جیمز کامرون از دنباله‌های «آواتار» می‌گوید

تولید چهار ادامه‌ی فیلم «آواتار» آغاز شده و جیمز کامرون در عملی بی‌سابقه چهار فیلم را باهم تولید خواهد کرد. پیش از جیمز کامرون، پیتر جسکون سه فیلم «ارباب حلقه‌ها» را با هم ساخته و این کار کامرون یک رکورد به حساب می‌آید.

جیمز کامرون سال‌ها است درباره‌ی به تصویر کشیدن دنیای زیر آب پاندورا صحبت می‌کند و کم کمتر کسی حرفش را باور می‌کرد که بتواند با استفاده از موشن کپچر در زیر آب فیلمبرداری کند. اما زمانی که بالاخره خبر شروع فیلمبرداری «آواتار»های تازه در پاییز امسال منتشر شد همه قانع شدند که کامرون واقعا  می‌خواهد چنین کاری را  انجام بدهد. جیمز کامرون به تازگی در مصاحبه‌ای با کلایدر از سختی‌های موشن کپچر زیر آب پرده برداشته:

« داریم انجامش می‌دهیم. تا به حال چنین کاری انجام نشده و بسیار کار سختی است زیرا سیستم موشن کپچر ما، مثل بقیه‌ی سیستم‌های موشن کپچر دارای بنیاد اوپتیکال هستند. به این معنا که از نشانک‌هایی استفاده می‌کنند که توسط صدها دوربین ثبت شده است. مشکل فیلمبرداری زیر آب خود بخش زیر آب نیست بلکه فاصله‌ی بین سطح آب و هوا است که آینه‌ی متحرکی را ایجاد می‌کند. آینه‌ی متحرک تمام نقاط و نشانک‌ها را منعکس می‌کند و نشانک‌های کاذب ایجاد می‌کند. مثل این است که هواپیما جنگنده‌ای از رادار گریز استفاده کند، رادار را گیج کند تا موشک بهش اصابت نکند. چنین کاری هزاران هدف کاذب ایجاد می‌کند و ما مجبور بودیم راه حلی برایش پیدا کنیم و این کار را هم انجام دادیم. عملا هر زمانی که شما آب را به مشکلت اضافه می‌کنی مشکلت ده برابر سخت‌تر می‌شود. نزدیک به یک سال و نیم طول کشید تا فهمیدیم چطور می‌خواهیم مشکل را حل کنیم. ما تست‌های بسیاری انجام دادیم و سه شنبه‌ی پیش( ۱۴ نوامبر) به موفقیت رسیدیم. یک صحنه کامل را زیر آب با بازیگران جوانمان گرفتیم. شش نوجوان و یک کودک هفت ساله. نزدیک شش ماه آموزششان داده‌ایم. همه در بین دو تا چهار قیقه می‌توانند نفسشان را زیر آب نگه دارند و به خوبی بازی کنند. در کل واکنش‌های خیلی خوبی گرفته‌ایم. کاراکتر‌ها به خوبی حرکت می‌کنند و حرکات صورت بسیار خوب است. عملا کد توانستیم کد را بکشنیم.»

بودجه‌ی چهار فیلم طبق حدس و گمان‌ها از یک میلیارد دلار خواهد گذشت. کمپانی فاکس اولین «آواتار» تازه را در دسامبر ۲۰۲۰ و فیلم بعدی را سال بعد نمایش خواهد داد. دو فیلم انتهایی هم در دسامبر ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ نمایش داده خواهد شد.

تاریخ نمایش چهار «آواتار» بعدی آن‌قدر تاخیر خورده‌ که حسابش از دست همه در رفته‌است. «آواتار»از آن فیلم‌هایی است که نقد‌ها نشان می‌دهد همه از آن خوششان آمده اما هیچ کس درباره ‌اش حرفی نمی‌زند. این چنین ادامه دادن «آواتار» حتی به نظر دو آتیشه ترین طرفدار‌های سیاره پاندورا هم کمی افراطی به نظر می‌رسد. خود کامرون درباره چهار فیلم دنباله‌اش گفته که هر کدام به تنهایی فیلمی مستقل‌است اما با هم قرار است جهان خیالی حماسه آواتار را شکل دهد.


منبع: دنیای تصویر

ممکن است شما دوست داشته باشید

11
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More here to that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you can find 72123 additional Information on that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you can find 79500 more Info on that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you can find 55955 additional Info to that Topic: naghdefarsi.com/lr-999/83217/ […]