«لیندا همیلتن» و «آرنولد شوارتزنگر» در قسمت جدید «ترمیناتور»

در حالی‌که بیش از ۲۵ سال از آخرین همکاری سه مهره اصلی «ترمیناتور» می‌گذرد، لیندا همیلتن بازیگر نقش سارا کانر بار دیگر به جیمز کامرون می‌پیوندد تا دنباله جدید این مجموعه علمی-تخیلی را مقابل دوربین ببرند. همزمان، بازگشت آرنولد شوارتزنگر هم به این مجموعه سینمایی قطعی شده است. فیلم جدید «ترمیناتور» به عنوان محصول مشترک «اسکای‌دنس» و «پارامونت» تهیه و تولید می‌شود.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، کامرون خالق اصلی «ترمیناتور» و کارگردان دو فیلم نخست این مجموعه در مراسمی خصوصی که به مناسبت بزرگداشت مجموعه سینمایی «ترمیناتور» برگزار شد، خبر بازگشت همیلتن بازیگر ۶۰ ساله هالیوود را اعلام کرد.

کامرون سازنده پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما («آواتار» و «تایتانیک») ابراز امیدواری کرد بازگشت همیلتن در نقش سارا کانر بتواند بار دیگر بر نقش زنان در فیلم‌های اکشن تحولی عمیق به جا بگذارد. کامرون با اشاره به بازیگران مرد پا به سن گذاشته‌ای که هنوز در فیلم‌های اکشن حضور دارند گفت: «آن بیرون، هنوز مردهای ۵۰، ۶۰ ساله‌ای هستند که دارند آدم‌های بد را می‌کشند اما چنین چیزی در مورد زنان صدق نمی‌کند.»

تیم میلر که «ددپول» را به عنوان اولین فیلم بلند کارنامه‌اش مقابل دوربین برد و به موفقیتی خیره‌کننده دست یافت، کارگردانی دنباله جدید «ترمیناتور» را به تهیه‌کنندگی کامرون بر عهده گرفته است. بعد از «ترمیناتور ۲: روز داوری» که سال ۱۹۹۱ روی پرده رفت، این نخستین حضور کامرون در این مجموعه سینمایی به شمار می‌رود. استودیوی «فاکس» پخش بین‌المللی این فیلم جدید را بر عهده دارد.

دنباله جدید «ترمیناتور» بر اساس داستانی از خود کامرون مقابل دوربین می‌رود. کامرون و میلر با تشکیل اتاق فکر نویسندگان در تدارک نگارش متن سه‌گانه‌ای سینمایی هستند. دیوید گویر که سه‌گانه «شوالیه تاریکی» کریستوفر نولان را در کارنامه دارد به همراه چارلز ایگلی خالق «فرشته تاریکی» و جاش فریدمن خالق مجموعه مستقل تلویزیونی «ترمیناتور»، بخشی از تیم نویسندگان دنباله جدید «ترمیناتور» را تشکیل می‌دهند.

همیلتن در فیلم نخست «ترمیناتور» که سال ۱۹۸۴ روی پرده رفت حضور داشت و نقش یکی از قدرتمندترین قهرمانان زن سینما – سارا کانر – را ایفا کرد. کانر پیش‌خدمتی بود که در دام یک ماشین کشتار توقف‌ناپذیر با بازی شوارتزنگر که از آینده آمده، گرفتار می‌شود. کانر در می‌یابد که در آینده ماشین‌ها دنیا را قبضه می‌کنند و فرزند او رهبر جنبش مقاومت انسان‌ها خواهد بود. همیلتن در فیلم دوم «ترمیناتور» هم مقابل دوربین رفت که رکورد گیشه را شکست و تحولی عظیم در بخش جلوه‌های ویژه ایجاد کرد.

با این‌که جزییات خط داستانی فیلم جدید همچنان محرمانه است اما به گفته کامرون، نسل جدیدی از شخصیت‌های جدید به این مجموعه سینمایی اضافه خواهند شد. کامرون گفته: «جست‌وجو برای یافتن زن ۱۸ ساله‌ای را شروع کرده‌ایم که به عنوان شخصیت محوری جدید داستان جدید مقابل دوربین برود.»


منبع: آی‌سینما

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of