توضیحات «جانی دپ» درباره شوخی جنجالی‌اش با ترامپ

جانی دپ که در روزهای گذشته با شوخی جنجالی و تهدیدآمیزش درباره رییس جمهور امریکا خبرساز شده بود، وادار به عذرخواهی از دونالد ترامپ شد. ستاره ۵۴ ساله هالیوود در گفت‌وگو با مجله «پیپل» در این‌باره شفاف‌سازی کرده است: «هیچی قصد و غرضی در میان نبود و من هم از روی بدخواهی و سوءنیت آن حرف را نزدم. صرفا سعی داشتم بازارگرمی کنم، نه این که به کسی آسیب بزنم.» چند روز پیش، دپ با حضور در جشنواره موسیقی «گلستنبری» به شوخی این پرسش را مطرح کرده بود: «آخرین باری که رییس جمهور مملکت به دست یک بازیگر ترور شد، دقیقا کی بود؟»

به گزارش «نیویورک تایمز»، دپ با ارجاع به ترور آبراهام لینکلن به دست جان ویلکس بوث در سال ۱۸۶۵، شوخی نابجایش را به زبان آورد. او که برای شرکت در این جشنواره موسیقی به انگلستان سفر کرده است، در ادامه گفت: «می‌خواهم بی‌پرده بگویم، من بازیگر نیستم. برای گذران زندگی صرفا دروغ می‌بافم.»

بلافاصله بعد از اظهارنظر جنجالی جانی دپ که به تیتر اول بسیاری از رسانه‌های خبری تبدیل شد، کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای شدیدا شوخی بازیگر نامزد اسکار را محکوم کرد و اهالی هالیوود را به واکنش فراخواند. در بخشی از بیانیه کاخ سفید آمده است: «رییس جمهور ترامپ خشونت را در هر شکل و قالبی محکوم کرده و باعث تاسف است کسانی مانند جانی دپ از این مهم سر باز زده‌اند.» در ادامه تاکید شده: «امیدوارم بعضی از همکاران دپ علیه این‌جور لفاظی‌ها به همان شکلی اعلام موضع کنند که اگر اظهارات او خطاب به مقام بلندپایه‌ای در حزب دموکرات مطرح شده بود، واکنش نشان می‌دادند.»

دپ تنها کسی نیست که در ماه‌های اخیر، به دنبال اظهارنظر خشونت‌آمیز علیه ترامپ جنجال‌ساز شده است. ماه پیش، کتی گریفین نویسنده و کمدین امریکایی بعد از عکاسی با تصویر کله خونینی که تداعی‌گر چهره ترامپ بود، وادار به عذرخواهی و از گروه مجریان برنامه سال نو شبکه سی ان ان اخراج شد.


منبع: آی‌سینما

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of