Robert Downey Jr ( رابرت دانی جونیور)

بازیگر

رابرت جان داونی جونیور بازیگر و خواننده آمریکایی است. او توانست در سنین جوانی در بازیگری به موفقیت دست پیدا کند و به بازیگری محبوب تبدیل شود. او پس از ترک مصرف مواد مخدر و رفع مشکلات قانونی به تجدید موفقیت خود در سینما پرداخت.رابرت داونی جونیور بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1344 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار رابرت داونی جونیور می‌توان به بازیگری در فیلم انتقامجویان: جنگ ابدیت، فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه و فیلم The Avengers اشاره کرد.

رابرت داونی جونیور نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1363 در 19 سالگی در فیلم Moving In به کارگردانی مایکل اپتد بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم انتقامجویان: جنگ ابدیت، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای رابرت داونی جونیور محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون تری گار، پیتر ولر، Christopher Collet و Corey Haim را تجربه کرد.

رابرت داونی جونیور در سال 1397 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم رابرت داونی جونیور در این سال، بازیگری در فیلم انتقامجویان: جنگ ابدیت به کارگردانی آنتونی روسو و جو روسو محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی رابرت داونی جونیور بازی در فیلم انتقامجویان: جنگ ابدیت بوده است. رابرت داونی جونیور سال 1397 در 53 سالگی در فیلم انتقامجویان: جنگ ابدیت نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با آنتونی روسو همکاری داشته است. رابرت داونی جونیور توانست با بازی در فیلم انتقامجویان: جنگ ابدیت تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر کارن گیلان، الیزابت اولسن، تام هلند و چادویک باسمن بر تجارب او افزود.

رابرت داونی جونیور علاوه‌بر فیلم انتقامجویان: جنگ ابدیت، سال 1396 در 52 سالگی در فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه نیز بازی کرده است. رابرت داونی جونیور این‌بار با Jon Watts یعنی کارگردان فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه و هنرمندانی چون تام هلند، مایکل کیتون، Marisa Tomei و جان فاورو همکاری داشت.

در این سال‌ها رابرت داونی جونیور با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران اسکارلت جوهانسون با 6 مرتبه، پل بتانی با 6 مرتبه، جان فاورو با 5 مرتبه، کریس ایوانز با 5 مرتبه و گوئینت پالترو با 5 مرتبه بیشترین همکاری را با رابرت داونی جونیور داشته‌اند.ممکن است شما دوست داشته باشید
نظرات