«ددپول» پرشکایت‌ترین فیلم سال ۲۰۱۶

فیلم ابرقهرمانی «ددپول» یکی از موفق‌ترین تولیدات مشترک استودیوی مارول و فاکس قرن بیستم در چند سال اخیر، در صدر فهرست پرشکایت‌ترین فیلم‌های سینمایی سال ۲۰۱۶ قرار گرفت. در گزارش سالانه اداره ممیزی فیلم بریتانیا – که به انجمن رده‌بندی سنی فیلم‌های سینمایی تغییر نام داده –  فیلم «ددپول» با ۵۱ شکایت ثبت شده در یک سال گذشته، پرشکایت‌ترین فیلم ۲۰۱۶ به شمار می‌رود. بعد از این فیلم مارول، دو فیلم دیگر از جمله «جوخه انتحاری»ِ دیوید آیر و «خانه دوشیزه پرگرین برای بچه‌های عجیب و غریب» ساخته تیم برتن به ترتیب با ۳۰ و ۲۰ شکایت ثبت شده در رتبه دوم و سوم پرشکایت‌ترین فیلم‌ها قرار دارند.

به گزارش «گاردین»، فیلم «اسپکتر» ساخته سام مندس که به عنوان جدیدترین دنباله جیمز باند در سال ۲۰۱۵ روی پرده رفت، با ۴۰ شکایت ثبت شده رکورددار پرشکایت‌ترین فیلم اداره ممیزی بریتانیا بود.  

در گزارشی که روز گذشته (سه‌شنبه) منتشر شده، از تعیین محدودیت سنی ۱۵ سال برای تماشای «ددپول» دفاع شده است. بنا بر این گزارش، میزان خشونت در این فیلم «شدید و اغلب آمیخته به صحنه‌های خون و خونریزی» است اما «این مورد اغلب در سکانس‌های اکشن فیلم که از ریتم تندی برخوردارند و با تمرکز اندک بر جزییات» به چشم می‌خورد. حتی استفاده از زبان خشن و الفاظ رکیک در این فیلم کاملا منطبق با محدودیت سنی ۱۵ سال عنوان شده است.  

فیلم ابرقهرمانی «جوخه انتحاری» محصول استودیوی دی سی هم با اعمال محدودیت سنی برای افراد زیر ۱۵ سال روی پرده رفت که ثبت ۳۰ شکایت در اداره ممیزی را به دنبال داشته است.

اما در مورد ساخته اخیر تیم برتن، زیادی ترسناک بودن این فیلم برای کودکان محور اصلی شکایات ثبت شده را تشکیل می‌دهد.

جدا از موضوع شکایات، انجمن رده‌بندی سنی فیلم‌ها در گزارش سالانه خود از اعمال محدودیت سنی برای ۱۰۷۵ محصول سینمایی که در سال ۲۰۱۶ روی پرده رفته‌اند، خبر داده که این رقم از سال ۱۹۵۷ به این سو، بی‌سابقه است.


منبع: آی‌سینما

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of