فیپرشی فیلم «سوختن» را به عنوان بهترین فیلم کن ۲۱۸ انتخاب کرد

برندگان جوایز فیپرشی هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن دقایقی پیش معرفی شدند.

«سوختن» ساخته «لی چانگ-دونگ» کارگردانی از کره جنوبی به عنوان برنده جایزه اصلی فیپرشی جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ و به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد.

«سوختن» یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۱۸ بود. این فیلم با بازی یو آه-این، استیون یون و جون جونگ-سو درباره اتفاقی مرموز است که زندگی سه جوان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. جانگسو مأمور تحویل کالا با هائمی دختری که زمانی در محله او زندگی می‌کرد، روبرو می‌شود. هائمی از جانگسو می‌خواهد وقتی او به آفریقا سفر می‌کند مراقب گربه‌اش باشد. هائمی از سفر برمی‌گردد و یک مرد جوان اسرارآمیز به نام بن را که در سفر با او آشنا شده است، به جانگسو معرفی می‌کند. یک روز بن با جانگسو درباره نامعمول‌ترین سرگرمی خود صحبت می‌کند

در بخش جوایز کلیسای جهانی نیز جایزه اصلی به «کفرناحوم» فیلمی از نادین لبکی رسید و از فیلم «بلکککلنزمن» ساخته اسپایک لی نیز تجلیل ویژه به عمل آمد.

«دختر» ساخته لوکاس دونت نیز از سوی فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) به عنوان بهترین فیلم بخش نوعی نگاه انتخاب شد.

فیپرشی همچنین در بخش دو هفته کارگردانان یا هفته منتقدان، فیلم مجارستانی «یک روز» (One Day) به کارگردانی ژوفیا سیلاگی را به عنوان بهترین فیلم برگزید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of