«آنجلینا جولی» برای مقابله با خشونت جنسی با ناتو همکاری می‌کند

«آنجلینا جولی» برای مقابله با خشونت جنسی با ناتو همکاری می‌کند

آنجلینا جولی ستاره هالیوود که به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل در امور پناهندگان نیز فعالیت می‌کند، در دیدار از مقر ناتو در شهر بروکسل اعلام کرد که برای اهداف انسان‌دوستانه با این سازمان همکاری خواهد کرد. او قرار است برای مبارزه با خشونت جنسی با ائتلاف نظامی ناتو همکاری کند.

جولی در یک نشست خبری مشترک با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفت: «من افتخار می‌کنم که طی ماه‌ها و سال‌های آتی با استولتنبرگ همکاری خواهم کرد. ما کاملا معتقد هستیم که این تلاش باید نتایج عملی داشته باشد و باعث تغییرات واقعی در مناطق جنگ زده و همچنین تغییر رفتار نسبت به زنان به صورت جهانی شود.»

این بازیگر و کارگردان همکاری خود را در زمینه امور بشردوستانه توصیف کرد: « من به عنوان یک فرد بشر دوست به ناتو می‌پیوندم نه یک نظامی. من اینجا هستم تا با ناتو در بخش‌هایی که بر روابطش با غیرنظامیان در بخش‌های مختلف تاثیر می‌گذارد همکاری کنم. بخشی از نقش من در ناتو این است که بپرسم کجا نیازمند تغییر و اصلاح است. به طور مثال کجا شامل تلفات غیرنظامی در جریان حملات هوایی است.»

آنجلینا جولی در نقش جدید خود به افغانستان سفر خواهد کرد؛ کشوری که در پی ۱۷ سال مبارزه دولت کابل و نیروهای تحت حمایت آمریکا با شبه نظامیان طالبان حقوق زنان در آن به شدت پایمال شده است.

جولی سال گذشته فیلم «اول پدرم را کشتند» را کارگردانی کرد که نماینده کامبوج برای رقابت در رشته بهترین فیلم خارجی اسکار بود، اما به جمع نامزدهای این رشته راه نیافت.

منبع: آی‌سینما

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of