ناکامی «کوچک سازی» در گیشه

الکساندر پین فیلمساز سرشناس و استودیو پارامونت احتمالا خیلی بیش‌تر از اینها روی فروش تجاری کمدی هجوآمیز «کوچک‌سازی» (Downsizing) حساب باز کرده بودند و این در حالی است که به رغم افتتاحیه فیلم در بیش از ۲۶۰۰ سالن سینمای امریکای شمالی، فقط ۴٫۹ میلیون دلار فروش کرد.

کل فروش ساخته جدید پین نیز در طول تعطیلات چهار روزه کریسمس به ۷٫۲ میلیون دلار رسید و این در حالی است که چهره‌های سرشناسی مانند مت دیمون، کریستوف والتز و کریستن ویگ در این فیلم حضور دارند. «کوچک‌سازی» جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷ را نیز افتتاح کرده بود.

به نوشته هالیوود ریپورتر، بعد از شکست «سبربیکان» جرج کلونی در گیشه، این دومین فیلم شکست‌خورده مت دیمون در سال ۲۰۱۷ به شمار می‌رود. اگر کمدی هجوآمیز «کوچک‌سازی» که با درجه‌بندی R به نمایش درآمده نتواند به شکل معجزه‌آسایی از این وضعیت اسف‌بار نجات پیدا کند، باید آن را اولین فیلم شکست‌خورده کارنامه پین دانست. او تا امروز ساخت فیلم‌های فاخری مانند «نبراسکا»، «فرزندان»، «راه‌های فرعی»، «درباره اشمیت» و «انتخابات» را در کارنامه دارد.

این در حالی است که دیمون در سال‌های گذشته فیلم‌های موفقی مانند «جیسون بورن» و «مریخی» را بر پرده سینماها داشته که از فروش قابل توجهی در گیشه برخوردار بوده‌اند.

پین فیلم جدیدش را با بودجه ۷۰ میلیون دلار مقابل دوربین برده است که پرخرج‌ترین فیلم کارنامه این کارگردان تا امروز محسوب می‌شود. دست‌کم، فروش فیلم بعد از سه روز ناامیدکننده افتتاحیه، در روز کریسمس با افزایش چشمگیری همراه بود و از ۴٫۹ میلیون دلار سه روز نخست به ۷٫۳ میلیون دلار ارتقا یافت.

استودیو پارامونت همچنان امیدوار است به محض پایان یافتن تعطیلات کریسمس، تعداد بیش‌تری از مخاطبان بزرگسال برای تماشای این فیلم به سالن‌های سینما بروند. این در حالی است که در سینمااسکور سایت نظرسنجی مخاطبان امتیاز C به فیلم داده شده و دو دستگی فاحشی هم در میان منتقدان دیده می‌شود. امتیاز فیلم در سایت راتن تومیتوز ۵۱ درصد ثبت شده که پایین‌ترین امتیاز در میان آثار پین تا امروز به شمار می‌رود.

«کوچک‌سازی» همچنین اولین فیلم الکساندر پین است که به طور گسترده در سینماهای سراسر امریکای شمالی اکران می‌شود. فیلم «فرزندان» که سال ۲۰۱۱ روی پرده رفت، به رغم بودجه ۲۰ میلیون دلاری‌اش موفق شد بیش از ۱۷۷ میلیون دلار در گیشه دنیا فروش کند.

«دیوار بزرگ» دیگر فیلم دیمون ۴۷ ساله است که سال ۲۰۱۷ اکران شد و شکست سنگینی را در گیشه امریکا تجربه کرد. فروش جهانی ۳۵۴ میلیون دلاری این فیلم صرفا مرهون سینماروهای چین است که بیش از ۱۷۰ میلیون دلار در فروش جهانی این فیلم سهم داشته‌اند.


منبع: آی‌سینما

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of