Kevin Costner (کوین کاستنر)

بازیگر

کوین مایکل کاستنر هنرپیشه و کارگردان اهل ایالات متحده آمریکا است که دو بار برندهٔ جایزه اسکار شده‌است. او همچنین سه بار جایزه گلدن گلوب و یک بار جایزه امی را تصاحب کرده و سه بار نیز نامزد دریافت جایزهٔ بفتا شده‌است


فیلم هایی که کارگردانی آن را بر عهده داشته

کوین کاستنر بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1333 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار کوین کاستنر می‌توان به بازیگری در فیلم مرد پولادین، فیلم بازی مالی و فیلم جنایتکار اشاره کرد.

کوین کاستنر نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1360 در 27 سالگی در فیلم Malibu Hot Summer به کارگردانی بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم مرد پولادین، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای کوین کاستنر محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون Peter Risch را تجربه کرد.

کوین کاستنر در سال 1392 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم کوین کاستنر در این سال، بازیگری در فیلم مرد پولادین به کارگردانی زک اسنایدر محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی کوین کاستنر بازی در فیلم مرد پولادین بوده است. کوین کاستنر سال 1392 در 59 سالگی در فیلم مرد پولادین نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با زک اسنایدر همکاری داشته است. کوین کاستنر توانست با بازی در فیلم مرد پولادین تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر هنری کاویل، امی آدامز، مایکل شانون و دایان لین بر تجارب او افزود.

کوین کاستنر علاوه‌بر فیلم مرد پولادین، سال 1396 در 63 سالگی در فیلم بازی مالی نیز بازی کرده است. کوین کاستنر این‌بار با آرون سورکین یعنی کارگردان فیلم بازی مالی و هنرمندانی چون جسیکا چستین، ادریس البا، Michael Cera و Jeremy Strong همکاری داشت.

با اینکه کوین کاستنر را بیشتر بعنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. کوین کاستنر علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار کوین کاستنر در حرفه‌ی کارگردان، فیلم دشت باز، فیلم پستچی و فیلم رقصنده با گرگها است.

در این سال‌ها کوین کاستنر با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران Mare Winningham با 3 مرتبه، رابرت وول با 2 مرتبه، Dennis Burkley با 2 مرتبه، Marvin J. McIntyre با 2 مرتبه و سالی کیرکلند با 2 مرتبه بیشترین همکاری را با کوین کاستنر داشته‌اند.ممکن است شما دوست داشته باشید
نظرات