کارگردان فیلم اسکاری «ملکه» بار دیگر سراغ سراغ کاخ سلطنتی انگلستان می رود

«استفن فریرز» با کارگردانی «فردی مرکوری» یک بار دیگر به سراغ کاخ سلطنتی انگلستان رفته و قصه زندگی یکی از دوستان و نزدیکان ملکه را تعریف می کند.

به این ترتیب قصه این درام اجتماعی شرح حال گونه (که نام آن در زمان اکران عمومی تغییر خواهد کرد) بر روی سال های پرآشوب زندگی ملکه انگلستان تمرکز می کند.

خط اصلی قصه «فردی مرکوری» در دهه هشتاد میلادی اتفاق می افتد و به طور مشخص بر روی اتفاقات سال ۱۹۸۵ انگستان تأکید خواهد کرد.

«ساشا بارون کوهن» کمدین موفق چند سال اخیر دنیای سینما، در این فیلم در نقش «فردی مرکوری» بازی خواهد کرد.

«فردی مرکوری» در سال ۱۹۹۱ به دنبال یک بیماری سخت درگذشت و قصه فیلم قرار نیست صحبتی درباره آخرین روزهای زندگی وی بکند.

«کریستوفر ویکینسن» که قبل از این فیلم نامه فیلم شرح حال گونه و جنجالی «نیکسن» را برای «الیور استون» نوشته، فیلم نامه «فردی مرکوری» را می نویسد.

این محصول جدید صنعت سینمای انگلستان با مشارکت مالی شرکت فیلم سازی «رابرت دنیرو» ساخته می شود، ولی خود «دنیرو» به عنوان بازیگر با این پروژه همکاری ندارد.

قبل از این نام چند فیلم ساز برای کارگردانی «فردی مرکوری» مطرح بود، ولی «دنیرو» تهیه کنندگان فیلم را قانع کرد امر کارگردانی آن را به «استفن فریرز» بسپارند.

«استفن فریرز» می گوید بسیار مایل است قصه ای تاریخی را درباره دهه هشتاد میلادی کشور انگلستان کارگردانی کند و «فردی مرکوری» فقط فیلمی درباره این هنرمند نیست و او قصد دارد به بهانه تعریف بخشی از زندگی او، به تعریف اوضاع و شرایط اجتماعی و سیاسی انگلستان در آن دوران بپردازد.

فیلم «ملکه» این فیلم ساز سه سال قبل نمایش موفقیت آمیزی در سراسر جهان داشت و نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردانی شد.

«هلن میرن» برای بازی در نقش ملکه انگلستان در این فیلم، اسکار بهترین بازیگر زن را گرفت.

———–

منبع : آفتاب

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of