کمپانی دیسنی فیلمی اکشن از انیمیشن “دامبو” می سازد

کمپانی دیسنی، انیمیشن «دامبو» را این بار در قالب یک فیلم اکشن زنده جلوی دوربین می برد.

به گزارش  گاردین، انیمیشن کلاسیک سال ۱۹۴۱ این بار با جان‌بخشی استودیویی و با فیلمنامه ارهان کروگر نویسنده «ترنسفورمرز» ساخته می‌شود.

این انیمیشن که شخصیت اصلی آن «دامبو» یک بچه فیل سیرک است که می‌تواند پرواز کند، دوباره راهی پرده‌های سینماها می‌شود. دامبو فیل کوچولویی با گوش‌های خیلی بزرگ است که می‌تواند به کمک همین گوشها پرواز کند.

این فیلم اکشن با اقتباس از داستان اصلی این انیمیشن ساخته می‌شود و یک داستان خانوادگی منحصر به فرد را هم به زندگی دامبو اضافه می کند.

فیلمنامه اصلی این فیلم به دلیل اشاره هایی به موضوع های نژادپرستانه بارها مورد نقد منتقدان قرار گرفته است چون اسم کلاغی که رهبری گروهی از کلاغ ها را برعهده دارد جیم است که یادآور مجموعه ای از قوانین نژادپرستانه است.

«دامبو» جایزه اسکار را به عنوان بهترین فیلم موزیکال گرفت و برای بهترین ترانه نیز نامزد دریافت جایزه شد.

دیسنی مدتی است که در حال بازآفرینی دوباره انیمیشن‌های کلاسیکش است و در این زمینه موفقیت آمیز نیز عمل کرده است. «شریر» فیلم پرفروشی با بازی آنجلینا جولی نیز بازآفرینی انیمیشن «زیبای خفته» در سال ۱۹۵۹ است که تاکنون فروشی ۶۳۰ میلیون دلاری را تجربه کرده است. تیم برتون نیز «آلیس در سرزمین عجایب» را با اقتباس از انیمیشنی به همین نام ساخته دیسنی ساخت و با بازی جانی دپ فروشی بیش از یک میلیارد دلار را تجربه کرد.

گفته شده دیسنی قصد دارد «سیندرلا» و چند پروژه دیگرش را نیز بازآفرینی کند. «داستان جنگل» به کارگردانی جان فاورو و «دیو و دلبر» به کارگردانی «بیل کاندون» نیز از همین مجموعه دوباره ساخته خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of