جایزه بهترین فیلم بخش نوعی نگاه کن ۲۱۸ به کارگردان ایرانی رسید

جایزه بهترین فیلم بخش نوعی نگاه هفتادویکمین جشنواره بین المللی فیلم کن به فیلم «مرز» (Border) محصول مشترک دانمارک و سوئد ساخته علی عباسی کارگردان ایرانی-سوئدی رسید.

هیات داوران نوعی نگاه کن به ریاست «بنیسیو دل تورو» علاوه بر اعظای جایزه بهترین فیلم به «مرز» به کارگردانی عباس امینی، از فیلم «مرده و دیگران» (The Dead and the Others) به کارگردانی مشترک «ژائو سالاویزا» و «نادر مسورا» با جایزه ویژه هیات داوران تقدیر کردند.

دومین فیلم بلند داستانی عباسی کارگردان متولد ایران و مقیم دانمارک از روی داستانی کوتاه نوشته یون آیویده لیندکیست نویسنده سوئدی خالق «بگذار فرد مناسب وارد شود» ساخته شده و متمرکز بر یک مأمور گمرگ سوئدی است که حس بویایی غیرعادی دارد. او گرفتار یک سرگردانی اخلاقی و شخصی درمورد یک مسافر مشکوک می‌شود و به این شکل دنیایی که می‌شناسد از هم می‌پاشد.

در سایر بخش‌ها، جایزه بهترین کاردانی به «سرگی لازنیتسا» برای فیلم «دونباس» (Donbass) تعلق گرفت و «سوفیا» ((Sofia)) به کارگردانی «مریم بن مبارک» نیز برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد.

«ویکتور پولستر» ستاره ۱۶ ساله فیلم بلژیکی «دختر» (Girl) به کارگردانی لوکاس هونت بود که جایزه بهترین نقش‌آفرینی را برد. او در این فیلم نقش یک ترنسجندر را دارد که می‌جنگد تا به آرزوی خود برسد و یک بالرین شود.

«بنیسیو دل تورو» بازیگر برنده اسکار پورتوریکویی به عنوان رییس و «آنه ماری جاسیر» کارگردان زن فلسطینی، «کانتمیر بالاگوف» کارگردان روس، «ویرجینی لدوین» بازیگر اهل فرانسه و «جولی هانت سینگر» مدیر اجرایی جشنواره فیلم تلوراید آمریکا اعضای هیات داوران بخش نوعی نگاه امسال را تشکیل می‌دادند.

هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) آغاز شد و شنبه شب با معرفی برندگان بخش مسابقه اصلی به کار خود پایان می‌دهد. کیت بلانشت رئیس داوران این بخش است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

1
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: naghdefarsi.com/89509-2/89509/ […]