شش نکته خواندنی و گفته‌ نشده درباره «سکوت» اسکورسیزی

برای اسکورسیزی «سکونت» فقط یک فیلم دیگر نیست. فیلم بر اساس رمانی از شوساکو اندو ساخته شده که در سال ۱۹۶۶ منتشر شد و از زمان خواندن کتاب به یکی از اولویت‌‌های اصلی اسکورسیزی برای ساختن فیلمی از روی آن تبدیل شد.

داستان درباره دو راهب یسوعی در قرن هفدهم (با بازی آدام درایور و اندرو گارفیلد) است. هم‌زمان با سفر این دو راهب برای تبلیغ مسیحیت در ژاپن، آنها  به دنبال استادشان (با بازی لیام نیسن) می‌گردند و مورد تعقیب و آزار و اذیت مردم بومی قرار می‌گیرند.

اسکورسیزی اخیرا در گفتگویی مفصل با نیویورک تایمز درباره فیلم جدیدش صحبت کرده. گفتگویی که توجه رسانه‌ها و علاقه‌مندان سینما را به خود جلب کرده و ایندی وایر هم روی شش نکته خواندنی از مصاحبه دست گذاشته است.

فیلمی که ساختش سی سال طول کشید

بعد از خواندن کتاب در ۱۹۸۹ اسکورسیزی به سرعت حقوق کتاب را خرید و تقریبا به همه اطرافیانش گفت که خیلی دوست دارد فیلم را بسازد. حتی در زمان فیلمبرداری «هوانورد»، «رفتگان»، «جزیره شاتر» و «هوگو» هم دائم به این نکته اشاره می کرد که می‌خواهد سکوت را بسازد. بعد از «گرک وال‌استریت»، اسکورسیزی اعلام کرد که دیگر تا پایان ساختن «سکوت» پروژه دیگری را آغاز نخواهد کرد.

دستمزدهای کم

اسکورسیزی آنقدر به ساختن «سکوت» علاقه داشته که حتی برای این پروژه دستمزد نگرفته. بازیگران اصلی از جمله درایور، گارفیلد و نیسون هم یا حداقل حقوق مصوب انجمن بازیگران را گرفته اند یا بسیار کمتر از دستمزد معمولشان را دریافت کرده اند.

دستاورد عظیم

تولید فیلم در تایلند و با هزینه ۴۷ میلیون دلار انجام شده و تعداد عوامل و بازیگران به عدد ۷۵۰ نفر می‌رسد. تهیه‌کننده «رفقای خوب» و «گاو خشمگین» اروین رینکلر کمک کرد تا تعداد زیادی از مشکلاتی که پروژه را تهدید می کرد حل شود

کاهش وزن ۲۳ کیلویی

در طول زمان چهار و نیم ماه، درایور حدود ۲۳ کیلو برای نقش پدر فرانسیسکو گارپه کم کرد. او به تایم گفت این تغییر وزن که با کمک یک متخصص تغذیه انجام شد به او کمک کرد اطلاعاتی برای بازی در نقش به دست آورد. بعد از پایان فیلمبرداری او رژیم جدیدی را آغاز کرد که شامل سه صبحانه بود!

کشیش واقعی

کشیش یسوعی جیمز مارتین، که نویسنده‌ و سردبیر یک انتشارات یسوعی است، درایور و گارفیلد  را برای نقش‌هایشان آماده کرد. گارفیلد تقریبا یک سال  به یادگیری در مورد کیش یسوعی پرداخت.  که شامل روزه‌های سکوت یک هفته‌ای بود. کار به جایی کشید که در مواقعی گارفیلد بعضی از دیالوگ‌ها را برای یک یسوعی قابل باور نمی‌دانست و سعی در حذفشان داشت. گارفیلد به تایمز گفت: من حسابی در یسوعیت و حس روحانی‌اش خودم را غرق کردم.

نمایش در واتیکان

این ماه «سکوت» برای بیش از ۴۰۰ کشیش یسوعی در روم و برای سینمادوستان در واتیکان نمایش داده خواهد شد. تایمز اعلام کرده که بعید نیست پاپ فرانسیس که خود یک یسوعی است، سر و کله اش در یکی از این نمایش‌‌ها پیدا شود.


منبع: دنیای تصویر

ممکن است شما دوست داشته باشید

8
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Fz Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you can find 96387 more Information to that Topic: naghdefarsi.com/lr-764/16817/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: naghdefarsi.com/lr-764/16817/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: naghdefarsi.com/lr-764/16817/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: naghdefarsi.com/lr-764/16817/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: naghdefarsi.com/lr-764/16817/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More here on that Topic: naghdefarsi.com/lr-764/16817/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: naghdefarsi.com/lr-764/16817/ […]

Fz
Guest
Member
Fz

این فیلم دیدن داره ها 🙄 😉