فیلم زندگی‌نامه «بروس لی» ساخته می‌شود

یک کارگردان معروف هندی فیلم زندگی‌نامه «بروس لی» اسطوره هنرهای رزمی را می‌سازد.

به گزارش ورایتی، «شکهار کاپور» کارگردان هندی با حمایت سرمایه‌گذاران چینی ساخت فیلم «اژدهای کوچک» را براساس زندگی «بروس لی» از تابستان امسال مقابل دوربین می‌برد.

داستان فیلم در حال و هوای سیاسی واجتماعی دهه ۱۹۵۰ میلادی در هنگ‌کنگ روی می‌دهد که شخصیت «بروس لی» به عنوان معروف‌ترین ستاره هنرهای رسمی تاریخ و یک فیلسوف مهم و امروزی شکل داد و در آن به داستان‌های زندگی این چهره ورزشی و سینمایی از جنبه‌های مختلف چون ناامیدی از خانواده، عشق دوران جوانی، دوستان، خیانت، نژادپرستی، فقر و سرنوشت می‌پردازد.

این فیلم توسط «Bruce Lee Entertainment»به مدیریت «شنون لی» دختر «بروس لی» و همچنین کمپانی آمریکایی «Convergence Entertainment» تهیه‌ می‌شود و محصول مشترک سینمای چین، هنگ‌کنگ و آمریکا خواهد بود.

«شنون لی» اخیرا تحقیقات جدید را درباره دوران جوانی پدرش انجام داده، موضوعی که پیش از این در فیلم‌های متعدد درباره زندگی «بروس لی» کمتر به آن پرداخته شده است.

«بروس لی»، کونگ‌فوکار افسانه‌ای در سال ۱۹۷۳ در ۳۳ سالگی درگذشت. بسیاری او را یکی از تاثیرگذارترین رزمی‌کاران قرن بیستم و نماد فرهنگی شناخته شده‌ چین می‌دانند.

او در سال‌های حضورش در فیلم‌های سینمایی مشهوری از جمله «رئیس بزرگ»، «مشت خشم»، «راه اژدها»، «اژدها وارد می‌شود» و «بازی مرگ» به یک ستاره تبدیل شد و به محبوبیتی چشمگیر در کشورهای مختلف جهان دست یافت.


منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه on "فیلم زندگی‌نامه «بروس لی» ساخته می‌شود"

  Subscribe  
Notify of
Arash7
Guest
Member

روح شاد استاد