«استیون فرای» از اجرای مراسم بفتا ۲۰۱۸ انصراف داد

استیون فرای کمدین، بازیگر و مجری ۶۰ ساله انگلیسی که از سال ۲۰۰۱ به این سو، جمعا ۱۲ بار اجرای مراسم اهدای جوایز بفتا را به عهده داشته، از اجرای مراسم امسال انصراف داد. نخستین باری که فرای اجرای مراسم بفتا را به عهده داشت جایزه بهترین فیلم به «گلادیاتور» اهدا شد. او از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ در این مراسم حضور نداشت.

فرای با اعلام این خبر تاکید کرده است: «درست این بود که انصراف بدهم و اجازه بدهم دیگران اجرای بفتا را به شکلی افتخارآمیزتر به عهده بگیرند.» کمدین ۶۰ ساله انگلیسی اضافه کرده: «دیدن مراسم بفتا ۲۰۱۸ بدون تماشای تپش قلب من، دهان خشکم و زانوهای لرزانم، تجربه به مراتب مفرح‌تری خواهد بود.»

فرای در ادامه بیانیه اخیرش آورده است: «هر ۱۲ دوره‌ای که افتخار اجرای مراسم جوایز سینمایی بفتا را داشته‌ام، لحظاتی به یاد ماندنی در خاطره‌ام ثبت کرده است. آمیزه‌ای از شکوه و افتخار و درام و گاهی اوقات، احساس شرمندگی و سکسکه جایی منحصر به فرد در تقویم سینمای بریتانیا یافته است.»

فرای در پایان تاکید کرده ترجیح می‌دهد شاهد ظهور استعدادهای جدید در برابر دوربین باشد. نام مجری جدید مراسم بفتا روز سه‌شنبه نهم ژانویه همزمان با رونمایی از فهرست نامزدهای جوایز ۲۰۱۸ اعلام خواهد شد.

مراسم تقدیر از برگزیدگان بفتا در تاریخ ۱۸ فوریه (یک‌شنبه ۲۹ بهمن) برگزار خواهد شد.


منبع: آی‌سینما

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of