نقد و بررسی فیلم Pulp Fiction (داستان عامه پسند)

هیجانی , جنایی
1994
154 دقیقه
R
هزینه تولید: 8 میلیون دلار

خلاصه داستان :جان تراولتا در نقش قاتلی نیمه حرفه ای که از طرف رئیس اش اجیر شده است که مردی را بکشد .شغل  تراولتا بر عهده گرفتن یک سری وظایفی است که البته نمی تواند به درستی از پس آنها برآید.  نه تنها  او گاهی به طور تصادفی آدم می کشد. بلکه حتی  نمی داند که چطور بعد از گندی که بالا آورده، ماشین را از اثرات خون پاک کند . در سویی دیگر بروس ویلس در نقش بوکسوری ظاهر می شود، که به خاطر شرط بندی برخی (رئیس تراولتا) قرار بوده مسابقه ای را ببازد اما اینطور نمی شود. رئیس تراولتا دستور قتل بوکسور را می دهد و ...

نقد و بررسی فیلم داستان عامه پسند | منتقد : راجر ایبرت

کوئنتین تارانتینو، جری لوئیس سینمای امروز است. تارانتینو مانند کسی است که برایش اهمیتی ندارد با پیانو، در یک  کنسرت راک، آهنگی گریه آور بنوازد . فیلم جدید او “قصه های عامه پسند” ، یک کمدی است درباره خون، جرات ،خشونت ،س ک س (از نوع عجیب و غریبش)، مواد مخدر، مبارزات متفاوت، سر به نیست کردن جسد مردگان و یک ساعت چرمی که دست به دست در بین اعضای یک نسل منتقل می شود .

در می گذشته فیلم را در جشنواره فیلم کن دیدم و از قبل می دانستم که این فیلم یا یکی از بهترین فیلم های سال است یا یکی از بد ترین های سال!

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/pulp-fiction/uma-milkshake-pulp-fiction.jpgتارانتینو آنقدر با استعداد است که به سختی امکان دارد بتواند یک فیلم بد بسازد، ولی بد نیست بدانید که او هم فیلمی بد ساخته!  زمانی که او فیلم  “ادوارد  جونیور”  را ساخت به عنوان بدترین کارگردان تاریخ سینما از وی یاد شد. اما در مورد فیلم جدید این کارگردان،  می گویند  هر صحنه ای را که تارانتینو فیلمبرداری می کرد، عاشقش می شد و با دیدن صحنه ها فیلم برداری شده اش از خود بیخود می شد . قصه های عامه پسند دارای یک درون گرایی و هوشیاری است و از همان ابتدا سعی می کند که به ما گوشزد کند که   ما با کارگردانی طرف هستیم که می خواهد در یک اسباب بازی فروشی گم شود و تمام شب را بازی کند!

“تارانتینو” و “راجر آواری ” توانسته اند فیلمنامه ای بسیار ماهرانه و حرفه ای بنویسند. آنقدر ماهرانه و زیبا که شما دوست دارید گوش این فیلمنامه نویسان تازه بدوران رسیده زامبی نویس را گرفته و  مجبورشان کنید تا تمام این فیلمنامه را بخوانند تا بفهمند فیلمنامه یعنی این، و نه آن مزخرفاتی که سر کلاس یاد گرفته اند.  همانند فیلم “همشهری کین” ، فیلم نامه به روشی غیر خطی بیان شده است.  شما ممکن است آنها را ده دوازده بار ببینید ولی قادر نباشید بیاد آورید که بعد از صحنه ای که اکنون مشغول دیدن آن هستید، چه اتفاقی خواهد افتاد. داستان فیلم درباره کاراکترهایی است که در دنیایی پر از توطئه ، دسیسه  و نا امیدی زندگی می کنند . فیلم دنیایی را به تماشاگر معرفی می کند که در آن اثری از انسان های معمولی و یا حتی یک روز معمولی به چشم نمی خورد. جایی که اگر بخواهی آتشی را خاموش کنی، به داخل جهنمی از اتش می افتی .

فیلم «داستان عامه پسند» نه تنها باعث احیای مجدد بعضی ژانر های سینمایی شده، بلکه باعث احیای مجدد برخی دیگر از شغل های مرتبط با فیلمسازی هم شده است.

جان تراولتا در نقش کاراکتری با نام “وینسنت وگا” بازی می کند ، قاتلی نیمه حرفه ای که از طرف رئیس اش اجیر شده است که مردی را بکشد . برای اولین بار ما او را با شریک اش جولس (با بازی ساموئل ال جکسون) می بینیم که در حال رفتن به سوی چند دلال مواد مخدر خارجی و البته گستاخ هستند تا نمایشی پر خون و پر خشونت را اجرا کنند! در راه، انها درباره مسائلی اسرار آمیز بحث می کنند (مثلا اینکه چرا فرانسوی ها برای کوارتر پاندر (که یک نوع همبرگر آمریکایی است) نام فرانسوی انتخاب کرده اند!) این دو همکار به همان اندازه بی گناه هستند که “هاک” و “جیم” بیگناه هستند.  “هاک” و “جیم”   دو مقتولی هستند که به دست این دو همکار اکنون کف رودخانه می سی سی پی خوابیده اند تا فرصت داشته باشند که در مورد این موضوع که چطور امکان دارد خارجی ها بتوانند همدیگر را درک کنند فکر کنند!

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/pulp-fiction/162615__pulpfiction_l.jpgشغل  تراولتا بر عهده گرفتن یک سری وظایفی است که البته نمی تواند به درستی از پس آنها برآید.  نه تنها  او گاهی به طور تصادفی آدم می کشد (در ماشین مخ یک نفر را با شلیک یک گلوله می ترکاند!) بلکه حتی  نمی داند که چطور بعد از گندی که بالا آورده، ماشین را از اثرات خون پاک کند . اما از خوش شانسی اوست که دوستانی نظیر آقای وولف ( با بازی هاروی کیتل) که متخصص پاک کردن آلودگیهای ناشی از جنایات است و یا شخصیت بازی شده توسط  اریک ستولتز که داروخانه موادی را دارد و می توانند در موارد اورژانسی هوایش را داشته باشند .

تراولتا و اوما تورمن سکانسی را با هم دارند که هم جالب است و هم عجیب و غریب . تورمن زن رئیس تراولتا  با نام “موب”  ( و با بازی وینگ رازر) است . کسی که به تراولتا دستور می دهد که زنش را برای گردشی شبانه  به بیرون ببرد. جان تراولتا در اثر مواد مخدر کاملا از خود بیخود می شود.  آنها به رستورانی دهه پنجاهی “جک رابیت اسمیت” می روند ، جایی که اد سالیوان مدیر تشریفات آنجا وبادی هولی گارسون است. آنجا تراولتا و ترومن درگیر مسابقه رقص عجیب و غریبی می شوند که البته در آن پیروز هم می شوند. (صحنه های مربوط به این رقص استثنایی و از بهترین های تاریخ سینما هستند) . بعد از آن،  تورمن (زن رئیس)  به دلیل زیاده روی در مصرف مواد ، حالش خراب می شود و تراولتا برای نجات وی  فورا او را پیش “استولز” می برد تا به او آدرنالین تزریق کنند . استولز هم به دلیل ترس از شوهر تورمن (و رئیس بیرحم تراولتا) سر تراولتا داد می زند و می گوید ” تو اونو اینجا آوردی خودت هم باید سرنگ را به سینه اش بزنی ، وقتی من کسی را به خانه تو میارم خودم هم سرنگ را تزریق می کنم”.

 

“بروس ویلیس” و “ماریا د مدریوس”  نقش های یک زوج دیگر را بازی می کنند . ویلیس بوکسوری است به نام “بوچ” که از او خواسته شده است مسابقه ای را ببازد ولی اینطور نمی شود و او مسابقه را برنده می شود (این امر باعث می شود که رئیس تراولتا با نام “موب” مبلغ هنگفتی پول را ببازد و قصد جان “بوچ” را بکند) . ماریا نقش دوست دختر ساده و شیرین او را بازی می کند. بعد از این اتفاق (که بروس مسابقه بکس را می برد) ، بروس می گوید که آنها مجبورند برای نجات جان خودشان فورا شهر را ترک کنند اما ماریای ساده نمی فهمد که چرا!؟ اما بوچ باید قبل از هر چیز  سفری بسیار خطرناک به آپارتمانش ، برای برداشتن یک ساعت مچی بی ارزش خانوادگی داشته باشد .  داستان سرگذشت این ساعت در یک فلاش بک توضیح داده می شود :  کهنه سربازی (کریتوفر واکن) به بوچ (هنگامی که بچه بود) می گوید که چطور پدربزرگش ساعت را خریداری نموده است و اینکه چطور نسل به نسل این ساعت در میان تمام خطرات به بوچ جوان رسیده است . مونولوگ های کریستوفر واکن خنده دارترین صحنه فیلم را می سازد .

 

متد فیلم روایی فیلم این است: شخصیت های داستان در شرایطی سخت و پیچیده قرار می گیرند. فیلم هم به کاراکتر ها اجازه می دهد که برای نجات جان خود، از این شرایط، به شرایط سخت تر و بحرانی تری فرار کنند!  مثلا ببینید که چطور بوکسور و رئیس موب در زیر زمین یک اسلحه فروشی اسیر و گرفتار می شوند یا کاراکتر های دزد ابتدایی فیلم که نقش آنها را تیم راث و آماندا پلامر بازی می کنند، خود را وارد بازی خطرناکی که بهای آن، جان آنهاست می کنند. بیشتر صحنه های اکشن فیلم، ناشی از وقایعی است که کاراکتر های فیلم، برای کنترل بحرانی که در آن گرفتار شده اند انجام می دهند.

همانقدر که اتفاقات درون فیلم و موقعیت هایی که کاراکتر ها در آن گیر افتاده اند مبتکرانه و اورجینال هستند، دیالوگ های فیلم هم به همان اندازه مبتکرانه و اورجینال هستند . بسیاری از فیلم های این روزها از دیالوگ هایی بسیار سطحی برخوردارند. دیالوگ های این گونه فیلم ها، تنها به این دلیل از سوی کاراکتر ها ادا می شوند تا داستان فیلم پیش برود و ارزش دیگری ندارند . اما مردم درون “قصه های عامه پسند” عاشق کلمه های به کاربرده خودشان هستند . (چه برسد به تماشاگران) دیالوگ هایی که توسط تارانتینو و آواری نوشته شده است اگرچه  بعضی وقتها غیر معمول می باشند اما همیشه جالب و جذاب هستند.  این دیالوگ ها این نکته را به ما یاد آوری می کنند که شخصیت های فیلم، با هم متفاوت هستند (و کلا شخصیت پردازی فیلم در سطحی فوق العاده عالی قرار می گیرد) مثلا تراولتا شخصیتی کم حرف دارد، جکسون شخصیتی دقیق، پلامر و تیم راث عاشق و معشوقی هایی احمق ، هاروی کیتل به مانند یک حرفه ای پرکار تند گو است و ………

شیوه ای که تارانتینو در ساخت فیلم اش به کار برده، الهام گرفته از فیلم های قدیمی و کلاسیک سینماست (که او در دورانی که به عنوان کارمند یک ویدئو کلوپ مشغول به کار بوده دیده) و نه زندگی واقعی . فیلم او مانند گشت و گذاری است در میان عکس های قدیمی و رنگ و رو رفته ای که معمولا هر کسی در آلبوم خاطراتش دارد. یکبار تارانتینو مجله های عامه پسند قدیمی را تفریحاتی ارزان و  یکبار مصرف توصیف کرده بود که شما آنها را به صورت لوله کرده در داخل جیب خود نگه می دارید، یا از آنها برای خواراندن خود و یا کشتن مگس استفاده می کنید، اما هر بار که بازشان می کنید به سختی میتوانید جلوی خود را برای خواندن مطالب آن (که انگار هیچ گاه پایان ندارند) بگیرید!

اختصاصی نقد فارسی

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

168
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
168 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
110 Comment authors
miladsalimmJesusیک بیننده عامی Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
فیلم دوست
Guest
Member
فیلم دوست

يه فيلم به يادماندني و خنده دار و با محتواي خوب از تارانتينو
فيلم البته معايبي هم داره
يه سري جاهاش اضافي ان. مثل نزديکي بروس ويليس با نامزدش
و البته جاي گلوله ها تو يه پلان قبل از شليک رو ديوار مشاهده مي شه که مطمئنا اشتباه کارگردانه چون تو بقيه ي پلانها نيستش

ring
Guest
Member
ring

درسته که فیلم از لجاظ دیالوگ های ماندنی و تاثیر گذار غنی بود و اینم قبول دارم دارم که بسیار قابل تامل بود ولی گمونم دوستانی که اینقدر تعریف کردن درک درستی از سینما ندارن..درسته که فیلم الان جز ۱۰ فیلم برتر هستش ولی یادمون نره هدف سینما و فیلم سینمایی چیز دیگه ای هست…بعنوان یک نمایشنامه ه خاطر هجوم یکباره مردم و رای احساسی دیگر منتقدان این فیلم به رده ۱ رسید که میشه این فیلنامه رو برتر حساب کرد ولی در سینما خیر…و به یاد داشته باشید که رستگاری شاوشنگ هم در ابتدا منتقدین و سینماگران بسیار حرفه… ادامه »

milad
Member
Member
milad

من تو عمرم فیلمای زیادی دیدم. تقریبا تموم فیلمای نامزد شده توی اسکار و کن و گلدن گلاب.فیلمای منتخب imdb و نمره بالاهای متاکریکت.ولی کمتر فیلمی بوده که اندازه pulp fiction دوسش داشته باشم. بجز طعم گیلاس کیارستمی که یه جایگاه ویژه واسم داره.
ما اینجا با یه شاهکار طرفیم. شاهکار.

mjk
Guest
Member
mjk

من تو عمرم فیلمای زیادی دیدم. تقریبا تموم فیلمای نامزد شده توی اسکار و کن و گلدن گلاب.فیلمای منتخب imdb و نمره بالاهای متاکریکت.ولی کمتر فیلمی بوده که اندازه pulp fiction دوسش داشته باشم. بجز طعم گیلاس کیارستمی که یه جایگاه ویژه واسم داره.
ما اینجا با یه شاهکار طرفیم. شاهکار.

salimm
Member
Member
salimm

farhadd:بسیار فیلم مزخرفی بود نمیدونم کدوم ادم اینو جزو۲۵۰ فیلم برتر گذاشته

داداش یک ادم که انتخاب نمی کنه بیشتر از بک میلیونادم به این فیلم رای دادند

farhadd
Guest
Member
farhadd

بسیار فیلم مزخرفی بود نمیدونم کدوم ادم اینو جزو۲۵۰ فیلم برتر گذاشته

mahdi salim
Guest
Member
mahdi salim

به نظر من این فیلمی بود که بیشتر به درد خود امریکاییها میخوره و واسه کشور ما بدرد نمیخوره چون ما درکی از فرهنگ انها نداریم و بالعکس اما چیزی که در این فیلم مشهود است که ما با یک شاهکار طرفیم چون ما فضای فیلم را در هیچ فیلمی ندیده ایم و برای ما بسیار تازگی دارد و به نظرم که تارانتینو فیلمهایش را طوری جلو میبرد که بیننده نتواند اخر فیلم را حدس بزند البته به جز فیلم جانگوی ازاد شده و از ای لحاظ بهترین کارگردان معاصر است و به همین خاطر است که ما میبینیم طرفداران… ادامه »

م.ا
Guest
Member
م.ا

بعضي از نقد هايي ک ميشه واقعا خيلي خيلي مزخرفه.نشستن داستان فيلمو تعريف ميکنن.خب بگيد چي ميخواسته بگه کارگردان؟از چه نمادهايي استفاده کرده و چ معاني اي داره

سارا Ma
Guest
Member
سارا Ma

تارانتینو همیشه عالی بوده
عاشق این فیلمم..
فقط از یچیز ناراحتم که ۲۳ سال بدون دیدن این فیلم زندگی کردم 😐

lili
Guest
Member
lili

what a dump movie 😡

saeed wolfa
Guest
Member
saeed wolfa

من زیاد فیلمی نیستم ولی عاشق این فیلمم.اینقدر خوبه که دارم واسه اولین بار نقد دوستان رو در مورد یک فیلمرو میخونم. تازه اولین فیلیمیه که دو بار دیدم و بازم میخوام ببینمش.درست به سلیقه ی من جور میاد.

mahan007
Guest
Member
mahan007

بعضیا ک از فیلم سر در نمیارن سسشر نگن که شاهکار نبود اگه بلدید خودتون پاشید فیلم درست کنید انقد هم سس تلاوت نکنید

Jesus
Guest
Member
Jesus

بازي فوق العاده سامويل ال جكسون به خودي خود ۲ تا اسكار داشت جدا از كارگرداني و داستان زيباي فيلم.

یک بیننده عامی
Guest
Member
یک بیننده عامی

سلام به نظر من مهمترین پیام تارنتینو در این فیلم را می توان در دو جمله خلاصه کرد اول این که یک فیلم با قدرت کارگردانی بالا می تواند عکس العمل های متفاوتی را از ۱۰۰ تا صفر برانگیزد مهمترین پیام فیلم همین پارادوکس آن است که با نگاهی احمالی به کامنت هایی که گذاشته شده دقیقااین حس تناقض به انسان دست می دهد که بلاخره این فیلم عالی بود یا مزخرف سرکاری. دومین پیام تارنتینو اثبات قدرت تأثیر گذاری سینما تا حد جادوگری است یعنی قدرت و عظمت سینما را دست کم نگیرید.یکی از دوستان گفته بود من با… ادامه »

جمال
Guest
Member
جمال

حقیقتش من این فیلمو دیروز نگا کردم
ولی انتظارم خیلی بیشتر بود از این فیلم که انقد اسمشو شنیده بودم …
برخلاف چیزی که انتظارشو داشتم بود ،نه رمز و رازی و نه غافلگیری و نه حتی داستانی تاثیر گذار …
نمیگم فیلم بدی بود ،اما من از فیلمی که رتبه ی ۵ هست انتظارم خیلی فراتر از این حرفا بود…

سپهر محمدي
Member
Member
سپهر محمدي

به راستي كه اين فيلم براي عاشقان سينما جزء پنج فيلم برتر تاريخ سينماست و بي شك بهترين فيلم ٣ دهه اخير

alie
Guest
Member
alie

بابك:با سلام
فيلم بسيار جذاب و غافلگير كننده اي بود ساختار غير خطي بودنش به زيباييش اضافه كرده بود فقط سوالي كه واسم پيش اومده اون شخصي كه لباس چرم مشكي پوشيده بود و داخل صندوق بود كي بود؟ اونجا چيكار مي كرد؟

عزیزم نمی دونم شما نسخه دوبله فیلم رو دیدید یا سانسور ولی اگه زیرنویس دیده باشید واضحه که اون دونفر منحرف جنسی هستن واون فردی هم که داخل صندوق بود کارش ارضای میل این دونفر ویا شکنجه ی قرربانیانشون بود 😆

بابك
Guest
Member
بابك

با سلام
فيلم بسيار جذاب و غافلگير كننده اي بود ساختار غير خطي بودنش به زيباييش اضافه كرده بود فقط سوالي كه واسم پيش اومده اون شخصي كه لباس چرم مشكي پوشيده بود و داخل صندوق بود كي بود؟ اونجا چيكار مي كرد؟

حسین قاسمی
Member
Member
حسین قاسمی

فیلم خیلی خوبی بود ولی اینکه بگیم بهترین فیلم تاریخ واقعا اغراقه. لطفا لیست تاپ ۲۵۰ رو به روز کنید.فیلمای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ توی لیست نیستن. در ضمن الان پالپ فیکشن اومده هفتم و فهرست شیندلر رفته پنجم

سید ابوالفضل سجادی
Member
Member
سید ابوالفضل سجادی

واقعا برام تعجبه و باعث خندم میشه که بعضیا میگن فیلم بی محتواست!!

اتفاقی که تو یک سوم پایانی میفته و جولس اونو معجزه میدونه و از اونطرف وینسنت میگه فقط یه اتفاق عجیب بود
و بعدش وینسنت تو یه اتفاق نادر میمیره درحالی که جولس که از تبهکاری خودشو کنار کشیده سالم و سلامت زندگیشو میکنه!
مخصوصا دیالوگ آخر جولس و پامکین (دزد رستوران) خیلی جالب و مفهومیه ولی دوستانی که حوصله فکر کردن ندارن این مفاهیم رو درک نمیکنن

علی امیری
Guest
Member
علی امیری

کسی راجع به کتابی که وینسنت توی دستشویی میخوند اطلاعاتی داره؟اسمش چی بود؟راجع به چی بود؟

hossein hossein
Member
Member
hossein hossein

چند ژانر مختلف در یک فیلم ..
جالب بود 🙄

ادوارد نورتون
Guest
Member
ادوارد نورتون

صد حیف که این فیلم توی این سایت Imdb جزو شاهکارهای تاریخ سینما اعلام شده ولی فیلم های بزرگی مثل چهارصد ضربه و دوازده صندلی در این لیست جایی ندارند

ادوارد نورتون
Guest
Member
ادوارد نورتون

از این فیلم چرت تر فیلمی ساخته نشده حتی از پنجاه طیف خاکستری هم چرت تر بود

rez_fr
Guest
Member
rez_fr

بحث در مورد این که فیلم بی محتواس اشتباهه
درک اشخاص از موضوعات و اتفاقات مهمه
خیلی چیزهاهست که هر مغزی گنجایششو نداره
فیلم یه شاهکاره و اینم یه حقیقته
به قول شاعر حقیقت کلفته نمیره تو مخای تنگ 😕

Ali_Tou
Guest
Member
Ali_Tou

Immmortal:[quote متأسفانه این دوست ما مثل اکثر دوست داران فیلم، درک درستی از هنر سینما در معنای دقیق آن ندارد. هیچ کس مدعی این نیست که Pulp Fiction یک اثر پر محتوای عمیق با ارزش های اخلاقی و اجتماعی بالا است! نه کارگردان و نه سینما شناسان حرفه ای چنین نظری ندارند و قرار هم نبوده که چنین باشد. این فیلم یک شاهکار هنری تمام عیار در تاریخ سینما است. اگر قرار باشد یک سبک یا ایدئولوژی فلسفی برای فیلم ارائه دهیم (هر چند که کار بسیار غلطی است)، باید آن را ابزوردیست یا پوچ گرا دانست و داستانِ فیلم… ادامه »

مهدی فاضلی
Guest
Member
مهدی فاضلی

من چندتا اثر از این کارگردان داشتم از جمله این فیلم ولی اصلا نگاه نکرده بودم تا اینکه چندروز پیش فیلم شاهکار به نام هشت نفرت انگیز رو دیدم و متوجه شدم این فیلم هم توسط کارگردان هشت نفرت انگیز ساخته شده ، وقتی امشب فیلم رو دیدم متوجه شدم چقدر جذاب و عالی ساخته شده.. سبک روایت داستان فیلم رو دوست داشتم و لذت بردم . پالپ فیکشن و صحنه رقص دو نفره تا مدتها تو ذهنم میمونه

lili
Guest
Member
lili

من چیزی ار فیلم نفهمیدم. میشه یکی مختصرا توضیح بده درمورد چی بود ؟

محمد12
Guest
Member
محمد12

اونایی که طرفدار این فیلم هستند برن آثار برادران کوئن رو ببیند بعد بیان نظر بدن! واقعا فیلم پالپ فیکشن مزخرفه!

ناصر
Guest
Member
ناصر

چند وقت پیش کتابی به اسم "تونل" از "ارنستو ساباتو" میخوندم. با خوندن تقریبا تمامی کامنت های حاضر در ذیل این نقد یاد جمله و تصویری از کتاب افتادم. دقیق یادم نیست و با این مضمون : . . . در صحنه ای یک مرد و زن که به قولی عاشق هم اند بر روی نیمکتی کنار رود بزرگی نشسته و کشتی در حال گذری را نظاره می کنند. فضایی که تجسم میشود از رود و کشتی در حال گذر و درختان و مه آلود بودن فضا، و سکوت ماورایی حاکم بر محیط بسیار زیباست. مرد می داند که آن… ادامه »

یه نفر
Guest
Member
یه نفر

دوستانی که فک میکنن این فیلم چرته،متوسطه،در حد یه شاهکار نیست،خوششون نمیاد،چیز خاصی تو فیلم نمیبینن،هزار تا مثل این نظریه ها دارن: ساعتشو نمیدونم ولی فک کنم شبکه ۲ هر شب کیمیا داره نشون میده.برن ببیننش :-* :-* :-* :-*
این فیلم مخاطب خاص میخواد

هادی.6136
Guest
Member
هادی.6136

عارف:سوالی که همیشه برای من مطرح هست اینه که چرا در معروفترین پوستر فیلم فقط میا والاس دیده میشه؟ در حالی که او قهرمان فیلم نیست
اصلا فیلم شخصیت اصلی داره؟

این فیلم شخصیت اصلی نداره بلکه چند شخصیت محور داره که تو چند اپیزود اونها رو معرفی می کنه . روایت فیلم غیر خطی هستش و این تکنیک یکی از خصوصیات کارگردان فیلم بشمار میره . سینمای دهه اخیر دیگه به سمت شخصیت اصلی نیست.

Immmortal
Guest
Member
Immmortal

parsikula: alinazari:هر چی راجع به این فیلم بگی کمه یک فیلم تاثرگذار یه شاهکار به تمام معنا پر از نکات ریز بازی فوق العاده جان تراولتا و اوما تورمن و خصوصا ساموئل ال جکسون دیلوگ های بسیار زیبا . این فیلم رو چند بار ببینید اونوقت شاید بتونید درکش کنید کسی که به این فیلم بگه بدون محتوا اصلا و ابدا نباید باهاش بحث کرد … این یاد داشت رو تا آخر بخونین…یه جور دعوت به مناظره س اگه تارانتینو یک حرف درست زده باشه اون همینه که هرکی فیلمو ببینه یا عاشقش میشه یا متنفر….ناموسا یکی ازین عاشقان پالپ… ادامه »

mohammad khodaverdi
Member
Member
mohammad khodaverdi

واقعا عالیه! قطعا در تاپ ۱۰ من جای داره. پر از نکته. فیلنامه فوق العاده و بدون حفره. بازیای عالی و کارگردانی عالی تر.
در بین بهترین های تاریخ جای داره
از اون فیلماست که واقعا چند بار میشه دیدش و هر بار لذت برد

hossein mg
Member
Member
hossein mg

به هیچ وجه نمی خام ارزش فیلمو پایین بیارم .اتفاقا از دیدنش لذت بردم و بازی تراولتا بسیار عالی بود.ولی بعد از دیدنش از رتبه اش در imdb متعجب شدم.فیلم های بسیار بهتری هستند لایق این رتبه و اصلا چتور شده که مردم این همه رای بالا دادند. فیلم شاهکار نمی تونست باشه : اصلا اون قضیه کیف و شی نورانی داخلش و خیانت اون ۳ نفر چی بود که معلوم نشد. داستانها کنار هم اصلا چیزه شاهکاری نبودند. رابطه وینسنت با زنه مارسلوس ماجرا شرط بند بوکس برووس ویلیس و رهایی از دست مارسلوس.. کشتن ماروین و تمیز کردن… ادامه »

سا
Guest
Member
سا

یعنی این دیالوگ منو کشته ها
-حالت خوبه
-خیلی با خوب بودن فاصله دارم
😆

amirreza kavianmehr
Guest
Member
amirreza kavianmehr

abbadodu:چند نکته ی جالب درباره ی : "PULP FICTION" ۱٫بعد از صحنه ي رقص معروف بين وينسنت (تراولتا) و ميا(اما تورمن), ميبينيم که اونا با کاپ قهرماني به سمت در خونه ي ميا ميرن; شما مسلما فکر کرديد که اونا مسابقه ي رقص رو بردند ولي کمي بعد- وقتي بوچ (بروس ويلس) در حال برگشتن به خونشه- ميتونيد به سختي صداي تلويزيون رو از خونه ي کناري بشنويد که به اين اشاره ميکنه که جام قهرماني مسابقات رقص در رستوران دزديده شده; پس در واقع اونا مسابقه رو ميبازند و جام رو ميدزدن! ۲٫اين نکته هميشه مورد توجه ما بوده… ادامه »

سا
Guest
Member
سا

tako:من ی قسمت فیلمو متوجه نشود اونجا که بوچ بالاس تو مغازه اون یارو گیر افتادن بعد اومدن z و بردن بالاس تو اتاق پشتی دقیقا داشتن باهاش جیکار میکردن ممنون میشم یکی بهم بگه

شما سانسور شده شو دیدن برید اورجینالشو دانلود کنید میفهمید داشتن چیکار میکردن 😆

siamak
Guest
Member
siamak

tako:سلام به همه ی دوستای عزیز من فکر میکنم که گلوله های اون پسر مشقی بود چون اصلا به قیافش نمی خورد که ادم خلافی باشه و…. فیلم جالبی بود ولی موضوع داستانش خیلی پیچیده بود کاش میشد این فیلمای زیبارو توی سینما دست جمعی میدیدم بله مشقی هست و جای گلوله از قبل بوده…ای گل گفتی چقدر از یک نعمت ساده محروم هستیم همه دنیا این فیلم ها رو میرن سینما می بینند ما مجبوریم غیر قانونی در خفا نگاه کنیم تازه حدود ۱۰ سال پیش که اکران آزاد بود برای فیلم های خارجی اون هم با کلی سانسور… ادامه »

tako
Guest
Member
tako

من ی قسمت فیلمو متوجه نشود اونجا که بوچ بالاس تو مغازه اون یارو گیر افتادن بعد اومدن z و بردن بالاس تو اتاق پشتی دقیقا داشتن باهاش جیکار میکردن ممنون میشم یکی بهم بگه