نقد و بررسی فیلم Amélie (آملی)

یادداشتی روانشناختی بر فیلم آملی Amelie: فیلمی برای درونگراها (مصطفی مردانی)

۴- یادداشتی روانشناختی بر فیلم آملی Amelie: فیلمی برای درونگراها (مصطفی مردانی)

 

نویسنده: مصطفی مردانی

 

رسیدن یک دختر و پسر درونگرا در عمل، (امر) اتفاق غیرممکن یا محالی به نظر می رسد. آدم های درونگرا، معمولاً کسی را وارد دنیای ذهنی خودشان نمی کنند. یا طوری رفتار نمی کنند که وارد خودآگاه ذهن کسی بشوند. آنها برای خودشان خوشند و در رویاهای خودشان، قصر می سازند. فیلم «آملی»، یک فیلم به زبان فرانسوی به کارگردانی (Jean-Pierre Jeunet) ژان پیر ژانه و بازی Audrey Tautou آدری تاتو است.

نمی توانم مطمئن باشم بحثی که این جا می گذارم بدون دانستن انواع درون گرایی کامل باشد. پس ابتدا انواع درونگرایی را اندکی توضیح می دهم.

انواع درون گرایی

درون گراها براساس چهار ابزار مواجهه شان با دنیا تقسیم بندی می‌شود. یا حسی هستند یا احساسی یا شهودی یا متفکر.

درون گرای متفکر

درون گراهای متفکر، بیشتر تمایل به گوشه نشینی و تفکر دارند. با دیگران خوب کنار نمی آیند، در انتقال باورهایشان به دیگران ناتوانند و در مورد قضاوت، http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/3/52-Amelie/52-Amelie/1-Amelie.jpgبسیار ضعیفند. نکته مهم در مورد این درونگرایی، تآکید بر فکر به جای احساس است. یعنی خیلی دیر احساساتی می شوند و بیشتر برای تفکرشان اهمیت قائلند. از دور یک دنده، منزوی، خودخواه و بی ملاحظه به نظر می رسند. چون درونشان پر از فکر است و برای تمرکزشان اهمیت زیادی قائلند. کانت و سقراط از نوع درونگرای متفکر بوده اند.

درون گرای شهودی

خیال پردازی و کناره گیری و بی اعتنایی به مسائل عملی ویژگی های شخصیتی آنها است. دیگران را خوب درک نمی کنند. و دیگران هم آنها را موجوداتی عجیب و غریب و نامتعارف تصور می کنند. اساساً در زندگیشان با روزمرگی و برنامه ریزی مشکل دارند. اهلی نمی شوند و ساعت های دقیق را دوست ندارند.

درون گرای احساسی

از منطق بیزارند و سرکوبش می کنند. هیجان عمیقی دارند اما در ابراز خودشان را کنترل می کنند. آنها مرموز و دست نیافتنی به نظر می رسند. ساکتند، فروتن به نظر می رسند و مثل بچه ها رفتار می کنند. احساسات و افکار دیگران برایشان مهم نیست. می توانند ساعت ها به صورت دختری خیره شوند بدون این که مثل یک برونگرا هیجانی در آنها زنده شود. منزوی، سرد و با اعتماد به نفس بالا به نظر می رسند. نکته وحشیانه آنها هم، توداری دست نیافتنی آنها است.

درون گرای حسی

سکونت در جزیره رابینسون کروزوئه. با این حال خوشبین و خوش فکر هستند. برای آنها همه چیز «الخیر فی ما وقع» به حساب می آید. از لحاظ زیبایی شناسی بسیار حساسند و خودشان را در اثر هنری نشان می دهند. این که خیلی از هنرمندها می گویند: « من حرفم را با اثرم زده ام» از درونگرایی آنها است، نه چیز دیگری. موتزارت نشانه کامل یه درونگرای حسی به حساب می آید.

درباره آملی

آملی، مجموعه ای از درونگراها

آملی یک درونگرای احساسی است. او از بچگی همبازی نداشته است. به تنهایی عادت کرده است. و برای خودش قصر ساخته. پنج سال توی کافه ای به نام بار اسیاب ۲، گارسونی می کند. اما یکی از همین روزها ناگهان با مردی روبرو می شود که دارد از زیر یک دستگاه عکاسی خودکار، عکس های خرد شده را در می آورد. پسر را هم یک درونگرا حس می کند. در دیدار اول، این احساس به او دست نمی دهد. دیدارهای دوباره و دوباره آنها باعث شکل گیری عشقی می شود که در حالت عادی شدنی نیست.

لوسین، شاگرد مغازه میوه فروشی

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/3/52-Amelie/52-Amelie/10-Amelie.jpgبا این که فیلم بلژیکی است، اما در پاریس اتفاق می افتد. آملی از لوسین، شاگرد میوه فروشی سر کوچه شان، خوشش می آید. چون لوسین حس عاشقانه ای با میوه های توی جعبه و چیده شده دارد. و این کار او صاحبکار برونگرایش را به شدت اذیت می کند. لوسین یک درونگرای احساسی است. صحنه هایی که آملی سعی می کند انتقام لوسین را از صاحبکارش بگیرد، جزو صحنه هایی است که با آن گریه کردم. تمام عمر دوست داشتم از برونگراهایی که درونگراها را مسخره می کنند انتقام بگیرم!

دومینیک برودوتی، صاحب جعبه اسباب بازی

یکی از سنگ های پایین دیوار خانه آملی، با برخورد در گرد عطر بیرون می آید و آملی یک جعبه اسباب بازی در محفظه پشت سنگ پیدا می کند. سعی می کند که آن را به صاحبش برگرداند. این موضوع را با پدرش در میان می گذارد. پدرش هم که یک درونگرا است از ابراز احساسات در مورد سؤال دخترش طفره می رود. با این حال وقتی از یک تمثال بابانوئل که در فیلم به آن می گویند «جن» و مربوط به کودکی اش هست صحبت می کند، غیر مستقیم به آملی می فهماند که نوستالژی همیشه زیباست. املی، جعبه اسباب بازی را با تمام محتویاتش با شیوه خاص خودش به صاحبش برمی گرداند. این کار باعث می شود که مرد ۵۰ ساله ای که از پیدا شدن اسباب بازی اش در یک کیوسک تلفن که اتفاقی زنگ خورده و جعبه اسباب بازی اش را پس داده، به شدت خوشحال شود و به دختر و نوه اش بعد از سال ها سر بزند.

نینو، صاحب آلبوم عکس های سه در چهار به هم چسبیده و دافائل، پیرمرد نقاش

از آن جا که آملی درونگراست، نمی تواند احساسش را به طور واضح به نینو، مردی که خرده عکس ها را از زیر دستگاه بیرون می کشد، نشان بدهد. اولین بار که سعی می کند این کار را بکند، ناگهان نینو دنبال چیزی می دود و سوار موتورش می شود تا به شخص خاصی برسد. اما یکی از خورجین های موتورش می افتد و آملی را با دنیای کسی که با او احساس همذات پنداری کرده آشناتر می کند. جمع کردن خرده عکس ها و چسباندن آنها به همدیگر، اتفاقی نیست که برای یک انسان برونگرا جذاب باشد. پس تا حدودی حدس آملی درست از آب درآمده. آملی عکس ها را به پیرمرد نقاش چند طبقه پایین تر نشان می دهد. پیرمرد نقاش، به بهانه نقاشی حالت چشمان دختر تابلو اش، با آملی حرف می زند. نقاش بدون این که مستقیماً چیزی را به آملی بگوید، سعی می کند او را ترغیب کند تا دست از عشقش نکشد. نقاش آدم های درونگرا را خوب می شناسد. خودش هم یک درونگرای شهودی است که با اثرش خودش را نشان می دهد. آملی با یک نقشه عجیب، بدون این که سعی کند دستش رو بشود و راحت به دست بیاید، آلبوم را به نینو پس می دهد و از او تقاضای ملاقات می کند. او را به بار دعوت می کند اما توان روبرو شدن با نینو را ندارد. از طریق یکی از دوستانش، کاغذی را توی جیب نینو می گذارد. دوباره با او قرار می گذارد و باز هم همان اتفاق می افتد. او درونگرا است. نمی تواند احساسش را علنی کند.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/3/52-Amelie/52-Amelie/23-Amelie.jpgنینو آدرس خانه آملی را از همکارش می گیرد. تا دم خانه آملی می آید و از پشت در صدایش می کند. آملی در را باز نمی کند. از زیر در کاغذی را رد می کند که رویش نوشته: «برمی گردم». پیرمرد به آملی زنگ می زند و از او می خواهد که ویدیوی توی اتاق خوابش را ببیند. پیرمرد با ویدیوی خانگی اش که خواهرزنش به او هدیه داده نواری ضبط می کند و باز هم غیرمستقیم و به شیوه انسان های درونگرا، به آملی می گوید که دست از عشقش نکشد. جمله ای که در فیلم خیلی دوستش داشتم این بود. پیرمرد نقاش توی ویدئو می گوید: «من از بچگی استخوان بندی محکمی نداشتم. و همیشه مثل یک کریستال قابل شکستن بودم. تو برعکس من استخوان بندی درستی داری و می تونی حساب روزگار رو برسی. اما اگه از دستش بدی، قلبت مثل استخوان های من شیشه ای می شه.»

وقتی دو آدم درونگرا به هم می رسند، با سکوت به همدیگر ابراز علاقه می کنند. ابراز علاقه آملی و نینو، از آن صحنه هایی است که حسرت آن به دل همه درونگراها می ماند.

جذابیت های فیلم

زیبایی فیلم فقط برای درونگراها قابل درک است. شیوه های ابراز علاقه آملی مثل فلش کشیدن وسط پارک برای کشاندن نینو به سمت دوربین تا از درون آن آملی را از دور ببیند، قرار گذاشتن با عکس های خرد شده در زیر دستگاه عکاسی خودکار و نوشتن دستخط برای همدیگر، ابراز عشق در سکوت و کمک هایی که به دیگران می کند و حتی حاضر نیست کسی بداند که او این کارها را می کند فقط برای یک درونگرا قابل درک است.

شغل های عجیب و غریب نینو و کارهایی که می کند، مثل نقش اسکلت در تونل وحشت و سر و صدا کردن در گوش مسافران ترن، جمع کردن عکس های خرد شده توسط دستگاه عکاسی خودکار، کار کردن در یک فروشگاه فیلم های شهوت انگیز و رفتن توی لباس بابانوئل.

برای یک برونگرا که نمی تواند بدون ابراز مستقیم علاقه اش را نشان بدهد، دیدن فیلم آملی هیچ لذتی ندارد. حتی شیوه های لذت بردن در این فیلم زیبا است. آملی از دست کردن توی کیسه حبوبات، شکستن یخ روی ژله و… لذت می برد. دومینیک برودوتی از جعبه اسباب بازی اش. شاید خیلی از برون گراها حتی یادشان نمی آید در کودکی چه بازی هایی می کرده اند. لوسین با رفتار بچگانه اش زنده است. او دانشجوی هنر است. و نینو هم با کارهای عجیب و غربیش و این که در بچگی به شدت از طرف بقیه بچه ها اذیت می شده است. برونگراهای پر سر و صدایی که به ابراز علاقه مستقیم نیاز دارند نمی توانند از جزئیات این فیلم لذت ببرند. آملی فیلمی برای درونگراها است…

 

نویسنده: مصطفی مردانی

منبع: وبلاگ مصطفی مردانی

 

*****************************

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

64
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
63 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
37 Comment authors
Dexter M MorganvahooپوریاGMinaعلی معنوی Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
کاربر
Guest
Member
کاربر

فوق العاده لذت بردم… دوستان اگر فیلم های دیگری هم در این سبک و سیاق میشناسید خواهشا معرفی کنید و دل ما آدم های درونگرا رو از دیدن یکی شبیه خودمون شاد کنید 🙄

Dexter M Morgan
Member
Member
Dexter M Morgan

The Perks of Being a wallflower هم فیلم خیلی قشنگیه و فکر کنم خوشتون بیاد.

Ali_Tou
Guest
Member
Ali_Tou

اومدم بگم همچنان هرروز آلبوم موسیقی متنش رو گوش میدم

معتاد این فیلم و آهنگاش شدم! از ۲ ماه و خورده ای پیش که یهویی عکس کاور آلبومشو توی یکی از سایتای دانلود فیلم دیدم، اصلا باورم نمیشد این موسیقی برای یه فیلم باشه! تنها فیلمی بود که از هیچکی دربارش نپرسیدم و هیچ جا نقدشو نخوندم؛ فقط سریع دانلودش کردم… تا الانم ۷ بار دیدمش تقریبا… هر سری یه جرقه جدید توی ذهنم درست میکنه…!

اشکان لطیفی
Member
Member
اشکان لطیفی

نقد (۴- یادداشتی روانشناختی بر فیلم آملی Amelie: فیلمی برای درونگراها (مصطفی مردانی)) عالی بود
فیلم هم عالی تر
۹ از ۱۰

محمد رضا123
Guest
Member
محمد رضا123

مثل شعرای سهراب سپهری
یک فرانسوی ناب

Ali_Tou
Guest
Member
Ali_Tou

دیدن این فیلم برام موج عظیمی از انرژی بود یه جورایی زندگیم عوض شد! تاحالا هیچ شخصیت سینمایی رو انقدر به خودم شبیه ندیده بودم. هرچند آملی دختر بود ولی از نظر سبک زندگی و علاقه هاش خیلی بهم نزدیک بود! یه چیزی که این فیلم رو خیلی بیشتر از خیلی خاص کرده موسیقی متنشه. یار تیرسن معنی موسیقیو تو ذهنم عوض کرد. تاحالا پیش نیومده بود موسیقی بی کلام رو توی خونه یا توی ماشین گوش بدم ولی توی این چند هفته که آلبومشو دانلود کردم شاید بیشتر از ۲۰۰ بار کل آلبومو گوش کردم. حرف های زیادی که… ادامه »

روح الله
Guest
Member
روح الله

خیلی فیلم را دوست داشتم فیلم های فرانسوی خیلی انسانی و زیبا هستند.

هادی.6136
Guest
Member
هادی.6136

FoPPPP:اصلا نتونستم بفهمم فاز فیلم چیه ؟ :-*
رفتار عای املی هم خیلی رو مخم بود 😕
کلا برای من فیلم جالبی نبود

حالا بدو منفیت رو بده

دوست عزیز حلا چه اصراری هست که شما در باب این فیلم قلم فرسایی کنی …؟؟؟؟؟ در حد خودت بشین فیلم نیگا کن یا حد اقل کمی سواد بصری خودت رو ببر بالا یا کمی راجع به سینما و مفهوم سینما مطالعه کن یا . . . .
چی بگم آخه ..؟ 😐 😐 😐 😐

امیر360
Guest
Member
امیر360

gholamsabz:فقط با این فیلم گریه کردم… امیلی عشقِ. امیلی شبیه هیج کدوم از دخترای امروزی که تا به حال دیدم نیست.. منتظر روزیم که کسی با همین مهربانی و خیال پردازی وارد زندگیم شه..شایدم هیچ وقت همچین روزی نیاد ولی ارزش صبر کردنو داره. خدایا یه همچین دختری نصیب من بکن تا بزارمش رو سرم 😥

صبر کن الان میاد

pouriya
Member
Member
pouriya

فقط با این فیلم گریه کردم… امیلی عشقِ. امیلی شبیه هیج کدوم از دخترای امروزی که تا به حال دیدم نیست.. منتظر روزیم که کسی با همین مهربانی و خیال پردازی وارد زندگیم شه..شایدم هیچ وقت همچین روزی نیاد ولی ارزش صبر کردنو داره. خدایا یه همچین دختری نصیب من بکن تا بزارمش رو سرم 😥

yasamin
Guest
Member
yasamin

فوق العاده تربن فیلمی بودکه دیدم عجیب زندکی امیلی و رفتارش شبیه زندگیه خودم نقد درونگرا محشر بود فقط درون گرا ها حس عجیبی با این فیلم برقرار کردن تمام آهنگهای فیلم رو دانلودکردم 🙂

sobi
Guest
Member
sobi

واقعا فیلم محشریه. موسیقی فیلم با احساسات املی هماهنگی عجیبی داره. میتونم بگم بیشترین فیلمیه که دوست دارم.

FoPPPP
Guest
Member
FoPPPP

اصلا نتونستم بفهمم فاز فیلم چیه ؟ :-*
رفتار عای املی هم خیلی رو مخم بود 😕
کلا برای من فیلم جالبی نبود

حالا بدو منفیت رو بده

lana.del.rey
Guest
Member
lana.del.rey

هر کسی نمیتونه فیلم رو بفهمه و درک کنه.. فقط انسان های درون گرا درکش میکنن و ازش لذت می برن

rara
Guest
Member
rara

به نظرم فیلم مثل یه انفجاری بود که سال ۲۰۰۱ اتفاق افتاده و بادیدن این فیلم موج انفجار با ما برخورد میکنه …
ولی این موج انقدر با هنر و زیبایی آمیخته شده که به سختی میشه متوجه انرژی قوی اش بشیم….

کارن
Guest
Member
کارن

سلام خداییش پشیمون شدن فیلمو نگاه کردم هر چه زودتر دوست داشتم تموم شه

جمشيدي
Guest
Member
جمشيدي

مثل بيشتر كاراي فرانسوي يه كار سر شار از احساس و لطيف بود ، من كه رازي بودم از ديدن اين فيلم

استنلی تارانتینو
Member
Member
استنلی تارانتینو

واقعا این فرانسوی ها هنرمند.
فیلم کاملا هنری.
همین و بس.

علی نظری
Guest
Member
علی نظری

به نظر من فیلم فوق العاده بود بی عیب و نقص و با بازی استثنایی آدری تاتو که انصافا توانایی خودشو توی همه فیلم هایی که کار کرده امتحان خودش رو پس داده و اینم بگم آدمایی که درونگرا هستن بهتر میتونن فیلم رو درک کنن و ازش لذت ببرن موسیقی فیلم هم که شاهکار بود
در کل اگه بخوام سه تا از بهترین فیلم هایی رو که دیدم معرفی کنم یکیش همین فیلمه

حسین ح
Guest
Member
حسین ح

با نظر یکی از منتقدها موافقم که فیلم بیش از هر چیز برای افراد درونگرا معنا داره. مثلن من که یک فرد درونگرا نیستم نتونستم با فیلم رابطه برقرار کنم. و شاید رفتارهای آملی رو خوب درک نمیکردم.اما به نظرم چیزی که میشه از این فیلم برای همه افراد در نظر گرفت اینه که لذت بردن خیلی سادست .و چقدر از چیزهای خیلی کوچک مثل آملی میشه شاد بود.چیزی که در دنیای امروز اینطور القا نمیشه. و لذت بردن از زندگی رو امری هر روز سخت تر جلوه میدهند. موسیقی فیلم هم که فوق العاده بود. و به خوبی با… ادامه »

حسین 66
Guest
Member
حسین 66

به به. لذت بردم

آنالي
Guest
Member
آنالي

امین کورلئونه:خیلی وقت بود فیلمی با یه موسیقی زیبا ندیده بودم.موسیقیش کلی کیفمو کوک کرد.

اسمتون امين كورلئونه جالبه ۸) و كمي شادم كرد
مرسي ناخواسته دل امثال منو ريزه شاد ميكنين 😉

سرنوشت شگفت انگیز من
Guest
Member

با نظر یکی از دوستان واقعا موافقم
من یه آدم درون گرام و با لحظه لحظه ی فیلم زندکی و لذت های کوچیکه اونو لمس کردم
آهنگ فیلم منو توی رویاهام و آرزوهام فرو برد
و باعث شد که هر لحظه ی زندگیمو با لذت وامید بیش تری پیش ببرم
یاد گرفتم متفاوت بودن چیز خوبیه و آدم با هر شخصیت و استایلی می تونه یه زندگیه رویایه و جالب داشته یاشه 🙂

علی خدری
Guest
Member
علی خدری

فیلم amelie ازون دسته فیلماست که زو توع نظر دربارش داده میشه یا خیلی دوسش دارن یا خیلی ازش بدشون میاد ! نظر جفتشون هم محترمه !
در کل ادمای درونگرا ازین فیلم خوششون میاد و ادمای برون گرا نمیتونن زیاد درکش کنن !

من خیلی ازش خوشم میاد ازون دسته فیلماست که حس خوبی به ادم منتقل میکنن …

دختر ناشناخته
Guest
Member
دختر ناشناخته

در اصل اسم فیلم زندگی شگفت انگیز املی پولن هست.من یک آدم تقریبا درون گرا هستم.خیلی رویایی و عجیب.وقتی این فیلم رو دیدم،تحولی توی من ایجاد شد و منو به سمت رویاهام،آرزوهام،امیدهام و شگفتی های زندگیم برگردوند و به من دید تازه تر و نگرشی ژرف تر بخشید.

حمید
Guest
Member
حمید

با عرض سلام و تشکر خدمت منتقد عزیز…
باید اعتراف کنم انقدر این فیلم بهم احساسای خوبی داد که مدتها بود هرچی فیلم می دیدم این حس رو نداشتم.. چون واقعا خودم تو دنیایی شبیه دنیای املی قرار دارم.. واقعا نشون دادن رفتار های درون گرایی آدما اون هم به این نحو واقعا یه شاهکار…با تصاویر فانتزی و موسیقی عالی و فیلم برداری در زمان حال ولی احساس گذشته فانتزی و جدید با بازی زیبای املی که تماشاگر با او می خندد گریه میکند دلش آن لحظه را می خواهد… واقعا قابل وصف نیست… به خاطر نقد زیباتون تشکر فراوان!

امین کورلئونه
Guest
Member
امین کورلئونه

خیلی وقت بود فیلمی با یه موسیقی زیبا ندیده بودم.موسیقیش کلی کیفمو کوک کرد.

امین کورلئونه
Guest
Member
امین کورلئونه

این فیلم مصداق صریح و بارزه ضرب المثل از هر دستی بدی از همون دست هم میگیری.
امیلی در طول فیلم به همه حال داد
پیره مرده هم(مرد استخوان شیشه ای) ۱۰ ثانیه فیلم پر کرد بهش داد;زندگیه امیلی ززیر و رو شد.
خیلی با این خلاقیت کارگردان حال کردم 🙂

YAS-H
Guest
Member
YAS-H

خیلی قشنگ بود.یاد بچه گی هام افتادم♥♥♥♥. واقعا فیلم تاثیرگذاری بود

cernel
Guest
Member
cernel

عالی و یکی از بهترین هایی که دیدم.

رضا نامجو
Guest
Member
رضا نامجو

سیاوش:

aligsmmm:اگر موسیقی رو از این فیلم بگیری یه فیلم کاملا معمولی هست به نظرم . اصلا در حدی نیست که ازش تعریف میکنند .

اگر موسیقی رو از تو هم بگیرن بی معنی میشی 😉

اما فک نم کنم اگه موسیقی رو از استیفن هاوکینگ بگیری، بی معنی شه! 🙂

dwa
Guest
Member
dwa

یک فیلم بسیار مزخرف ومعمولی این فیلم نمره ی ۸ هم براش زیاده

سیاوش
Guest
Member
سیاوش

aligsmmm:اگر موسیقی رو از این فیلم بگیری یه فیلم کاملا معمولی هست به نظرم . اصلا در حدی نیست که ازش تعریف میکنند .

اگر موسیقی رو از تو هم بگیرن بی معنی میشی 😉

aligsmmm
Guest
Member
aligsmmm

اگر موسیقی رو از این فیلم بگیری یه فیلم کاملا معمولی هست به نظرم . اصلا در حدی نیست که ازش تعریف میکنند .

behrooz1234
Guest
Member
behrooz1234

موسیقیش رویاییه …

توتو
Guest
Member
توتو

بسیار زیبا، لطیف و دلنشین. فیلمبرداری فوق العاده، موسیقی متن بی نظیر، تدوین عالی. بازی اودری توتو هم بی نقص. به نظر نمیرسه هیچ بازیگری غیر از توتو به این خوبی از پس این نقش برمیومد.

ali rezaee
Member
Member
ali rezaee

این تام احساسات آدم را در یک جا جمع میکند 😥 😥 😥 😥 😥

Abe
Member
Member
Abe

به نظرم فیلم عادی بود. چیز خاصی (به جز نقل جزئیات توسط راوی که چیز تازه ای بود) ندیدم که توجهمو جلب کنه

TERMEH
Guest
Member
TERMEH

بي نظير-با خذف موسيقي متن اين فيلم به فنا ميرفت-اميدداشتم حداقل بهترين فيلم برداري رو بيگره ولي نگرفت.
اما جايزه اصلن مهم نيست،مهم اينه كه طو اون سال مردم فرانسه همه از اين فيلم ياد ميكردن وجزوه خاطرات خوبه زندگيشون شده بود اين فيلم.

Jack R. McQueen
Member
Member
Jack R. McQueen

همونطور که دوسته عزیزم(م.ف) گفت موسیقیه متن که فوق العادست،هر روز گوش میدم !و مورد اعجاب انگیزه دیگه فیلم برداریه که اونم دسته کمی از موسیقیش نداره !و خلاقیت فیلم بردار در استفاده از فیلتر های مختلف که باعث شده حال و هوای فیلم هم کلی جذاب و شگفت انگیز بشه !همه چیز تو این فیلم تقریبا عالی بود همینطور شخصیت دوست داشتنی آملی !

9
Guest
Member
9

این فیلم مثل اسمش شگفت انگیزه.بااون موسیقی متن فراموش نشدنی…