لوک بسون: «والرین» را با الهام از «آواتار» ساختم

لوک بسون تهیه‌کننده و فیلمساز سرشناس فرانسه که دو روز پیش در مراسم فرش قرمز جدیدترین ساخته خود «والرین و شهر هزار سیاره» حاضر شده بود، از «آواتار» جیمز کامرون به عنوان منبع اصلی الهامش در ساخت این فیلم یاد کرد. در مراسم اکران خصوصی «والرین» که در «چاینیز تیه‌تر» سینمای معروف هالیوود برگزار شد، بازیگران این فیلم علمی-تخیلی از جمله دین دی‌هان، کارا دلوین و ریحانا هم حضور داشتند.

بسون که بیش از همه با تهیه‌کنندگی و نویسندگی مجموعه فیلم‌های اکشن «ربوده شده» در هالیوود به شهرت رسید، بعد از تماشای «والرین» برای اولین‌بار روی پرده سینما گفت: «غافلگیر شدم. انتظار نداشتم در چنین سطحی از تمایز و خلاقیت قرار داشته باشیم.»

این فیلمساز ۵۸ ساله در ادامه گفت‌وگویش با خبرنگار «هالیوود ریپورتر» یادآور شد «والرین» پروژه‌ای بود که او از همان ابتدا می‌خواست به شکلی متمایز به تصویر بکشد و مخاطب را هنگام تماشای داستانی علمی-تخیلی با تجربه‌ای به کل متفاوت روبه‌رو کند.

بسون که آخرین‌بار فیلم اکشن «لوسی» را در سال ۲۰۱۴ بر پرده سینماها داشت، در توضیح جدیدترین فیلم بلندش گفت: «من ترجیح می‌دهم خطر کنم و تماشاگرانی که فیلم‌ام را تماشا می‌کنند گیج و حیران و سرگردان از سالن بیرون بروند اما دلم نمی‌خواهد فیلمی بسازم که تقریبا هر هفته یک نمونه‌اش روی پرده می‌رود. دلم می‌خواهد کار متفاوتی بسازم چون به عنوان تماشاگر سینما هم دلم می‌خواهد کاری متفاوت و تازه روی پرده ببینم.»

دین دی‌هان بازیگر فیلم‌های «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ۲» و «عزیزانت را بکش» هم در توصیف ساخته جدید بسون گفت: «قدرت تخیل لوک خارق‌العاده است و پیشرفت تکنولوژی هم به کمکش آمده تا محصول نهایی، فیلمی درخور اکران تابستان باشد.»

«والرین و شهر هزار سیاره» که با بودجه ۱۸۰ میلیون دلار تهیه و تولید شده است، از جمعه آینده (۲۱ ژوییه) در سینماها اکران می‌شود.


منبع: آی‌سینما

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of