جایزه یک عمرد دستاورد هنری بنیاد فیلم آمریکا برای «جرج کلونی»

جرج کلونی به عنوان چهل و ششمین دریافت‌کننده جایزه افتخاری بنیاد فیلم امریکا (AFI) تقدیر می‌شود. این جایزه هفتم ژوئن سال آینده طی مراسمی که در لس آنجلس برگزار خواهد شد، به بازیگر و کارگردان ۵۶ ساله هالیوود اهدا می‌شود.

رییس هیات امنای بنیاد فیلم امریکا با انتشار بیانیه‌ای این خبر را اعلام کرده و جرج کلونی را یکی از مردان تاثیرگذار امریکا خوانده است. به گفته هوارد استرینگر، بنیاد فیلم امریکا با افتخار چهل و ششمین جایزه دستاورد حرفه‌ایش را به کلونی اهدا خواهد کرد.

کلونی یک بار برای ایفای نقش مکمل در فیلم «سیریانا» و بار دوم برای تهیه‌کنندگی فیلم «آرگو» موفق به دریافت جایزه اسکار شده است. «مایکل کلایتن»، «پا در هوا» و «فرزندان» هم از جمله فیلم‌هایی هستند که برای کلونی نامزدی جایزه اسکار به همراه داشته‌اند. او همچنین برای کارگردانی و نویسندگی فیلم «شب خوش و موفق باشید» و همچنین فیلمنامه «نیمه ماه مارس» نامزد دریافت جایزه آکادمی شده است.

کلونی اولین فیلم بلندش را با کارگردانی «اعترافات یک ذهن خطرناک» مقابل دوربین برد. آخرین ساخته او به نام «سبربیکان» به تازگی در جشنواره فیلم ونیز روی پرده رفت. کلونی فیلم اخیرش را بر اساس فیلمنامه‌ای قدیمی از برادران کوئن ساخته است.

در سال‌های اخیر، سینماگران سرشناسی همچون مل بروکس، جین فوندا، استیو مارتین، جان ویلیامز و دایان کیتن و … موفق به دریافت جایزه افتخاری از سوی بنیاد فیلم امریکا شده‌اند.


منبع: آی‌سینما

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of