Dog Day Afternoon (بعد از ظهر سگی)

کارگردان : Sidney Lumet

نویسنده : Frank Pierson

بازیگران: Al Pacino, John Cazale, Penelope Allen

جوایز :

برنده جایزه اسکار: بهترین فیلم نامه اورجینال

نامزد جایزه:اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین کارگردانی، بهترین تدوین

خلاصه داستان :

جریان از بعد از ظهری آغاز می شود که دو دوست به نام های سال و سانی دست به بانک دزدی می زنند برای درآوردن پول عمل جراحی معشوقه ی سانی…

 

دیدگاه بگذارید

19 نظرات on "Dog Day Afternoon (بعد از ظهر سگی)"

  Subscribe  
Notify of
مسعود ndn
Guest
Member
متعجم که چرا کسی به نقش رسانه در این فیلم اشاره نکرد. به نظرم این فیلم قدرت بیش از حد و خطرناک رسانه را زیر سوال برده بود. کاری که سیدنی لومت در فیلم سال بعدش یعنی شبکه این کار و تکمیل کرد و ضربه ی سنگینی به اصحاب رسانه وارد کرد. هیچ از خودتون پرسیدید که چرا بین سانی و سالی اونی که باید می مرد سالی بود؟ چرا سانی رو نکشتن؟ اونم مثل سالی اسلحه به دست بود. اگه در طول فیلم دقت میکردید از همان ابتدا نقش رسانه واضح بود. زمانی که از تلویزیون به سانی زنگ… ادامه »
امیر fala
Guest
Member

karen:خداییش بازی الپاچینو عالی بود .هیچ وقت این صحنه از فیلم که ال پاچینو اومد خیابون و مردم تشویقش می کردن و او فریاد می زد :(همینه همینه )از یادم نمیره این قسمت از فیلم عالی بود . ولی یه سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینه که ال پاچینو خیلی راحت به اون راننده اعتماد کرد این یک کمی واسم عجیب بود حداقل می تونست یکی از اون کارمندای زن بانکو میزاشت پشت فرمون

این فیلم همش از رو واقعیته

امیر fala
Guest
Member

[quote name=”karen”]خداییش بازی الپاچینو عالی بود .هیچ وقت این صحنه از فیلم که ال پاچینو اومد خیابون و مردم تشویقش می کردن و او فریاد می زد :(همینه همینه )از یادم نمیره این قسمت از فیلم عالی بود . ولی یه سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینه که ال پاچینو خیلی راحت به اون راننده اعتماد کرد این یک کمی واسم عجیب بود حداقل می تونست یکی از اون کارمندای زن بانکو میزاشت پشت فرمون[/quote]
این فیلم همش از رو واقعیته

Mitol
Member
Member
پوریا صادقی بدترین نوشته ای که تو زندگیم خوندم رو نوشته،تحلیلش افتضاح به تمام معناس.چرا این مطلب رو گذاشتید نقدفارسی واقعا؟اینهمه تحلیل و نقد زیبای خارجی.اولش که با کلی تعصب شخصی این بههههترین فیلمه و هیییچ فیلمی اینجوری نبوده شروع مبکنه،بعد نوشته کارکنان بانک مست میکنند و میرقصند(درحالی که هیچکس تواین فیلم مست نبود) مطلب توهین آمیز: نوشتن که، "جامعه برای خوشی به خیابان آمده است مثال حمایت همجنس باز ها از سانی" اولا که همجنس گرا ضمن اینکه اینها برای خوشی بود؟همجنسگرایی خوشیه؟دقیقا اینجا مشخص شد شما حتی این پیام فیلم روهم نفهمیدید آقای صادقی. نگاه کردن به آنها… ادامه »
Mitol
Member
Member
پوریا صادقی بدترین نوشته ای که تو زندگیم خوندم رو نوشته،تحلیلش افتضاح به تمام معناس.چرا این مطلب رو گذاشتید نقدفارسی واقعا؟اینهمه تحلیل و نقد زیبای خارجی.اولش که با کلی تعصب شخصی این بههههترین فیلمه و هیییچ فیلمی اینجوری نبوده شروع مبکنه،بعد نوشته کارکنان بانک مست میکنند و میرقصند(درحالی که هیچکس تواین فیلم مست نبود)مطلب توهین آمیز:نوشتن که، “جامعه برای خوشی به خیابان آمده است مثال حمایت همجنس باز ها از سانی”اولا که همجنس گراضمن اینکه اینها برای خوشی بود؟همجنسگرایی خوشیه؟دقیقا اینجا مشخص شد شما حتی این پیام فیلم روهم نفهمیدید آقای صادقی.نگاه کردن به آنها خجالت دارد؟شما ذهنتون به چندینسال… ادامه »
am fa
Guest
Member

امیر کورلئونه:یعنی خداوکیلی این فیلم شاهکار با اون فیلمنامه شاهکارش رو دارید با آژانس شیشه ای مقایسه میکنید !!؟؟؟؟

آقای عزیز همین آژانس شیشه ای درimdb امتیازش از بعد از ظهر سگی بیشتر است.

روح الله
Guest
Member

بهترین بازیگر تاریخ درون گرا و بورن گرا با حرکات طراحی شده عالی حتما در آینده ارزش کار ایشون مثل ۱۲ مرد خشکگین بیشتر میشه.

کارن سلیمی
Member
Member

خداییش بازی الپاچینو عالی بود .هیچ وقت این صحنه از فیلم که ال پاچینو اومد خیابون و مردم تشویقش می کردن و او فریاد می زد :(همینه همینه )از یادم نمیره این قسمت از فیلم عالی بود . ولی یه سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینه که ال پاچینو خیلی راحت به اون راننده اعتماد کرد این یک کمی واسم عجیب بود حداقل می تونست یکی از اون کارمندای زن بانکو میزاشت پشت فرمون

shahram moein
Guest
Member

یک فیلم فوق العاده خسته کننده و ضعیف.
امیدوارم خدا دیدن این فیلم را نصیب گرگ بیابون هم نکنه.

امیر کورلئونه
Guest
Member

یعنی خداوکیلی این فیلم شاهکار با اون فیلمنامه شاهکارش رو دارید با آژانس شیشه ای مقایسه میکنید !!؟؟؟؟

امین کورلئونه
Guest
Member

میگن فیلمه آژانس شیشه ای رو از روی این فیلم ساختن.(کارگردانش مدعی شده)
ولی خدا وکیلی آژانس از این قشنگتر نیست؟
بامفهومتر و با موسیقی متن بهتر و …

نیما2
Guest
Member

آقای "علی خزاعی‌فر" یعنی حتما "سر آلفرد هیچکاک" هم لایق دریافت جایزه ی اسکار نبوده دیگه؟ 😐

بعد اسکار از نظر شما خیلی معتبره؟ 😡

م.ق.ق
Guest
Member

اين فيلم رو خيلى وقت پيش ديدم اما تمام حركات پاچينو رو يادمه ….
يكى از سكانس هاى جالب فيلم به نظرم اون قسمتى بود كه يكى از اون خانم ها راضى نشد دختراى توى بانك رو تنها بزاره و بره پيش پليسها،هيچ وقت طرز نگاه و لبخند جالب اون بازيگر زن رو وقتى كه ميخواست برگرده داخل بانك فراموش نميكنم
بازى گرفتن از بازيگرها كار لومت ه…

faraz razi
Member
Member

فیلم عالی بود.تازه دیدمش.دو تا دیالوگ خیلی خوب داشت.اول اینکه پاچینو میگه:بوسم کن.وقتی اعصابم خرابه دلم میخواد لب بگیرم.
دوم اینکه پاچینو به مامور اف بی ای میگه:اونی که میخواد منو بکشه،اومیدوار بودم این کار رو میکرد به خاطر اینکه از من خوشش نمیاد نه به خاطر این که شغلشه.
بهترین نکته مثبت در مورد فیلم اینه که خیلی واقعگرایانه و رئال درست شده و شما هیچ جا اغراق و دروغی نمیبینین.با تشکر.

ایمان
Member
Member

mostafanazemi:واقعا فیلم حاتمی کیا شاهکاره ، البته منکر زیبایی های فیلم لومت نشده و نخوام شد ، که او هم برای خود فیلمی فراومش نشدنی است ، اما بلاشک آژانس حرف های بیشتری برای گفتن داشته و روایتی ملموس تر لااقل برای تماشاگر ایرانی دارد.

یکی از جالب ترین مقایسه هایی که تا به حال دیدم

احسنت دوست عزیز,واقعا شاهکار !!!! حاتمی کیا !!!! حرف های زیادی برای گفتن داشت!!!

بیچاره اگه لومت بدونه فیلمش رو دارن با چی مقایسه میکنن

Abe
Member
Member

از اون دسته فیلمهای خشک و دیالوگ محور که با سلیقه ی خیلی ها جور در نمیاد. بیشتر این فیلم اهداف سیاسی داره. اما نباید منکر بازی شاهکار آل پاچینو شد. انصافا هیچکس جز پاچینو نمی تونست از پس این نقش بر بیاد.

peyman*
Guest
Member

مطمئنم اگه ده ها بار دیگه هم این فیلم رو ببینم بازم برام تازگی داره ، بازی آل پاچینو با اون آشفتگیش شاهکار بود و به نظرم فاجعه بود که آل پاچینو بابت این نقشش اسکار نگرفت!!!!!!!!! کارگردانش هم که نیازی به تعریف نداره ، فیلمی ساخته به نام دوازده مرد خشمگین که بهترین فیلمیه که در عمرم دیدم
حاتمی کیا کارگردان خوبیه ولی هیچ کارگردان ایرانی قابل مقایسه با سیدنی لومت نیست

وُروجَک
Member
Member
mostafanazemi:واقعا فیلم حاتمی کیا شاهکاره ، البته منکر زیبایی های فیلم لومت نشده و نخوام شد ، که او هم برای خود فیلمی فراومش نشدنی است ، اما بلاشک آژانس حرف های بیشتری برای گفتن داشته و روایتی ملموس تر لااقل برای تماشاگر ایرانی دارد. mostafanazemi:واقعا فیلم حاتمی کیا شاهکاره ، البته منکر زیبایی های فیلم لومت نشده و نخوام شد ، که او هم برای خود فیلمی فراومش نشدنی است ، اما بلاشک آژانس حرف های بیشتری برای گفتن داشته و روایتی ملموس تر لااقل برای تماشاگر ایرانی دارد. فقط يه ايراني ميتونه اين فيلم رو با فيلمِ حاتمي… ادامه »
مصطفی ناظمی
Member
Member

واقعا فیلم حاتمی کیا شاهکاره ، البته منکر زیبایی های فیلم لومت نشده و نخوام شد ، که او هم برای خود فیلمی فراومش نشدنی است ، اما بلاشک آژانس حرف های بیشتری برای گفتن داشته و روایتی ملموس تر لااقل برای تماشاگر ایرانی دارد.