Amy Adams (امی آدامز)

بازیگر

امی آدامز بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1353 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار امی آدامز می‌توان به بازیگری در فیلم اگه می تونی منو بگیر، فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت و فیلم کلاهبرداری آمریکایی اشاره کردامی آدامز بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1353 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار امی آدامز می‌توان به بازیگری در فیلم اگه می تونی منو بگیر، فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت و فیلم کلاهبرداری آمریکایی اشاره کرد.

امی آدامز نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1378 در 25 سالگی در فیلم Drop Dead Gorgeous به کارگردانی Michael Patrick Jann بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم اگه می تونی منو بگیر، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای امی آدامز محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون کیرستن دانست، Denise Richards، الن رانا بارکین و آلیسون جانی را تجربه کرد.

امی آدامز در سال 1381 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 3 فیلم مهم سینما خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم امی آدامز در این سال، بازیگری در فیلم The Slaughter Rule به کارگردانی Alex Smith و Andrew J. Smith، فیلم Serving Sara به کارگردانی Reginald Hudlin و فیلم اگه می تونی منو بگیر به کارگردانی استیون اسپیلبرگ محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی امی آدامز بازی در فیلم اگه می تونی منو بگیر بوده است. امی آدامز سال 1381 در 28 سالگی در فیلم اگه می تونی منو بگیر نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با استیون اسپیلبرگ همکاری داشته است. امی آدامز توانست با بازی در فیلم اگه می تونی منو بگیر تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر لئوناردو ویلهام دی کاپریو، تام هنکس، کریستوفر واکن و مارتین شین بر تجارب او افزود.

امی آدامز علاوه‌بر فیلم اگه می تونی منو بگیر، سال 1395 در 42 سالگی در فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت نیز بازی کرده است. امی آدامز این‌بار با زک اسنایدر یعنی کارگردان فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت و هنرمندانی چون بن افلک، هنری کاویل، جسی ایزنبرگ و دایان لین همکاری داشت.

در این سال‌ها امی آدامز با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران دایان لین با 3 مرتبه، فیلیپ سیمور هافمن با 3 مرتبه، امیلی بلانت با 3 مرتبه، هنری کاویل با 3 مرتبه و جرمی رنر با 3 مرتبه بیشترین همکاری را با امی آدامز داشته‌اند.ممکن است شما دوست داشته باشید
نظرات