پیش بینی برندگان اسکار سال ۲۰۱۱

هرساله موفقیت فیلم‌های مطرح هالیوودی در جشنواره‌های سینمایی چون ونیز، تلورید و به خصوص فستیوال تورنتو ۲۰۱۰، تا حدودی راه را برای پیش‌بینی‌های اولیه کارشناسان سینمایی هموار می‌کند و امسال هم چنین گمانه‌زنی‌هایی در این خصوص از مدتی قبل آغاز شده است.

در جوایز اسکار ۲۰۱۱ نیز چون دوره‌های قبل، تعداد ۱۰ فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم سال اسکار خواهند بود.

سایت سینمایی «ایندی وایر» تازه‌ترین پیش‌بینی‌های دست اندرکاران سینمایی را در خصوص نامزدها و برنده‌های احتمالی جوایز اسکار منتشر کرده است. این فهرست به ترتیب زیر است:

در رده‌بندی بهتری فیلم سال: فیلم‌های «ساعت ۱۲۷»، « آغاز» اثری علمی تخیلی با شرکت لئوناردو دی کاپریو، «بچه‌ها حال‌شان خوب است» درباره زندگی دو زن و فرزندان آن‌ها، «نطق پادشاه» درباره مشکل لکنت زبان پادشاه انگلستان در دوران جنگ جهانی دوم، «شبکه اجتماعی» ماجرای پیدایش شبکه اجتماعی فیس بوک، «داستان اسباب بازی ۳» و «استخوان زمستان» به عنوان نامزدهای احتمالی جایزه بهترین فیلم سال ۲۰۱۰ شناخته شده اند.

تعداد چهار فیلم دیگر از جمله «قوی سیاه» کار جدید دارن آرنوفسکی اثر ترسناکی درباره یک رقاص باله در نیویورک به عنوان فیلم هایی که ممکن است جایگزین یکی از ۱۰ فیلم انتخابی بالا باشند، معرفی شده اند.

در رده بندی بهترین بازیگر مرد سال ۲۰۱۰ ، خاویر باردم، بازیگر برنده جایزه اسکار برای ایفای نقش اول فیلم رمانتیک و عاشقانه « زیبا» ، رابرت دوال، بازیگرقدیمی برای فیلم « Get Low» درباره مردی که در جریان خاکسپاری خود شرکت می کند، جسی آیزنبرگ، برای بازی در نقش اول فیلم شبکه اجتماعی درباره پیدایش فیس‌بوک، کالین فیرث بازیگر بریتانیایی برای بازی درنقش پادشاه انگلستان در فیلم «نطق پادشاه» و جیمز فرانکو بازیگر جوان هالیوود برای فیلم «ساعت ۱۲۷» هستند.

دراین رده بندی نیز ازچند نفر دیگر به عنوان نامزدهای احتمالی دیگر نام برده شده از جمله «جف بریجز» برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد سال گذشته که امسال برای بازی در فیلم «ترو گریت»در این رده بندی قرار گرفته است و لئوناردو دی کاپریو برای بازی در فیلم «آغاز» و «رایان گاسلینگ» برای بازی در فیلم «والنتاین آبی».

دررده بندی نامزدهای احتمالی جایزه بهترین بازیگر زن سال جوایز اسکار سایت اینترنتی «ایندی وایر» اینگونه پیش بینی کرده است: «آنت بنینگ» برای بازی در فیلم «بچه ها حالشان خوب است»، نیکول کیدمن بازیگر استرالیائی تبار برای بازی در فیلم «لانه خرگوش» ، دایان لین برای بازی در فیلم «دبیرخانه» درباره یک اسب برنده مسابقات اسبدوانی، جنیفر لورنس برای بازی در فیلم «استخوان زمستان» و لسلی منویل برای بازی در فیلم «یک سال دیگر».

طبق همین پیش بینی ها چند بازیگر زن دیگر نیز امکان نامزدی در این رده بندی را دارند از جمله «جولیان موور» برای بازی در فیلم «بچه ها حالشان خوب است» و میشل ویلیامز برای بازی در فیلم «والنتاین آبی».

کارگردانانی که پیش بینی می شود به نامزدی دریافت جایزه اسکار برسند عبارتند از «دنی بویل» کارگردان برنده جایزه فیلم «میلیونر زاغه نشین» برای ساختن فیلم متفاوت «ساعت ۱۲۷» درباره سه کوهنورد که در غاری عمیق و ناشناخته در میان کوه های یخ گرفتار می‌شوند.

«لیزا چولودنکو» برای فیلم «بچه ها حالشان خوب است»، دیوید فینچر، کارگردانی که چند فیلم موفق موزیکال تا کنون ساخته است برای فیلم «شبکه اجتماعی»، تام هوپر، کارگردان بریتانیایی برای فیلم «نطق پادشاه» و کریستوفر نولان برای فیلم «آغاز».

دونامزد احتمالی دیگر در این رده بندی به پیش بینی سایت اینترنتی ایندی وایر عبارتند از: جوئل کوئن برای کارگردانی فیلم «ترو گریت» با شرکت جف بریجز و مارک بومانک برای کارگردانی فیلم «هرگز نگذار بروم» با شرکت «کرا نایتلی» و «میشل ویلیامز» و هم چنین «پیتر ویر» کارگردان استرالیائی تبار برای فیلم «راه سیاه».

برخی از نام های شناخته شده که در پیش بینی رده بندی بهترین بازیگران نقش دوم مرد جوایز اسکارآمده اند عبارتند از:«مارک روفالو» برای بازی در فیلم «بچه ها همه حالشان خوب است» و «جفری راش» بازیگر استرالیائی تبار برنده اسکار برای ایفای نقش مربی که به تصحیح لکنت زبان پادشاه انگلستان در فیلم ظ«نطق پادشاه»می پردازد.

نام های آشنای دیگری که پیش بینی می شود در رده بندی بهترین بازیگر نقش دوم زن جوایز اسکار ۲۰۱۱ قرار بگیرند باید از «میراندا ریچاردسون» بازیگر بریتانیایی فیلم «ساخت داگنهام» نام برد و جکی ویور برای فیلم «سرزمین وحوش». هم چنین دایان ویست برای فیلم «لانه خرگوش».

برخی دیگر از نامزدهای احتمالی این رده بندی طبق پیش بینی سایت سینمایی «ایندی وایر» عبارتند از «هلنا بونهام کارتر» بازیگر انگلیسی برای فیلم «نطق پادشاه».

به نظر می رسد فیلمنامه‌های فیلم های «بچه ها همه حالشان خوب است» به قلم لیزا چولوندنکو،«نطق پادشاه» نوشته دیوید سیدلر و «آغاز» نوشته کریس نولان در رده بندی بهترین فیلمنامه‌های سال ۲۰۱۰ در رده جلوی این پیش‌بینی‌ها قرار دارند.

در بخش فیلم‌های «انیمیشن» دست اندرکاران «ایندی وایر» پیش بینی می‌کنند که دو فیلم «داستان اسباب بازی ۳» و «شرک برای همیشه» شانس بیشتری برای برنده شدن دارند. از دیگر نامزدهای احتمالی این رده بندی باید از انیمیشن «چگونه می توانید اژدهای خود را تربیت کنید» نام برد.

در رده بندی فیلم های مستند طبق این پیش بینی ها فیلم «در انتظار سوپرمن» درباره اشکالات سیستم آموزشی ایالات متحده آمریکا و «داستان تیلمن» ماجرای سرباز آمریکایی که در افغانستان کشته شده در صفوف اول نامزده های احتمالی قرار گرفته اند.

در بخش فیلم های خارجی، فیلم «زیبا» محصول مکزیک با شرکت «حاویه باردم»، سیرکوس کلمبوس از محصولات کشور بوسنی و هرزکوینا،«زندگی برتر از هرچیز» ازآفریقای جنوبی، «خارج از قانون» از الجزیزه و «پیپلی لایو» از هند به پیش بینی «ایندی وایر» به نامزدی جوایز اسکار خواهند رسید.

نشریه هالیوود ریپورترچندی پیش فیلم‌های معرفی‌شده از سوی کشور‌های آسیایی به بخش غیرانگلیسی هشتاد‌وسومین دوره‌ جوایز اسکار را مورد بررسی قرار داد و این درحالی است که اشاره‌ای به فیلم «بدرود بغداد»، نماینده‌ سینمای ایران، نشده است.

در ابتدای این مطلب آمد: «با معرفی کامل نمایندگان آسیا به جوایز اسکار ۲۰۱۱، گمانه‌زنی‌ها درباره‌ اینکه کدامیک از این فیلم‌ها به جمع نامزد‌های نهایی راه می‌یابد و حتی می‌تواند برنده‌ احتمالی اسکار سال آینده باشد، آغاز شده است.»

هالیوود ریپورتر در گزارش خود بیشترین توجه را به فیلم «پس لرزه» از چین ساخته‌ «فنگ ژیائوگانگ» داشته که پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین شده است.

فیلم «اعترافات» از ژاپن ساخته‌ «تستویو ناکاشیما» و «مونگا» از تایوان با فروش داخلی دو میلیون دلار از فیلم‌های مورد اشاره این نشریه‌ آمریکایی هستند.

فیلم «عمو بونمی که می‌تونه زندگی گذشته‌اش را به‌یاد بیاره» از تایلند، ساخته «آپیچاتپونگ ویراستاکول» باوجود اینکه برنده‌ نخل طلای کن ۲۰۱۰ است، اما با استقبال چندان قابل‌توجهی در داخل کشور همراه نشده است، هرچند در فستیوال‌های بین‌المللی مورد تحسین قرار گرفته است.

«پیپلی زنده» از هند، «رویای پابرهنه» از کره‌جنوبی و «پژواک‌های رنگین‌کمان» از هنگ‌کنگ دیگر فیلم‌های معرفی شده از آسیا به آکادمی اسکار هستند که هالیوود ریپورتر در گزارش خود به آنها پرداخته و حتی از حضور نیافتن ویتنام در جوایز اسکار ۲۰۱۱ نیز خبر داده، اما هیچ اشاره‌ای به «بدرود بغداد» از ایران نشده است.

هشتادوسومین مراسم اعطای جوایز اسکار درحالی روز ۲۷ فوریه ۲۰۱۱ (هشتم اسفند) در لس‌آنجلس برگزار خواهد شد که نامزدهای نهایی بهترین فیلم غیرانگلیسی به‌همراه کاندیداهای دیگر بخش‌های جوایز اسکار روز ۲۵ ژانویه معرفی خواهند ش

13
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you will find 51243 more Information to that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you will find 79695 more Information on that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you will find 75918 more Info on that Topic: naghdefarsi.com/2011/404/ […]