بازسازی معروف ترین فیلم استیو مک کوئین در قالب یک سریال

 

«فرار بزرگ» فیلم معروف سال ۱۹۶۳ با بازی استیو مکویین به صورت سریال کوتاه بازسازی می‌شود.

شبکه بی‌بی‌سی در اولین مراحل بازسازی فیلم کلاسیک «فرار بزرگ» است.

این شبکه با کمپانی آمریکایی «اوپن سیرکل» که حقوق «فرار بزرگ» را در اختیار دارد وارد مذاکره شده و با توجه به قراردادی که با این کمپانی دارد احتمالا بازسازی فیلم به زودی آغاز می‌شود.

بی‌بی‌سی و اوپن سیرکل که موسس آن یکی از اعضای سابق کمپانی لاینزگیت است، بر سر اقتباس تلویزیونی از مجموعه رمان‌های کارآگاهی آن هولت نیز به توافق رسیده‌اند. اولین رمان هولت که قرار است ساخته شود «۱۲۲۲» است که در آن کارآگاه زن فلجی به نام هان ولمسن در کوهستان‌های نروژ معمایی فاجعه‌بار را حل می‌کند.

اما بازسازی سریالی «فرار بزرگ» یک بلندپروازی برای بی‌بی‌سی است؛ این فیلم هر سال در روزهای کریسمس از تلویزیون پخش می‌شود، بسیار محبوب است و برای بسیاری از طرفدارانش جایگاهی مقدس دارد.

در «فرار بزرگ» استیو مکویین، جیمز گارنر و ریچارد آتن‌بورو بازی می‌کنند. فیلم ماجرای گروهی زندانی در زندان اسرای جنگی در جنگ جهانی دوم است. آن‌ها با طرح نقشه‌ای سعی می‌کنند از دست زندانبانان آلمانی خود فرار کنند.

فیلم براساس کتاب غیرداستانی نوشته پل بریک‌هیل ساخته شده بود که براساس فرار دسته جمعی اسرای «بازداشتگاه لوفت ۳» به نگارش در آمد.

فیلم سال ۱۹۶۳ را جان استرجس با بودجه ۳٫۸ میلیون دلاری ساخت و به فروش ۱۱٫۷ میلیون دلاری رسید. فیلم در رشته تدوین نامزد اسکار شد و در رشته بهترین فیلم درام نامزد جایزه گلدن گلوب بود.

نکته جالب اینجاست که نسخه دیگری از این کتاب با همین نام در سال ۱۹۴۴ در بریتانیا ساخته شد. هر دو فیلم بطور کامل به واقعیت وفادار نیستند و با هم تفاوت‌های بسیاری دارند. احتمالا نسخه سریال بی‌بی‌سی بیشتر به واقعیت وفادار بماند.

به زودی نام بازیگران و سازندگان سریال اعلام می‌شود.

———–

منبع: خبرآنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of