Jason Sudeikis (جیسون سودییکیس)

بازیگر

جیسون سودیکیس بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1354 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار جیسون سودیکیس می‌توان به بازیگری در سریال آخرین مرد روی زمین، فیلم پرندگان خشمگین و فیلم رئیس های وحشتناک اشاره کرد.جیسون سودیکیس بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1354 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار جیسون سودیکیس می‌توان به بازیگری در سریال آخرین مرد روی زمین، فیلم پرندگان خشمگین و فیلم رئیس های وحشتناک اشاره کرد.

جیسون سودیکیس نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1386 در 32 سالگی در فیلم Watching the Detectives به کارگردانی Paul Soter بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال آخرین مرد روی زمین، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای جیسون سودیکیس محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون کیلین مورفی، لوسی لیو، Michael Panes و Callie Thorne را تجربه کرد.

جیسون سودیکیس در سال 1394 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 3 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم جیسون سودیکیس در این سال، بازیگری در سریال آخرین مرد روی زمین، فیلم خواب با آدم های دیگر به کارگردانی Leslye Headland محسوب می‌شود.

جیسون سودیکیس سال 1394 در 40 سالگی در سریال آخرین مرد روی زمین نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. جیسون سودیکیس توانست با بازی در سریال آخرین مرد روی زمین تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر ویل فورت، کریستین شال، جنیوری جونز و مل رودریگوئز بر تجارب او افزود.

جیسون سودیکیس علاوه‌بر سریال آخرین مرد روی زمین، سال 1395 در 41 سالگی در فیلم پرندگان خشمگین نیز بازی کرده است. جیسون سودیکیس این‌بار با Clay Kaytis و Fergal Reilly یعنی کارگردان فیلم پرندگان خشمگین و هنرمندانی چون جاش گاد، دنی مک براید، مایا رودولف و بیل هیدر همکاری داشت.

در این سال‌ها جیسون سودیکیس با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران جنیفر آنیستون با 4 مرتبه، کریستین ویگ با 3 مرتبه، Charlie Day با 3 مرتبه، Lindsay Sloane با 3 مرتبه و کریستینا اپل گیت با 3 مرتبه بیشترین همکاری را با جیسون سودیکیس داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی جیسون سودیکیس آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. جیسون سودیکیس را باید بیشتر بازیگر سینما بدانیم چرا که 95% آثار وی سینمایی و 5% آثارش تلویزیونی است. در واقع جیسون سودیکیس از مجموع 23 اثری که در کارنامه دارد، در 22 اثر در سینما با نام‌های فیلم کاهش، فیلم The Devil and the Deep Blue Sea، فیلم نابغه ها، فیلم Colossal، فیلم پرندگان خشمگین، فیلم نژاد، فیلم Son of Zorn، فیلم خواب با آدم های دیگر، فیلم Tumbledown، فیلم روسای وحشتناک ۲، فیلم Drinking Buddies، فیلم ما میلرها هستیم، فیلم کمپین یا مبارزۀ انتخاباتی، فیلم رئیس های وحشتناک، فیلم A Good Old Fashioned Orgy، فیلم گذرگاه، فیلم The Bounty Hunter، فیلم Going the Distance، فیلم The Rocker، فیلم چه چیزی در وگاس رخ میده، فیلم Watching the Detectives و فیلم Meet Bill به ایفای نقش پرداخته و در 1 اثر در تلویزیون با نام سریال آخرین مرد روی زمین بازی کرده است.ممکن است شما دوست داشته باشید
نظرات