پل توماس اندرسن: با ستایش آثار کلاسیک از کارهای ارزشمند امروز غافل نشوید

جدیدترین فیلم پل تامس اندرسن با عنوان «رشته خیال»/ «جامه شبح»، اثر نامتعارفی است که تا امروز خوددارترین فیلم کارگردانش به شمار می‌رود. هیچ خبری از حرکت‌های نظرگیر دوربین در این درام رمانتیک نیست و اندرسن جایی گفته است که فیلمش وامدار رمانس‌های گوتیک قدیمی است مانند «ربکا»ی آلفرد هیچکاک.

به گزارش «پلی لیست»، اندرسن در گفت‌وگوی تازه‌اش با «فاینَنشِل تایمز» از باورش به این موضوع گفته است که آثار سینمای کلاسیک و گذشته به‌نوعی ذاتاً بهتر از اغلب فیلم‌هایی هستند که این روزها ساخته می‌شوند اما از سوی دیگر چنین هشدار داده است:‌ «داشتم یک روزنامه قدیمی از دهه ۱۹۵۰ را مرور می‌کردم؛ از آن روزنامه‌هایی که هر کسی دست بگیرد ممکن است بگوید: خدای من، دوران باشکوهی بود. من در این روزنامه نگاهم به سه فیلم افتاد که می‌دانم فوق‌العاده‌اند و هنوز آثار کلاسیکی به حساب می‌آیند. اما بجز این‌ها، پنجاه فیلم دیگر هم بوده‌اند که من چیزی درباره‌شان نشنیدم و هر کدام بدتر از دیگری هستند.»

اندرسن می‌افزاید: «اگر شروع کنید به آرمان‌گرایی و ایده‌آل جلوه دادن یک دوران، در واقع به‌نوعی دست به کوچک شمردن اتفاق‌هایی می‌زنید که در زمان حال در جریان هستند؛ و این اصلا اتفاق خوشایند و مثبتی نیست.» بی‌تردید این پندی است که می‌تواند علیه کسانی به نظر برسد که فکر می‌کنند سینما از زمانی به بعد مرده است و در این روزگار حرفی برای گفتن ندارد.


منبع: هنر و تجربه

ممکن است شما دوست داشته باشید

3
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: naghdefarsi.com/l-r-3126/84503/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More here to that Topic: naghdefarsi.com/l-r-3126/84503/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: naghdefarsi.com/l-r-3126/84503/ […]