معرفی ۳ فيلمی كه بيشترين شانس برنده شدن اسکار را دارند از سوی هالیوود ریپورتر

 

نشریه معتبر هالیوود ریپورتر در گزارشی، فهرست سه فیلمی كه از بیشترین شانس برای نامزدی جایزه اسكار خارجی برخوردار هستند و بایستی به تماشای آنها نشست را منتشر كرد.

این نشریه سینمایی با اشاره به اینكه بخش غیرانگلیسی جوایز اسكار هیچ‌وقت از جنجال و شایعه به دور نبوده اعلام كرد، به نظر می‌رسد نمایندگان ایران، لبنان و فنلاند سه فیلمی خواهند بود كه در میان پنج نامزد نهایی جایزه اسكار ۲۰۱۲ حضور خواهند داشت.

«جدایی نادر از سیمین» به كارگردانی اصغر فرهادی كه اخیرا نامزد جایز بهترین فیلم خارجی جوایز گلدن گلوب شده است، یكی از سه فیلم پیشنهادی هالیوود ریپورتر است كه حتما باید آن را تماشا كرد.

این فیلم كه این روزها در فصل جوایز سینمایی هالیوود خوش درخشیده است، برنده‌ جایزه‌ خرس طلا و خرس نقره‌ای بهترین بازیگری از جشنواره‌ برلین است كه طی چند هفته اخیر برنده‌ جایزه‌ بهترین فیلم خارجی سال از نگاه انجمن ملی منتقدین آمریكا و انجمن منتقدین فیلم نیویورك و جوایز فیلم مستقل بریتانیا شده و در جوایز فیلم اسپیریت نیز نامزد جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی سال است.

«جدایی نادر از سیمین» كه ماه گذشته در جوایز سالانه‌ی آسیا ـ پاسیفیك بهترین فیلم سال ‌۲۰۱۱ شناخته شد، حضور گسترده‌ای در جشنواره‌های جهانی داشته و درحال حاضر در كشورهای بلژیك، فرانسه، تایلند، تركیه، انگلیس، آلمان، هلند، مجارستان، سوئد، یونان، لهستان، اسپانیا، كره‌جنوبی، ایتالیا و دانمارك درحال نمایش است و در آستانه‌ی اكران عمومی در نروژ و پرتغال است.

فیلم تحسین‌شده «هاور» ساخته «آكی كوریسماكی» نماینده فنلاند در جوایز اسكار دیگر فیلم مورد تایید هالیوود ریپورتر است.

این فیلم كه دو روز پیش موفق به كسب جایزه سینمایی «لویی دلوك» فرانسه شد و در جشنواره كن جایزه‌ فیپرشی را گرفت، داستان مرد هنرمندی است كه به كفاشی رو آورد و در بندر «هاور» در شمال فرانسه با یك مهاجر اهل آمریكای شمالی رفیق می شود.

همچنین فیلم «حالا كجا می‌رویم» ساخته «نادین لاباكی» از لبنان نیز سومین فیلم پیشنهادی در این فهرست است.

این فیلم كه در جشنواره ترایبكا دوحه جایزه منتخب تماشاگران را كسب كرد، درباره اختلافات فرقه‌ای در لبنان ساخته شده و داستان آن در یک روستا اتفاق می‌افتد که زنان با مذاهب مختلف از منازعات بین خود به ستوه آمده‌اند، آنها به کمک هم با یک نقشه ماهرانه و کمدی دهکده را از خشونت نجات دهند.

نامزدهای نهایی هشتادوچهارمین دوره جوایز آكادمی اسكار روز ۲۴ فوریه معرفی خواهند شد و مراسم اعطای جوایز نیز روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۲ (ششم اسفند ماه ) و همچون سال‌های گذشته در سالن تئاتر كداك لس‌آنجلس برگزار خواهد شد و از شبكه تلویزیونی ABC پخش می‌شود.

————–

منبع : ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of