احتمال همکاری مجدد دیوید فینچر و رونی مارا در یک فیلم جاسوسی

«دوید فینچر»، پس از کناره‌گیری از ساخت فیلم زندگی‌نامه «استیو جابز»، اخیرا علاقه خود را به حضور در فیلم اقتباسی و جاسوسی «گنجشک قرمز» با بازی «رونی مارا» ابراز کرده است.

فینچر و رونی مارا پیش از این در فیلم موفق «دختری با خالکوبی اژدها» همکاری کرده بودند و اگر حضور «فینچر» پشت دوربین «گنجشک قرمز» قطعی شود، این فیلم سومین همکاری این کارگردان و بازیگر خواهد بود، گرچه کمپانی سونی پیش از این قول ساخت قسمت دوم و سوم «دختری با خالکوبی اژدها» را نیز داده است.

پیش از این نیز «دارن آرونوفسکی» علاقه خود را به ساخت فیلمی اقتباسی براساس رمان «گنجشک قرمز» ابراز کرده بود که به نظر علاقه او دیگر رنگ باخته است.

تریلر جاسوسی «گنجشک قرمز» درباره یک افسر اطلاعاتی روسیه به نام «دومینیکا اِگورُوا» است که باید به مقابله با «ناتانیِل نَش»، مامور سازمان جاسوسی آمریکا بپردازد.

در خلاصه این تریلر جاسوسی آمده است: (هشدار: امکان لوث شدن داستان)

در روسیه‌ی حال حاضر که توسط رئیس جمهور چشم آبی و جدّی خود یعنی ولادیمیر پوتین اداره می‌شود، افسر اطلاعات روسی، دومینیکا اِگورُوا تلاش می‌کند در آشفتگی‌های اطلاعاتی پس از فروپاشی شوروی جان سالم به در برد. دومینیکا بر خلاف میلش دستور دارد به یک «گنجشک» تبدیل شود. مامورانی که وظیفه دارند از طریق فریب دادن و وسوسه کردن افراد اطلاعات کسب کنند. دومینیکا به این ترتیب به منظور مقابله با یک مامور جوان سیا به نام ناتانیِل نَش انتخاب می‌شود، که مسئول انجام حساسترین عملیات جاسوسی این سازمان در روسیه است.

همچنان که تنش بین روسیه، فنلاند، یونان، ایتالیا و ایالات متحده بالا می‌گیرد، دوئلی بین دومینیکا و ناتانیِل و علایق و روشهای جاسوسیشان شکل می‌گیرد و در نهایت به رابطه‌ای ممنوعه می‌انجامد، که نه تنها زندگی خودشان که زندگی اطرافیانشان را نیز تهدید می‌کند. در همین حین که وفاداری‌های دومینیکا و ناتانیِل تغییر شکل پیدا می‌کند، بازی بین آنها به مرحله‌ای مرگبار می‌رسد. به زودی یکی از این دو باید یک عملیات مرگ و زندگی که دامنه آن از مسکو تا واشنگتن را در بر می‌گیرد به اجرا بگذارد.

اریک وارن سینگر، نویسنده «حقه‌بازی آمریکایی/American Hustle»، اصلی ترین گزینه برای اقتباس فیلمنامه از رمان جیسون متیوز به شمار می‌رود و "چرنین انترتینمنت"، استیو زایلیان و کمپانی "فیلم رایتس" او تهیه کنندگان این فیلم خواهند بود. هنوز کمی زود است که ادعا کنیم همه چیز به تصویب رسیده است، چون هنوز سینگر باید فیلمنامه را تحریر نماید، اما با علاقه‌ای که از فینچر و مارا به اینگونه فیلمها سراغ داریم، فاکس هر چه سریعتر نسبت به نهایی کردن همکاری این دو اقدام خواهد کرد. فینچر در مشکل پسند بودنش در انتخاب پروژه‌ها شهرت دارد. کما اینکه اخیرا پروژه‌ی زندگینامه استیو جابز به قلم آرون سارکین را علی رغم اینکه در «شبکه‌ی اجتماعی» نیز با هم همکاری داشتند رد کرد. اما همکاری مجدد مارا و فینچر می‌تواند یک اتفاق سینمایی خوشایند در سالهای آینده باشد.

 

نقد فارسی / rasamer

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of