«جنگ ابدیت» پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد

فیلم ابرقهرمانی «انتقامجویان: جنگ ابدیت» بعد از سه هفته نمایش در سینماهای دنیا، رکورد پنجمین فیلم پرفروش گیشه را زد. در طول تعطیلات آخر هفته، فروش جهانی جدیدترین محصول مشترک مارول و دیزنی از مرز ۱٫۶ میلیارد دلار عبور کرد. به این ترتیب، «جنگ ابدیت» با پیشی گرفتن از فیلم اصلی «انتقامجویان» (فروش جهانی ۱٫۵ میلیارد دلار) عنوان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ را از آن خود کرد. فیلم‌های «آواتار» (۲٫۷ میلیارد دلار)، «تایتانیک» (۲٫۱ میلیارد دلار)، «جنگ ستارگان ۷» (۲ میلیارد دلار) و «دنیای ژوراسیک» (۱٫۶ میلیارد دلار) به ترتیب پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما شمرده می‌شوند.

فیلم جدید «انتقامجویان» به کارگردانی آنتونی و جو روسو (برادران روسو) با بیش از ۶۱ میلیون دلار فروش آخر هفته صدرنشین گیشه امریکای شمالی شد و کل فروش داخلی‌اش را به بیش از ۵۴۷ میلیون دلار رساند.

این فیلم ابرقهرمانی ماجراجویانه همچنین با شکستن رکورد فیلم ۲۰۱۲ «انتقامجویان»، عنوان پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی دنیا را به خود اختصاص داد. فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه» دیگر محصول جدید مارول و دیزنی فعلا با ۶۹۶ میلیون دلار فروش داخلی، پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی گیشه امریکای شمالی به شمار می‌رود.

همزمان، فروش آخر هفته «جنگ ابدیت» در ۵۵ بازار بین‌المللی به بیش از ۲۸۱ میلیون دلار رسید که در این میان، فروش خیره‌کننده افتتاحیه این فیلم در گیشه چین (دویست میلیون دلار) بیش از همه به موفقیت اخیر این محصول کمک کرد. تا امروز، فروش این فیلم به عنوان نوزدهمین محصول «جهان سینمایی مارول» در سینماهای کره از مرز ۸۴ میلیون دلار عبور کرده، در سینماهای بریتانیا به بیش از ۸۲ میلیون دلار رسیده، در برزیل بیش از ۵۵ میلیون دلار فروش کرده و در گیشه مکزیک به مرز ۵۰ میلیون دلار نزدیک شده است. سینماهای چین به عنوان آخرین بازار بین‌المللی «جنگ بی‌نهایت» از جمعه گذشته (۱۱ ماه مه) نمایش این فیلم را آغاز کردند.

منبع آی‌سینما
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of