اول مرد (چارلز چاپلین)، بهترین بازیگر مرد مکمل (جک اواکی) و بهترین موسیقی متن

خلاصه داستان : بیست سال پس از جنگ جهانی اول در کشور تومانیا که در جنگ شکست خورده، دیکتاتوری به نام آدنوید هینکل به قدرت رسیده. او یک آریایی خالص است معتقد است یهودیان بایستی نابود شوند. در همین وضعیت سرباز یهودی که به علت حادثه در جنگ جهانی اول از این اتفاقات آگاه نیست در محله ای یهودی نشین مشغول به آرایشگری است.

دیدگاه بگذارید

14 نظرات on "The Great Dictator (دیکتاتور بزرگ)"

  Subscribe  
Notify of
insomnia
Guest
Member
اه،آخه مگه مجبوری نقد بنویسی وقتی هیچ درکی از فیلم نداری؟: "اما چارلی‌ در زمره‌ی‌ آنانی‌ نیست‌، که‌ تنها شخصیت‌های‌ منفی ‌فیلمش‌، مورد اتهام‌ و انتقاد واقع‌ شوند. او حتی‌ وقتی‌ یهودیان‌ آن‌ زمان ‌آلمان‌ را، اشخاص‌ محروم‌ و مغضوب‌ نشان‌ می‌دهد، از به‌ تصویر کشیدن ‌خصیصه‌ی‌ معروف‌ ایشان‌ که‌ خساست‌ است‌، غافل‌ نمی‌ماند. آنجا که ‌چارلی‌ کیک‌هایی‌ را که‌ جلوی‌ میهمانان‌ می‌گذارد، نخست‌ سبک‌ و سنگین ‌کرده‌ و به‌ دفعات‌ تعویض‌ می‌کند تا کیکی‌ که‌ بیشتر است‌ به‌ خودش‌ برسد.چارلی‌ برخی‌ از زرنگی‌ها و شیطنت‌های‌ آنان‌ را نیز به‌ رخ‌ می‌کشد و ایشان‌ را بی‌گناهانی‌ که‌ کاملا یک‌ طرفه‌… ادامه »
فرزاد*
Guest
Member

دیکتاتور بزرگ به نظر من ضعیف ترین اثر چاپلین هستش. ضعیف، خسته کننده و مغرضانه
آخر فیلم چاپلین در مزمت هیتلر به عنوان یک یهودی مثل عیسی مسیح حرف میزنه!
مسیح که همین یهودیانِ مظلوم در اغلب فیلم ها کشتنش…
کلا صحنه ی هالیوود در برخی موارد خیلی جالبه. این همه فیلم بر پایه ی دروغ و در جهت تطهیر و مظلوم جلوه دادن یهودیان !!

داریوش
Guest
Member

هیتلر اون آدمی نیست که شما فکر می کنید. درسته اشکالات زیادی در کارش بوده(مثل نژاد پرستی). اما این کار دشمنه که انقدر این بزرگ مردو بد جلوه میدن. همیشه یادتون باشه که تاریخ را فاتحان می نویسند.
با شما موافقم چون هیتلر هرگز به ایرانیها توهین نکرده.درعوض چرچیل و استالین تا میتونستن به ایران و خاورمیانه توهین ودر نهایت حمله کردند.بمب رو سز مردم ایران ریختند.وصیت نامه هیتلر را هم بخوانید بیزحمت خیلی قشنگه.

mrmehdi1372
Guest
Member
سلام به نطر بنده در نقد و بررسی هایی که شما در قسمت به تصویر کشیدن خصوصیات یهودیان میباشد اشتباه صورت گرفته چرا که سبک و سنگین کردن کیک ها به خاطر این است که به واسطه سنگین تر بودن کیک احتمال وجود سکه در ان بیشتر میباشد و چارلی میخواست که کیک سبکتر را انتخاب کند تا قرعه به نامش نیفتد واین ترسویی یهودیان را نشان میدهد حتی به محض اینکه حقبقت سکه ها برملا میشود و تصمیم برای انجام راهی دیگر به منظور انتخاب فرد مورد میرسد همه به سرعت از اتاق بیرون میروند ولی در مورد خسیس… ادامه »
علی رضااای
Guest
Member

هیتلر وحشتی نبوده
کسی بوده که در برار سیاست های استعماری روسیه و انگلیس ایستاد و….

جکسون
Guest
Member

آخی یهودی یا دارند کشته می شند یا دارند سوزانده می شند !!! کلا همه عالم دارند حقشون رو می خورند !!! اما انگار نه انگار که بزرگترین منبع فساد در جهان هستند و چقدر نسل کشی کردند

آرمانا
Guest
Member

فیلم بدی نیست 🙂 ولی برای بچه ها اصن خوب نیست 😛
صحنه داره 😉

Abe
Member
Member
Stanley-Z: ebigoli:فیلم خشکی بود و پر بود از دروغ و شایعه هایی که هیچ کدوم مستند نبود. شوخی هاش هم بی مزه بود. فیلم های صامت چاپلین خیلی بهتر از این یکی بود. با تنها چیزی که تو فیلم موافق بودم سخنرانی پایانی چاپلین بود که خیلی زیبا بیان میکرد. KAKTUS-M:وحشی تر از هیتلر و آریایی ها را تاریخ به خود ندیده، فاشیسم و شونیسم همیشه محکوم به فنا هستند! تنها انسان است که باقی می ماند. درسته که هیتلر و متحدانش آدمانی جنگجو و بی رحمی بودند، اما به عنوان کسی که برای ارزش های خود دست به هر… ادامه »
Stanley-Z
Guest
Member
ebigoli:فیلم خشکی بود و پر بود از دروغ و شایعه هایی که هیچ کدوم مستند نبود. شوخی هاش هم بی مزه بود. فیلم های صامت چاپلین خیلی بهتر از این یکی بود. با تنها چیزی که تو فیلم موافق بودم سخنرانی پایانی چاپلین بود که خیلی زیبا بیان میکرد. KAKTUS-M:وحشی تر از هیتلر و آریایی ها را تاریخ به خود ندیده، فاشیسم و شونیسم همیشه محکوم به فنا هستند! تنها انسان است که باقی می ماند. درسته که هیتلر و متحدانش آدمانی جنگجو و بی رحمی بودند، اما به عنوان کسی که برای ارزش های خود دست به هر کاری… ادامه »
Abe
Member
Member

فیلم خشکی بود و پر بود از دروغ و شایعه هایی که هیچ کدوم مستند نبود. شوخی هاش هم بی مزه بود. فیلم های صامت چاپلین خیلی بهتر از این یکی بود. با تنها چیزی که تو فیلم موافق بودم سخنرانی پایانی چاپلین بود که خیلی زیبا بیان میکرد.

KAKTUS-M:وحشی تر از هیتلر و آریایی ها را تاریخ به خود ندیده،
فاشیسم و شونیسم همیشه محکوم به فنا هستند!
تنها انسان است که باقی می ماند.

درسته که هیتلر و متحدانش آدمانی جنگجو و بی رحمی بودند، اما به عنوان کسی که برای ارزش های خود دست به هر کاری زدند قابل تقدیر هستند.

KAKTUS
Member
Member

وحشی تر از هیتلر و آریایی ها را تاریخ به خود ندیده،
فاشیسم و شونیسم همیشه محکوم به فنا هستند!
تنها انسان است که باقی می ماند.

حامد خلیلی
Member
Member

فیلم واقعاً خوبیه، و پایان محشری هم داره، سخنرانی پایانی چاپلین در فیلم بیییی نظیره

امین کورلئونه
Guest
Member

کلا با فیلمهایی که میگه قوم یهود مظلومه مخالفم حالا هر چه قدر هم که زیبا باشه.

emad
Member
Member

واقعا فیلم خوبه