پیش درآمد «هری پاتر» به سرقت رفت

یک داستان کوتاه مرتبط با دنیای جادوگری «هری پاتر» به قلم جی کی رولینگ را به همراه کمی جواهر دزدیده شد.

به گزارش ورایتی، جی کی رولینگ نویسنده مجموعه رمان های «هری پاتر» و پلیس منطقه وست میدلندز در انگلستان رو به هواداران آورده اند تا به آن ها در پیدا کردن یک داستان پیش درآمد بدون عنوان که به سرقت رفته است، کمک کنند.

در سال ۲۰۰۸، رولینگ یک دست نوشت ۸۰۰ کلمه ای به رشته تحریر درآورد، آن هم روی دو طرف یک پست کارت A5، که به منظور یک حراجی خیریه نوشته شده بود. با استناد به گزارش های منتشرشده، در بازه ای بین روزهای سیزدهم تا بیست و چهارم آوریل، این دست نوشت به همراه مقداری جواهر از ملکی واقع در کینگز هیت شهر بیرمنگام به سرقت رفت. وقتی اداره پلیس وست میدلندز متوجه شد که می تواند از هواداران مشتاق این مجموعه برای پیدا کردن سارق استفاده کند، به توییتر رفت.

پلیس وست میدلندز در حساب رسمی توییتر خود نوشت: «ما از هواداران هری پاتر می خواهیم تا درخواست ما را با دیگران به اشتراک بگذارند چون پیش درآمدی نوشته جی کی رولینگ به سرقت رفته است.»

پل جانسی که افسر تحقیقی اصلی این پرونده است، به ان بی سی نیوز گفت: «تنها کسانی که این نوشته خاص را می خرند، هواداران حقیقی هری پاتر هستند. ما از تمام کسانی که آن را می بینند یا پیشنهادی برای خرید آن دریافت می کنند، دعوت می کنیم تا با پلیس تماس برقرار کنند.»

خود رولینگ هم به توییتر رفت تا از کمک هواداران استفاده کند. او نوشت: «لطفا اگر این نوشته را به شما پیشنهاد دادند آن را نخرید. این نوشته در اصل برای خیریه انگلیش پِن به وجود آمد و صاحب آن با شرکت در مزایده برای خرید آن از آزادی نویسندگان حمایت کرد.»

این داستان بدون عنوان که در ابتدا با قیمت ۲۵ هزار پوند به نفع دو سازمان خیریه به فروش رفته بود، داستان جیمز پاتر جوان، پدر هری پاتر، و دوستش سیریوس بلک را در حالی تعریف می کرد که دو افسر پلیس ماگل آن ها را به خاطر با سرعت رانندگی کردن و به سر نکردن کلاه دنبال می کنند. با استناد به مسئولان محلی، این دو در داستان از کمی جادو و چوب جارو استفاده می کنند تا از دست پلیس ها فرار کنند.


منبع: روزنامه بانی‌فیلم

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

  Subscribe  
Notify of