برنامه ویژه «کلینت ایستوود» و «آلفونسو کوارون» در جشنواره کن

جشنواره‌ی کن باز هم با برنامه‌ای جدید مخاطبانش را شگفت‌زده می‌کند. دو کارگردان برنده‌ی اسکار، کلینت ایستوود و آلفونسو کوارون، مسترکلاس فیلم کلاسیک برگزار می‌کنند.

طبق سنت برگزاری جشنواره‌ی کن، زمان‌بندی رویدادها و برنامه‌ی اکران فیلم‌های شرکت کننده در بخش‌های رقابتی و غیر رقابتی، یک هفته قبل از شروع جشنواره اعلام شد. در میان این لیست نام دو مسترکلاس به چشم می‌خورد. اضافه شدن این کارگاه‌ها در بخش کلاسیک، غیرمنتظره و درعین حال خوش‌آیند بود. بخش کلاسیک که از سال ۲۰۰۴ به جشنواره اضافه شد، به نمایش آثار برجسته‌ی کلاسیک و بازسازی شده‌ی سینمای جهان اختصاص دارد.

کلینت ایستوود و آلفونسو کوارون، دو کارگردانی هستند که قرار است برگزاری این کارگاه‌های دو ساعته را به‌عهده داشته باشند.

کارگاه ایستوود، روز ۲۱ می، پنجمین روز جشنواره دایر می‌شود و در این کارگاه، فیلم نابخشوده به کارگردانی و نقش‌آفرینی خودش اکران خواهد شد. حضور این کارگردان کهنه‌کار که به او لقب اسطوره‌ی زنده‌ی سینمای وسترن داده‌اند، در کن به سال ۱۹۸۵و به فیلم سوار رنگ‌پریده بر‌می‌گردد.

شرکت او در جشنواره با چهار فیلم دیگر و دو مدال افتخار ادامه داشت. ایستوود در سال ۱۹۹۴ که نخل طلای کن به فیلم پالپ فیکشن تارنتینو رسید، رئیس هیات داوران بود.

هشتمین روز جشنواره، ۲۴ می، آلفونسو کوارون کارگاهش را برگزار می‌کند. این کارگردان مکزیکی پیش از این با فیلم چند اپیزودی پاریس دوستت دارم در سال ۲۰۰۶ در این جشنواره حضور داشت. دو سال بعد کوارون، عضور هیات داورانی بود که به کلاس ساخته‌ی لوران کانته، نخل طلای بهترین فیلم را داد.

جشنواره فیلم کن، که  از معتبرترین رقابت‌های سینمایی دنیاست، از ۱۷ می آغاز می‌شود و تا ۲۸ می (۲۷اردیبهشت تا ۷ خرداد) ادامه دارد.


منبع: فیلم‌نت‌نیوز

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of