گفت‌وگویی کوتاه با «کریستین بیل» درباره فیلم «قول»

نام اصلی او کریستین چارلز فیلیپ بیل است و یک بازیگر ۴۳ ساله انگلیسی که امروز یکی از محبوب ترین چهره های سینما محسوب می شود. هم اکنون آخرین فیلم اش «قول» (Promise) روی اکران سینماهای جهان است. کریستین بیل از سن ۱۳ سالگی وارد کار سینما شد وقتی استیون اسپیلبرگ در سال ۱۹۸۷ نقشی عمده را از فیلم «امپراتوری خورشید» به عهده او سپرد. او در قالب پسربچه ای انگلیسی که از والدینش جدا می افتاد و سپس گم می شد و سرانجام در بازداشتگاه ژاپنی ها طی جنگ جهانی دوم اسیر می گشت، توانست خود را به عنوان چهره ای خوش آتیه به همگان بشناساند. در سال ۲۰۰۰ بود که کریستین با بازی نقش یک سریال کیلر (قاتل زنجیره ای) از فیلم «روانی آمریکایی» موفقیت چشمگیری به دست آورد. اما مهم ترین شانس او بازی نقش «بتمن» در سه گانه کریستفر نولان بود: «بتمن آغاز می کند» (۲۰۰۵)، «شوالیه تاریکی» (۲۰۰۸) و «شوالیه تاریکی بر می خیزد» (۲۰۱۲). کریستین به خاطر نقش خود در فیلم «جنگنده» (بُکسور) در سال ۲۰۱۳ اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل را از آن خود کرد.

در این جا آخرین حرف هایش را می خوانید:

شما در فیلم «قول» شخصیت غیرمتعارفی را به عهده گرفته اید، درباره اش بگویید.

همین طور است. نقشی رمانتیک و تا حدودی غیرمنتظره است. داستان فیلم بازگوی یک مثلث عاشقانه است. من یک ژورنالیست آمریکایی ام به نام «پاریس» در فضای آخرین سال های امپراتوری ترکیه «اوتوما». در آن دوران دهشتناک نسل کشی رابطه ای عشقی بین من و یک زن فرانسوی که در آمریکا بزرگ شده به اسم «آنا» (با بازی شارلوت لابون) برقرار می شود اما از سویی دیگر یک محصل پزشکی ارمنی (با بازی اسکار آیزاک) هم به این زن دل سپرده است.

http://www.naghdefarsi.com//wp-content/uploads/media/kunena/attachments/8299/Christian-Bale-Esquire-interview-10-43-Copy640x480.jpg

قبلاً هم در فیلم های پُر هزینه و بزرگ مانند «گل های جنگ» (۲۰۱۱) و «اکسدوس: خدایان و شاهان» (۲۰۱۴) ظاهر شده بودید. این نوع فیلم ها برایتان مشکل نیست؟

به نظرم بازی هر نوع نقش پیچیده ای، مشکل است، مهم نوع شخصیتی است که باید بازی کنید. من در سال ۲۰۰۶ برای کارگردان معروف آلمانی ورمز هرتسوگ فیلم «سپیده دم رهایی» را بازی کردم که باید اذعان کنم یکی از سخت ترین نقش هایی بود که به عهده گرفته بودم. در این فیلم مدام آغشته به گل و لجن بودم و کثیف، درست مثل آن که دارم در یک وسترن بازی می کنم. دوست دارم نقش های کثیف را بازی کنم!

خُب، تصمیمی ندارید یک بار دیگر لباس «بتمن» را به تن کنید؟

راستش فکرش را که می کنم، می لرزم! آن سه فیلم «بتمن» پوست مرا کند. با این حال، اگر کریس (کریستفر نولان) از من بخواهد نمی توانم «نه» بگویم.

http://www.naghdefarsi.com//wp-content/uploads/media/kunena/attachments/8299/14067953_1652175141724264_344625576344266198_o640x480.jpg

ما یاد ماجرای دستگیری تان در سال ۲۰۰۸ افتادیم که به خاطر درگیری با مادر و خواهرتان در ایستگاه پلیس لندن بازداشت شدید ولی پس از ۴ ساعت با رضایت آن ها آزاد گشتید. اصل ماجرا چه بود؟

نمی خواهم درباره اش چیزی بگویم و می دانید که همه جریان را تکذیب کردم.

اما پلیس ۲۰ روز بعد گفت که پرونده به دلیل نبودن مدارک لازم بسته شده است.

از آن جریان هم بی اطلاعم.

http://www.naghdefarsi.com//wp-content/uploads/media/kunena/attachments/8299/christian-bale-the-promise-trailer-00640x480.jpg

حالا بگویید چگونه به عنوان جذاب ترین چهره سال انتخاب شدید؟

قضیه اش ساده است. کافی است که روی فرش قرمز به ایستید و بعد آن ها چند تا عکس ازتان بگیرند و سپس اعلام کنند «جذاب ترین چهره سال» هستید!

از فیلم های جدیدتان بگویید.

در فیلم ترنس مالیک «شوالیه جام ها» بازی کرده ام و همین طور قرار بود در فیلم «ترانه مدیترانه» هم باشم که نمی دانم به چه خاطر نشد. لیکن یکی از فیلم هایی که به آن بسیار امید دارم کار مایکل مان است و نقش «انزو فه راری» را دارم و به خاطر نقش صاحب ماشین فه راری کلی وزن اضافه کرده ام.


منبع: روزنامه بانی‌فیلم

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of