نقد و بررسی فیلم Notorious (بدنام)

کارگردان : Alfred Hitchcock

نویسنده : Ben Hecht

بازیگران : Cary Grant, Ingrid Bergman, Claude Rains

خلاصه داستان : « آلیسشا هیوبرمن » ( برگمن ) دختر یك جاسوس نازى دستگیر و محكوم شده، به « دولین » ( گرانت )، مأمور مخفى امریكایى دل مى‏بازد. « دولین »، « آلیشا » را به كمك مى‏طلبد و او هم مى‏پذیرد تا نقش عنصر نفوذى در تشكیلات دشمن را بازى كند و با « الكساندر سباستیان » ( رینز ) مأمور نازى رابطه برقرار كند.

 

www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.png

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

6 نظرات on "نقد و بررسی فیلم Notorious (بدنام)"

  Subscribe  
Notify of
روح الله
Guest
Member

فیلمهای هیچکاک با ناخودآگاه انسان بازی میکنهاما من این فیلمش را دوست نداشتم.واقعا ایشون استاد سینماست.باز هم از بعضی جملاتم فاکتور میگیرم

روح الله
Guest
Member

ببخشید بخش دوم جمله ای که نوشتم اشتباه بود فیلمهای هیچکاک روابط افراد و درونیات آنها را به خوبی نشان میدهد اما فاقد جذابیتی است که انسان را میخکوب کند.بجز فیلم روانی

روح الله
Guest
Member

چرا هر چرتی را که یه کارگردان با بازیگر معروف که یه عده دوستش دارن میسازه رتبه اش را میارن بالا از نظر من فیلم مزخرفی بود. فیلمهای این اقا یه چیزی کم دارند و کامل نیستند شاید این باشه که ما را با درون شخصیت آشنا نمی کند.

جمشید
Guest
Member

جزو ده تا فیلم برتر هیچکاک نیست ولی با این حال فیلم قابل قبولیه. درباره پایانش موافقتم زیاد خوب تموم نشد ولی شروعش عالی بود. بهتر از این نمی شد فیلم رو شروع کنه. به نظر من اشکالی که در فیلم وجود داشت این بود که بعضی صحنه ها خیلی زود کات می شد در حالیکه ما منتظر بودیم بیشتر ببینیم. البته این فیلم ملاک قضاوت هیچکاک نیست اوج هیچکاک رو باید تو سرگیجه، شمال به شمال غربی و روانی دید.

m.p
Member
Member
فیلم متوسطه. مشکل فیلم مثل اکثر فیلمهای هیچکاک شروع و ایانه. نه شروع فیلم خوبه به خصوص رابطه عاشقانه بین برگن و کرانت اصلا معقول نیست به خصوص که زن موضعی التماس گونه داره. یکمی هم بیش از حد دست راستیه. کرانت شکل مرد سنتی و وظیفه شناس و البته غیرتی(آدم یاد فیلمفارسی می افته!) و برگمن زن سیه سوخته و اون سومی هم که اسمش سباستین بو د چون آلمانی بود(دشمن آمریکا) حتما عشقش ظاهری بود! پایان فیلم هم مسخرهتر ازهمیشه! اون عصبانی شدت اون تپل عینکی هم مسخره تر!یکمی بیشتر روی روابط منطقی کار می کرد بد نمی… ادامه »
زهرا
Member
Member

این فیلمو خیلی دوست داشتم ولی قبلا نقد خوبی ازش تو فضای مجازی نبود به جز همون ترجمه ی نقد راجر ایبرت که قبلا گذاشته بودین. ولی این مجموعه ای که الان دربارش گذاشتین واقعا بی نظیره. عالیه.
اینگرید برگمن واقعا یه دونست. برای من بهترینه. هر فیلمی ازش دیدم به قدرت بازیگریش بیشتر پی بردم