بازیگران و عوامل فیلم «سه‌رخ» در فوتوکال جشنواره کن ۲۱۸

بازیگران و تعدادی از عوامل پشت صحنه تازه‌ترین ساخته جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن مقابل دوربین عکاسان خبری قرار گرفتند.

مراسم فوتوکال «سه‌رخ» تازه‌ترین ساخته جعفر پناهی یکشنبه یک روز بعد از اولین نمایش جهانی این فیلم در بخش مسابقه جشنواره کن برگزار شد.

بهناز جعفری بازیگر اصلی فیلم به همراه به همراه مرضیه رضایی دیگر بازیگر «سه‌رخ» همین‌طور مستانه مهاجر تدوین‌گر، امین جعفری مدیر فیلمبرداری و سولماز پناهی دختر جعفر پناهی در این مراسم حضور داشتند. عوامل فیلم بعد از این مراسم در نشست مطبوعاتی با اجرای ژان-میشل فرودون منتقد و روزنامه نگار فرانسوی شرکت کردند.

«سه‌رخ» یکی از ۲۱ فیلمی است که شانس دریافت جایزه نخل طلایی این دوره جشنواره کن را دارد.

بهناز جعفری در فیلم نقش خودش به عنوان بازیگر سینما و تلویزیون را بازی می‌کند. در خلاصه داستان فیلم «سه‌رخ» آمده است: بهناز جعفری بازیگر مشهور با دیدن ویدئو دختری شهرستانی آشفته می‌شود. خانواده دختر او را تحت فشار گذاشته‌اند تا تحصیلاتش در دانشکده هنر تهران را رها کند. بهناز صحنه فیلمبرداری خود را ترک می‌کند و سراغ جعفر پناهی فیلمساز می‌رود تا در حل مشکل دخترک او را رهنمایی کند. آن دو با اتوموبیل به سمت روستایی در شمال غرب کشور که زادگاه دختر است می‌روند و… مائده ارتقایی و نرگس دل آرام دیگر بازیگران فیلم هستند.

شرکت مستقل سلولوئید دریمز در پاریس پیش از اول نمایش جهانی «سه‌رخ» در کن، حقوق فروش جهانی این فیلم را از آن خود کرد. شرکت ممنتو فیلمز حق پخش فیلم در فرانسه را در اختیار دارد.

پناهی پیش از این در ۱۹۹۵ با فیلم «بادکنک سفید» برنده جایزه دوربین طلایی کن شد. او در ۲۰۰۳ نیز با «طلای سرخ» جایزه ویژه داوران بخش نوعی نگاه را گرفت و در ۲۰۱۱ جایزه کالسکه طلایی یا جایزه یک عمر دستاورد بخش دو هفته کارگردانان کن را از آن خود کرد.

هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن ۸ تا ۱۹ مه (۱۸ تا ۲۹ اردیبهشت) برگزار می‌شود.

منبع هنرآنلاین
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of