دل تورو: «شکل آب» مرهمی برای خبرهای بد جهان است

گیرمو دل تورو جدیدترین فیلمش را محبوب‌ترین هم خوانده است، انگار حتی «هزارتوی پن» هم به جایگاه «شکل آب» در قلب کارگردانش نمی‌رسد.

«ایندی وایر» نوشت: کارنامه‌ فیلم‌سازی دل تورو شامل آثار تحسین‌شده‌ متفاوتی مانند «کرونوس» و «هزارتوی پن» می‌شود اما این کارگردان در گفت‌وگوی تازه‌ خود با «کولایدر»، جدیدترین فیلمش «شکل آب» را بزرگ‌ترین مایه‌ مباهات خود دانسته است. در این فیلم سالی هاکینز به نقش سرایداری لال درآمده است که به موجود دوزیستی دل می‌بندد که در یک مجموعه‌ دولتی در دوران جنگ سرد مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

«شکل آب» در جشنواره فیلم ونیز برنده شیر طلایی شد و انتظار می‌رود که در مراسم اسکار پیش رو هم در رشته‌های مختلفی نامزد شود. او گفته است: «هیچ فیلمی از «شکل آب» برای من شخصی‌تر نخواهد شد. واقعاً به آن افتخار می‌کنم. این محبوب‌ترین فیلمی است که تا امروز ساخته‌ام. این فیلم به‌زیبایی با تماشاگرانش ارتباط برقرار می‌کند و قلب بزرگی دارد. من ۱۹۰ میلیون بار آن را دیده‌ام اما هنوز در سه یا چهار جای فیلم به گریه می‌افتم. من عاشق این فیلم هستم و آن را قصه‌پریانی برای دوران‌های سخت خوانده‌ام چون مرهمی است در برابر جهان؛ جایی که هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شویم خبرهای بدتری به گوش‌مان می‌رسد.»

«شکل آب» از اول دسامبر (ده آذر) به صورت محدود روی پرده سینماها خواهد رفت.


منبع: هنر و تجربه

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of