برگزیدگان جشنواره فیلم برلین ۲۰۱۸ مشخص شدند

شصت و هشتمین جشنواره فیلم برلین به کار خود پایان داد و برگزیدگانش را معرفی کرد.

تام تیکور رییس داوران بخش مسابقه بین‌الملل و همکارانش شامل ادل رومانسکی تهیه‌کننده آمریکایی فیلم برنده اسکار «مهتاب»، سسیل دو فرانس بازیگر بلژیکی، ریویچی ساکاموتو آهنگساز ژاپنی، استفانی زاکارک منتقد فیلم مجله تایم و چما پرادو رییس فیلموتکا اسپانولا از اسپانیا، شنبه شب در مراسم اختتامیه، به معرفی برندگان این دوره پرداختند.

هیئت داوران بخش مسابقه بین الملل، فیلم «به من دست نزن» به کارگردانی «آدینا پینتیلی» را به عنوان برنده جایزه خرس طلای بهترین فیلم جشنواره امسال معرفی کردند.

فهرست برگزیدگان شصت و هشتمین جشنواره فیلم برلین به شرح زیر است:

جوایز هیئت داوران بخش مسابقه بین‌الملل

خرس طلای بهترین فیلم: «به من دست نزن» (Touch Me Not) به کارگردانی «آدینا پینتیلی»

جایزه خرس نقره‌ای بزرگ هیئت داوران: «قیافه» (Mug) به کارگردانی «مالگوژاتا شوموفسکا»

جایزه خرس نقره‌ای آلفرد بائر: «وارثین» (The Heiresses) به کارگردانی «مارچلو مارتینزی»

خرس نقره‌ای بهترین کارگردان: وس اندرسن برای «جزیره سگ‌ها» (Isle of Dogs)

خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن: آنا بران برای «وارثین» (The Heiresses) به کارگردانی «مارچلو مارتینزی»

خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد: آنتونی باژون برای «دعا» (The Prayer) به کارگردانی «سدریک کان»

خرس نقره‌ای بهترین فیلمنامه: «مانوئل آلکالا» و «آلونسو روئیس‌پالاسیوس» برای «موزه» (Museum) به کارگردانی «آلونسو روئیس‌پالاسیوس»

خرس نقره‌ای بهترین دستاورد هنری چشمگیر: «النا اوکوپنایا» برای طراحی لباس و طراحی صحنه «دولاتوف» (Dovlatov) به کارگردانی «الکسی گرمن جونیر»

 

جوایز هیئت داوران بخش مسابقه بین‌الملل فیلم کوتاه

خرس طلای بهترین فیلم کوتاه: «مردان پشت دیوار» (The Men Behind the Wall) به کارگردانی «اینس مولداوسکی

جایزه خرس نقره‌ای هیئت داوران: «Imfura» به کارگردانی «ساموئل ایشیموه»

جایزه فیلم کوتاه: «Audi: Solar Walk» به کارگردانی «ریکا بوکسی»

نامزد فیلم کوتاه برلین در جوایز فیلم اروپا: «Burkina Brandenburg Komplex» به کارگردانی «اولو براون»

جایزه بهترین فیلم بلند اول GWFF: «به من دست نزن» (Touch Me Not) به کارگردانی «آدینا پینتیلی»

تقدیر: «یک فیل بی‌حرکت نشسته است» (An Elephant Sitting Still) به کارگردانی «هو بو»

جایزه مستند خلاق گلاسهوته: «والس والدهایم» (The Waldheim Waltz) به کارگردانی «روث بکرمان»

تقدیر: «شمن سابق» ( Ex Shaman) به کارگردانی «لوئیس بولونیزی»

 

جوایز بخش نسل

بخش کودکان نسل Kplus (هیئت داوران کودک)

خرس بلورین بهترین فیلم بلند: «قسم می‌خورم» (Cross My Heart) به کارگردانی «لوک پیکار»

تقدیر: «Supa Modo» به کارگردانی «لیکاریون وایناینا»

خرس بلورین بهترین فیلم کوتاه: «راهنمای میدانی برای این که یک دختر ۱۲ ساله باشی» (A Field Guide to Being a 12-Year-Old Girl) به کارگردانی «تیلدا کابام-هروی»

تقدیر: «برف برای آب» (Snow for Water) به کارگردانی «کریستوفر ویلیه»

 

بخش کودکان نسل Kplus (هیئت داوران بین‌الملل)

جایزه بزرگ بهترین فیلم بلند: «دیده و نادیده» (The Seen and Unseen) به کارگردانی «کامیلیا آندینی»

تقدیر: «کلئو و پل» (Cléo & Paul) به کارگردانی «استیفن دموستیه»

جایزه ویژه بهترین فیلم کوتاه: «یک دختر کنجکاو» (A Curious Girl) به کارگردانی «راجش پراساد کاتری»

تقدیر: «شام خرچنگ» (Lobster Dinner) به کارگردانی «جرجورو فرانچتی»

 

بخش نسل ۱۴plus (هیئت داوران جوان)

خرس بلورین بهترین فیلم بلند: »Fortuna» به کارگردانی «ژرمینال روا»

تقدیر: «Retablo» به کارگردانی آلوارو «دلگادو-آپاریسیو»

خرس بلورین بهترین فیلم کوتاه: »Kiem Holijanda» به کارگردانی «سارا ولتمایر»

تقدیر: «Dressed for Pleasure» به کارگردانی «ماری دی ماریکورت»

 

بخش نسل ۱۴plus (هیئت داوران بین‌الملل)

جایزه بزرگ بهترین فیلم بلند: «Fortuna» به کارگردانی «ژرمینال روا»

تقدیر: «دِرِساژ» به کارگردانی «پویا بادکوبه»

جایزه ویژه بهترین فیلم کوتاه: «Juck» به کارگردانی «اولیویا کاستبرینگ»، «یولیا گومپرت» و «اولریکا باندریا»

تقدیر: «Bless You!» به کارگردانی «پائولینا زیولکووسکا»

 

جوایز هیئت داوران کلیسای جهانی

بخش مسابقه بین‌الملل ۲۰۱۸: «در راهروها» (In the Aisles) به کارگردانی «توماس اشتوبر»

تقدیر: «اوتایا: ۲۲ ژوئیه» (U – July 22) به کارگردانی «اریک پوپه»

بخش پانوراما ۲۰۱۸: «Styx» به کارگردانی «ولفگانگ فیشر»

بخش فورم ۲۰۱۸: «تئاتر جنگ» (Theatre of War) به کارگردانی «لولا آریاس»

 

جوایز هیئت داوران فیپرشی

بخش مسابقه بین‌الملل ۲۰۱۸: «وارثین» (The Heiresses) به کارگردانی «مارچلو مارتینزی»

بخش پانوراما ۲۰۱۸: «حاشیه رودخانه» (River’s Edge) به کارگردانی «ایسائو یوکیسادا»

بخش فورم ۲۰۱۸: «یک فیل بی‌حرکت نشسته است» (An Elephant Sitting Still) به کارگردانی «هو بو»

 

جایزه سینماهای هنری CICAE

بخش پانوراما ۲۰۱۸: «Hard Paint» به کارگردانی »مارسیو رئولون» و «فیلیپ ماتزمباکر»

بخش فورم ۲۰۱۸: «تئاتر جنگ» (Theatre of War) به کارگردانی «لولا آریاس»

جایزه سینماهای اروپا ۲۰۱۸: «Styx» به کارگردانی «ولفگانگ فیشر»

 

جایزه تماشاگران پانوراما

برنده جایزه فیلم‌ داستانی: «پروفایل» (Profile) به کارگردانی «تیمور بکمامبتوف»

جایزه دوم: «Styx» به کارگردانی «ولفگانگ فیشر»

جایزه سوم: «L’ Animale» به کارگردانی «کاتارینا موکشتاین»

برنده جایزه فیلم مستند: «سکوت دیگران» (The Silence of Others) به کارگردانی «آلمودنا کاراسدو» و «رابرت بهار»

جایزه دوم: «Partisan» به کارگردانی «لوتز پنرت، «ماتیاس ایلرت» و «آداما اولریش»

جایزه سوم: «محاکمه» (The Trial) به کارگردانی «ماریا اوگوستا راموس»

جایزه فیلم صلح: «سکوت دیگران» (The Silence of Others) به کارگردانی «آلمودنا کاراسدو و «رابرت بهار»

جایزه فیلم عفو بین‌الملل: «فرودگاه مرکزی تی‌اچ‌اف» (Central Airport THF) به کارگردانی «کریم عینوز»

تقدیر: «الدورادو» (Eldorado) به کارگردانی «مارکوس ایمهوف»

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

  Subscribe  
Notify of